Autor Wątek: Dlaczego nie warto być debilem na drodze  (Przeczytany 13948 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« dnia: 16.09.2021, 09:34 »
Od czasów prehistorycznych niemożebnie wqrwiają mnie idioci, którzy w sznurze pojazdów skaczą jak żabki, bo w swym genialnym umyśle doszli do wniosku, że dojadą wtedy gdzieś szybciej.
Co chwila na polskich drogach przez tych demonów intelektu dochodzi do zderzeń czołowych.

Oto test, który pokazuje bezbrzeżną głupotę takiej postawy:
https://magazynauto.pl/porady/czy-szybka-jazda-sie-oplaca-proba-w-realnych-warunkach,aid,1423

Podsumowując:
Trasa 700 km. Jeden jedzie normalnie, drugi na wariata.

Zaoszczędzony czas? 22 minuty (na blisko 10 h jazdy!)

Spalanie? 300 i 450 zł

Dziękuję.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #1 dnia: 16.09.2021, 09:47 »
Mnie zawsze najbardziej bawili idioci, którzy za wszelką cenę muszą zyskać dodatkowe 20 metrów i wyprzedzić zawsze i wszędzie bez względu na warunki. Finalnie i tak za moment zwalniają, bo światła / zamknięty szlaban / korek i finalnie znowu się spotykamy z tą różnicą, że ja spale 5l a on 10/12 :)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #2 dnia: 16.09.2021, 09:50 »
Jak mieszkałem w UK, to kiedyś ruszaliśmy razem z kolegą na urlop do Polski. On wolno jechał nie będzie bo szkoda czasu i leci średnio 180-200km/h,ja tam na spokojnke tempomat 140 ustawione, na granicy z Polską byłem nie całą godzinę po nim. Więc bez sensu tak gonić.

PS jakieś 17h w trasie i tylko taka różnica

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #3 dnia: 16.09.2021, 09:51 »
Mnie zawsze najbardziej bawili idioci, którzy za wszelką cenę muszą zyskać dodatkowe 20 metrów i wyprzedzić zawsze i wszędzie bez względu na warunki. Finalnie i tak za moment zwalniają, bo światła / zamknięty szlaban / korek i finalnie znowu się spotykamy z tą różnicą, że ja spale 5l a on 10/12 :)

Najlepsi są debile, którzy wyprzedzają, a potem hamują (i zmuszają nas do hamowania), bo skręcają :D

Jak mieszkałem w UK, to kiedyś ruszaliśmy razem z kolegą na urlop do Polski. On wolno jechał nie będzie bo szkoda czasu i leci średnio 180-200km/h,ja tam na spokojnke tempomat 140 ustawione, na granicy z Polską byłem nie całą godzinę po nim. Więc bez sensu tak gonić.

Warto dodać kontekst. Że mowa o kilkunastu godzinach jazdy ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #4 dnia: 16.09.2021, 09:57 »
Potwierdzam z własnych doświadczeń
Kilkanaście lat temu testowałem to sam w taki oto sposób:

Jechałem nad morze z małopolski. Trasa trochę ponad 700 km w jedną stronę. Wyjazd w nocy i jazda dość szybka, aczkolwiek nie na wariata. Powrót za dnia w miarę przepisowo.

Różnica to około 30 minut dłużej jazdy za dnia, za to prawie 150 zł zostało w portfelu. Dodatkowo dużo mniejszy stres związany z tym czy gdzieś suszą czy nie...

Nadmieniam że testowałem to na drogach krajowych, ewentualnie ekspresowych, bo jeszcze A1 nie było.

Samochód: Lancia Kappa 2,4 TDS.
Spalanie za dnia spokojną jazdą - około 7l/100km
Spalanie nocą szybką jazdą - ponad 9l/100km

Reasumując, czy warto ryzykować dla tych paru minut...?

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #5 dnia: 16.09.2021, 10:39 »
Od czasów prehistorycznych niemożebnie wqrwiają mnie idioci, którzy w sznurze pojazdów skaczą jak żabki, bo w swym genialnym umyśle doszli do wniosku, że dojadą wtedy gdzieś szybciej.
Co chwila na polskich drogach przez tych demonów intelektu dochodzi do zderzeń czołowych.

Oto test, który pokazuje bezbrzeżną głupotę takiej postawy:
https://magazynauto.pl/porady/czy-szybka-jazda-sie-oplaca-proba-w-realnych-warunkach,aid,1423

Podsumowując:
Trasa 700 km. Jeden jedzie normalnie, drugi na wariata.

Zaoszczędzony czas? 22 minuty (na blisko 10 h jazdy!)

Spalanie? 300 i 450 zł

Dziękuję.

I tego typu testy powinny być na każdym kursie na prawo jazdy. Chociaż takie zachowanie kierowców niestety najczęściej z BMW i Audi to jest stan umysłu, a nie brak wiedzy na temat oszczędności czasu i pieniędzy. To raczej w psychiatryku trzeba leczyć.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #6 dnia: 16.09.2021, 10:41 »
Od czasów prehistorycznych niemożebnie wqrwiają mnie idioci, którzy w sznurze pojazdów skaczą jak żabki, bo w swym genialnym umyśle doszli do wniosku, że dojadą wtedy gdzieś szybciej.
Co chwila na polskich drogach przez tych demonów intelektu dochodzi do zderzeń czołowych.

Oto test, który pokazuje bezbrzeżną głupotę takiej postawy:
https://magazynauto.pl/porady/czy-szybka-jazda-sie-oplaca-proba-w-realnych-warunkach,aid,1423

Podsumowując:
Trasa 700 km. Jeden jedzie normalnie, drugi na wariata.

Zaoszczędzony czas? 22 minuty (na blisko 10 h jazdy!)

Spalanie? 300 i 450 zł

Dziękuję.

I tego typu testy powinny być na każdym kursie na prawo jazdy. Chociaż takie zachowanie kierowców niestety najczęściej z BMW i Audi to jest stan umysłu, a nie brak wiedzy na temat oszczędności czasu i pieniędzy. To raczej w psychiatryku trzeba leczyć.

O kierowcach BMW można filmy kręcić :) Najgorsze to są młode szczuny, które dostały auto od ojca i nie znają żadnych granic. O używaniu kierunkowskazów nie wspominając.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #7 dnia: 16.09.2021, 11:09 »
Od czasów prehistorycznych niemożebnie wqrwiają mnie idioci, którzy w sznurze pojazdów skaczą jak żabki, bo w swym genialnym umyśle doszli do wniosku, że dojadą wtedy gdzieś szybciej.
Co chwila na polskich drogach przez tych demonów intelektu dochodzi do zderzeń czołowych.

Oto test, który pokazuje bezbrzeżną głupotę takiej postawy:
https://magazynauto.pl/porady/czy-szybka-jazda-sie-oplaca-proba-w-realnych-warunkach,aid,1423

Podsumowując:
Trasa 700 km. Jeden jedzie normalnie, drugi na wariata.

Zaoszczędzony czas? 22 minuty (na blisko 10 h jazdy!)

Spalanie? 300 i 450 zł

Dziękuję.

I tego typu testy powinny być na każdym kursie na prawo jazdy. Chociaż takie zachowanie kierowców niestety najczęściej z BMW i Audi to jest stan umysłu, a nie brak wiedzy na temat oszczędności czasu i pieniędzy. To raczej w psychiatryku trzeba leczyć.

O kierowcach BMW można filmy kręcić :) Najgorsze to są młode szczuny, które dostały auto od ojca i nie znają żadnych granic. O używaniu kierunkowskazów nie wspominając.

Nie ma jak to uprzedzenia i stereotypy :facepalm:

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #8 dnia: 16.09.2021, 11:23 »
Ciekawe spostrzeżenie o stereotypach, choć obserwacja pokazuje że niestety są utrwalane. Jeżdżę bardziej po mieście i kierunkowskazy w większości omawianych modeli jakoś nie działają :P

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #9 dnia: 16.09.2021, 11:26 »
Od czasów prehistorycznych niemożebnie wqrwiają mnie idioci, którzy w sznurze pojazdów skaczą jak żabki, bo w swym genialnym umyśle doszli do wniosku, że dojadą wtedy gdzieś szybciej.
Co chwila na polskich drogach przez tych demonów intelektu dochodzi do zderzeń czołowych.

Oto test, który pokazuje bezbrzeżną głupotę takiej postawy:
https://magazynauto.pl/porady/czy-szybka-jazda-sie-oplaca-proba-w-realnych-warunkach,aid,1423

Podsumowując:
Trasa 700 km. Jeden jedzie normalnie, drugi na wariata.

Zaoszczędzony czas? 22 minuty (na blisko 10 h jazdy!)

Spalanie? 300 i 450 zł

Dziękuję.

I tego typu testy powinny być na każdym kursie na prawo jazdy. Chociaż takie zachowanie kierowców niestety najczęściej z BMW i Audi to jest stan umysłu, a nie brak wiedzy na temat oszczędności czasu i pieniędzy. To raczej w psychiatryku trzeba leczyć.

O kierowcach BMW można filmy kręcić :) Najgorsze to są młode szczuny, które dostały auto od ojca i nie znają żadnych granic. O używaniu kierunkowskazów nie wspominając.

Nie ma jak to uprzedzenia i stereotypy :facepalm:

Tak czułem, że akurat Ty się do tego przyczepisz :) Oczywiście nie są to stereotypy a jedynie moje przemyślenia na podstawie dośwaidczenia jako aktywnego kierowcy.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #10 dnia: 16.09.2021, 11:51 »
Z perspektywy paru mln km i jeździe w 30 europejskich krajach, niestety zgodzę się z twierdzeniem że niektórzy kierowcy pojazdów wywodzących się z Bawarii mają pewien problem z kierunkowskazami i ogólnie kulturą za kierownicą. Do tego stopnia, że w formie żartu, pożyczając od kolegi BMW, sprawdziłem czy ma wajhę od kierunków komentując czymś w tym stylu: "ooo to jakaś bogatsza wersja bo ma kierunkowskazy"

Faktem jest że sporo kierowców bawarskich marek ma z tym problem i z tego rodzą się stereotypy, którymi rykoszetem obrywają normalni kierowcy ww. marek.

Nie wiem czy te znaczki tak działają na niektórych "kierowców", ale wiem że są też tacy wśród "kierowców" innych marek

Ogólnie to mnie jest obojętne czy jeździsz Bugatti, BMW, Citroenem, Audi czy Fiatem, bylebyś jako kierowca zachowywał się na drodze z poszanowaniem innych uczestników ruchu drogowego. Żyj, i daj żyć innym

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #11 dnia: 16.09.2021, 12:03 »
Jeżdżąc po mieście niemal za każdym razem spotykam na drodze typków, którzy mnie (jadącego spokojnie) wyprzedzają, a i tak na najbliższych światłach razem stoimy i czekamy na zielone :D
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #12 dnia: 16.09.2021, 12:07 »
Cos jest z tymi kierowcami Bmek, do tego dolozylbym Skode . Zawsze sobie tlumacze , to...  zapieprza tak ta Skoda , zeby zagluszyc kompleksy , bo nie bylo stac na VW lub Audi ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #13 dnia: 16.09.2021, 12:18 »
Szybkie Skody  - na pewno auto firmowe  ( służbowe) .
Zwłaszcza fabie.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #14 dnia: 16.09.2021, 12:23 »
Auto firmowe wszędzie wjedzie, paliwo za darmo ;)