Autor Wątek: Dlaczego nie warto być debilem na drodze  (Przeczytany 13941 razy)

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #15 dnia: 16.09.2021, 13:21 »
No ale generalizować też nie należy. Każdy kto szybko jedzie i wyprzedza od razu musi być debilem. Może ustalmy od ilu jest szybko, bo to chyba zależne wyniki od auta, zarówno jeżeli chodzi o spalanie jak i osiągi. Raczej Ci co jadą szybko są świadomi ile auto pali :P 100 km/h na 90 km/h czyni ze mnie debila czy jeszcze muszę dołożyć z 10 km/h?

Brzmi to trochę jak zlot fachowców kierowców i nie wiem na co tu się żalić, w każdej jednej grupie społecznej znajdzie się patologia. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto w aucie się nie spieszył ani razu nigdzie, nie złamał przepisów czy też nie zdarzyło mu się wymusić. Idąc tym tropem każdy z nas w pewnym stopniu jest debilem na drodze.

Zaraz nowe przepisy i mandaty to się automatycznie samo ureguluje. :P
Plum

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #16 dnia: 16.09.2021, 13:26 »
Nie o takiej sytuacji piszemy.

Tylko o takiej, gdy się bez sensu wyprzedza innych, powodując ogromne zagrożenie na drodze. Do idiotów skaczących jak żabki mogę tu dopisać jeszcze takich, którzy na autostradzie, w sznurze pojazdów, podjeżdżają do mnie na odległość centymetrów i mrugają światłami. Bo przecież nie widać, że przed nami całe kilometry pojazdów jadą z taką samą prędkością jak ja. Nie, taki zjeb będzie jechać szybciej. Tylko ja stoję mu na drodze ku 2x większej prędkości. A potem ktoś następny i następny i następny... Aż trafi na kogoś o słabych nerwach, który przerażony zmieni pas, powodując wypadek.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #17 dnia: 16.09.2021, 13:42 »
Unikalnym doświadczeniem jest być kierowca pojazdu uprzywilejowanego, i jechać gdzieś na sygnale.

Gwarantuje wam, że każdorazowo odmawiam koronkę do Bożego miłosierdzie, bo prawie zawsze na trasie przejazdu zdarzają się sytuacje gdzie mogę zginąć lub kogoś zabić.

Ot, matka z dzieckiem wchodzi sobie na pasy przed nadjeżdżający radiowóz na sygnale, albo ktoś wyjeżdża sobie podporządkowanej, a potem staje w poprzek drogi, zasłaniając ją w połowie szerokości i robi wielkie oczy. O tworzeniu korytarza życia nawet nie wspomnę bo dojeżdżając do takiego skrzyżowania gdzie są dwa pasy w jedną i dwa pasy w drugą stronę, zawsze tnę pod prąd. Nauczyłem się już, że nie ma co liczyć że ktoś Ci się odsunie. Podobnie rzecz się ma z zjeżdżaniem na pobocze. Po co? Przecież można jechać sobie spokojnie, a radiowóz niech sobie nas wyprzedzi...

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #18 dnia: 16.09.2021, 13:47 »
Chyba trochę generalizujesz, bo jednak zawsze, gdy mija mnie auto na sygnale (karetka czy policja), to wszyscy uczestnicy ruchu starają się zrobić miejsce. Nawet czasem jestem zdziwiony, że tam, gdzie tego miejsca fizycznie nie ma, jakoś udaje się zrobić przejazd dla tego pojazdu :D

Co innego część Twojego wpisu o ryzyku. Naprawdę podziwiam i współczuję, bo jak widzę takie auto wpadające na czerwonym na skrzyżowanie, to czekam tylko, aż coś w nie przywali.

Szacun.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #19 dnia: 16.09.2021, 18:38 »
Dołożyłbym do całości, bezmózgów obojga płci jadących, poza miastem, na zderzaku. Niech przed poprzedzający pojazd wyskoczy jakieś zwierzę lub jakakolwiek inna przygoda na drogę. Nie mam litości dla głupoty. Wozić stępioną siekierę, żeby nie zdechło od pierwszego raza?

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #20 dnia: 16.09.2021, 18:45 »
O widzę na forum sami przepisowi kierowcy. ;D ;D
Ledi tak z ciekawości i bez złośliwości zapytam. Ile to setek tysięcy kilometrów przejechałeś? Na zdjęciach wyglądasz na młodą osobę.

Azymut, jazda na bombach to faktycznie ciekawe przeżycie. Oczy dookoła głowy.
Co do korytarza życia to sporo sie poprawiło ostatnimi czasy, byłem parę razy świadkiem takich sytuacji i powiem szczerze byłem mile zaskoczony postawą kierowców.
Prawda jest taka, że większość uważa się za doskonałych kierowców. Wystarczy jednak dosłownie 5 minut na torze z instruktorem i bolesna prawda wychodzi. ;D Jak mawiał jeden z instruktorów "szybkie samochody są na prostej, szybcy kierowcy w zakrętach" jakoś tak to brzmiało.
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #21 dnia: 16.09.2021, 18:51 »
Adam, tu nie chodzi o przepisową jazdę. Chodzi o pewne zachowania, które na drodze są oznaką zwykłej głupoty. Co gorsza, w praktyce prawie nic nie dają, a tworzą tylko na drodze ogromne zagrożenie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #22 dnia: 16.09.2021, 18:59 »
O widzę na forum sami przepisowi kierowcy. ;D ;D
Ledi tak z ciekawości i bez złośliwości zapytam. Ile to setek tysięcy kilometrów przejechałeś? Na zdjęciach wyglądasz na młodą osobę.

Azymut, jazda na bombach to faktycznie ciekawe przeżycie. Oczy dookoła głowy.
Co do korytarza życia to sporo sie poprawiło ostatnimi czasy, byłem parę razy świadkiem takich sytuacji i powiem szczerze byłem mile zaskoczony postawą kierowców.
Prawda jest taka, że większość uważa się za doskonałych kierowców. Wystarczy jednak dosłownie 5 minut na torze z instruktorem i bolesna prawda wychodzi. ;D Jak mawiał jeden z instruktorów "szybkie samochody są na prostej, szybcy kierowcy w zakrętach" jakoś tak to brzmiało.
\]

Od ładnych paru lat regularnie korzystam z S5 na Wrocław robiąc kilkaset km tygodniowo. Ten czas wystarczył mi, żeby wyciągnąć pewne wnioski odnośnie zachowania konkretnej grupy kierowców. Nie mam zamiaru nikogo oczerniać ani tworzyć stereotypów. Zwykłe prywatne doświadczenia. Jak widać nie tylko ja mam podobną opinię.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #23 dnia: 16.09.2021, 19:17 »
Panowie, powtórzę raz jeszcze, każdemu polecam wizytę na torze. Można wyszaleć się do woli, polatać bokiem jeżeli ktoś lubi. Jest kilka torów w naszym kraju, finansowo do przyjęcia. Wiele firm czy też  producentów samochodów świadczy takie usługi. Prywatnie również można zawitać. Doświadczenia bezcenne. W moim mieście jest tor, co prawda niewielki ale adrenalina jest. Kierowcy rajdowego z nas nie zrobią, ale technikę jazdy i pewne nawyki można poprawić. :) Co do idiotów na drodze, to przestałem się przejmować. Wpływu na to nie mam, a nerwów szkoda.
Adam

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #24 dnia: 16.09.2021, 20:44 »
Nie było jeszcze samochodów,  które zamiast jadąc w szyku w korku, jadą z dużymi odstępami jak również szeryfów, którzy blokują  oba pasy na drodze gdzie jest wskazana jazda na zamek :facepalm:

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #25 dnia: 16.09.2021, 21:49 »



Prawda jest taka, że większość uważa się za doskonałych kierowców. Wystarczy jednak dosłownie 5 minut na torze z instruktorem i bolesna prawda wychodzi. ;D


Brutalnie mówiąc, to takimi "doskonałymi" kierowcami wybrukowane są cmentarze...

Wielu kierowców bez doświadczenia wierzy zbyt mocno w swoje umiejętności, ale z drugiej strony wielu kierowców z doświadczeniem gubi rutyna... Trzeba mieć wyobraźnię i oczy wkoło głowy.

Mając parę km za sobą, nie uważam się za dobrego kierowcę (może najwyżej średniego) i przede mną jeszcze sporo nauki by poprawiać swoje umiejętności. Droga nie wybacza...


Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #26 dnia: 16.09.2021, 23:22 »
Najbardziej mnie wkurzają kierowcy, którzy jadą wolniej, niż dopuszczalna maksymalna prędkość. Np. przy max. 90 km/h jadą 70 km/h. Często blokują całkiem pokaźny sznur samochodów. Jak widzę takiego blokera gdzieś daleko z przodu, to staram się do niego dotrzeć i wyprzedzić. Jak nie widzę, to nie ma sensu przeskakiwać kolejnych samochodów i pozostaje cierpliwie wlec się.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #27 dnia: 16.09.2021, 23:38 »
Z drugiej strony każdy ma jakiś swój próg komfortowej prędkości, zależny też od samochodu, wieku, samopoczucia. Rozumiem, że ktoś może jechać wolniej, bo np. w nocy gorzej "czuje" drogę, świeże prawko ma, albo po prostu stary jest czy coś. Ale często jest tak, że masz ograniczenie powiedzmy do 90, jedziesz te przyzwoite 95, a za tobą już kolejeczka zniecierpliwionych kolesi i co jakiś czas wyskakuje sfustrowany ryzykant, który musi wyprzedzić, nawet o włos od czołówki.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #29 dnia: 03.01.2022, 10:56 »
Michał wstawiłeś stronę startową wp.pl ;D ;D