Autor Wątek: Zamiennik dla Drennana Wide Gape  (Przeczytany 1816 razy)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Zamiennik dla Drennana Wide Gape
« Odpowiedź #15 dnia: 19.09.2021, 19:52 »
W Polsce 8zł tutaj w DE 2,5E plus do tego fluorocarbon...i robi się 50zł na same przypony na jeden dzień łowienia.... Do tego litr robaków zanęta i pieniążki idą z prądem wody.

Jednak ryby rekompensują wczoraj osiem brzan plus cztery leszcze najmniejszy 45cm.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Nie napisałeś co Ci się dzieje z tymi przyponami. Testowałem przypony z fluorocarbonu i według mnie to średnie rozwiązanie. FC jest niewiele słabszy od żyłki na węźle easy loop, czy nawet na zwykłej ósemce. Jednak na węźle bez węzła jest prawie o połowę słabszy. Nie wiem, czym jest to spowodowane ale tak mi wyszło przy pomiarach.
Spróbuj testowo zrobić kilka przyponów na żyłce lub plecionce i zobacz, czy też tak łatwo będziesz je tracił.
Bo kasa kasą ale nawiązać 30 przyponów na jedną zasiadkę to jednak pochłania trochę czasu i pracy.

Czytałem też opinie, że brzana potrafi wyczuć FC, pomimo tego, że jest w wodzie prawie niewidzialny.
Próbowałem..... Niestety zwykła żyłka klęka niesamowicie szybko. Chodzi o ostre kamienie i ostre ranty muszli na dnie. FC się strzępi, ale przy obciążeniu dalej trzyma.

Czasami sam się dziwię, że FC jest taki wytrzymały. Po kilku zarzutach czuć pod palcami, że jest postrzępiony.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zamiennik dla Drennana Wide Gape
« Odpowiedź #16 dnia: 19.09.2021, 22:39 »
Nie pomogłem, bo jeśli przetarcie przyponu to chyba najlepszy FC. Pletka pewnie też by długo nie wytrzymała.
Dobrze, że udało Ci się w PL kupić coś taniej. Wytrwałego wiązania.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Zamiennik dla Drennana Wide Gape
« Odpowiedź #17 dnia: 22.09.2021, 04:22 »
Nie pomogłem, bo jeśli przetarcie przyponu to chyba najlepszy FC. Pletka pewnie też by długo nie wytrzymała.
Dobrze, że udało Ci się w PL kupić coś taniej. Wytrwałego wiązania.

Stalka jest najmocniejsza ;)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zamiennik dla Drennana Wide Gape
« Odpowiedź #18 dnia: 22.09.2021, 09:18 »
Jest inny sposób, zostań przy hakach drennana, a zredukuj koszty FC. W Chinach mają dobrej jakości FC w okolicach 30 złotych za 100 metrów. Haki mogę Ci również polecić. Są dwie sensowne firmy z których haki trzymają poziom.
Plum

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zamiennik dla Drennana Wide Gape
« Odpowiedź #19 dnia: 22.09.2021, 09:23 »
Azga, podaj od razu tutaj nazwy tego fluo i haków. Dzięki!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zamiennik dla Drennana Wide Gape
« Odpowiedź #20 dnia: 22.09.2021, 09:27 »
Azga, podaj od razu tutaj nazwy tego fluo i haków. Dzięki!

Jasne, wygrzebie po pracy linki, bo szukanie czegokolwiek w Ali też do najłatwiejszych nie należy. Mam też gdzieś fotę porównującą wide gape vs hak z Ali vs guru qm1.
Plum

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zamiennik dla Drennana Wide Gape
« Odpowiedź #21 dnia: 22.09.2021, 09:33 »
Szukajcie na stronie angielskojęzycznej.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zamiennik dla Drennana Wide Gape
« Odpowiedź #22 dnia: 22.09.2021, 13:04 »
Znaczynając od haków do polecenia 2 pozycje, pierwsza od paxipa, tylko tam haki są tak jakby rozmiar mniejsze niż nasze standardowe, zdjęcie z porównaniem rozmiaru 12 w stosunku do (od góry) Drennan WGS, Paxipa, Guru QM1



tu link do haków:
https://a.aliexpress.com/_vNRPlK


Druga pozycja jest od Hirisi, tutaj porównanie najmniejszych dostępnych (według nich jest to rozmiar 10) w stosunku do 12 od Paxipa, są one również grubsze niż paxipy ale wyglądają baaardzo solidnie:



tu link do haków

https://a.aliexpress.com/_uv6v3q

Fluorocarbon najlepiej wychodzi od Walkfish ze sklepu GobyGo Store, oczywiście wytrzymałość mniejsza od deklarowanej, poza tym bez zarzutu. Używam głównie przy sandaczach i okoniach.



tu link do FC
https://bit.ly/31Ca9Jj

Polecam korzystanie z opcji tzw. łączonej dostawy. Towar w 15 dni na miejscu, dodatkowo jak występują koszty wysyłki często są znacząco redukowane dzięki tej opcji.
Plum

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Zamiennik dla Drennana Wide Gape
« Odpowiedź #23 dnia: 22.09.2021, 16:54 »
Znaczynając od haków do polecenia 2 pozycje, pierwsza od paxipa, tylko tam haki są tak jakby rozmiar mniejsze niż nasze standardowe, zdjęcie z porównaniem rozmiaru 12 w stosunku do (od góry) Drennan WGS, Paxipa, Guru QM1



tu link do haków:
https://a.aliexpress.com/_vNRPlK


Druga pozycja jest od Hirisi, tutaj porównanie najmniejszych dostępnych (według nich jest to rozmiar 10) w stosunku do 12 od Paxipa, są one również grubsze niż paxipy ale wyglądają baaardzo solidnie:



tu link do haków

https://a.aliexpress.com/_uv6v3q

Fluorocarbon najlepiej wychodzi od Walkfish ze sklepu GobyGo Store, oczywiście wytrzymałość mniejsza od deklarowanej, poza tym bez zarzutu. Używam głównie przy sandaczach i okoniach.



tu link do FC
https://bit.ly/31Ca9Jj

Polecam korzystanie z opcji tzw. łączonej dostawy. Towar w 15 dni na miejscu, dodatkowo jak występują koszty wysyłki często są znacząco redukowane dzięki tej opcji.
Cena wręcz banalnie śmieszna.

Możesz coś napisać o wytrzymałości tych haków ?
Są mocne, nie są miękkie ?
Powiem szczerze, że tylko drennan jest mega z  z tych haków które miałem. Nawet kamasany były daleko w tyle. Odpowiedniki z trabucco okazały się totalną porażką.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zamiennik dla Drennana Wide Gape
« Odpowiedź #24 dnia: 22.09.2021, 18:30 »
Do tej pory jeszcze mi nic ich nie powyginało, kilka testów nad wodą robiłem, kilku kilogramowe karpie wyciągały na luzie, ale jakiś wielkich ryb też nie było :) Te z Hirisi wydają się być mocniejsze (z racji grubości bardziej). Też nie mam jakiegoś mocnego odnośnika, bo nawet sezonu ich nie używałem. Na pewno pod naciskiem placów się nie odkształcają (chociaż zacisku rzędu imadła w palcach nie mam). Oceny innych użytkowników też są wysokie, a negatywne bardziej za to jak komuś towar zaginął (ocen i zamówień setki, możesz poczytać w sekcji komentarzy). Drenannów myślę, że na pewno nie pobiją, ale jednak za tą cenę można chyba zaryzykować ;)

FC używam od 1,5 roku w różnych grubościach i tutaj na pewno będziesz zadowolony.
Plum