Autor Wątek: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft  (Przeczytany 988 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ma ktoś porównanie obu wędek ? Mam 7 Series ale dostałem możliwość zakupić Acolyte w bardzo dobrej cenie ale nie wiem czy jest sens ponieważ będę miał dwie podobne wędki. Wiem że Acolyte można używać na rzekach, nie wiem jak z 7. Podobno Acolyte jest trochę sztywniejsze ale ja mam 7 wersję Combo 11-12ft która też jets sztywniejsza od standardowego Pudla. 

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #1 dnia: 20.09.2021, 11:53 »
Acolyte jest typowo zawodniczym kijem. Sztywniejszy, szybszy, lepiej gaśnie po zarzucie, ma lepsze kompozyty. Również w wyglądzie jest całkiem inny. Cieńszy, lżejszy.

Puddel to typowo rekreacyjna wedka mająca dać mega fun
Osobiście to moja ulubiona seria. Acolyte jest jakby odarta z tej radości, raczej jest to kij do seryjnego holu kolejnych ryb, bez czasu na jakiś fun czy romantyzm.

Zadaniowiec vs przyjemniaczek :D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #2 dnia: 20.09.2021, 12:20 »
Acolyte jest typowo zawodniczym kijem. Sztywniejszy, szybszy, lepiej gaśnie po zarzucie, ma lepsze kompozyty. Również w wyglądzie jest całkiem inny. Cieńszy, lżejszy.

Puddel to typowo rekreacyjna wedka mająca dać mega fun
Osobiście to moja ulubiona seria. Acolyte jest jakby odarta z tej radości, raczej jest to kij do seryjnego holu kolejnych ryb, bez czasu na jakiś fun czy romantyzm.

Zadaniowiec vs przyjemniaczek :D

Jak z zapasem mocy ? 7mka wydaje się mocarna, nie wiem jak z Acolyte, różne opinie słyszałem.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #3 dnia: 20.09.2021, 12:29 »
Moim zdaniem do 5-7 kg ogarnia dobrze, można nią dyktować warunki. Większe ryby są już poza kontrola, ale można je śmiało holować.

Dla przykładu Drennanem Puddle Chucker Carp Feeder 10 ft wyholowałem w tym roku karpia 90 cm. Ciągnąłem go bez oglądania się na wędkę, i kij ani syknął. Z Acolyte możliwe że mógłbym zrobić to samo, ale jest jakaś rezerwa z tyłu głowy, być może z powodu jej delikatnego wyglądu?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #4 dnia: 20.09.2021, 12:37 »
Acolytem ogarniesz każdy bonus Znam jednego forumowicza (może później się uaktywni), który daje ładny wycisk Acolytkom na nic się nie oglądając. Miśki 10+ nimi ogarnia, a w tym sezonie i bonusik 19kg mu wpadł. Także odnośnie wyboru czy Acolyte, czy Pudel to już kwestia preferencji, tudzież zasobności portfela. Charakterystykę kijów fajnie Azymut opisał

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #5 dnia: 20.09.2021, 15:23 »
Zgodzę się ze wszytskim co napisał Azymut poza zawodniczym charakterem. Uważam, że kijek jest zbyt miękki i trudno mi nim podebrać rybę w pierwsze tempo. Miękki blank pozwala na ucieczkę w ostatniej chwili. Gdy łowimy kilka ryb na sesje to hol dostarczą wielu wrażeń, przy robieniu wyniku rzędu kilkudziesięciu kilogramów, zaczyna męczyć.
O wiele bardziej beznamiętny jest Aventus/SLR.
Widziałem Pudla w akcji I na nim jesiotry 100-110cm robiły mniejsze wrażenie niż na Acolyte.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #6 dnia: 20.09.2021, 22:40 »
Dzięki Panowie za informacje, zostaj ze swoją Siódemką bardziej mi zależy na zapasie mocy które mają te kije.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #7 dnia: 21.09.2021, 08:48 »
Siódemka Puddle chucker method 11ft  którą posiadasz jest nieco sztywniejsza i sporo mocniejsza od Puddle chucker carp feeder 11t o którym  pisali koledzy powyżej. (mam obie i mogę porównać). Acolyte to oczywiście nieco mniejszy ciężar kijka i większy szpan wśród wędkarzy na brzegu.  Co do pracy i mocy nie widzę znaczącej różnicy. Siódemki to bardzo udane kultowe kije i nie warto się ich pozbywać.  Bardzo rzadko trafiają się na rynku wtórnym.
Wiesiek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #8 dnia: 21.09.2021, 09:28 »
Siódemka Puddle chucker method 11ft  którą posiadasz jest nieco sztywniejsza i sporo mocniejsza od Puddle chucker carp feeder 11t o którym  pisali koledzy powyżej. (mam obie i mogę porównać). Acolyte to oczywiście nieco mniejszy ciężar kijka i większy szpan wśród wędkarzy na brzegu.  Co do pracy i mocy nie widzę znaczącej różnicy. Siódemki to bardzo udane kultowe kije i nie warto się ich pozbywać.  Bardzo rzadko trafiają się na rynku wtórnym.

Ja dokładnie posiadam wersję Method Feeder Combo 11-12ft która podobno jest jeszcze mocniejsza niż standardowy Method Feeder 11ft. Wiem, że te kije to klasyki i bardzo wielu użytkowników je sobie ceni. W następnym sezonie chciałbym spróbować jakiegoś łowienia na rzece stąd zastanawiałem się nad Acolyte, ale jeśli moja jest porównywalna do Acolyte nie ma sensu zmieniać. Łowiąc ta 7 czuje się trochę jak w starym Mustangu, i jakoś bardziej do mnie to mówi niż fejm Acolyte ;)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #9 dnia: 21.09.2021, 13:29 »
Zależy jaka to rzeka.  Na rzekę o średnim nurcie zależnie od miejscówki będziesz potrzebował cięzszych koszyków (60g + zanęta lub większych) no i wędki 12ft lub nieco więcej. Akcja raczej bliższa szczytowej. Szczytówki też nie mogą się zbytnio wyginać pod naporem wody bo nie zobaczysz brania.  Siódemki to raczej kije na stojącą lub wolno płynącą wodę.
Wiesiek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Acolyte Plus 11ft vs 7 Series Puddle Chucker Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #10 dnia: 21.09.2021, 13:51 »
Raczej mniejsze rzeki, mam w pobliżu Ner i chciałbym zobaczyć czy coś tam pływa jeszcze/ już.