Autor Wątek: Pomoc w zakupie wędki z UK  (Przeczytany 7348 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #15 dnia: 11.08.2023, 09:58 »
Może ktoś będzie jechał samochodem albo zna kierowcę odwiedzającego UK? Żywność do polskich sklepów jest dostarczana co najmniej raz w tygodniu a dużo ich jest.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #16 dnia: 11.08.2023, 18:40 »
Dzięki Michał za odpowiedź przemyślę jeszcze raz temat. Podobno szczytówki MTQ są identyczne jak w Guru Steve Ringer a to by znaczyło, że  w Polsce będzie taniej.

Te wędki mają być dostępne w Polsce w przyszłym roku. Nie jest to szkocka Daiwa a uzupełnienie serii N'Zon o kije dystansowe.

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #17 dnia: 11.08.2023, 19:36 »
Wiem że dużo osób korzysta z różnych firm które reklamują się pod hasłem "Transport z ..." I nazwa kraju na Facebooku. Ze Skandynawii Niemiec czy innych krajów ludzie tak sobie paczki przesyłają. Można poszukać popytać.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #18 dnia: 11.08.2023, 20:12 »
Po Brexicie takie firmy poznikały z rynku. Niektórzy jeździli nawet dwa razy w tygodniu więc sporo na tym stracili.

Dzięki Michał za odpowiedź przemyślę jeszcze raz temat. Podobno szczytówki MTQ są identyczne jak w Guru Steve Ringer a to by znaczyło, że  w Polsce będzie taniej.

Te wędki mają być dostępne w Polsce w przyszłym roku. Nie jest to szkocka Daiwa a uzupełnienie serii N'Zon o kije dystansowe.

Niestety tanio nie jest a mogłoby być gdyby sklep chciał wysłać. Na pewno mają preferencyjne warunki współpracy z firmami kurierskimi i wysyłka będzie tańsza. Moim zdaniem kwestia chęci żeby się tym zająć. Pewnie takie pytania to rzadkość i nie opłaci się poświęcać czasu na szukanie informacji.

Traktują Polskę jak trzeci świat ale to dotyczy wielu marek. Pamiętam jak lata temu kupiliśmy pralkę i kolega który pracuje w serwisie mówił mi, że ten model pojawił się w Polsce rok później!

Często kupuje w UE i przepisy są niejasne, ciężko znaleźć informacje bo nikt nic nie wie. Trochę już wiem gdyby ktoś chciał importować. Sobie narobili na własne życzenie.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #19 dnia: 11.08.2023, 20:42 »
UK po wtopie z Brexitem próbuje handlu przez Irlandię Północną, która jest częścią GB ale jest też członkiem UE.

Coś Ci się pomieszało :) Irlandia Północna nie jest członkiem UE ale ma inne zasady współpracy handlowej ze względu na sąsiedztwo Irlandii. Anglicy nie chcą dopuścić do wybuchu kolejnej wojny i obchodzą się jak z jajkiem.
Masz rację, plotę, bo nie rozumiem i wyciągam pochopne wnioski. Ale faktem jest, że niektórzy dostawcy z UK zmieniają swoje konta bankowe do wpłat na konta banków w Irlandii Północnej. I to jest fakt.
Za mały jestem, żeby znaleźć przyczynę. Mniejszy Vat, cło, nie wiem ale robią to chyba nie bez powodu.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #20 dnia: 11.08.2023, 21:48 »
UK po wtopie z Brexitem próbuje handlu przez Irlandię Północną, która jest częścią GB ale jest też członkiem UE.

Coś Ci się pomieszało :) Irlandia Północna nie jest członkiem UE ale ma inne zasady współpracy handlowej ze względu na sąsiedztwo Irlandii. Anglicy nie chcą dopuścić do wybuchu kolejnej wojny i obchodzą się jak z jajkiem.
Masz rację, plotę, bo nie rozumiem i wyciągam pochopne wnioski. Ale faktem jest, że niektórzy dostawcy z UK zmieniają swoje konta bankowe do wpłat na konta banków w Irlandii Północnej. I to jest fakt.
Za mały jestem, żeby znaleźć przyczynę. Mniejszy Vat, cło, nie wiem ale robią to chyba nie bez powodu.

Są jakieś ułatwienia w handlu bo Irlandia Północna ma specjalny status. Czytałem ale nie pamiętam na czym to polega. Długo były dyskusje żeby nie było tzw "hard border". Nie wiem jak to zgrabnie przetłumaczyć :)
Doczytam sobie w wolnym czasie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #21 dnia: 12.08.2023, 09:21 »
Może ktoś będzie jechał samochodem albo zna kierowcę odwiedzającego UK? Żywność do polskich sklepów jest dostarczana co najmniej raz w tygodniu a dużo ich jest.

Wiele towarów jakie biorą przewoźnicy odbywa się na zasadzie odpowiedzialności nadawcy. Jak będa prpblemy na granicy, to kierowca za to nie odpowiada. Niby ryzyko jest małe, ale nigdy nie wiadomo. Z tego co mi mówią znajomi to celnicy nienawidzą kontrolować takich samochodów, bo tam masa paczek jest i sporo roboty, o wiele łatwiej jest z TIR-ami.
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #22 dnia: 12.08.2023, 11:15 »
Nie znam nikogo kto by jeździł i nawet nie wiedziałem jak to wygląda. Kurier będzie najbezpieczniejszą opcją, paczka będzie ubezpieczona i dostawa.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #23 dnia: 15.08.2023, 08:05 »
Nie znam nikogo kto by jeździł i nawet nie wiedziałem jak to wygląda. Kurier będzie najbezpieczniejszą opcją, paczka będzie ubezpieczona i dostawa.

Sęk w tym, że koszt wysyłki jest bardzo wysoki, i to przy nieubezpieczonej przesyłce. Taki zwykły kurier życzy sobie obecnie z 50-60 funtów, do tego towar może podlegać opłatom celnym, więc może być jeszcze dodatkowy koszt i czas (bo zatrzymają ją). Inaczej jest jak się nadaje przesyłkę poprzez polskie firmy kurierskie, tutaj właśnie powinno być łatwiej, ale wciąż jest ryzyko. Ogólnie wysyłanie rzeczy do EU z UK jest teraz utrudnione i drogie.
Lucjan

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #24 dnia: 26.08.2023, 18:24 »
Były forumowicz już ten kijek nabył:

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #25 dnia: 27.08.2023, 00:33 »
Jest tak jak Luk mówi. Najłatwiej jest przekazać paczkę "busiarzowi" z deklaracją, że to używany sprzęt o wartości paru funtów. Znajomi jakoś tak wysyłają jakieś paczki (o kijach nie słyszałem). No i uda się, albo nie. Nawiasem mówiąc, warte przemyślenia dla tych którzy marzą o jakimś polexicie.

Offline mariox528

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Manchester UK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #26 dnia: 15.09.2023, 10:17 »
Czesc
Jeszcze chcesz ta wedke ? Mozna sprobowac to ogarnac za jakies normalne pieniadze, pozdrawiam

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #27 dnia: 15.09.2023, 13:38 »
Czesc
Jeszcze chcesz ta wedke ? Mozna sprobowac to ogarnac za jakies normalne pieniadze, pozdrawiam

Dzięki za pomoc. Wędkę zamówiłem z Włoch i już od kilku tygodni jest u mnie.

Offline mariox528

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Manchester UK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #28 dnia: 15.09.2023, 15:15 »
To fajnie, jak by ktos cos chcial z UK to pisac , mozna cos pokombinowac z przesylka za jakies normalne pieniadze .

Offline Kacperw22

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pawel
  • Lokalizacja: Norwegia
Odp: Pomoc w zakupie wędki z UK
« Odpowiedź #29 dnia: 14.10.2023, 08:38 »
Zna ktos mozw ten sklep? https://www.bobcotackle.co.uk/
Z tego co widze to wysylaja za granice i zastanawiam sie czy nie kupic tam dwoch brzanowek Koruma do Norwegii
Z prochu powstałeś… to wstań i się otrzep