Autor Wątek: Oprogramowanie dla wędkarza: darmowy Notatnik Wędkarski  (Przeczytany 3941 razy)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Długo szukałem oprogramowania dla wędkarzy, a że jestem staroświecki i nie używam smartfonów, to interesowała mnie tylko wersja programu na PC, i po polsku.
Od prawie trzech lat korzystam z programu Notatnik Wędkarski.
Program archaiczny. Stworzony na Windows 98, ale bez problemu działa na Windows 7/8, a po dłuższej zabawie z ustawieniami zgodności działa z Windows 11.

Notatnik Wędkarski to taka forma elektronicznego pamiętnika wędkarza, w którym można przypisać do kalendarza nazwę łowiska, jakie i ile ryb się złowiło, dane pogodowe podczas łowienia i jakiś opis wyprawy.
Z tych danych można potem wyciągać jakieś wnioski (ręcznie), choć program nie ma takich funkcji porównawczych wbudowanych. Więcej szczegółów podaje opis na stronie, którą polinkowałem powyżej.
Wprowadzanie danych - zwłaszcza kolejność - jest na początku trochę upierdliwe, ale do opanowania po kilku próbach.
Program nie ma wielu rzeczy do zaoferowania (freeware), ale może komuś się przyda.
Jest możliwość tworzenia kilku statystyk, ale mnie najbardziej brakuje możliwości porównania, np. warunków pogodowych (prędkości i kierunku wiatru/ciśnienia powietrza/temperatury) w stosunku do wyników połowów. Wbudowana statystyka brań opiera się tylko na fazach Księżyca.

Uprzedzam, że program to żadna rewelka, ale może ktoś z kolegów skorzysta.

PS. Gdybym umiał pisać programy, to po tych latach użytkowania Notanika, wniósłbym szereg poprawek.

Offline Myro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oprogramowanie dla wędkarza: darmowy Notatnik Wędkarski
« Odpowiedź #1 dnia: 08.02.2024, 15:37 »
hej , trochę poruszę temat , czy są odpowiedniki tego typu programów na tel , system android? oprócz wyżej wątku z clicker-em ?

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 47
Odp: Oprogramowanie dla wędkarza: darmowy Notatnik Wędkarski
« Odpowiedź #2 dnia: 08.02.2024, 17:06 »
Na android, IOS czy współczesny łindołs nawet jak będzie to nie będziesz używał.
Już mądre głowy się postarają żeby była tam konieczność rejestracji z podaniem : maila , nr.tel ., numeru konta, karty debetowej a najlepiej kredytowej , aktu małżeństwa, numeru PESEL , aktu nabycia nieruchomości wraz ze świadectwem energetycznym budynku , świadectwem covidowym .
To wszystko oczywiście w modelu subskrypcji ( pierwszy miesiąc gratis na hasło spławik i grunt) i jedynie na najnowsze wersje systemu Android, łindołs 12 i IOS ajfon 2030 .
Także teges . Cieszmy się że zostały nam jeszcze jakieś popłuczyny po normalnym świecie . Program świetny i ten interfejs ...
Łezka w oku .

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Oprogramowanie dla wędkarza: darmowy Notatnik Wędkarski
« Odpowiedź #3 dnia: 08.02.2024, 17:32 »
Jak tam od lat robię notatki + mapki w Excelu. I git.
;)

Offline Andyman

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oprogramowanie dla wędkarza: darmowy Notatnik Wędkarski
« Odpowiedź #4 dnia: 08.02.2024, 22:00 »
Ja również korzystam z Excela. Ustawiłem oczywiście datę, czas połowu, pogodę, stan wody, metodę połowu, mapki, zdjęcia łowiska, zdjęcia ryb, wymiary, wagę. Bawię się tak już sporo lat, ale nie powiem abym czerpał z tego jakieś analizy i wnioski, raczej tak dla statystyki i zobaczyć jak było kilka lat wcześniej.

Offline Myro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oprogramowanie dla wędkarza: darmowy Notatnik Wędkarski
« Odpowiedź #5 dnia: 09.02.2024, 00:20 »
Rozumiem , bardziej chodziło mi o prosta apka która sama aktualizuje pogodę itd z GPS a ja tylko uzupełniam nie które dane,,rozumiem stara Szkoła exel , dzięki Panowie połamania

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka