Autor Wątek: Idzie nowe...  (Przeczytany 13371 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 596
  • Reputacja: 1986
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #30 dnia: 16.01.2016, 20:23 »
Czarku, piszesz o wejściu do Unii. Tak się składa, że Polacy chcieli wejść do Unii, bo chcieli otwartych granic. Wtedy Unia nie była tym, czym stała się teraz. Niemniej argument, "bo Polacy chcieli" nadal jest stosowany. Brytyjczycy też chcieli, a teraz już nie chcą i zaraz z tej cudownej Unii wyjdą.
Piszesz, że wybudowano fabryki? Które?
Radar napisał o sklepach i handlu generalnie. Ja do tego dodam jeszcze troszkę o produkcji. Dlaczego polscy producenci prawie w ogóle (są drobne wyjątki) nie mogą konkurować z zagranicznymi molochami? Bo to się odbywa tak. Tamte molochy działają od dziesięcioleci i mają ogromny kapitał. Przychodzą do Polski, znajdują specjalną strefę ekonomiczną, w której są odpowiednie warunki do inwestycji (mniejsze podatki i inne ułatwienia zapewnione przez polski rząd), stawiają tam fabrykę i zaczynają produkować.
Polski producent za dany produkt bierze 10 zł, żeby w ogóle na tym jako tako wyjść. Oni wystawiają swój markowy (wszak mają kilkadziesiąt lat budowania marki za sobą) towar za 8 zł, mimo że jego wyprodukowanie kosztuje 9. I tak to trwa, aż polski producent padnie. Następnie podnoszą cenę do 10 zł, a zmniejszają jakość bo "produkt dostosowany jest do specyfikacji rynku" (ile razy już to słyszeliście?)
Można by powiedzieć - niech się polski producent przeniesie do tej strefy ekonomicznej. No tak, tylko on już ma fabrykę gdzie indziej. Więc gdzie tu jest sprawiedliwa konkurencja? Jak polski rząd pomaga polskim producentom?

Lament się podnosi w niemieckich mediach pisanych po polsku ogromny. Manifestacje i inne cyrki... ach, och, demokracje nam (tzn. wam) zabierają! Te same ryje, które przedtem szydził z wieców opozycji (PiS) dokładnie z tymi samymi hasłami teraz po ulicach chodzą (uśmiechnięci od ucha do ucha).
Naprawdę trzeba być zamkniętym na rzeczywistość, żeby tych prostych zależności nie dostrzegać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 293
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #31 dnia: 16.01.2016, 20:31 »
Chlopaki macie wszyscy racje.
Z doracjami jest prosty mechanizm daja poto by ich koncerny to wyjely.
Fabryki jakie fabryki hale montazowe z posadzka betonowa bo technologie przyworza z unii.
W razie W znajda inna kolenie z taania sila robocza .
Budownictwo koncerny z unii buduja.
Oczyszczalnie technologie z unii.
 Daja na inwestycje ktore im krzywdy nie zrobia po co maja miec konkurencje.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 596
  • Reputacja: 1986
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #32 dnia: 16.01.2016, 20:39 »
Tak, Maćku. Dokładnie tak samo kolonizowano kraje w Afryce. Wystarczy poczytać. To się krok w krok wszystko pokrywa. Jedyna różnica jest taka, że tam przy okazji miliony ludzi zginęły. Nas to na szczęście ominęło.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 293
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #33 dnia: 16.01.2016, 20:52 »
Wiesz ja osobiscie mam uraz do historii dziejow ze nas tak potraktowala....
Czy jako narod jestesmy gorsi od Niemcow , Angoli , Francuzow o beneluxie nie wspomne , szacunkiem darze skanynawow moim zdaniem nie a  w niektorych przypadkach jestesmy zdolnijsi pracowicsi zaradniejsi - a gorzej zyjemy i maja nas za nikogo.
Maciek

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #34 dnia: 16.01.2016, 20:54 »
Ja bym tutaj raczej miał pretensje o działanie rządu jak słoń w składzie porcelany. PiS zbyt dużo krzyczy, tam jest za dużo niepotrzebnych fajerwerków, przemówień, i innych rzeczy. Mogliby działać skuteczniej gdyby chcieli, a tutaj niestety zbyt dużo jest tej otoczki medialnej którą PiS wokół siebie tworzył, obrazu mesjasza, co przyszedł wybawić uciśniony naród, da biednym, zabierze niegodziwym...
Ja lubię Camerona, bo zrobił w UK pewne reformy po cichu, bez niepotrzebnego krzyku. Poobcinał benefity, zatrzymał falę migracji z Azji i Afryki, nawet teraz, mimo, że się nie mówi o tym głośno, to bierze tylko 20 000 imigrantów z Syrii, a nie milion jak ta głupia ceepa Merkel (sorry za słowo ale to najdelikatniejsze z możliwych).

U nas w Polsce politycy niepotrzebnie gwiazdorzą, puszą się i prześcigają w obietnicach. Tu trzeba być skutecznym. Wiadomo, że nie mamy swojego kapitału tak mocnego jak inne kraje (bo i skąd, w 1989 byliśmy biedni jak mysz kościelna), jesteśmy w Unii, gdzie pierwszych skrzypiec nie zagramy jeszcze długo (o ile w ogóle to możliwe), Rosja Putina to mocarstwo, z którym lepiej się dogadać niż iść na 'udry'. Aby mieć dobrą ekonomię w Polsce, potrzeba nam skutecznych polityków. Trzeba wiedzieć jak zagrać z silniejszymi od siebie, z równymi, jak ze słabszymi. Wg mnie PiS zbyt mocno napina mięśnie, których wcale nie ma dużych...

Niestety nie masz racji Luk. To nie PiS tak głośno krzyczy. To wrzask "poskojezycznych" Mediów, realizujących interesy obcego kapitału.
Nie wiem czy sobie zdajesz sprawe - większość mediów w Polsce nalezy do Niemców. 
Oto konkrety :
76 % (sic!)  prasy należy do wydawców zagranicznych, właściwie do trzech największych - Bauera, Axel Springer Polska i Polskapresse – mają 64 proc. rynku. Dwie pierwsze spółki są niemieckie, trzecia niemiecko-szwajcarska. W radiofonii obcego kapitału jest 48 proc., polskiego - 43. Grupa RMF od 2008 roku jest w rękach Bauer Media Polska, a Eurozet w kieszeni francuskiej Groupe Lagardere.
Wszystkie wieksze portale informacyjne równiez należą do niemców (Onet, Interia, Wirtualna Polska), z duzych telewizji - TVN.

To rekord świata.
Nie ma takiego drugiego kraju w Europie.

W 2005 roku upadał Berliner Zeitung. Zrobiła sie z tego gigantyczna afera bo chciał go wykupić kapitał amerykański.
Niemcy się nie zgodzili.
Znów jestem

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 293
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #35 dnia: 16.01.2016, 21:01 »
Ja bym tutaj raczej miał pretensje o działanie rządu jak słoń w składzie porcelany. PiS zbyt dużo krzyczy, tam jest za dużo niepotrzebnych fajerwerków, przemówień, i innych rzeczy. Mogliby działać skuteczniej gdyby chcieli, a tutaj niestety zbyt dużo jest tej otoczki medialnej którą PiS wokół siebie tworzył, obrazu mesjasza, co przyszedł wybawić uciśniony naród, da biednym, zabierze niegodziwym...
Ja lubię Camerona, bo zrobił w UK pewne reformy po cichu, bez niepotrzebnego krzyku. Poobcinał benefity, zatrzymał falę migracji z Azji i Afryki, nawet teraz, mimo, że się nie mówi o tym głośno, to bierze tylko 20 000 imigrantów z Syrii, a nie milion jak ta głupia ceepa Merkel (sorry za słowo ale to najdelikatniejsze z możliwych).

U nas w Polsce politycy niepotrzebnie gwiazdorzą, puszą się i prześcigają w obietnicach. Tu trzeba być skutecznym. Wiadomo, że nie mamy swojego kapitału tak mocnego jak inne kraje (bo i skąd, w 1989 byliśmy biedni jak mysz kościelna), jesteśmy w Unii, gdzie pierwszych skrzypiec nie zagramy jeszcze długo (o ile w ogóle to możliwe), Rosja Putina to mocarstwo, z którym lepiej się dogadać niż iść na 'udry'. Aby mieć dobrą ekonomię w Polsce, potrzeba nam skutecznych polityków. Trzeba wiedzieć jak zagrać z silniejszymi od siebie, z równymi, jak ze słabszymi. Wg mnie PiS zbyt mocno napina mięśnie, których wcale nie ma dużych...

Niestety nie masz racji Luk. To nie PiS tak głośno krzyczy. To wrzask "poskojezycznych" Mediów, realizujących interesy obcego kapitału.
Nie wiem czy sobie zdajesz sprawe - większość mediów w Polsce nalezy do Niemców. 
Oto konkrety :
76 % (sic!)  prasy należy do wydawców zagranicznych, właściwie do trzech największych - Bauera, Axel Springer Polska i Polskapresse – mają 64 proc. rynku. Dwie pierwsze spółki są niemieckie, trzecia niemiecko-szwajcarska. W radiofonii obcego kapitału jest 48 proc., polskiego - 43. Grupa RMF od 2008 roku jest w rękach Bauer Media Polska, a Eurozet w kieszeni francuskiej Groupe Lagardere.
Wszystkie wieksze portale informacyjne równiez należą do niemców (Onet, Interia, Wirtualna Polska), z duzych telewizji - TVN.

To rekord świata.
Nie ma takiego drugiego kraju w Europie.

W 2005 roku upadał Berliner Zeitung. Zrobiła sie z tego gigantyczna afera bo chciał go wykupić kapitał amerykański.
Niemcy się nie zgodzili.

100 % racji :bravo:

Ja dodam stara zasada
Co chca to słuchamy
Co chca to jemy
Co chca to ubieramy

......
Trzy zasady korporacji.....
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 755
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #36 dnia: 16.01.2016, 21:33 »
Ja bym tutaj raczej miał pretensje o działanie rządu jak słoń w składzie porcelany. PiS zbyt dużo krzyczy, tam jest za dużo niepotrzebnych fajerwerków, przemówień, i innych rzeczy. Mogliby działać skuteczniej gdyby chcieli, a tutaj niestety zbyt dużo jest tej otoczki medialnej którą PiS wokół siebie tworzył, obrazu mesjasza, co przyszedł wybawić uciśniony naród, da biednym, zabierze niegodziwym...
Ja lubię Camerona, bo zrobił w UK pewne reformy po cichu, bez niepotrzebnego krzyku. Poobcinał benefity, zatrzymał falę migracji z Azji i Afryki, nawet teraz, mimo, że się nie mówi o tym głośno, to bierze tylko 20 000 imigrantów z Syrii, a nie milion jak ta głupia ceepa Merkel (sorry za słowo ale to najdelikatniejsze z możliwych).

U nas w Polsce politycy niepotrzebnie gwiazdorzą, puszą się i prześcigają w obietnicach. Tu trzeba być skutecznym. Wiadomo, że nie mamy swojego kapitału tak mocnego jak inne kraje (bo i skąd, w 1989 byliśmy biedni jak mysz kościelna), jesteśmy w Unii, gdzie pierwszych skrzypiec nie zagramy jeszcze długo (o ile w ogóle to możliwe), Rosja Putina to mocarstwo, z którym lepiej się dogadać niż iść na 'udry'. Aby mieć dobrą ekonomię w Polsce, potrzeba nam skutecznych polityków. Trzeba wiedzieć jak zagrać z silniejszymi od siebie, z równymi, jak ze słabszymi. Wg mnie PiS zbyt mocno napina mięśnie, których wcale nie ma dużych...

Niestety nie masz racji Luk. To nie PiS tak głośno krzyczy. To wrzask "poskojezycznych" Mediów, realizujących interesy obcego kapitału.
Nie wiem czy sobie zdajesz sprawe - większość mediów w Polsce nalezy do Niemców. 
Oto konkrety :
76 % (sic!)  prasy należy do wydawców zagranicznych, właściwie do trzech największych - Bauera, Axel Springer Polska i Polskapresse – mają 64 proc. rynku. Dwie pierwsze spółki są niemieckie, trzecia niemiecko-szwajcarska. W radiofonii obcego kapitału jest 48 proc., polskiego - 43. Grupa RMF od 2008 roku jest w rękach Bauer Media Polska, a Eurozet w kieszeni francuskiej Groupe Lagardere.
Wszystkie wieksze portale informacyjne równiez należą do niemców (Onet, Interia, Wirtualna Polska), z duzych telewizji - TVN.

To rekord świata.
Nie ma takiego drugiego kraju w Europie.

W 2005 roku upadał Berliner Zeitung. Zrobiła sie z tego gigantyczna afera bo chciał go wykupić kapitał amerykański.
Niemcy się nie zgodzili.

Właśnie, że rozumiem bardzo dobrze, co napisałeś, uważam, że masz sporo racji :D  Ale jeżeli trzeba rozciągnąć pewne rzeczy w czasie, to trzeba. Jeżeli grozi ci za działanie na łapu capu spadek ratingu, to nie działasz na łapu capu. Proste jak budowa cepa. Mi chodzi o umiejętne działanie. Populistyczne hasła i takowe posunięcia nigdy nie będą sprzyjać biznesowej atmosferze. Jeżeli PiS chce realizować obietnice wyborcze tak szybko, to życzę powodzenia. Nie ma kraju, który by przełknął takie rzeczy bez konsekwencji, nawet ze 100% polską prasą. W UK akurat podobne rzeczy chce wprowadzać lewica, myślisz, że rynek reaguje na to pozytywnie? Absolutnie nie,   ekonomiści grożą tez poważnymi konsekwencjami...
Dlatego chodzi o to aby działać z rozsądkiem. Bo jak się wyleje mleko, to nie ma sensu narzekać, że to lub tamto było takie a takie. Mleko się wylało i jest za późno.

Nie chcę wchodzić w politykę, nieważne jaka partia by rządziła, trzeba tak działać, aby wilk był syty i owca cała. Jeżeli cena za obietnice wyborcze ma być tak wysoka, to po co je realizować? Aby zasadzić obiecaną marchewkę ma się zdeptać inne grządki? Błędy popełniane w Polsce to nie są ostatnie lata rządów PO, to są też rządy PiSu, SLD, skutki Okrągłego Stołu... Za późno na rozdawanie kart, trzeba grac z tym czym mamy, bardzo rozsądnie.
Lucjan

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #37 dnia: 16.01.2016, 21:55 »
Tylko Lucjan są pewne rzeczy które trzeba zmienić nawet jeżeli mamy wszyscy dostać po kieszeni których  nie można odwlekać w czasie.

Zresztą historia ich oceni ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 755
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #38 dnia: 16.01.2016, 22:03 »
Ja bym wolał aby ich oceniała historia a nie ja. Więc niech nie szaleją zbyt mocno ;)
Lucjan

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #39 dnia: 16.01.2016, 22:50 »
A ja czuje ulgę że to się dzieje.Nareszcie.Dosć mam rzadów na niby.Tak jestem ze wschodu Polski który jest konserwatywny.Tyle lat mielismy ludzi którzy zamiast rządzić , zarządzali krajem bez wizji, ulegali poprawności politycznej.To nie moja "bajka".Teraz zamiast cieszyć się że inni dostana po 500zł i będzie im lżej pieprza  a to a tamto.Jeszcze nie słyszałem w mediach pochwały.Tylko "niby" troskę o to skad wezmą na to pieniądze rządzacy.Dość mam państwa na niby.Ze wschodu zagrożenie a oni planowali odpierać ataki dopiero zza Wisły.Jak się czują ludzie na prawo od Wisły.Chca się bronić na swoi terenie ale jak mają to zrobic ?Kijem?Zbyt żywa jest pamięc na tych terenach o tym co potrafia zrobić moskale.Pan Morozowski w TVN zapytany co zrobiłby gdyby doszło do wojny mówi -wyjechałbym.No sorry, jak mogę takiego dziennikarza dalej słuchać?A takich nie brakuje.Ch....dupa i kamieni kupa.Czy tak ma być dalej?Wychowano mnie na Sienkiewiczu i na wartościach które starał się przekazywać w książkach, to niedawno usunięto Go z lektur szkolnych, bo teraz inne wartosci sa na topie.Kończę fragmentem z Ewangelii-"cóż ci człowiecze z tego że cały świat zyskasz a na duszy poniesiesz szkodę".

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #40 dnia: 17.01.2016, 00:23 »
Nasza "wiedza" to pokłosie medialnych informacji. Media reprezentują grupy interesów, nie tylko stricte biznesowych, ale też politycznych. Splecenie biznesu z polityką to rzecz wiadoma, ale ma ona charakter krzyżowy, co oznacza, że interesy polityczne innych państw mają bezpośrednie przełożenie w manipulowaniu przekazem informacji w naszym kraju...

Dotychczasowe działania rządu odbieram jako oczywiste w kontekście tego, co napisałem powyżej. Oczywiście, mogę się mylić, ale te wszystkie reakcje zagranicy, to tylko narzędzia nacisku w celu ochrony własnych interesów, a nie miłość do demokracji. A ponieważ życie nie znosi próżni, to skoro ktoś coś traci, to ktoś zyskuje  :)

Tak na marginesie. Akcja z TK była niczym w porównaniu do próby zmiany Konstytucji po północy, której celem było umożliwienie prywatyzacji polskich lasów. Znacie genezę? W mediach o tym nie było, za to aż huczało o pewnej posłance, która jadła sałatkę na sali sejmowej, właśnie w trakcie tego posiedzenia.  :D

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #41 dnia: 17.01.2016, 00:45 »
Sorry Lester, ale co mogę powiedzieć ponad brak wiedzy? "Tylko "niby" troskę o to skąd wezmą na to pieniądze rządzący." No skąd? Budżet jest jasny. Dochody państwa i wydatki są jasne. Mamy deficyt. "Ze wschodu zagrożenie a oni planowali odpierać ataki dopiero zza Wisły." Strategiem nie jestem, ale taktykę mam w miarę opanowaną. Nie mamy czym, jak i gdzie powstrzymać "zagrożenie ze wschodu" przed Wisłą. Strategia dopuszcza do zajęcia 2/3 terytorium Polski zanim NATO zareaguje. Szczegółnie przy klasycznym ataku 13/1. Tak się kalkuluje siły zbrojne polski i Rosji.
I ostatnia sprawa. Niech nikt mnie nie pyta o moje wierzenia. Jakbym je zobrazował, nikomu nie byłoby ich prosto podważać, ze względu na czystą ludzką moralność i dobre wychowanie.
Nie ważne do jakiego Boga się modlisz jest to ten sam Bóg. Jest to esencja ewangelii Chrześcijańskiej, Prawosławnej, Judaistycznej, Islamistycznej, Hinduskiej, i wielu innych. Jest to ten sam Bóg.
Jedyną ulgą jaką czuję w tym momencie polityczno-historycznym jest fakt, że partia rządząca robi to co robi. nie mam zastrzeżeń do ich podejścia do trybunału konstytucyjnego. Nie mam zastrzeżeń do nowego prawa podatkowego, służb specjalnych, polityki socjalnej, służby sądowniczej. Ja uważam, że polityka aktualnego rządu zwróci się przeciwko niemu. Lecz razem zmiany te bardzo mocno nawiązują do tego co działo się w XXVII wieku i drugiej połowie XX wieku po "odzyskaniu" przez Polskę niepodległości po 2 wojnie światowej. Rządy totalitarne już mieliśmy. Jak odbijają się one czkawką w czasach współczesnych widać gołym okiem.
Chodzi tylko o to, żeby rząd przestrzegał obowiązujące prawo.
Marcin

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #42 dnia: 17.01.2016, 00:50 »
Kalesiak z tą zmianą Konstytucji to wcale tak łatwo nie jest i nie moźna tego zrobić na "hop siup" ;)

Tutaj jest opisana procedura:
http://www.prezydent.pl/prawo/konstytucja-rp/xii-zmiana-konstytucji/

Zgodzę się z Tobą odnośnie tego iż media oraz sposób przedatawiania sprawy mają ogromny wpływ na społczeństwo. Na szczęście żyjemy w kraju, w którym każdy jest wolnym człowiekiem i sam decyduje o swoich poglądach i życiu. Przynajmniej tak jest na ten moment hehe ;)

Wysłane z mojego SM-G900F

Pozdrawiam,
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 755
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #43 dnia: 17.01.2016, 01:37 »
Panowie, ale my już o polityce, a tutaj trzeba o ekonomii... ;D

Dla mnie sprawa jest prosta. Jeżeli pojawia się rząd, które będzie podatkował dodatkowo, cokolwiek, to wiadomo, że wiele dobrego z tego nie wyjdzie. Opodatkuj banki, odbiją to sobie na szarym człowieku w inny sposób. Opodatkuj nie wiem, hipermarkety powiedzmy - znowu zapłaci więcej obywatel suma sumarum. Jeżeli ktoś chce reformować, to niech podatki obniży. Niech postawi na większą swobodę ekonomiczną właśnie.

Niestety - ale wielu Polaków narzeka na zachodni kapitał, ale warto się przyjrzeć, ile musi płacić pracodawca. To jest haracz. Mało który biznes może powstać na kredytach zaciągniętych na rozpoczęcie działalności - koszta bowiem są olbrzymie, już pisałem, że w UK na 1000 funtów płaconych pracownikowi niecałe 300 płaci się fiskusowi. A ile w Polsce? Jakim cudem dodatkowe podatki coś zmienią? Kolejny rząd będzie robił durnia z ludzi i wydawał  zamiast nich ich pieniądze, bo wie lepiej na co (Mówię o każdym rządzie dodającym podatki). Może polski kapitał przejmie media dzięki takim posunięciom? Wątpię...

Wysokie podatki hamują rozwój polskiego biznesu według mnie, a nie zachodnie koncerny. Samochodów produkować nie będziemy może, ale podzespołu już możemy, Niech więc firmy mają łatwiej, a będzie ich przybywać. Bez tego aż takiego rozwoju nie będzie, choć i tak Polacy są bardzo dobrzy tutaj i główkować potrafią :D Ale aby zakładać własne firmy trzeba mieć za co, tu właśnie pomaga kapitał, pomaga Unia,  na rynki której łatwiej się dostać, bo mi nie przeszkadza, że w Opolu jest z 10 hipermarketów. Kika tysięcy osób ma pracę dzięki nim. Ma wybór towarów, możliwości - mając tylko polskie sklepy nie byłoby nawet jednej piątej tego, byłoby drogo (gaz, ropa kosztują, węgiel też - choć australijski dwa razy tańszy) i sporo ludzi bez pracy zasilała by szeregi bezrobotnych. Te osoby dostają za pracę kasę, obracają nią. Nie chcę tu bronić czyiś interesów, pokazuję tylko, że te kilka tysięcy ludzi ma pracę, dzięki pieniądzom które dostają napędzają popyt... Dlatego dobre jest sprowadzanie kapitału z zachodu, to nie jest tak, że ktoś odrzuca polski... Te 10 hipermarketów w Opolu by sie nie zbudowały same, może jeden lub dwa, mniejsze by były dzięki polskim firmom. Czy to jest złe??? Zresztą, Polacy hipermarketów nie mieli wcześniej, więc narzekanie, że są w rękach zachodnich firm to lekka przesada ;)

Aby był kapitał polski, trzeba go gromadzić. Powoli tak się dzieje, ale wiadomo, że nie będzie to co w innych krajach. W UK tez masa firm jest spoza, wiele z USA, sporo w rękach mają Hiszpanie (O2, Santander - jeden z największych banków w UK), samochodowy przemysł to Niemcy, Japonia czy Chiny. Też różowo nie jest, Bauer Media w UK to chyba połowa gazet, w tym wędkarskie :) Ale Brytole mają mocny przemysł farmaceutyczny, silną zbrojeniówkę. Ich leki są w wielu aptekach Europy. Dlatego obniżmy podatki, a Polacy bez problemu odnajdą się w 'swoich' w gałęziach przemysłu - niech to będą meble czy żywność chociażby... :)

Tak więc jak rząd chce działać, to niech robi to mądrze. Wojowanie z Unią czy Rosja sensu nie ma, jesteśmy zbyt mali. Lepiej po cichu robić swoje, nie dawać się prowokować. Ja uważam, że mandat społeczeństwa PiS na rządzenie dostał, i jest to OK, trzeba to szanować. Ale to ma być parcie do przodu a nie cofanie się. Mam nadzieję, że to była bolesna lekcja z której wyciągnie się wnioski. Uwierzcie mi, chciałbym tez aby było inaczej w Polsce, ale nie jest, trzeba więc na pewne rzeczy uważać ... Jak zmieniać, to nie na hurraaa...

 A co do mediów to sorry, ale jak były 'polskie', to ja nie zauważałem, aby społeczeństwo myślało w jakiś lepszy sposób, nawet uważam, że było gorzej... :D
Lucjan

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #44 dnia: 17.01.2016, 08:06 »
Dla mnie wnioski ekonomiczne są proste.

Jeżeli wpłacamy do kasy zakładu więcej niż z niego dostajemy to jesteśmy w plecy.

http://www.uwazamrze.pl/artykul/981500/doplacamy-do-unii/4

Jeżeli przez dziurę w naszej kieszeni spodni dodatkowo wyciąga się kasę to zostaje nam jeszcze mniej.

http://szczesniak.pl/2671

http://szczesniak.pl/2672

Jeżeli teraz chce się to wszystko pewnym kręgom interesów odebrać lub ograniczyć to wcale się nie dziwię dlaczego jest taki jazgot i nagonka na "złe'" rządy.

Reasumując, również jestem za tym aby cały świat (Unia, Chiny, Stany, Rosja) inwestował u nas ale żeby politycy i ekonomiści napisali tak prawo abyśmy to my (Polska) na tym zarabiali albo przynajmniej nie tracili.

Aby poniesione przez nasz koszty się zwracały jeżeli nie w postaci czystej gotówki to w postaci infrastruktury, rozwoju przemysłu (rodzimego) i handlu ale tak aby pieniądz napędzał nasz rozwój i pracował dla nas - dla Polski.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek