Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 799514 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4170 dnia: 20.11.2021, 14:30 »
Inflacja jest wszędzie , w Niemczech nawet większa niż w Polsce. Wpływ na ceny ma słaby kurs złotego ...euro 4,70 zł dolar 4,20.


Pozdrawiam Łukasz

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4171 dnia: 20.11.2021, 14:38 »
Tegoroczne ceny nijak mają się do cen startowych zeszłego roku przed Black Friday.
Jeśli ktoś planował (tak jak ja) zakup poważniejszego sprzętu, może się mocno zdziwić.
Ceny w trakcie BlackFriday będą praktycznie takie same jak Ceny startowe przed BlackFriday zeszłego roku.
Oczywiście mówimy tu o rabacie 20%, gdyż większego rabatu Drapieżnik moim zdaniem nie zrobi, bo ich poprostu nie stać.

Dlatego tegoroczne BlackFriday zmusi mnie do namysłu i pohamowania z zakupami.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4172 dnia: 20.11.2021, 14:48 »
20% Drapieżnik na pewno mieć nie będzie ponieważ na ich stronie opublikowana została informacja iż 0 wyrzucone jest z rabatu. Może to być rabat poniżej 20 %, np. 19% albo powyżej czyli np. 21% Sądzę, że będzie to rabat poniżej 20% a jeżeli będzie powyżej to będę zaskoczony. Sprzętu nie kupuję bo już nakupiłem wystarczająco, czekam na dobrą cenę towaru Dynamite Baits w tym sklepie bądź innym. Jest sklep, który na chwilę obecną i już od jakiegoś czasu ma dość fajne progi rabatowe ale nie będę go wymienił z uwagi iż wątek ten dotyczy sklepu Drapieżnik.
Niestety wszyscy obserwujemy wzrost cen w każdej dziedzinie nie tylko wędkarskiej, może tak być iż wędkowanie dla części z nas zejdzie na dość daleki plan.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4173 dnia: 20.11.2021, 14:52 »
Myślę, że ich stać bo niezłe marże mają. Nie chcą rozpasać klientów bo potem każdy tylko więcej i więcej chciałby.
A od Nowego roku coś słyszałem już o +20% kolejnym. Grunt, że towar mają a nie jak w zeszłym roku wie skusiłem na Sonu z innego sklepu i nic na stanie nie było. Zwrot też jakoś szybko nie przyszedł.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4174 dnia: 20.11.2021, 15:07 »
Każdy sklep wędkarski i nie tylko ma dużą marżę. Jak ktoś daje 12,15,20,30 % to też nie sprzedaje tego poniżej kosztu zakupu bądź na granicy opłacalności, coś musi zarobić. Niestety koszt zaopatrzenia, pracownicy, lokal, opakowanie, wysyłka (w przypadku darmowej), podatki to jest koszt, który ponosi firma a pośrednio my, którzy kupujemy. Nie wiem jaki będzie rabat ponieważ ciężko to określić, ważne to co zostało wspomniane stany faktyczne a nie, że w sieci 1000 sztuk a koniec końców nie ma nic.
Ja kupowałem w nie istniejącym sklepie Duxon i za każdym razem było coś nie tak a to, że źle przecenili a to nie ma bo kupił klient stacjonarnie a to nie zaktualizowane stany magazynowe. Na szczęście ze sklepem Drapieżnik nie miałem nigdy problemu.

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4175 dnia: 20.11.2021, 15:54 »
Każdy sklep wędkarski i nie tylko ma dużą marżę. Jak ktoś daje 12,15,20,30 % to też nie sprzedaje tego poniżej kosztu zakupu bądź na granicy opłacalności, coś musi zarobić. Niestety koszt zaopatrzenia, pracownicy, lokal, opakowanie, wysyłka (w przypadku darmowej), podatki to jest koszt, który ponosi firma a pośrednio my, którzy kupujemy. Nie wiem jaki będzie rabat ponieważ ciężko to określić, ważne to co zostało wspomniane stany faktyczne a nie, że w sieci 1000 sztuk a koniec końców nie ma nic.
Ja kupowałem w nie istniejącym sklepie Duxon i za każdym razem było coś nie tak a to, że źle przecenili a to nie ma bo kupił klient stacjonarnie a to nie zaktualizowane stany magazynowe. Na szczęście ze sklepem Drapieżnik nie miałem nigdy problemu.
Mam podobne doświadczenia. W Ubiegłą środę zamówiłem ramię prestona na promocji z innego sklepu , a w piątek paczkę z drapieżnika. W poniedziałek paczka z drapieżnika była u mnie , a ze wspomnianego sklepu otrzymałem telefon , że zamówione przeze mnie ramię było ostatnie na magazynie i zaginęło. Do dziś czekam na zwrot pieniędzy. Tak więc warto się zastanowić czy warto zaoszczędzić te kilka złotych. W moim przypadku , raczej nie skuszę się już na zakupy w sklepach które są słabo znane. Wolę wspierać ludzi którzy profesjonalnie podchodzą do klientów. Ta tak jak z zakupem kołowrotka daiwy czy Shimano , wiemy , że płacimy za jakość i dokładnie tak samo jest z drapieżnikiem. Za usługę na wysokim poziomie też trzeba zapłacić

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4176 dnia: 20.11.2021, 16:50 »
Wiele osób pisze o tym jaka inflacja jest dzisiaj, a ważne jest to po jakiej cenie kupili towar... wtedy gdy go kupili.
Jeśli kupili 8 miesięcy temu wędki X w cenie hurtowej po 130zł, a cenę dali 200zł to nic nie stoi na przeszkodzie by ją przecenić nawet teraz o 25% i wciąż sprzedać z zyskiem, prawda?

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4177 dnia: 20.11.2021, 16:58 »
Ja mam w ulubionych masę sprzętu. Ostatnio ceny podskoczyły rzeczywiście, nie ma co ukrywać. Spojrzałem po innych sklepach i akurat z grubego sprzętu, który chcę kupić, D nadal ma bardzo dobre ceny. Jak wejdzie powiedzmy te -21% to będzie dla mnie super promocja. Piszę tutaj o sprzęcie za 1k+.
Druga sprawa, pisanie o cenach rok do roku moim zdaniem mija się z celem. Wszystko drożeje to dlaczego miałby sprzęt wędkarski stać w miejscu ? Inflacja jest wysoka w całej Europie nie tylko w Polsce. Każdy odczuwa to po kieszeni.
I na koniec, każdy sam rozsądzi czy mu się opłaca czy nie.
Ja wiem, że kupię bo nigdzie taniej nie dostanę akurat tego co planuję.

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4178 dnia: 20.11.2021, 17:21 »
Wiele osób pisze o tym jaka inflacja jest dzisiaj, a ważne jest to po jakiej cenie kupili towar... wtedy gdy go kupili.
Jeśli kupili 8 miesięcy temu wędki X w cenie hurtowej po 130zł, a cenę dali 200zł to nic nie stoi na przeszkodzie by ją przecenić nawet teraz o 25% i wciąż sprzedać z zyskiem, prawda?
Inflacja nie działa w taki sposób jak napisałeś.
To, że kupili taniej to nie oznacza, że mogą teraz dać większy rabat i mniej zarobić. Inflacja powoduje wzrost wszystkich rzeczy jak jedzenie, koszt najmu, ceny prądu itp. Nie da się obniżyć cen, bo wszystkie koszta podrożały.
Dlatego jak podstawowe rzeczy drożeją to musisz więcej zarobić, czyli podnieść ceny.

To tak jakbyś napisał, że kupiłeś Bitcoina po 10.000 $, a teraz, gdy jego cena wynosi 60.000 $ to powinieneś mi go sprzedać za 11.000$, bo przecież zarobisz 1.000$

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4179 dnia: 21.11.2021, 11:27 »
Na blogu drapieżnika podali że rabat będzie większy niż rok temu😊
🎣🎣🎣

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4180 dnia: 21.11.2021, 11:38 »
@Mati - co kupujesz? :)
Pozdrawiam
Mirek

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4181 dnia: 21.11.2021, 11:40 »
@Mati - co kupujesz? :)
Sprzęt mam 😁
Trochę peletu i zanęt będzie coś koło 100kg 😁😊
🎣🎣🎣

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4182 dnia: 21.11.2021, 12:51 »
@Mati - co kupujesz? :)
Sprzęt mam 😁
Trochę peletu i zanęt będzie coś koło 100kg 😁😊
Trochę... ;D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4183 dnia: 21.11.2021, 18:40 »
Ja podobnie jak Mateusz. Sprzęt mam, ale zrobiłem uzupełnienie zapasów zanęt, co prawda nie 100 kg ale nazbierało się kilkadziesiąt. :)
Adam

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4184 dnia: 21.11.2021, 19:02 »
@Alek ton? 😀
Pozdrawiam
Mirek