Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 801462 razy)

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3690 dnia: 21.06.2020, 20:54 »
Coraz częściej widzę na stronie sklepu informacje z * „cena nie podlega rabatom”

Po co w takim razie system rabatowy?
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3691 dnia: 21.06.2020, 21:27 »
Jak to po co?

Chwyt na zachęcanie do zakupów - kupuj u nas, kupuj co raz więcej, to dostaniesz *rabat.
*ale nie na wszystko, hehe

No, chyba że cena nie podlega rabatom kwotowym ale podlega pod rabat stały, tzw. VIPowski...

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3692 dnia: 21.06.2020, 21:33 »
Pod żaden rabat, pseudo Vipowski też nie

I to jest słabe bo pokazują ze maja swoich stałych klientów w nosie
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3693 dnia: 21.06.2020, 21:50 »
 Nie da się, na każdym produkcie robić rabatów. Ceny musiałyby poszybować dla wszystkich w górę aby dostać rabat. Więc i tak cena spada do pozycji wyjściowej, poprzedniej po rabacie. To, że chcesz kupić jakiś produkt i nie jest naliczany rabat to trudno, tak bywa.
Już jest złość itd. kup gdzie indziej. Nie bronię tutaj sklepu ! tylko Ci, którzy nie mają sporych rabatów, mocno by ucierpieli po podwyżkach aby mieć fikcyjny rabat.
Radek, nie rozumiem Twojej frustracji ;)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3694 dnia: 21.06.2020, 22:19 »
Kupiłem ze dwa miesiące temu cuzo f3. Na ostatnim wędkowaniu okazało się, że pękł mi plastik od jednej z nóg.
Myślę, że moja waga NIE piórkowa dała o sobie znać. Wysłałem maila z pytaniem czy mogę jakoś samą nogę zamówić i ile to kosztuje bo na stronie nie ma takiej oferty.
Dwa dni później dostaje paczkę z nowa nogą za darmo.
Jestem pod wrażeniem. :bravo: :thumbup: :thumbup: :bravo: :beg:

Ja za to napisałem do Drapieżnika, ze blokują mi się 2 zaciski w ramie cuzo f3 i nie można przesunąć tych metalowych pierścieni w które wkłada się nogi, krzesło użyte kilka razy. Drapieżnik odesłał mnie do elektrostatyka, elektrostatyk zlał moją korespondencję i tyle z tego wyszło. Zawsze uważałem, że to sprzedający odpowiada za reklamacje towaru... Tutaj drapieżnik mnie zawiódł pierwszy raz :-\

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3695 dnia: 21.06.2020, 22:28 »
Nie da się, na każdym produkcie robić rabatów. Ceny musiałyby poszybować dla wszystkich w górę aby dostać rabat. Więc i tak cena spada do pozycji wyjściowej, poprzedniej po rabacie. To, że chcesz kupić jakiś produkt i nie jest naliczany rabat to trudno, tak bywa.
Już jest złość itd. kup gdzie indziej. Nie bronię tutaj sklepu ! tylko Ci, którzy nie mają sporych rabatów, mocno by ucierpieli po podwyżkach aby mieć fikcyjny rabat.
Radek, nie rozumiem Twojej frustracji ;)

Dlaczego wnioskujesz że jestem sfrustrowany?

To moje przemyślenia że coś tu jest nie halo.
Inne sklepy maja podobne ceny, a ja zaopatruje się tam gdzie mi wygodnie.
Jak będę chciał to kupię i bez rabatu n’zona.

Mam u nich 11% rabatu i dziwie się że nie mogę skorzystać bo zwyczajnie cwaniakują
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 725
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3696 dnia: 21.06.2020, 23:17 »
Coraz częściej widzę na stronie sklepu informacje z * „cena nie podlega rabatom”

Po co w takim razie system rabatowy?

Mogą być różne powody. Są produkty których cenę narzuca producent, i wtedy niechętnie widzi on rabaty. Tak na przykład było z kręciołami pewnej firmy, które Drapieżcy dawno temu mieli w cenie bardzo dobrej, ale godziło to w system cenowy producenta. Bo zgłaszali mu to inni sprzedawcy, żądając niższych cen aby swoje zarobić. Więc producent interweniował i cena ulegała zmianom. Między innymi dlatego sklepy wprowadzają rabaty ogólne, aby producent się nie 'czepiał'.

Inny przykład to wprowadzenie produktu który ma ustaloną cenę promocyjną przez producenta. Wtedy nie ma po prostu z czego dać rabatu, bo nie byłoby zarobku.

Polski rynek jest bardzo trudny, bo sprzedawcy dopiero uczą się sprzedawać. Przez lata główną bronią było obniżanie cen, co kończyło się zazwyczaj źle, bo każdy robiąc obniżki jednocześnie pozbawiał się marży i zysku. Dlatego często właśnie producent trzyma pieczę, mając ceny katalogowe. Jest wtedy pewny, że każdy ma produkt w podobnej cenie, i każdy na nim zarabia.

Słyszałem, że duży problem ma lub miało Lorpio, które choć popularne nie opłacało się sprzedawać ich produktów. Na mniej popularnej firmie było dwa razy więcej marzy niż tutaj. Po co więc przerzucać tony zanęt na małej marży, jak można sprzedać mniej ilościowo produktu innego, mniej robiąc i płacąc za wysyłkę czy transport czy magazynowanie, a mieć większy zysk?

Pracowałem w handlu i widziałem wiele, zwłaszcza wojen cenowych, kończących się fatalnie lub źle dla sprzedawców. Sklep to nie hipermarket i musi mieć odpowiednie marże aby wychodził na swoje. Przykładem niszczyciela rynku była Gozdawa, która po cenach prawie zakupu pozbywała się towaru, aby spłacać producenta. Źle wypadał wtedy uczciwy sklep, który płacił na czas dotrzymując terminów. Wychodziło na to, że 'lecą w kule', podczas gdy byli uczciwi. Całe szczęście już nie trzeba się męczyć z panem Rafałem, 'miszczem sprzedaży'.

Inny powód to pozbywanie się stanów magazynowych zalegających na stanie, często zastępowanych przez nowe, ulepszone odpowiedniki. Wtedy dba się aby nie sprzedać czegoś poniżej ceny kupna. Więc mamy praktycznie mega rabat. Wiele programów komputerowych do obsługi sklepu ma wręcz blokadę, która nie pozwoli czegoś sprzedać poniżej ceny zakupu. Typuję, że to może być ten problem z ceną w Drapieżniku :)
Lucjan

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3697 dnia: 22.06.2020, 00:07 »
Pracowałem w handlu i widziałem wiele, zwłaszcza wojen cenowych, kończących się fatalnie lub źle dla sprzedawców. Sklep to nie hipermarket i musi mieć odpowiednie marże aby wychodził na swoje. Przykładem niszczyciela rynku była Gozdawa, która po cenach prawie zakupu pozbywała się towaru, aby spłacać producenta. Źle wypadał wtedy uczciwy sklep, który płacił na czas dotrzymując terminów. Wychodziło na to, że 'lecą w kule', podczas gdy byli uczciwi. Całe szczęście już nie trzeba się męczyć z panem Rafałem, 'miszczem sprzedaży'.

Inny powód to pozbywanie się stanów magazynowych zalegających na stanie, często zastępowanych przez nowe, ulepszone odpowiedniki. Wtedy dba się aby nie sprzedać czegoś poniżej ceny kupna. Więc mamy praktycznie mega rabat. Wiele programów komputerowych do obsługi sklepu ma wręcz blokadę, która nie pozwoli czegoś sprzedać poniżej ceny zakupu. Typuję, że to może być ten problem z ceną w Drapieżniku :)

Gozdawa mogła mieć problemy innego rodzaju. Na pewno fatalna strona internetowa, która zawsze się przycinała, ale nie będę wchodził w szczegóły.
Inny przykłąd to Duxon Shop - ogromny asortyment, super lokalizacja, fajna strona www i sklep padł chyba po 2 latach działania odkąd przenieśli się do Katowic.
Mamy też firmy takie jak feeder bait, które sprzedają bardzo drogo swoje produkty, a są przeciętnej jakości (moje prywatne zdanie) - wszystko dzięki marketingowi, opłacaniu youtuberów itp.

Drapieżnik stosuje prostą technikę. Oferuje szeroki asortyment, szybką wysyłkę, bezproblemowe reklamacje, super zapakowanie (chociaż nie lubię tego u nich, bo zanieczyszczają planetę masakrycznie). W zamian płacisz wyższą cenę o 10-15% względem konkurencji. Teraz jak ma grono stałych klientów postanawia wyłączyć coraz więcej produktów z systemu rabatowego. Czy im się to uda? Każdy ma swój sposób na biznes.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3698 dnia: 22.06.2020, 13:28 »
Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że artykuły "niepodlegające rabatom" są - jak na ten sklep - raczej w dobrych cenach, uwzględniających rabat. Popatrzcie na to z innej strony: w przypadku pewnych produktów rabat dostali wszyscy ;) 



Jacek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3699 dnia: 22.06.2020, 20:25 »
Przecież oni Guru/ Preston ani Traper nie mogą mieć wpływu na finalne ceny. Jeśli mają jest to niezgodne z prawem. Każdy sklep ma prawo decydować o swojej marży. Ja akurat nie kupuję towarów wyjętych w rabatu, ale jeśli chciałbym wybiorę Trotkę bo na rabat się z nimi ugadam:)
Natomiast czasem mnie dziwi, że wszyscy mają taką samą cenę na produkty. Bez w zasadzie odstępstw większych niż 0.1 PLN.
Jak ekonomista mógłbym myśleć zmowa cenowa. No ciężko mi uwierzyć, że każdy nasz sklep czy Drapieżnik, Trotka czy mniejszy importujący ma takie same ceny zakupu. Po kilku latach pracy w zakupach stwierdzam, że to raczej nierealne. Ale może nie rozumiem strategii angoli oprócz SB polegającym na ciągłym zwiększaniu cen min. 10 % rok do roku.
Było to już wyjaśnione - ceny są narzucone przez producenta oraz nie opłaca się zmniejszać cen, bo psujesz rynek. Klient jak ma coś kupić to to kupi. To samo z telewizorami i telefonami - wszędzie takie same ceny.
Producent rekomenduje sugerowaną cenę i musisz się dostosować. Jeżeli tego nie zrobisz to będzie Cię gorzej traktował, oczywiście wszystko w ramach przepisów prawa. Np. jak jest nowy chodliwy towar to producent/hurtownia dzieli po równo, a w takim przypadku jak im podpadłeś to dostajesz 0 albo po długim terminie towar.
Chodzi ogólnie o to, że producent im ma więcej punktów sprzedażowych jego towar tym ma lepszą reklamę. Bez sensu dla producenta jest wysyłać 90% towaru do jednego sklepu, który ma monopol ze względu na dużo niższe ceny.
To samo jeśli chodzi o sprzedaż towaru przez samego producenta - zawsze ceny ma dużo wyższe niż w normalnych sklepach.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3700 dnia: 22.06.2020, 20:32 »
Wątek dotyczy konkretnego sklepu, trzymajmy się zasad. Uwagi, opinie, refleksje, informacje o nowościach itp. - to można tutaj uskuteczniać. Zainteresowanych wymianą poglądów na tematy polityczno-społeczne zapraszamy do stosownego działu.

Jacek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 258
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3701 dnia: 23.06.2020, 11:14 »
Co do sklepu - to moim zdaniem jeden z najlepszych w Pl.
Wiadomo są ceny... i to trzeba uszanować. Kto chce kupi , kto nie chce... nie kupi.
Maciek

Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3702 dnia: 23.06.2020, 18:58 »
Odbiegnę trochę od tematu ;D Czy możliwe jest łączenie bonów upominkowych?
Robert

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3703 dnia: 23.06.2020, 19:15 »
Tzn?
Adam

Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3704 dnia: 23.06.2020, 19:19 »
Tzn?

Dostałem kilka bonów upominkowych i nie wiem czy mogę ich użyć w jednym zamówieniu.
Robert