Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 801461 razy)

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4560 dnia: 10.12.2021, 21:12 »
Dobre sklepy nie wystawiają towaru po zwrocie na półkę tylko idzie on w outlet.

Ile znasz outletów wędkarskich?
https://www.angelsport.de/outlet/
Sporo sklepów ma taką zakładkę u siebie przynajmniej w Niemczech. Nie spotkałem się żeby przyszedł do mnie używany , rozpakowany towar jeśli kupuję go w normalnym sklepie. Często  mają też swoją stronę na ebay i tam wystawiają taniej, z dopiskiem ze zwrotu albo Bware.

Ale my tutaj dyskutujemy o Polsce. Mniejsze sklepy nie mogą sobie na to pozwolić bo ich zwyczajnie nie stać. Zawsze mogą podnieść ceny wyjściowe :)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4561 dnia: 10.12.2021, 21:14 »
Czas może dopasować się do reszty Europy , nie tylko z cenami ale także z prawami.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4562 dnia: 10.12.2021, 21:26 »
Czas może dopasować się do reszty Europy , nie tylko z cenami ale także z prawami.
Ty tak na serio? Kto powiedział, że tamtejsze prawo jest lepsze? Nie należę do eurosceptyków, ale bez przesady, dlaczego ma się dostosować w tym przypadku do prawa obowiązującego u Niemców? Gdybym chciał tamtejszego prawa to bym tam zamieszkał.
Adam

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4563 dnia: 10.12.2021, 21:41 »
Patrzę na to ze strony konsumenta a ich prawa pod tym kątem jak i podejście sklepów do klientów mogłoby być przykładem. Nie jestem za Niemieckim prawem jako takim bo przepisy wędkarskie i podejście do samego wędkarstwa mają rodem ze średniowiecza ale w tym przypadku , czyli jeśli chodzi o zakupy internetowe są do przodu.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4564 dnia: 10.12.2021, 22:13 »
Patrzę na to ze strony konsumenta a ich prawa pod tym kątem jak i podejście sklepów do klientów mogłoby być przykładem. Nie jestem za Niemieckim prawem jako takim bo przepisy wędkarskie i podejście do samego wędkarstwa mają rodem ze średniowiecza ale w tym przypadku , czyli jeśli chodzi o zakupy internetowe są do przodu.
Rozumie że obsługe mają "najlepszejsza" na świecie ale mimo tego kupujesz wedziska w Polsce :D :P a tak z ciekawości zapytam jak z obsługą w sklepach w Holandii ,też jest tak super ?
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4565 dnia: 10.12.2021, 22:18 »
Zgadza się czasami kupuję tu i tu , Colmików nie znalazłem w Niemczech , mało tu włoskiego sprzętu.
Nie wiem jakie prawo mają w Holandii , na pewno mocno liberalne w niektórych kwestiach ;D


Pozdrawiam Łukasz

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4566 dnia: 11.12.2021, 11:30 »
Drapieżnik jakiś czas temu wyznaczył standardy dla innych sklepów wędkarskich ze sprzedażą wysyłkową. Ciężko chyba z tym dyskutować. Przekłada się to oczywiście na trochę wyższe ceny ale nadal mają wielu klientów, którzy znając podejście sklepu wolą dopłacić parę złotych i mieć pewność dostępności towaru a w przypadku usterki bezproblemowej wymiany/zwrotu pieniędzy. Ja to akceptuję i zgadzam się na wyższą cenę bo mam gwarancję rzetelnych usług.
Nie mam ochoty kupować gdzieś w Europie wędki tylko dlatego, że zaoszczędzę 100 czy 150 zł. Bo jeżeli coś się stanie to później ciężko dochodzić swoich praw.
W tym roku pękł mi drugi skład w wędce, wymiana na nowy element trwała 7 dni z przesyłkami tam i z powrotem. Nikt nic nie kwestionował bez problemowa wymiana. Każde wysłane zapytanie zawsze wraca z odpowiedzią. Mógłbym jeszcze parę innych rzeczy wymieniać, które składają się na zaufanie do sklepu i to, że jestem skłonny wydać u nich więcej. I jestem przekonany, że takich osób jak ja jest więcej.
Mam nadzieję, że Drapieżnik nie wprowadzi darmowych zwrotów kosztem wzrostu cen na półkach tylko dlatego, że społeczeństwo jest co raz bardziej roszczeniowe i wygodne. Ludzie kupują sprzęt za grube setki złotych i chcieliby jeszcze odsyłki mieć za darmo. Dla mnie jest to jasne jak słońce, że kupując 2 wędki z myślą odesłania jednej będę musiał ponieść koszty zwrotu i kalkuluję to od początku. Prawo konsumenckie i tak daje nam duże możliwości ale czytając dyskusję widać, że ciągle za mało. Bo gdzieś w Europie jest inaczej to u nas musi być tak samo. Jeżeli ma to spowodować wzrost cen to ja mam w dupie takie prawo i jest mi zbędne.
Druga sprawa, odsyłanie sprzętu powinno być tylko możliwe z oryginalnymi metkami, naklejkami czy tam folią na kroku bezwzględnie. Niestety czytając wpisy widać jednak, że ludzie mają to gdzieś dlatego sprzedawca powinien mieć bezwzględne prawo obniżenia kwoty zwroty w przypadku nie dopełnienia warunków. Taki prosty zapis ostudziłby zapędy dziadów, którzy tak robią a normalnym ludziom dałby gwarancję, że towar ze zwrotu jednak był nieużywany i nadal jest pełnowartościowy.
Na koniec to o czym wspomniał Mosteque, moim zdaniem trzeba mieć trochę kręgosłupa moralnego i brać odpowiedzialność za własne decyzje a nie przerzucać wszystko na osoby trzecie. Kupię, pozrywam metki, wezmę na ryby a potem odeślę niech się martwi kto inny... Po prostu brzydzi mnie coś takiego.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 263
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4567 dnia: 11.12.2021, 11:47 »
KamilR :thumbup: :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4568 dnia: 11.12.2021, 12:39 »
Druga sprawa, odsyłanie sprzętu powinno być tylko możliwe z oryginalnymi metkami, naklejkami czy tam folią na kroku bezwzględnie. Niestety czytając wpisy widać jednak, że ludzie mają to gdzieś dlatego sprzedawca powinien mieć bezwzględne prawo obniżenia kwoty zwroty w przypadku nie dopełnienia warunków. Taki prosty zapis ostudziłby zapędy dziadów, którzy tak robią a normalnym ludziom dałby gwarancję, że towar ze zwrotu jednak był nieużywany i nadal jest pełnowartościowy.
Na koniec to o czym wspomniał Mosteque, moim zdaniem trzeba mieć trochę kręgosłupa moralnego i brać odpowiedzialność za własne decyzje a nie przerzucać wszystko na osoby trzecie. Kupię, pozrywam metki, wezmę na ryby a potem odeślę niech się martwi kto inny... Po prostu brzydzi mnie coś takiego.

Sprzęt bez metki lub folii powinien być traktowany jako używany i wzrost pomniejszony o stratę wartości. Po takiej cenie powinien być wystawiony do sprzedaży. Takie rozwiązanie byłoby moim  zdaniem uczciwe. Kupujesz taniej ale masz świadomość że ktoś coś z tym robił. Ale to wymaga poświęcenia czasu na ponowne wystawianie i opis.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4569 dnia: 11.12.2021, 12:53 »
Nie odsyłam wędek bez folii ale zdarzało mi się nie raz że pod folia po zdjęciu z dolnika był wgniot na korku albo inny feler. Bywało też że przy wyjmowania kija z pokrowca zaczepiła się metka i rozcięła albo była już urwana i włożona do środka . I co po odsyłce chcecie żeby sklep miał wolną rękę w ocenie tego co wysłał i na ile nas obciążyć…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4570 dnia: 11.12.2021, 13:50 »
Lukas ja piszę o ludziach, którzy robią to z premedytacją.

Wgnieciony korek kwalifikuje moim zdaniem sprzęt do zwrotu/reklamacji. Urwana metka, może się zdarzyć ale w takim przypadku odsyłasz, piszesz przepraszam i sprawa raczej załatwiona. Zawsze możesz zrobić zdjęcia i wysłać do sklepu w jakim stanie sprzęt otrzymałeś.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4571 dnia: 11.12.2021, 14:20 »
U siebie dostaję taki formularz do zamówienia :

Wypełniam numerki , są pozycje typu przesyłka uszkodzona, towar uszkodzony, nie podoba mi się materiał, inaczej wygląda niż na zdjęciach, za późno doręczone, zwracam bo zamówiłem kilka do porównania...
Wkładam do kartonu , naklejam naklejkę zwrotną i idzie do sklepu.
Nie każdy ma czas robić zdjęcia , kontaktować się ze sklepem, szukać kuriera  z takich zakupów zaczyna się robić problem.


Pozdrawiam Łukasz

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4572 dnia: 11.12.2021, 16:01 »
I co po odsyłce chcecie żeby sklep miał wolną rękę w ocenie tego co wysłał i na ile nas obciążyć…

Tak. Powinno być określone i obowiązkowe do akceptacji przed zakupem. Można jasno napisać jakie są zasady oceny ubytku wartości. Np odliczamy 10% za zerwanie folii z dolnika. Chcesz to zrywaj ale pamiętaj, że to kosztuje. Wszystko widać nawet z folią.

Chętnie zaakceptuje takie warunki.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4573 dnia: 11.12.2021, 16:18 »
U siebie dostaję taki formularz do zamówienia :

Wypełniam numerki , są pozycje typu przesyłka uszkodzona, towar uszkodzony, nie podoba mi się materiał, inaczej wygląda niż na zdjęciach, za późno doręczone, zwracam bo zamówiłem kilka do porównania...
Wkładam do kartonu , naklejam naklejkę zwrotną i idzie do sklepu.
Nie każdy ma czas robić zdjęcia , kontaktować się ze sklepem, szukać kuriera  z takich zakupów zaczyna się robić problem.

Ale zdajesz sobie sprawę, że płacisz za to przy każdych zakupach? Niezależnie, czy potem z tego skorzystasz.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4574 dnia: 11.12.2021, 16:21 »
Za nic nie płacę , mam darmową przesyłkę od kwoty 25-50 Euro i darmowy zwrot.


Pozdrawiam Łukasz