Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 801485 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4800 dnia: 11.01.2022, 14:41 »
Tak sprawdzałem.

Przyznam, że nie rozumiem w jaki sposób polityka cenowa tego sklepu narusza mój interes. Sklep oferuje cenę i rabat. Ode mnie zależy czy zgadzam się na taką ofertę.

A no dlatego, że w całej UE jest podobnie - ust. 1 punkt 2

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zwalczanie-nieuczciwej-konkurencji-16795259/art-16


Przy takim "wolnościowym" myśleniu, jakie tu co niektórzy prezentują, to zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Unii Europejskiej pełno byłoby monopoli i zmów cenowych. A z tym się walczy. Walczy się też z taką reklamą o której mowa wyżej. Wystarczyłoby np. że trzy sklepy umówiłyby się, że sprzedają towar od producenta za minimum 800 zł, którego MSRP wyniosłaby np. 400 zł i  już mielibyśmy nielegalną zmowę cenową. Nawet nie wiecie jak często przepłacacie za kupione przez Was towary, co jest wynikiem m.in. zmów cenowych (zarówno tych w aspekcie wertykalnym, jak i horyzontalnym). 

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4801 dnia: 11.01.2022, 14:50 »
Tak sprawdzałem.

Przyznam, że nie rozumiem w jaki sposób polityka cenowa tego sklepu narusza mój interes. Sklep oferuje cenę i rabat. Ode mnie zależy czy zgadzam się na taką ofertę.

A no dlatego, że w całej UE jest podobnie - ust. 1 punkt 2

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zwalczanie-nieuczciwej-konkurencji-16795259/art-16


Przy takim "wolnościowym" myśleniu, jakie tu co niektórzy prezentują, to zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Unii Europejskiej pełno byłoby monopoli i zmów cenowych. A z tym się walczy. Walczy się też z taką reklamą o której mowa wyżej. Wystarczyłoby np. że trzy sklepy umówiłyby się, że sprzedają towar od producenta za minimum 800 zł, którego MSRP wyniosłaby np. 400 zł i  już mielibyśmy nielegalną zmowę cenową. Nawet nie wiecie jak często przepłacacie za kupione przez Was towary, co jest wynikiem m.in. zmów cenowych (zarówno tych w aspekcie wertykalnym, jak i horyzontalnym).
A jak się zapatrujesz na obecny rynek kart graficznych?
Ceny stanowią 3x MSRP, jest to spowodowane ceną bitcoina.
Jakoś nikt nic z tym nie robi.

Drapieżnik dolicz ekstra 20-30% do każdego przedmiotu, ale za to masz pewną wysyłkę, gwarancję, reklamację. Wystarczy, że sprzedadzą 3 przedmioty i przez wysoką cenę mają z tych 3 rzeczy zarobek na 4 sztukę za darmo.
Trzeba też pamiętać, że sklep ma średnio 40-50% marży, więc też dla niego reklamacja sprzętu na klatę jest po prostu tania.
A dlaczego markety olewają klientów podczas reklamacji? (to samo jest z sieciami telefonicznymi) A no odpowiedź jest prosta. I tak kupisz ich produkt, nie interesuje ich czy kupisz w sklepie A czy B, bo mają na tyle wysokie obroty, że mogą olewać klienta.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4802 dnia: 11.01.2022, 14:51 »
Otworzyłem spór na allegro (z jednym z większych elektromarketów w Polsce), głośniki były w serwisie ten stwierdził, że ten typ tak ma. Prowadziłem dyskusje około 2-3 tygodniu. Po powołaniu się na to, że allegro faowryzuje swojego dużego klienta otrzymałem zwrot pieniędzy od allegro bez potrzeby odsyłania towaru. Podobna sprawę miałem z zegarkiem. Nie wiem z czego wynikają Wasze problemy ale ja mam tylko pozytywne wrażenia z allegro a każda otwarta dyskusja działa cuda na sprzedającego i sprawa jest załatwiana od ręki.
Może z tego, że musiałeś otwierać jakieś spory i prowadzić je tygodniami. W dobrej firmie wystarczy napisać maila, że coś jest nie tak.

Przy standardowym allegro nie muszę pisać maila. klikam zwróć, i mam wszystko ogarnięte łącznie z darmowym zwrotem. Przez swoje uprzednia nie jesteś w stanie zrozumieć, że jeśli sklep stwierdzi, że Ci nie odda pieniędzy zostaje Ci tylko droga sądowa. W przypadku allegro mam dodatkowe wsparcie i możliwość zobaczenia swoich pieniędzy bez dużej ilości spraw formalno-prawnych.
A po 14 dniach bujasz się tygodniami wypisując maile ;D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4803 dnia: 11.01.2022, 15:00 »
Ile razy można powtarzać, że bitka nie kopie się na kartach graficznych...

A nawet gdyby, to nie ma wtedy żadnej zmowy cenowej, tylko masz małą podaż, a duży popyt. Jak np. z... obrazami Picassa. Jest ich mało, chętnych dużo, więc cena jest wysoka.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4804 dnia: 11.01.2022, 15:10 »
Otworzyłem spór na allegro (z jednym z większych elektromarketów w Polsce), głośniki były w serwisie ten stwierdził, że ten typ tak ma. Prowadziłem dyskusje około 2-3 tygodniu. Po powołaniu się na to, że allegro faowryzuje swojego dużego klienta otrzymałem zwrot pieniędzy od allegro bez potrzeby odsyłania towaru. Podobna sprawę miałem z zegarkiem. Nie wiem z czego wynikają Wasze problemy ale ja mam tylko pozytywne wrażenia z allegro a każda otwarta dyskusja działa cuda na sprzedającego i sprawa jest załatwiana od ręki.
Może z tego, że musiałeś otwierać jakieś spory i prowadzić je tygodniami. W dobrej firmie wystarczy napisać maila, że coś jest nie tak.

Przy standardowym allegro nie muszę pisać maila. klikam zwróć, i mam wszystko ogarnięte łącznie z darmowym zwrotem. Przez swoje uprzednia nie jesteś w stanie zrozumieć, że jeśli sklep stwierdzi, że Ci nie odda pieniędzy zostaje Ci tylko droga sądowa. W przypadku allegro mam dodatkowe wsparcie i możliwość zobaczenia swoich pieniędzy bez dużej ilości spraw formalno-prawnych.
A po 14 dniach bujasz się tygodniami wypisując maile ;D

A Ty idziesz do sądu i straszysz policją. Wolę to pierwsze.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4805 dnia: 11.01.2022, 15:16 »
Ile razy można powtarzać, że bitka nie kopie się na kartach graficznych...

A nawet gdyby, to nie ma wtedy żadnej zmowy cenowej, tylko masz małą podaż, a duży popyt. Jak np. z... obrazami Picassa. Jest ich mało, chętnych dużo, więc cena jest wysoka.

Dokładnie.

Tak na marginesie to uważam, że podstawy ekonomii i prawa powinny być w szkołach średnich na lekcjach, a szczególnie właśnie prawo konkurencji i prawa konsumenta, bo w Polsce jest z tym duży problem.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4806 dnia: 11.01.2022, 15:38 »
Otworzyłem spór na allegro (z jednym z większych elektromarketów w Polsce), głośniki były w serwisie ten stwierdził, że ten typ tak ma. Prowadziłem dyskusje około 2-3 tygodniu. Po powołaniu się na to, że allegro faowryzuje swojego dużego klienta otrzymałem zwrot pieniędzy od allegro bez potrzeby odsyłania towaru. Podobna sprawę miałem z zegarkiem. Nie wiem z czego wynikają Wasze problemy ale ja mam tylko pozytywne wrażenia z allegro a każda otwarta dyskusja działa cuda na sprzedającego i sprawa jest załatwiana od ręki.
Może z tego, że musiałeś otwierać jakieś spory i prowadzić je tygodniami. W dobrej firmie wystarczy napisać maila, że coś jest nie tak.

Przy standardowym allegro nie muszę pisać maila. klikam zwróć, i mam wszystko ogarnięte łącznie z darmowym zwrotem. Przez swoje uprzednia nie jesteś w stanie zrozumieć, że jeśli sklep stwierdzi, że Ci nie odda pieniędzy zostaje Ci tylko droga sądowa. W przypadku allegro mam dodatkowe wsparcie i możliwość zobaczenia swoich pieniędzy bez dużej ilości spraw formalno-prawnych.
A po 14 dniach bujasz się tygodniami wypisując maile ;D

A Ty idziesz do sądu i straszysz policją. Wolę to pierwsze.
Pakuje paczkę, wysyłam do Drapieżnika, po 2 dniach mam nowy sprzęt. Sprawdzone na dwóch sztycach i dwóch acolytach.
Gdy dostałem coś wadliwego lub pomylonego, nie musiałem wychodzić z domu bo towar odbierał kurier.

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4807 dnia: 11.01.2022, 15:47 »
Otworzyłem spór na allegro (z jednym z większych elektromarketów w Polsce), głośniki były w serwisie ten stwierdził, że ten typ tak ma. Prowadziłem dyskusje około 2-3 tygodniu. Po powołaniu się na to, że allegro faowryzuje swojego dużego klienta otrzymałem zwrot pieniędzy od allegro bez potrzeby odsyłania towaru. Podobna sprawę miałem z zegarkiem. Nie wiem z czego wynikają Wasze problemy ale ja mam tylko pozytywne wrażenia z allegro a każda otwarta dyskusja działa cuda na sprzedającego i sprawa jest załatwiana od ręki.
Może z tego, że musiałeś otwierać jakieś spory i prowadzić je tygodniami. W dobrej firmie wystarczy napisać maila, że coś jest nie tak.

Przy standardowym allegro nie muszę pisać maila. klikam zwróć, i mam wszystko ogarnięte łącznie z darmowym zwrotem. Przez swoje uprzednia nie jesteś w stanie zrozumieć, że jeśli sklep stwierdzi, że Ci nie odda pieniędzy zostaje Ci tylko droga sądowa. W przypadku allegro mam dodatkowe wsparcie i możliwość zobaczenia swoich pieniędzy bez dużej ilości spraw formalno-prawnych.
A po 14 dniach bujasz się tygodniami wypisując maile ;D

A Ty idziesz do sądu i straszysz policją. Wolę to pierwsze.
Pakuje paczkę, wysyłam do Drapieżnika, po 2 dniach mam nowy sprzęt. Sprawdzone na dwóch sztycach i dwóch acolytach.
Gdy dostałem coś wadliwego lub pomylonego, nie musiałem wychodzić z domu bo towar odbierał kurier.
Ale to nie tylko Drapieżnik tak ma, to że kurier odbiera to już w ogóle standard. Drapieżnik może wyznaczył pewne trendy, ale na chwilę obecną to jakie ma podejście do klienta, to już jest dość powszechne.

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 83
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4808 dnia: 11.01.2022, 16:28 »
(...)
Jak kogoś nie stać na zakup drugiej wędki czy urządzenia jak się zepsuje to niech kupi niższy model.

A jak ktoś uważa, że w Drapieżniku jest za drogo, to niech kupuje tam gdzie jest taniej. I tym chyba można już zakończyć te jałowe dyskusje hejterów i fanbojów.


Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4809 dnia: 11.01.2022, 16:34 »
Cytat: grzegorz88
Pakuje paczkę, wysyłam do Drapieżnika, po 2 dniach mam nowy sprzęt. Sprawdzone na dwóch sztycach i dwóch acolytach.
Gdy dostałem coś wadliwego lub pomylonego, nie musiałem wychodzić z domu bo towar odbierał kurier.

Jeśli zamawiasz tylko w drpwiezniku to jedynie poge podziwiać samozaparcie i brak weryfikacji cen.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4810 dnia: 11.01.2022, 17:52 »
Ile razy można powtarzać, że bitka nie kopie się na kartach graficznych...
A kto tak napisał? Ja kopię Ethereum, prąd za darmo za zysk z kopania no i oszczędzę parę tysięcy na ogrzewaniu.

Z tego co tu przeczytałem od fanbojów drapieżnika to uważają, że na allegro handlują sami oszuści :facepalm:
A nie oszukujmy się, odkąd allegro zostało sprzedane to zrobili niesamowity postęp jeżeli chodzi o obsługę.
Jakakolwiek dyskusja zamyka się dosłownie w 2 dni na korzyść klienta, allegro zawsze stawia rację klienta nad sprzedawcą jak jest jakiś zgrzyt.
A sprzedawca nie ma nic do gadania, bo mu zablokują konto.
Allegro dla mnie wygrywa po prostu layotem, łatwością zakupów, darmową dostawą smart (teraz jest kurier od 40 zł, gdzie w drapieżniku trza wydać 300 zł - wg mnie to jest do poprawy, dziwię się, że nad tym nie pracują).

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4811 dnia: 11.01.2022, 17:59 »
Ceny w dużych znanych sklepach internetowych każdy ma takie same. Z tego co wiem to Sonu czy preston w zasadzie podają jakie maja ceny sprzedaży być. Co jest dziwne bo pracując w zakupach dużej sieci wiem że to nie jest zgodne z przepisami.
Wiadomo to nie biedronka. Jak płacimy za zanete marosa czy fb 20-23 pln to sklep ma cenę zakupu max 10 pln reszta to narzut. Inaczej patrząc na fakt, że sprzęt starcza na długo a spożywki i inne małe pierdoly kupujemy na bf albo wiosnę i potem praktycznie tylko pojedyncze rzeczy, to sklepy mają marże jakie mają. Choć dla mnie nadal nie jest ok że mając pensję w pln nawet w Wawie za angielskie towary płacę tyle samo a nawet więcej niż  Londynczyk czy mieszkaniec Monachium.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4812 dnia: 11.01.2022, 18:06 »
motov9 fanboje napisali, że podchodzą do Allegro z ostrożnością ponieważ wyciągnęli wnioski z nieudanych transakcji (oszustw których zostali ofiarami) w przeszłości. Gdzie system ochrony konsumenta leży i kwiczy.
Niestety widzę, że nie rozumiesz takich rzeczy i próbujesz jeszcze komuś dopiec nazywając go fanbojem. Przykro mi czytać takie wypowiedzi, to tylko świadczy o Tobie i Twojej kulturze osobistej.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 258
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4813 dnia: 11.01.2022, 18:41 »
Ile razy można powtarzać, że bitka nie kopie się na kartach graficznych...
A kto tak napisał? Ja kopię Ethereum, prąd za darmo za zysk z kopania no i oszczędzę parę tysięcy na ogrzewaniu.

Z tego co tu przeczytałem od fanbojów drapieżnika to uważają, że na allegro handlują sami oszuści :facepalm:
A nie oszukujmy się, odkąd allegro zostało sprzedane to zrobili niesamowity postęp jeżeli chodzi o obsługę.
Jakakolwiek dyskusja zamyka się dosłownie w 2 dni na korzyść klienta, allegro zawsze stawia rację klienta nad sprzedawcą jak jest jakiś zgrzyt.
A sprzedawca nie ma nic do gadania, bo mu zablokują konto.
Allegro dla mnie wygrywa po prostu layotem, łatwością zakupów, darmową dostawą smart (teraz jest kurier od 40 zł, gdzie w drapieżniku trza wydać 300 zł - wg mnie to jest do poprawy, dziwię się, że nad tym nie pracują).

Hm...niewiem dlaczego mnie tak nazwałeś.
Czytając ten post czuje się ścisk... i żal.

A tak całkiem z boku kto komu każe kupować w drapieżniku czy to jakiś nowy ład.
Chce kupuje nie chce nie kupuje.
Ja kupuje i co ważne będe kupował .
Jak komuś nie pasuje niech nie kupuje a nie żale hu...e o czym ?.
Nie masz miedzi na dupie siwdzisz.
Maciek

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 83
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4814 dnia: 11.01.2022, 20:04 »
Ceny w dużych znanych sklepach internetowych każdy ma takie same. Z tego co wiem to Sonu czy preston w zasadzie podają jakie maja ceny sprzedaży być. Co jest dziwne bo pracując w zakupach dużej sieci wiem że to nie jest zgodne z przepisami.
Wiadomo to nie biedronka. Jak płacimy za zanete marosa czy fb 20-23 pln to sklep ma cenę zakupu max 10 pln reszta to narzut. Inaczej patrząc na fakt, że sprzęt starcza na długo a spożywki i inne małe pierdoly kupujemy na bf albo wiosnę i potem praktycznie tylko pojedyncze rzeczy, to sklepy mają marże jakie mają. Choć dla mnie nadal nie jest ok że mając pensję w pln nawet w Wawie za angielskie towary płacę tyle samo a nawet więcej niż  Londynczyk czy mieszkaniec Monachium.
10 pln??? Co Ty? Bartek z FB rozdaje to za darmo. Podjedź do niego, to nasypie Ci do wiadra :P
Bierzesz pod uwagę, że ten towar trzeba do sklepu dostarczyć, magazynować, pewnie część wyrzucić jak się przeterminuje itd. itp. I trzeba go trochę przewalić gabarytowo, żeby zrobić jakiś sensowny obrót. To nie jest kołowrotek, że pudełko wielkości 25x25x30 cm daje np. 500 czy 1500 zł przychodu i może sobie leżeć na magazynie i 3 lata. Jeśli FB daje ten towar za 10 zł za kilo, to dlaczego nie kupisz od Bartka tony lub dwóch i nie sprzedasz po 15 zł za kilo - to 5000 zł "zysku" na każdej tonie. Albo dlaczego nikt inny tego nie robi? Zmowa? Nawet ci wspaniałomyślni sprzedawcy z Allegro nie wpadną na taki pomysł? Dziwne.
Masz rację, to nie Biedronka. Tutaj klienci nie przynoszą jednej firmie 60 miliardów zł rocznie.

Przestańcie wyliczać te marże sklepom wędkarskim, bo gdyby się tak dało uczciwie i z godnym zyskiem zejść z marży o 20 czy 30 procent, to na pewno byłyby już sklepy z taką ofertą. Zresztą nikt nie broni założyć nowego sklepu - do dzieła. Myślę, że wszyscy chętnie będziemy kupować taniej, tym bardziej, że to od kolegi/kolegów z forum.

PiS coś wspomina o cenach urzędowych jakiejś grupy towarów, wiec jest świetna okazja do tego, żeby ją poszerzyć o np. zanęty. Wezmą się za kolejnych "cwaniaków i złodziei", tym razem z branży wędkarskiej ;D

Jeśli masz taniej za granicą, to tam kupuj. Przecież zazwyczaj nie ma z tym problemów. Ja kupiłem sporo taniej kilka Nevisów u Węgrów na promocji, bo znudziło mi się czekanie aż FB w końcu się zatowaruje. Ale to jedna z niewielu sytuacji, kiedy opłacało się kupować za granicą.
Dziwi Cię, że "gabarytowy" towar od angielskiego producenta jest tańszy w Anglii niż w Polsce? Poważnie?
A to, że zarabiamy mniej niż Anglicy czy Niemcy to wina Drapieżnika czy Feeder Sklepu??? Kur..a, zachowajmy trochę powagi.

A tak w temacie samego Drapieżnika i "dobrych rad", których tu co niektórzy eksperci im udzielili. Sądzicie, że Drapieżnik potrzebuje Waszych rad, jeśli idąc swoją drogą biznesową ma ponad 40 tys. zamówień rocznie (sprawdziłem po numerach swoich zamówień - od końca 2020 do końca 2021, czyli wręcz w covidowej rzeczywistości)? I to nie są zamówienia po 40 zł, bo wątpię, żeby było na tyle jeleni, którzy zapłacą spore ceny za towar i dodatkowo za wysyłkę, mając możliwość kupić zazwyczaj taniej i ze Smartem na Allegro.
Naprawdę uważacie, że oni potrzebują zmniejszać pułap darmowej wysyłki (200 za paczkomat i 300 za kuriera)? Po co? Żeby je..ać się z setkami tysięcy zamówień po 40 zł, ich starannym pakowaniem i całą logistyką, karteczką od Zoji czy Oli itd.? I to najlepiej, jak radzą niektórzy, pracując na niższej marży. To może jeszcze ręczniczek albo komin do każdego zamówienia, a co.
Oni mają swoich klientów, którzy godzą się na, zazwyczaj, trochę wyższe ceny. Godzą się na pułapy darmowej wysyłki i całą resztę. I nie słyszałem o przypadku, żeby którykolwiek z nich był przymuszany do zakupu. Co więcej, stawiam dolary przeciwko orzechom, że ich klienci umieją używać Google, wiedzą o istnieniu Allegro i wszystkich fantastycznych przywilejach związanych z zakupami na tej platformie. A mimo to kupują (zapewne nie wszystko) w Drapieżniku. Idioci? Nie sądzę.


Podsumowując, mam taki nieśmiały apel:
- hejterzy, dajcie sobie spokój z tą krucjatą, bo każdy ma swój rozum i śmiem twierdzić, że każdy z klientów Drapieżnika ma głęboko w dupie Wasze wynurzenia i "dobre rady". A przynajmniej jeden z tych klientów na pewno :P
- fanboje, nie róbcie wioski fajnemu sklepowi, bo mam wrażenie graniczące z pewnością, że on nie potrzebuje naganiaczy. Uszanujcie, że dla niektórych cena zakupu ma największą wagę przy podejmowaniu decyzji, że mogą nie lubić Drapieżnika itd. itp.