Autor Wątek: Wózek wędkarski 4 kołowy - opinie  (Przeczytany 817 razy)

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Wózek wędkarski 4 kołowy - opinie
« dnia: 01.12.2016, 06:50 »
Ktoś posiada może taki wózek, interesuje mnie funkcjonalność tego sprzętu czy ma jakieś wady.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 721
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wózek wędkarski 4 kołowy - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 01.12.2016, 08:35 »
Ja mam wersję dwukołową. Czterokołowa jest na pewno przystosowana na równe drogi, na dobrze zadbanych komercjach raczej lub na łowiskach z dogodnym dla wędkarzy dostępem. Jest mniej zwrotna od dwukołowej i nie nadaje się na nierówny teren. O ile dwukołowy wózek może jakoś 'lawirować', omijać dziury, przejechać jednym kółkiem po skarpie, tutaj jest to prawie niewykonalne. Plusem natomiast jest większa pakowność, nie trzeba tyle 'dźwigać', wystarczy pchać.

Jeżeli szukasz takiego patentu, polecałbym raczej wersję dwukołową, którą można rozbudować o specjalne elementy pozwalające zrobić wózek czterokołowy.

Jeżdżę bardzo obciążony, a wózek mam ponad trzy lata, praktycznie na każdą sesję jedzie ze mną i pracuje. Tak więc jakość Prestona może nie powala tutaj, ale na taki okres czasu daję mu dużo punktów za samą trwałość. Wózek sprawia wrażenie, że wytrzyma drugie tyle :)
Lucjan

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek wędkarski 4 kołowy - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 01.12.2016, 10:19 »
Dzięki Lucjan za opinię, co prawda nie zamierzam kupować tylko zima i nadmiar wolnego czasu więc planuje takowy wózek sobie zrobić. Też tak myślałem że w wersji 4 kolowej będzie problem z manewrowanie.
Jak tylko coś zrobię to się pochwalę na forum.
Na wzór takiego chce zrobić.