Autor Wątek: Film Wędkarski "Fanatyk"  (Przeczytany 12465 razy)

Offline Malon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Film Wędkarski "Fanatyk"
« dnia: 29.05.2017, 09:37 »
Myślę,że wielu z Was kojarzy pewną wędkarską historię rozpoczynającą się od słów "Mój stary to fanatyk wędkarstwa.."

(jeżeli nie masakroff wrzucał już: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5347.0 - można się nieźle ubawić ;D ;D)

Czy wiecie natomiast ,że film oparty na tej tzw. "copypaście" właśnie powstaje? I to z nie byle jaką obsadą :)

Historia zaczęła w momencie się gdy pewien młody reżyser odnalazł autora tej pasty i razem przerobili scenariusz ,który zdobył nagrodę na konkursie filmowym w Krakowie. Chłopaki otrzymali 110 000 zł budżetu na nakręcenie krótkiej ekranizacji. Następnie do obsady dołączały coraz to nowe twarze. Internauci bardzo chcieli (marzyli wręcz :P ) aby rolę ojca wędkarza zagrał Marian Dziędziel. Reżyser postanowił jednak (w porozumieniu z autorem) aby w główną rolę zaproponować Piotrowi Cyrwusowi (który rolę przyjął), ponieważ tytułowy syn (Anon) ma ok. 20 lat i pan Marian (ur. 1947) jest już po prostu za stary na zagranie ojca chłopaka. Spotkało się to z wielkim oburzeniem internautów, jednakże ja uważam ,że Piotr Cyrwus to moim zdaniem bardzo dobry aktor i z pewnością dobrze przygotuje się do roli ojca wędkarza. Wracając do Mariana Dziędziela okazało się jednak,że pan Marian zgodził się zagrać "hehe Zbyszka - człowieka 365 dni w roku w kamizelce BOMBER". Już nie mogę doczekać się sceny walki na dywanie ojca ze Zbyszkiem o to czy szczupak jest królem wód, jak lew jest królem dżungli :D :narybki: Słuchając "głosu internetu" rolę prezesa PZW otrzymał Dariusz Kowalski czyli nie kto inny jak Janusz Tracz z "Plebanii". Moim zdaniem idealny wybór :D Kolejne twarze dołączały do obsady. Chłopaki zebrali również dodatkowe pieniądze aby wzbogacić film o np. na podwodne ujęcia kręcone w Szwecji! Wielkie przywiązanie do detali oraz ambitne podejście do tematu zwiastują ciekawą i świeżą produkcję biorąc pod uwagę fakt, iż "Mój stary to fanatyk wędkarstwa.." jest idealnym materiałem na scenariusz :)

Informacje na bierząco możecie śledzić na: https://pl-pl.facebook.com/FilmFanatyk/

Mam nadzieję,że się nie zawiedziemy! :) :P

Oto kilka zdjęć z planu:

Michał

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Film Wędkarski "Fanatyk"
« Odpowiedź #1 dnia: 29.05.2017, 09:44 »
Wiemy, wiemy...
Ryć będzie z nas cała Polska :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Film Wędkarski "Fanatyk"
« Odpowiedź #2 dnia: 29.05.2017, 09:45 »
Coś tam o tym pisałem ;-)

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5448.0

Można połączyć bo jest trochę nowych informacji :-)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Film Wędkarski "Fanatyk"
« Odpowiedź #3 dnia: 29.05.2017, 09:49 »
Mnie tylko smuci w sumie jeden fakt. W społeczeństwie jeszcze bardziej ugruntowany zostanie obraz wędkarza zawziętego dziada z teleskopem, który żywemu nie przepuści.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Film Wędkarski "Fanatyk"
« Odpowiedź #4 dnia: 29.05.2017, 10:46 »
Mnie tylko smuci w sumie jeden fakt. W społeczeństwie jeszcze bardziej ugruntowany zostanie obraz wędkarza zawziętego dziada z teleskopem, który żywemu nie przepuści.

Dokładnie. Obawiam się, że ma się z czego za bardzo cieszyć. Pójdzie za tym ugruntowanie stereotypu i obyśmy jeszcze w towarzystwie nie musieli się wstydzić za siebie wędkarzy. Obiektywnie oceniając też uważam, że dobrze dobrana obsada.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Film Wędkarski "Fanatyk"
« Odpowiedź #5 dnia: 01.01.2019, 20:04 »
 Nie wiem czy wiecie, ale film na podstawie opisywanej, chyba już "kultowej" pasty powstał już ponad rok temu. Aż się dziwię, ze przeszedł na tym forum bez echa, choć może przez wymowę tego filmu cisza o nim nie jest przypadkowa. Na pewno nie robi nam dobrego PR. Dziełko to odkryłem dopiero dzisiaj, a jeśli chodzi o wrażenia, to jednak zdecydowanie bardziej podobało mi się to opowiadanie w formie tekstowej. Ku przestrodze. Ośmielam się podać linka, miłego ;)o oglądania.

https://www.cda.pl/video/22730527b
 
A przepraszam, było już o tym filmie na forum, niepotrzebnie odkopywałem wątek. O:)

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Film Wędkarski "Fanatyk"
« Odpowiedź #6 dnia: 02.01.2019, 00:06 »
Nie wiem czy wiecie, ale film na podstawie opisywanej, chyba już "kultowej" pasty powstał już ponad rok temu. Aż się dziwię, ze przeszedł na tym forum bez echa, choć może przez wymowę tego filmu cisza o nim nie jest przypadkowa. Na pewno nie robi nam dobrego PR. Dziełko to odkryłem dopiero dzisiaj, a jeśli chodzi o wrażenia, to jednak zdecydowanie bardziej podobało mi się to opowiadanie w formie tekstowej. Ku przestrodze. Ośmielam się podać linka, miłego ;)o oglądania.

https://www.cda.pl/video/22730527b
 
A przepraszam, było już o tym filmie na forum, niepotrzebnie odkopywałem wątek. O:)
Dobry film ;)
Wątek z forum wędkarskim mnie roz....bał ;D
"Karasie jedzą gówno" :D