Autor Wątek: Sposób na jesiotra  (Przeczytany 91037 razy)

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #30 dnia: 11.10.2015, 16:12 »
Ja miałem na kiju na koniec września pięknego jesiotra na mielonka mi wzioł . Tylko najgorsze jest to że żyłka 0,26 nie wytrzymała ;( Cały zestaw został w wodzie :( Na oko miał przeszło metr. Podczas holu nie świeccy nie zrobił ale widziałem jak jesiotr robi świece ;)

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #31 dnia: 11.10.2015, 16:27 »
Ja złapałem jesiotra w sierpniu na kulke 10 mm Lorpio tutti frutti równo miał 8 kg i 112 cm, przypon 0,23 główna 0,25 cm :narybki:

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #32 dnia: 11.10.2015, 18:49 »
Ładny rekinek :)
Jožin z bažin

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #33 dnia: 11.10.2015, 21:47 »
Panowie czy jesiotra przeszkadzają w żerowaniu przymrozki ? Cały sezon żadnego nie złowiłem i teraz zastanawia mnie to czy jest sens jeszcze wybrać sie na jesiotra? W upały ta ryba nie chciała za bardzo współpracować może teraz jest lepszy czas?
Kilka dni temu złowiłem dwa po około 5 kg , oba w świetnej kondycji, tym razem połakomiły się na pellet ZOOM truskawkowy -halibut, brania nastąpiły około 9 rano i po południu, w nocy temperatura spadła do 5 stopni w dzień nie przekroczyła 16 stopni.

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #34 dnia: 11.10.2015, 23:18 »
Jesiotra złapiesz praktycznie na wszystko, ja łowię je często. Ostatnio kulki truskawka tonąca z lorpio, 12 sztuk powyżej 5kg, halibut też się sprawdzi a ananas dumbels oraz robin red czy red krill też skuteczny. Dobrze nęcić punkrowo, jeżeli są, to znajdziesz swój sposób na Jesiorta...

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #35 dnia: 22.05.2016, 23:37 »
Cześć Wam! Dziś odwiedziliśmy z drugą połówką pewne łowisko prywatne gdzie w 1 z 3 stawów dominował Jesiotr. Złowiliśmy 19 ryb tego gatunku największy 96cm ponad4kg i 1 karpia. Brań było mnóstwo co chwile, problem występował z zacięciem tak by ryb na macie było chyba dwukrotnie więcej(o kilku spinkach nie wspomnę). Łowiliśmy na metode haki drenan przypon z włosem i to chyba było problemem.
Pytanie: czy też miewacie problemy z zacięciem? Po zastosowaniu haka bez włosa było lepiej lecz też rybka puszczała przynęte czasem. Czy może być to spowodowane Budową pyska?  Jak ta ryba pobiera przynętę? Po zerwaniu metody (jednego zestawu)poszedł w ruch zwykły koszyk z rurką anty. Było podobnie. Rybki brały na pellet, dumbellsy i zwykła kuku.
Paweł

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #36 dnia: 22.05.2016, 23:45 »
A gdzie jest to łowisko ? Pytam bo nigdy nie złowiłem jesiotra a widzę że kolega też ze Śląska
Pozdrawiam - Gienek

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #37 dnia: 22.05.2016, 23:51 »
Kolego to jest kokotek łowisko Leśnica (lublinieckie) 3 małe stawy, 1 z większą rybą podobno. Byłem tam pierwszy i chyba ostatnij raz ze względu na drogie opłaty a i dużo tam wiary.. Miejsce oblegane przez całe rodziny (rybka z grilla itd..) lepiej chyba w Mikołowie na Rybołowce, chodz i tam dużo ludu ale opłaty wiele mniejsze. 
Paweł

Online e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 924
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #38 dnia: 22.05.2016, 23:53 »
Trochę jesiotrów syberyjskich z MjMackiem w tym roku złowiliśmy Pod Borem (wagowo 4 - 9 kg, centymetrowo 90 - 120 cm). Sztuki od 8 kg - walczą pięknie.
Zacina się max. co druga ryba. Po doświadczeniach, polecam: bardzo ostre haki nr 8 (np Nash Twist Fang), nie za długi włos i pellet 8 mm, max. 12 mm od włosa do haka 2-3 mm).
Nie ma się co spieszyć z zacięciem.
;)

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #39 dnia: 23.05.2016, 00:07 »
Dzięki takiej odpowiedzi oczekiwałem! Stosowałem dziś nawet pellet na gumce bezpośrednio na haku i tak było ciężko :D ale 19 sztuk padło.
Jest możliwe by schwytać 2 razy tego samego 1 dnia? 

Edit: to fakt ryba śilna i nieźle wyskakuje! Dzis kilka "świec" popisowych było :D
Paweł

Online e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 924
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #40 dnia: 23.05.2016, 00:09 »
Podobno jest to możliwe.
Czy wiesz może jakie gatunki jesiotra występują na tym łowisku?
;)

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #41 dnia: 23.05.2016, 00:18 »
Niestety nie, ja łowiłem syberyjskie i chyba wpadł jeden zachodni mały, i jeden jakby albinos cały jasny. Rozmawiałem z obsługą powiedziano mi karp i jesiotr i tyle. A gdzie lin? amur? karaś?  itd.. Tego sami chyba nie wiedzieli. Karpie było widać grzbiety się grzały ok 2,3kg
Paweł

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #42 dnia: 23.05.2016, 07:06 »
Na jesiotry u mnie najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju śmierdzące zanęty i oczywiście podaję im z kubka dużo pelletu. Może być halibut, może być green betaina, może być kryl. Na haczyku albo na gumce dumbellsy albo inne pelleciki. Dobrze sprawdza się też czerwony robak więc warto spróbować, kiedy w łowisku jest sporo jesiotra. Zauważyłem też, że największe sztuki łowię właśnie na czerwonego robaka.
Grzegorz

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #43 dnia: 23.05.2016, 10:48 »
Koledzy ja co prawda nie jestem jakimś ekspertem od jesiotrów ale mam takie wrażenie że to jest ryba która zamiata dno i nie ma większego znaczenia czy będzie to glizda czy kulka. Ważniejsze jest żeby zapach zanęty ją zwabił do naszej pułapki a wówczas wyczyści wszystko w pobliżu.
Ja je przyłowiłem w zeszłym roku na metodę a wczoraj przy koszyczku.
Przeczytałem sobie zeszłoroczny wpis; powiedziałem wówczas że to mało waleczna ryba bo takie miałem doświadczenie, może dlatego że rybki były trochę mniejsze.
Ale w sobotę ustrzeliłem takiego 110cm i dał mi popalić. Zaraz po braniu chodził chwilę na boki i przy dnie , żyłka wchodziła do wody daleko i pod sporym kątem, nagle poczułem i zobaczyłem że żyłka idzie do góry no to napinam ... i nagle wyskoczył niczym delfin na pokazach, wywalił piękną świecę na środku stawu. nie udało mi się tego uchwycić bo musiałem filmować drugą ręką więc tylko chwilę się udało jak robił odjazdy na kołowrotku.



Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 851
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #44 dnia: 23.05.2016, 10:54 »
W zeszłym roku mi jesiotr wziął na białego robaka a kumplowi stanowisko obok na kukurydze :) Jak widać po wpisach ta ryba nie ma jednej ulubionej przynęty i jak żeruje to pożera wszystko co się jej pod ryj podstawi :)