Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3863390 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21060 dnia: 22.01.2023, 13:21 »
Czarny ,że tak powiem to już taki trend ,ale srebrny dużo ładniejszy według mnie zmienia się upodobanie :),gratuluje zakupu Marcin ,kolega Mav3rick też perełkę do matcha fajną wyłapał
No mam nadzieję, że da dużo radości ten kręcioł to kolejne moje podejście do matcha.
Myślę ,że da i to sporą frajdę ,mega ciekawe młynki duży plus dla Robinsona VDE :beer:

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 815
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21061 dnia: 22.01.2023, 13:22 »
Myślę ,że da i to sporą frajdę ,mega ciekawe młynki duży plus dla Robinsona VDE :beer:
Aż wstyd się przyznać - mam Robinsona do matcha i dopiero raz był nad wodą. Od półtora roku :facepalm:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 038
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21062 dnia: 22.01.2023, 13:26 »
Ja tutaj już jednego Robinsona do matcha sprzedałem kurde nawet nie pamiętam czy zdążył rybę holować, teraz kolejne podejście, półka wyżej z modelem jak coś zawsze ktoś chętny na giełdzie się na niego znajdzie

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21063 dnia: 22.01.2023, 13:43 »
Zapewne sprzedałeś Robinsona vde match fd  ;),też fajna budżetowa konstrukcja ,ale Contest to dużo ciekawsza i lepsza maszynka :beer:

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 038
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21064 dnia: 22.01.2023, 14:00 »
Zapewne sprzedałeś Robinsona vde match fd  ;),też fajna budżetowa konstrukcja ,ale Contest to dużo ciekawsza i lepsza maszynka
Dokładnie tak, to był ten model

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 863
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21065 dnia: 24.01.2023, 09:55 »
Co ja się tego kija naszukałem. Sprzedałem niedawno na forum wersję 3m, świetny patyk, bardzo mocny, i chciałem od dawna krótką wersję, udało się trafić na allegro, sprzedawca FatFish u którego już nie raz kupowałem musiał ostatnio ją wystawić jako leżak magazynowy, była jedna sztuka więc długo się nie zastanawiałem, waga całe 131g, do tego budżetowo ale na pierwszy rzut oka bardzo porządnie Delphin Ixtrek 3T, za 145zł dostajemy okrągły metalowy klips i wkręcaną korbę ??? 8)  weszło jakieś 140m żyłki 0.25 Fiume Method Feeder bo kij będzie do łowienia dużych ryb pod brzegiem na metodę i bombkę.







Dzierżno uzależnia

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21066 dnia: 24.01.2023, 10:42 »
Co ja się tego kija naszukałem. Sprzedałem niedawno na forum wersję 3m, świetny patyk, bardzo mocny, i chciałem od dawna krótką wersję, udało się trafić na allegro, sprzedawca FatFish u którego już nie raz kupowałem musiał ostatnio ją wystawić jako leżak magazynowy, była jedna sztuka więc długo się nie zastanawiałem, waga całe 131g, do tego budżetowo ale na pierwszy rzut oka bardzo porządnie Delphin Ixtrek 3T, za 145zł dostajemy okrągły metalowy klips i wkręcaną korbę ??? 8)  weszło jakieś 140m żyłki 0.25 Fiume Method Feeder bo kij będzie do łowienia dużych ryb pod brzegiem na metodę i bombkę.
Będziesz Pan zadowolony, gratki. Fajna cienka, mocna wykałaczka za śmieszne pieniądze. Do marginu idealny.Ja mam 2.7 kupiłem od niechcenia którejś zimy za jakieś 100zł, w tzw międzyczasie kupiłem kilka innych droższych patyków i ten miałem sprzedawać, ale za tę kasę...dostał mój młody i uczy się metody, a kij lekki, krótki, więc dobrze mu operować. Mocny też jest, karpie 5-7kg czy jesiotry, żadne wyzwanie. IXtreków mam 2szt, poprawny kręcioł za nieduże pieniądze. Tylko klip mi nie pasuje w nim, mam wrażenie że kaleczyłby żyłkę, więc wywalony i wstawiony gumowy. :bravo: :thumbup:

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 863
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21067 dnia: 24.01.2023, 10:57 »
Znam ten patyk doskonale w wersji 3m, wiem co potrafi, tutaj cw40g ale wiem, że bez problemu ogarnie podajnik L 30g, klipa nie będę używał bo na tych odległościach to i nogami można zarzucać i się trafi, ale fakt, rant ma dosyć ostry i może zrobić niespodziankę.
Dzierżno uzależnia

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21068 dnia: 24.01.2023, 16:27 »


Bo okazja się nadarzyła... 8)

Kolowrotek do lowienia na dystansie. Zainwestowalbym te 30 -40 PLN-ow aby wymienic lozysko slizgowe na rolce kablaka. Sam mam 5500 XTD i nawoj zylki na szpule i jej ulozenie jest bliski doskonalosci.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 815
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21069 dnia: 24.01.2023, 16:32 »
(...)Zainwestowalbym te 30 -40 PLN-ow aby wymienic lozysko slizgowe na rolce kablaka.(...)
Dziękuję za radę. Jednakże osoba, od której kupiłem te kołowrotki, zadbała o nie do tego stopnia, że jedynie można dokupić łożyska i włożyć w woreczku strunowym do pudełka. W samym kołowrotku już więcej łożysk nie da się wcisnąć ;)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21070 dnia: 24.01.2023, 18:23 »
Lucky man.
Zamówiłem do CI4+ 5500 XT-C ale w knobie chyba są podobne. Dwa różne, dość nietypowe, musiałem ściągać od dwóch różnych dostawców.
Dzisiaj przyszły, to znaczy od jednego dostawcy, bo w paczuszce od drugiego akurat zabrakło tego potrzebnego.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21071 dnia: 24.01.2023, 18:28 »
Nowa Saharka pod bolo wzamian za Ninję.
Nawet nie wiedziałem,że ma korbę wkręcaną w napęd...
Ninja niestety nie podołała bo niecałe 150m żyłki nie wystarczyło w wielu przypadkach przy chlebkowaniu z powierzchni.
Wiem, brzmi dość ekstrawagancko i kiedyś sam w to nie wierzyłem...
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21072 dnia: 24.01.2023, 18:34 »
Ninja niestety nie podołała bo niecałe 150m żyłki nie wystarczyło w wielu przypadkach przy chlebkowaniu z powierzchni.
Wiem, brzmi dość ekstrawagancko i kiedyś sam w to nie wierzyłem...

Miałeś branie z takiej odległości? Jak wrażenia?
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21073 dnia: 24.01.2023, 18:46 »
Krzychu czy to Sahara FJ ,coś mi się zdaje że mam podobną tylko 2500 :beer:

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #21074 dnia: 24.01.2023, 19:30 »
Ninja niestety nie podołała bo niecałe 150m żyłki nie wystarczyło w wielu przypadkach przy chlebkowaniu z powierzchni.
Wiem, brzmi dość ekstrawagancko i kiedyś sam w to nie wierzyłem...

Miałeś branie z takiej odległości? Jak wrażenia?
Wiadomo, żyłka idzie zygzakiem po wodzie. Szczególnie jak za bardzo nie ma jak jej kontrolować. Oceniam gdy miałem wypuszczone około 140m żyłki to chleb znajdował się na jakiś 90m. Może nawet 80m.
Kleń 57cm, którego wrzuciłem w wynikach z 2022r był właśnie z takiej odległości. Prostka, pełny warcki nurt, zero spowolnień i ciągniesz taką lokomotywę trzeszczącą bolonką do granic możliwości.
Życzę każdemu. Kosmos :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!