Autor Wątek: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi  (Przeczytany 37732 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« dnia: 04.04.2015, 10:27 »
Chciałbym abyście tutaj opiniowali rzeczy dotyczące magazynu. Nie mam odpowiedniej wiedzy i popełniam wiele błędów, dlatego zawsze dobrze jest coś wiedzieć, zrozumieć i nauczyć się...

Gazetka powinna mieć więcej działów, to na pewno - brakuje czegoś o sprzęcie, o nowościach... Natomiast co do samego działu 'Z życia forum', to on też może być szerszy. Nie wiem czy jest sens aby ukazały się 'porady z forum' - artykuły powinny wystarczyć chyba, nie sądzicie?

Jeżeli ktoś chciałby coś napisać, to oczywiście droga wolna! :D

Miałbym też prośbę, abyście w miarę możliwości - udostępnili magazyn na swoim Facebooku jeżeli z takowego korzystacie. Również jeżeli ktoś z Was, chciałby udostępnić jakieś fajne zdjęcia, byłoby to bardzo mile widziane. Cyfrówkę mam pół roku dopiero - i niestety zdjęć brakuje, autor oczywiście byłby wymieniony...


Lucjan

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #1 dnia: 04.04.2015, 11:24 »
Przydalby sie dzial ''Test sprzetu wedkarskiego'' - z racji tego, ze mam sporo sprzetu moze sam bym cos zrecenzowal ze swojego arsenalu :P

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #2 dnia: 04.04.2015, 11:46 »
No to super! Jak to mówią - Welcome on board! :D
Lucjan

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #3 dnia: 04.04.2015, 11:47 »
Moim skromnym zdaniem bym się nie rozdrabniał,utrzymać działy podstawowe,feeder  method,klasyczny feeder(to też jeszcze ciekawy temat),no i spławik w każdej postaci,recenzji wszelkiej maści mamy pod dostatkiem na forum to przyciągnie ludzi do forum ,propagowanie sposobów i technik wędkarskich,propagowanie sportu i zdrowej rywalizacji,ochrony ryb c&r ,to moim zdaniem klucz do sukcesu.Z całym szacunkiem choć na niektóre sprawy mamy odmienne zdanie jest dobrze stas1 :)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #4 dnia: 04.04.2015, 11:53 »
Dopiszę też to, o czym wspomniał Dominik w wątku poświęconym pierwszemu numerowi:
- wyjustowanie obustronne tekstu

Dodatkowo inny pomysł:
- tematy w spisie treści podlinkowane do artykułów, co ułatwi nawigację (będzie można, klikając w daną pozycję w spisie, przenieść się od razu do konkretnego artykułu)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #5 dnia: 04.04.2015, 11:56 »
Dodatkowo inny pomysł:
- tematy w spisie treści podlinkowane do artykułów, co ułatwi nawigację (będzie można, klikając w daną pozycję w spisie, przenieść się od razu do konkretnego artykułu)
Genialny pomysł! :)
Ja od siebie dodam, że w pierwszym numerze miałem dwa momenty w którym ciężko było mi odnaleźć prawidłową kolumnę z tekstem.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #6 dnia: 04.04.2015, 12:38 »
Następny numer będzie już tak zrobiony więc, orientacja dwustronna, i inne wyjustowanie tekstu, mniej znaków na stronie. W PDFie wszystko wygląda inaczej, nie wziąłem na to poprawki. A jak zrobić odnośniki do stron - to jeszcze tego nie wiem. Ale się dowiem i będą! :D
Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #7 dnia: 04.04.2015, 12:45 »
Przydał by sie temat rzeczny o poszczególnych gatunkach ryb.mam miedzy innymi na myśli brzane bo nie od dziś wiemy ze w Polsce ta ryba jest przylowem,a ja myśle ze to może byc brak wiedzy jak ja zlowic bo napewno są w naszych pięknych rzekach,a to przeciesz torpeda rzeczna :P

Offline Asdic

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Ulubione metody: bat
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #8 dnia: 04.04.2015, 14:22 »
Tak na gorąco parę moich uwag do redakcji tekstu.
  • zbyt duża czcionka opisów fotek a ponadto nie używajcie do opisu fotek kroju czcionki bold i italic - bardzo źle to wygląda, źle się czyta i jest mało profesjonalne - zwykły Arial lub Times o wielkości 9 powinien wystarczyć
  • tak jak Dominik już wcześniej zauważył - podział strony tylko na 2 kolumny byłby bardziej czytelny
  • fotki powinny być albo na szerokość strony albo na szerokość jednej kolumny tekstu - uwaga z poprzedniego punktu powinna to ułatwić
  • uważam, że marginesy górny i dolny są zbyt małe
  • fotki w dziale Połowy forumowiczów powinny być w miarę możliwości jednakowej wielkości a przez to równo rozłożone - efekt ten można uzyskać przez umieszczenie fotek w komórkach tabeli, gdzie komórki posiadają delikatnie widoczne obramowanie
Pozdrawiam
Romek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #9 dnia: 04.04.2015, 15:03 »
Jestem już również po lekturze :) Bardzo fajny pomysł Luka, świetnie zrealizowany. Fajnie, że również kilka osób z forum pomaga w realizacji projektu. Po za małym problemem wspomnianych kolumn tekstu, świetna robota :thumbup: 3 mam kciukiza dalszą równie owocną pracę :thumbup:

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #10 dnia: 04.04.2015, 18:07 »
nic, tylko czekać na następny numer :)
Krzysztof

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #11 dnia: 06.04.2015, 09:43 »
Na początek uwaga dotycząca tzw "redakcji" - np w artykule Druida str 4 kol 3 - zaczyna sie od "świt i iść nad wodę, najlepsze
będą godziny popołudniowe
do zmroku.
Gdzies wcięło początek zdania w poprzedniej kolumnie- to właśnie te nieszczęsne kolumny, trudno sie to czyta.
Teraz merytorycznie: czy Scotthorn łowił na jeden/dwa/trzy jokersy czy te grubsze ochotki na haczyku? Nie mam pewności bo jeszcze sie nie odważyłem zakłądac na haka jokersa ??? . Oraz jak sie sprawuje i wiąże fluoro na przyponach. Kupiłem niedawno fluoro na przypony ale przy wiazaniu pekało jak pajęczynka na węzełkach.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #12 dnia: 06.04.2015, 09:47 »
Cytuj
Oraz jak sie sprawuje i wiąże fluoro na przyponach. Kupiłem niedawno fluoro na przypony ale przy wiazaniu pekało jak pajęczynka na węzełkach.
  ???
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #13 dnia: 06.04.2015, 09:52 »
Tekst jest poprawiony ale po zrzuceniu na serwer odczytywana jest stara wersja wciąż, z uciętym zdaniem. Pracuję nad tym... :-[

Tłumaczenie oryginalne. Wydaje mi się, że był dżokers, bo ochotka to bloodworm, musiałbym sprawdzić... :D Co do fluorocarbonów - to mam Prestonowski bardzo cienki, 0.09 bodajże.  Nie jest taki słaby... No ale Alan pisze też w tym artykule, że walczył długo z leszczem, co w normalnych warunkach nie powinno trwać dłużej niż minutę.
Mnie takie średnice przerażają, zestaw na cierniki :D


Lucjan

Grendziu

  • Gość
Odp: MAGAZYN SiG - opinie, porady, uwagi
« Odpowiedź #14 dnia: 06.04.2015, 10:03 »
Super pomysł z tym czasopismem, faktycznie zmiana czcionki i wyjustowania i będzie profesjonalny poradnik dla wszystkich.
Gratulacje.