Autor Wątek: Perlićky mini  (Przeczytany 4045 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Perlićky mini
« dnia: 11.04.2015, 23:51 »
Czy ktoś miał z tym do czynienia
Staś
Klasyczny Feeder

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #1 dnia: 12.04.2015, 10:24 »
Dobre przynęty, podobne do Puffi Cukk lub nawet naszego preparowanego ryżu. Ja używam miód i truskawkę. Czesi stosują je przy połowie białorybu a łowią na to prawie wszystko od płotki po karpia, nabijają 1-3 sztuki na haczyk i łowią z gruntu na tradycyjną sprężynę. Przynęta  jest na tyle twarda że wytrzymuje rzut i uderzenie o wodę, na haczyku powoli rozmaka , czas rozmakania można wydłużyć poprzez zanurzenie w dipie lub jakimś smakowym olejku. Zmiana przynęty po około 30 minutach nawet jeżeli nie było brania. Ja często łowię na Cukk Puffi czosnek założonym na włos plus do tego pinki na kolczyku , zabójcza przynęta na karpia, karasia i leszcza w chłodniejszych porach roku, czasami całość dipuję w oleju halibutowym, bardzo skuteczne.
Z Chytila polecam jeszcze inne pływające przynęty smakowe preparowane ryże i pszenice, maja różne smaki podobnie jak Cukk więc jest w czym wybierać.
Moje ostatnie zakupy w Czechach poniżej.

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #2 dnia: 12.04.2015, 10:55 »
Traper również miał takie kukurydziane puffy w swojej ofercie. Wczesną wiosną lin dobrze na to brał z gruntu.
Pozdrawiam Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #3 dnia: 12.04.2015, 11:58 »
Dołączam sie do fisha polecam cukk
z mojej strony polece ta kukurydze nieraz strzaly sa nania takie ze jak hamulec nie jest odkrecony to mozna sie kijka pozbyc
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1395744723.jpg
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #4 dnia: 12.04.2015, 15:25 »
Kupiłem u mnie w sklepie takie mini ale mają tez większe,mam to zakładać na hak czy na włos rzeka uciąg,jak lepiej stosować,wydaje mi się że to pływająca przynęta,w związku z tym pytanie krótki przypon czy długi łowię z koszyczkiem.moczenie w dipie ale to maja być zapachowe przynęty
Staś
Klasyczny Feeder

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #5 dnia: 12.04.2015, 16:41 »
To jest przynęta pływająca ale do czasu kiedy nasiąknie wodą, możesz stosować na włosie lub bezpośrednio na haczyk, Czesi wędkując na zbiornikach stosują krótkie przypony łowiąc na sztywno ze sprężyną od 5-10 cm z tym że puffi nabijają na haczyk , ja stosuję dłuższe 10-15 cm ale łowię z puffi na włosie. Na rzece możesz łowić na sprężynę wtedy najlepszy jest krótki przypon i łowisz na sztywno lub przelotowo, na sztywno jest lepiej ryba pobiera unoszący się delikatnie na prądzie w toni puffi i następuje samozacięcie, podobnie kiedyś łowiłem na Skawince pod Krakowem tyle że zamiast puffi stosowało się kulkę styropianu z pinką lub sam styropian. Można oczywiście łowić feederem z koszyczkiem zanętowym i dłuższym przyponem, wtedy unosząca się delikatnie przynęta jest często pobierana przez płoć, klenia lub jazia. Bywają dni że ryby chętniej pobierają przynęty które się unoszą niż te z dna.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #6 dnia: 12.04.2015, 18:07 »
:thumbup: czyli godne uwagi,mam rozumieć lepiej stosować zestaw samozacinający
Staś
Klasyczny Feeder

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #7 dnia: 12.04.2015, 18:27 »
:thumbup: czyli godne uwagi,mam rozumieć lepiej stosować zestaw samozacinający

To już musisz sam wypróbować na konkretnej wodzie co będzie lepsze, ja częściej stosuję  zestaw samozacinający, poza tym przynęta ciekawa i godna polecenia.
Tak mniej więcej wygląda puffi czosnkowe z pęczkiem pinek, dla mnie przynęta nr1  na dzień dobry jak siadam nad wodą, na fotce poniżej jest pop up ja daję 8mm puffi ale wygląda to tak samo.


Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #8 dnia: 12.04.2015, 19:03 »
Chyba nie mam tak dużych haków jakie powinienem zastosować do włosa,zakładać na plecionce,żyłce,fluorokarbonie,do tej 8mm zaczyna mi się to podobać
Staś
Klasyczny Feeder

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #9 dnia: 12.04.2015, 20:08 »
Tak mniej więcej wygląda puffi czosnkowe z pęczkiem pinek, dla mnie przynęta nr1  na dzień dobry jak siadam nad wodą, na fotce poniżej jest pop up ja daję 8mm puffi ale wygląda to tak samo.

Jak pinki są zamontowane na tym puffi?

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #10 dnia: 12.04.2015, 20:26 »
Są dwa sposoby montażu robaków wolniejszy i ładniejszy oraz szybki i brzydki  :)  tak to sobie nazwałem ;)

1 - potrzebna cienka igła krawiecka i 20 cm żyłki np. 0,20-0,25 mm, nadziewamy na żyłkę 12-15 robaków, zawiązujemy je tak żeby powstała kulka robali przypominająca kwiatek, jak ściągniemy żyłkę to samo się zrobi, całość tak wiążemy żeby otrzymać dwa mniej więcej równe odcinki żyłki a na środku zawiązane robale, haczyk z włosem około 2 cm zakończony pętelką, na włos wpierw nawlekamy 8mm puffi, następnie do pętelki mocujemy nawleczone na żyłkę robaki przy pomocy najprostszych węzłów , tak tylko aby trzymało, puffi podciągamy do robali i wszystko wygląda pięknie jak na obrazku, sam bym zjadł :P
2 - drugi to użycie kolczyka , szybko się wszystko składa i montuje , robale na kolczyk, kolczyk do pętelki, tylko ten kolczyk mnie zawsze wkurza bo całość nieładnie się układa, jeżeli mogę to zawsze z tego sposobu rezygnuję

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Perlićky mini
« Odpowiedź #11 dnia: 12.04.2015, 20:41 »
:thumbup: :beer:
Staś
Klasyczny Feeder