Autor Wątek: Co nieco nauki <^-^>  (Przeczytany 59002 razy)


Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
;)

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #317 dnia: 23.01.2023, 17:48 »
Ciekawa rozmowa. Dukaja iks lat temu czytałem"Lód" i chyba ponownie po niego sięgnę bo bardzo wtedy mi się spodobał. Ma facet łeb, a jego rozkminy widzę nieźle ewoluowały. Chyba odpowiedni wątek. ;)


Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #318 dnia: 23.01.2023, 20:24 »
Ciekawa rozmowa. Dukaja iks lat temu czytałem"Lód" i chyba ponownie po niego sięgnę bo bardzo wtedy mi się spodobał. Ma facet łeb, a jego rozkminy widzę nieźle ewoluowały. Chyba odpowiedni wątek. ;)


Przesłuchane. Warto było. Początek o mapach mentalnych trochę ciężki, ale jak zeszli na temat AI to już bardziej zjadliwe było :P
Zagadnienie dotyczące "ograniczania swobodnego rozwoju AI przez UE" warte uwagi, nie wiedziałem tego. 

Co do twórczości AI to poniżej kawałek Nirvany. Słyszałem go w ubiegłym roku w radiu i pierwsze co mi przyszło na myśl to, że brzmi jak Nirvana, ale brak w nim duszy. Patrząc po komentarzach nie tylko ja odniosłem takie wrażenie.


Z ciekawości przed chwilą wpisałem sobie również w YT twórczość mojego fajwrit bendu, w wykonaniu AI, a mianowicie Type O Negative.
Koślawy, zlepek tekstów z różnych piosenek jak i przerobionej muzyki. Niestety zawiodłem się. Nic chyba nie podrobi Petera Steela.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 370
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #319 dnia: 23.01.2023, 20:35 »
Dukaj mógłby w końcu się zebrać i napisać ciąg dalszy "Perfekcyjnej niedoskonałości". Miała być trylogia, a od pierwszego i na razie ostatniego tomu minie zaraz 20 lat.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #320 dnia: 23.01.2023, 20:45 »
Ciekawa rozmowa. Dukaja iks lat temu czytałem"Lód" i chyba ponownie po niego sięgnę bo bardzo wtedy mi się spodobał. Ma facet łeb, a jego rozkminy widzę nieźle ewoluowały. Chyba odpowiedni wątek. ;)


Przesłuchane. Warto było. Początek o mapach mentalnych trochę ciężki, ale jak zeszli na temat AI to już bardziej zjadliwe było :P
Zagadnienie dotyczące "ograniczania swobodnego rozwoju AI przez UE" warte uwagi, nie wiedziałem tego. 

Co do twórczości EI to poniżej kawałek Nirvany. Słyszałem go w ubiegłym roku w radiu i pierwsze co mi przyszło na myśl to, że brzmi jak Nirvana, ale brak w nim duszy. Patrząc po komentarzach nie tylko ja odniosłem takie wrażenie.


Z ciekawości przed chwilą wpisałem sobie również w YT twórczość mojego fajwrit bendu, w wykonaniu AI, a mianowicie Type O Negative.
Koślawy, zlepek tekstów z różnych piosenek jak i przerobionej muzyki. Niestety zawiodłem się. Nic chyba nie podrobi Petera Steela.
Sęk w tym, że to jest powszechne twierdzenie: brak duszy. Natomiast gdy robiono (jakoś w 2018!) Eksperymenty, w ktorych dawano grupie ludzi bardzo mało znane utwory Bacha czy Mozarta oraz te stworzone przez AI na podstawie ich dzieł... to te bezduszne nawet częściej okazywały się dziełami czlowieka ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #321 dnia: 23.01.2023, 20:54 »
Ciekawa rozmowa. Dukaja iks lat temu czytałem"Lód" i chyba ponownie po niego sięgnę bo bardzo wtedy mi się spodobał. Ma facet łeb, a jego rozkminy widzę nieźle ewoluowały. Chyba odpowiedni wątek. ;)


Przesłuchane. Warto było. Początek o mapach mentalnych trochę ciężki, ale jak zeszli na temat AI to już bardziej zjadliwe było :P
Zagadnienie dotyczące "ograniczania swobodnego rozwoju AI przez UE" warte uwagi, nie wiedziałem tego. 

Co do twórczości EI to poniżej kawałek Nirvany. Słyszałem go w ubiegłym roku w radiu i pierwsze co mi przyszło na myśl to, że brzmi jak Nirvana, ale brak w nim duszy. Patrząc po komentarzach nie tylko ja odniosłem takie wrażenie.


Z ciekawości przed chwilą wpisałem sobie również w YT twórczość mojego fajwrit bendu, w wykonaniu AI, a mianowicie Type O Negative.
Koślawy, zlepek tekstów z różnych piosenek jak i przerobionej muzyki. Niestety zawiodłem się. Nic chyba nie podrobi Petera Steela.
Sęk w tym, że to jest powszechne twierdzenie: brak duszy. Natomiast gdy robiono (jakoś w 2018!) Eksperymenty, w ktorych dawano grupie ludzi bardzo mało znane utwory Bacha czy Mozarta oraz te stworzone przez AI na podstawie ich dzieł... to te bezduszne nawet częściej okazywały się dziełami czlowieka ;)

Przy Bachu i Mozarcie to się w sumie nie dziwię i pewnie sam mógłbym mieć problem z rozróżnieniem. :D
Natomiast przy Nirvanie to idzie wyczuć od razu brak tego "zęba", aczkolwiek w porównaniu do TON jak i AIC to Nirvana najlepiej się prezentuje.

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Reputacja: 655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #322 dnia: 29.01.2023, 20:49 »
Jak obserwując zjawisko możemy ulegać iluzji.

https://streamable.com/klntc3

 :)
Marian

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #323 dnia: 29.01.2023, 20:56 »
:thumbup:
;)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #324 dnia: 29.01.2023, 20:57 »
;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #325 dnia: 29.01.2023, 20:58 »
Jak obserwując zjawisko możemy ulegać iluzji.

https://streamable.com/klntc3

 :)

Co tu się odtentegowuje :o
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #326 dnia: 09.02.2023, 12:35 »
to były czasy ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Cucuteni%E2%80%93Trypillia_culture

ile ryb w rzekach, stawach i jeziorach i złych komercji brak ;)
;)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #328 dnia: 10.02.2023, 14:47 »
No tak... Bo człowiek generalnie ma dość ograniczoną wyobraźnię. Każdą rzecz musi umiejscowić sobie w czasie i przestrzeni. Przeważnie też nadaje temu czemuś kolor. Np. pustka będzie dla niego czarna lub biała. Pytanie, co było przed wielkim wybuchem jest bez sensu, bo nie było wtedy czasu, więc i przed nie było. Tak samo jak pytanie, gdzie on miał miejsce. Nie było innego gdzie niż ten właśnie punkt, w którym to nastąpiło.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
;)