Autor Wątek: Metoda - spostrzeżenia i wnioski  (Przeczytany 59494 razy)

elvis77

  • Gość
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #75 dnia: 20.02.2015, 16:45 »
Jak nie masz pewności to daj samej bułki tartej,możesz ją jeszcze podprażyć. Nie masz pewności co do zanęty to się wstrzymaj. Daj bułkę,a zanętę sprawdź osobno np.w zwykłym koszyczku.

Offline pawel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #76 dnia: 20.02.2015, 16:57 »
Ja tak zrobiłem, wymieszałem z tanią zanętą na lecza, do tego dałem bułkę tartą, płatki  owsiane, konopie, pallety mielone i sól, ale w metodzie to na czterech kończynach wiec lepiej niech ktoś inny doradzi :-[

Offline barteknvm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: wielkopolska
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #77 dnia: 20.02.2015, 18:46 »
Witam, może odbiegnę od tematu, ale mam pytanie odnośnie stosowania metody na łowisku o głębokości ok 3 do 3,5m? Jeśli nie ma przeszkód to lepiej stosować pellet 2mm czy mix do metody?   




Bartek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #78 dnia: 20.02.2015, 18:52 »
Jak nie masz pewności to daj samej bułki tartej,możesz ją jeszcze podprażyć. Nie masz pewności co do zanęty to się wstrzymaj. Daj bułkę,a zanętę sprawdź osobno np.w zwykłym koszyczku.

pewnośc jako taką do tej zanęty gutka mam, ale nie wiem jak to sie bedzie miało do siebie jak Match method mix ma zapach rybny, a chcę go zmieszać z wanilią czy truskawką Gutka i jaki to wpływ bedzie miało czy nie zepsuje czegoś jak to pomieszam, pellety moge dać ale nie musze, jak bede chciał to dodam go mieszając zanęte, a wcześniej go namocze i wymieszam całośc razem. Zanęte Method Mix  chce ukierunkować ogólnie na ryby karpiowate, mieszając ją z czyms innym w celu zwiększenia tych 2kg Method mixu. Czystym Method mixem nie chce łowić bo to za drogo wyjdzie :)
Krzysztof

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 300
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #79 dnia: 20.02.2015, 19:13 »
Krzysiek z tego co Luk przekazuje to zaneta wypełniająca nie powinna mocno pachnieć zeby
podstawowej zanety mix metod nie zdominowac i zachowac jej zapach
Maciek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #80 dnia: 20.02.2015, 19:27 »
Witam, może odbiegnę od tematu, ale mam pytanie odnośnie stosowania metody na łowisku o głębokości ok 3 do 3,5m? Jeśli nie ma przeszkód to lepiej stosować pellet 2mm czy mix do metody?
Z pewnością odpowiednio spoista zanęta da większą pewność, że podajnik dotrze na dno z towarem i ie obsypie się.
Ja w tym roku łowiłem na takiej właśnie głębokości i stosowałem jedynie samą zanętę. Jednak pellet pelletowi nie równy.
Dobrze kleją się pellet z Dynamite Baits oraz Bait-Tech. Można spróbować zrobić miks 50:50 z użyciem jednego z tych właśnie pelletów. Lub nawet miks, gdzie będzie np. 25% pelletu i reszta zanęty.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #81 dnia: 20.02.2015, 19:29 »
a pamiętacie jaką polecał Luk, bo nie mogę odnaleźć wątku, chyba było to jakieś Lorpio ?
Pozdrawiam
Jacek

Offline barteknvm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: wielkopolska
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #82 dnia: 20.02.2015, 19:46 »
Witam, może odbiegnę od tematu, ale mam pytanie odnośnie stosowania metody na łowisku o głębokości ok 3 do 3,5m? Jeśli nie ma przeszkód to lepiej stosować pellet 2mm czy mix do metody?
Z pewnością odpowiednio spoista zanęta da większą pewność, że podajnik dotrze na dno z towarem i ie obsypie się.
Ja w tym roku łowiłem na takiej właśnie głębokości i stosowałem jedynie samą zanętę. Jednak pellet pelletowi nie równy.
Dobrze kleją się pellet z Dynamite Baits oraz Bait-Tech. Można spróbować zrobić miks 50:50 z użyciem jednego z tych właśnie pelletów. Lub nawet miks, gdzie będzie np. 25% pelletu i reszta zanęty.
W ostatnim sezonie próbowałem łowić metodą na jednym z jezior konińskich, ok 4-5 wyjazdów na jednym feederze zestaw do metody z pelletem micro marine 2mm na drugim tradycyjny koszyk. Ilość brań podobna lecz więcej ryb z zestawu z tradycyjnym koszykiem, przynęty to kukurydza, pinki, czerwony robak i wszystkie na zwykłym haczyku bez włosa. Na metodę brania były, ale delikatne kilka krąpi wyjętych na pellet halibutowy 8mm na włosie , ale żaden nie był zapięty za wargę tylko gdzieś pod brzuchem. Na robin reda 12mm jeden karaś srebrzysty zapięty między 1.5 a 2kg, ale przy kapeluszach się wypiął. W tym sezonie będę próbował metody, ale raczej z miksem ewentualnie 50/50 . Będę szukał błędów jakie popełniłem, ale pewnie za  daleko rzucałem bo ok 25,30m.
Bartek

Offline makqq1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #83 dnia: 20.02.2015, 19:54 »
Nie polecam samego pelletu do koszyczka sam próbowałem efekty marne.Ale miks 70/30 zanęta, pellet sprawdza się.Podczas jednej sesji na sam pellet nie miałem brań 3 h wędkowania. Nastepnie zrezygnowałem z pelletu zrobiłem samą zanęte zaczeły się brania potem wymieszałem tą zanętę z pelletem który mi został i też były efekty ;)

Pozdrawiam 8)
Mateusz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #84 dnia: 20.02.2015, 19:56 »
Krzysiek z tego co Luk przekazuje to zaneta wypełniająca nie powinna mocno pachnieć zeby
podstawowej zanety mix metod nie zdominowac i zachowac jej zapach

no własnie też tak sądze, ale wolałem sie upewnić, bo poprostu mam duzo tej Gutkowej zanęty, ale wykorzystam ją napewno gdzie indziej a do mixu z Method Mixem będe musiał kupić jakąś baze bez zapachową
Krzysztof

Offline barteknvm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: wielkopolska
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #85 dnia: 20.02.2015, 20:01 »
Nie polecam samego pelletu do koszyczka sam próbowałem efekty marne.Ale miks 70/30 zanęta, pellet sprawdza się.Podczas jednej sesji na sam pellet nie miałem brań 3 h wędkowania. Nastepnie zrezygnowałem z pelletu zrobiłem samą zanęte zaczeły się brania potem wymieszałem tą zanętę z pelletem który mi został i też były efekty ;)

Pozdrawiam 8)
Faktycznie może tak być bo jakieś dwa lata temu wpadł mi w ręce koszyk do metody, ale bodajże trapera i go próbowałem wypełnionego zanętą i na haczyku 3 pinki i brania  drobnych ryb były dość szybo po zarzuceniu.     
Bartek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 760
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #86 dnia: 21.02.2015, 11:16 »
Pellet porównałbym do czekolady. Dla kogoś kto jej nie jadł - nie ma wielkich szans aby samemu wział to do ust. Natomiast jak już popróbuje... Dlatego miks 50/50 albo nawet mniejszy dodatek pelletów jest bezpieczniejszy. Ryba jak go spróbuje, to zacznie go pobierać.
Co do samej Metody - to trzeba byc pewnym, że zawartośc dolatuje do dna. Prosta sprawa - jeżeli łowiąc koszykiem masz więcej bran niz przy Metodzie - to coś jest nie tak z Metodą. Nie winiłbym samego miksu. Być może miejsce nie jest odpowiednio zanęcone (4-6 rzutów z klipem zwykłym koszykiem do zainicjowania miejscówki), miks się rozpada, przynęta jest zbyt duża. Sam pellet halibutowy na wodach stojących u mnie jest o wiele gorszy niż np. truskawkowy lub kulka 8 lub 10 mm.

Polecam robić próby. Bardzo często jest tak, że w łowieniu koszykiem mamy wprawę, przy Metodzie jeszcze nie. Stąd róznice. W normalnych warunkach i głębokości do 2 metrów Metoda powinna działać lepiej. Oczywiście płoć albo wzdręgi łowi się lepiej z delikatnym zestawem z koszyczkiem. Metoda jest pod lina, leszcza, karpia, karasia, dużą płoć...
Lucjan

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #87 dnia: 21.02.2015, 22:50 »
W moim przypadku sprawdziło się dopalanie pelletu, bosterem MVDE miałem dobre efekty na "dzikich" wodach PZW.
Używam koszyków GURU pellet feder. 
http://www.tackleguru.com/matchfishingtackle/method_and_pellet_feeders/pellet-feeder/
Zby

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #88 dnia: 21.02.2015, 22:54 »
W tym roku planuje łowić na komercji, więc wykorzystam koszyki do metody których w 2014 nawet nie dotykałem bo na dzikiej wodzie miałem efekty porównywalne do standardowych koszyków. A są dużo droższe...
http://www.tackleguru.com/matchfishingtackle/method_and_pellet_feeders/x-safe-method-feeders
Zby

Offline sosik88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pauczne
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda - spostrzeżenia i wnioski
« Odpowiedź #89 dnia: 09.03.2015, 19:31 »
W jaki sposób układacie haczyk z przynętą na włosie nabijając podajnik w foremce ??? zastanawiam się czy ma to wpływ na skuteczność przy zacięciu..?
Pozdrawiam Piotr