Autor Wątek: Rzeki śmieci  (Przeczytany 22521 razy)

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #30 dnia: 18.02.2019, 01:01 »
Najbardziej smutne, że w tych stertach śmieci są nasze wędkarskie opakowania, szpule, pudełka ...idt. przykre i chyba najsmutniejsze jest to , ze nie potrafimy jeden drugiemu zwracać na to uwagi jaką sobie i naszym pokoleniom robimy krzywdę..... Jestem za szkoleniem z asertywności >:O w stosunku do każdego palacza, każdego dupka, który zostawia po sobie puszkę po kukurydzy lub worek z zanęty.....Nauczymy się mówić NIE!!!!!! i STOP!!!!, dosyć pobłażania dla śmieciarzy....
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Bass74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 16
  • Łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.
  • Lokalizacja: lubuskie
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #31 dnia: 18.02.2019, 14:26 »
Sobotnia akcja z dwoma kumplami nad stawem ok. 2,5ha naszego koła. Miał być czyn społeczny, a byliśmy tylko w trójkę. Efekt kilku godzin pracy 7 dużych worków z zawartością puszek po kukurydzy, robakach, puszek i butelek po piwie. W zdecydowanej większości były to śmieci niestety po wędkarzach, część butelek i puszek po piwie pewnie zostawiła żulernia co czasem przyjedzie posiedzieć nad wodą tylko. Powiedzieliśmy sobie, że jak zauważymy takiego gnojka co śmieci to nauczymy go pływać razem z jego sprzętem. Ręce opadają, nie rozumiem dlaczego sami sobie robią syf nad wodą.
A nie, rozumiem, rozumiem!!! 🤪 Przyjdzie później trzech leszczy i po nich posprząta  K.... A Maćka!
Łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #32 dnia: 18.02.2019, 15:37 »
Oj nie dziwi mnie to. Pewnego razu pojechałem na żwirownię, gdzie oczywiście w sezonie wakacyjnym ludzi tłum. Miałem że sobą dwa worki 160l i brakło. Grille jednorazowe? Powinni zakazać sprzedaży, lub obowiązkowo dołączać opakowania, w których dziadostwo będzie mogło to zabrać spowrotem. Wędkarze nad brzegiem patrzyli na mnie jak na głupiego. Następnym razem przyjechałem już bez wędek. Też patrzyli jak na głupiego. Ale pozostawionych śmieci jest jakby mniej. Taka jedno osobowa akcja edukacyjna.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #33 dnia: 18.02.2019, 16:48 »
Spodobało mi się stanowisko, wysprzątałem syf ale za kolejne kilka dni znowu było to samo.
Posprzątałem.
Kolejna wyprawa a stanowisko zajęte.
Podszedłem popytać jak brania i się okazało, że to stały bywalec tego miejsca.
Naprowadziłem rozmowę na porządek na łowisku i usłyszałem, że nie ma się co wysilać bo i tak ktoś posprząta.
Myślałem, że palnę w mordę. Normalne bydło.
Smutne to ale od tej pory nie sprzątam po kimś tylko omijam takie zasyfione stanowiska. Niech ludzkie robactwo siedzi w g....nie, które samo wytworzy. Skoro lubi?
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #34 dnia: 18.02.2019, 16:54 »
Nie cierpię syfu ogólnie ;) i sprzątam stanowisko zanim usiądę, wolę jak jest czysto, jakoś lepiej się z tym czuję :beer:

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #35 dnia: 18.02.2019, 17:08 »
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #36 dnia: 18.02.2019, 17:14 »
U nas coś takiego by postawili, to bydło by tam nawrzucało śmieci i podpaliło. To jest dziki kraj... Śmieci rzucają pod siebie, a nagle by z żyłkami latali do specjalnych pojemników...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #37 dnia: 18.02.2019, 17:22 »
To jest dziki kraj...

 :flowers:
Jacek

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #38 dnia: 18.02.2019, 17:38 »
Nie mamy wyjścia Koledzy, musimy sprzątać po tych którzy tego nie robią. Tylko dzięki takiemu myśleniu jest jeszcze gdzie usiąść nad wodą :facepalm:
Lecą :thumbup: dla chłopaków za takie akcje nad wodą :bravo: :beer:
Pozdrawiam Darek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #39 dnia: 18.02.2019, 17:52 »
Według mnie musi się zmienić nasze podejście do sprawy, trzeba umieć się odezwać a jak będzie potrzeba to nawet opierdo...lić, i w ten sposób wstrząsnąć takim pseudo wędkarzem niech wie ,że nie jest jedynym użytkownikiem stanowiska, a przede wszystkim więcej kontroli nad wodą, mandaty za zaśmiecanie i większa ilość koszy nad naszymi wodami od tego trzeba by zacząć i wpajać młodym,że porządek to podstawa nie tylko nad wodą, ale również w lasach i nie tylko :beer:

Offline Bass74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 16
  • Łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.
  • Lokalizacja: lubuskie
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #40 dnia: 18.02.2019, 17:57 »
Nie mamy wyjścia Koledzy, musimy sprzątać po tych którzy tego nie robią. Tylko dzięki takiemu myśleniu jest jeszcze gdzie usiąść nad wodą :facepalm:


Dokładnie. Ja mam zawsze w aucie rolkę worków na śmieci, zawsze zabieram swoje śmieci i niestety dodatkowo to co spotkam na stanowisku. Czasem jest tak, że 1/4 moja, a reszta tego syfu co zastałem nad wodą.
Aczkolwiek czasem  omijam zasyfione stanowiska i wybieram inne.
Łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #41 dnia: 13.03.2019, 22:34 »
Fotki z dzisiejszego dnia >:O. Kanał Żerański - Nieporęt (Straż Pożarna).
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline Stan_Stanowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #42 dnia: 15.03.2019, 20:42 »
Pamiętam jedną akcję, jeszcze z czasów studiów (ok. 15 lat temu.. heh..). Idziemy z ekipą szlakiem w Tatrzańskim Parku Narodowym. Przed nami rodzice z dwójką dzieci. I co? Tatulo jeb papiery po cukierkach w krzaki (bo przecież takie ciężkie...). Widząc to miałem ochotę mu przyj.. ale, że rodzina, dzieci... Więc podniosłem i grzecznie podchodzę i mówię: przepraszam, ale wypadły Panu z kieszeni papierki.. Ojciec obruszony: TO NIE MOJE!! I coś we mnie pękło... jak mu pojechałem przy żonie i dzieciach (dość ostro, może nawet zbyt ostro, ale bez bluzgów 👍), kolo poczerwieniał, wziął papierki i odszedł z nietęgą miną.. 😂😂😂 Cóż - on się pewnie niczego nie nauczył, ale może dzieciaki chociaż zrozumiały, że śmiecenie nie jest ok :)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #43 dnia: 15.03.2019, 20:45 »
ale może dzieciaki chociaż zrozumiały, że śmiecenie nie jest ok :)
Mając takiego starego? Wątpię.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rzeki śmieci
« Odpowiedź #44 dnia: 15.03.2019, 21:40 »
W biedrze pańcia wziąwszy koszyk (córeczka ok. 3 lat obok) wyjęła z niego paragon i na ziemię.
Grzecznie, trzymając ręce przy tułowiu żeby nie p.....ć, pytam czy w domu też tak robi i daje nauki w ten sposób swojemu potomstwu usłyszałem tylko taki grzeczny tekst: sp....aj stary drucie.
Cóż, bawołu ryczeć i nigdy trelem słowika zaistnieć nie dane będzie. Naprawdę lepiej pierdnąć sobie w dobrym towarzystwie łatwiej niż do kretyna się odezwać.

Inny przykład z biedry - pańci z obsługi upadła bułeczka na posadzkę, którą podniosłą i na półkę dała. Podchodzę i pytam czy nie zechciała by jej kupić otrzymałem głupią minę a po chwili obserwacji widzę jak bułeczka wraca na półkę dla ludzi.
Idę więc do kierownika a on taki sam debil.

Optuję za obowiązkowym przedmiotem od zerówki - nauka NORMALNEGO zachowania się.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.