Autor Wątek: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm  (Przeczytany 7718 razy)

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Cześć,

Wrzucam kilka słów i fotek o pokrowcu Daiwa Tournament :) Sporo się o nim mówiło ostatnio w wątku ,,Kupiliśmy" zatem dorzucam reckę dla zainteresowanych :)

1. Pokrowiec jest pakowany przez producenta w kwadratowy karton, jest zwijany w rulon. Wiedziałam o tym przed zakupem i miałam obawy. Bo skoro jest bardzo sztywny (jak zapewniał opis) to jak jest możliwe jego zwinięcie bez uszczerbków jego konstrukcji? :-\ Ale faktycznie ;D po rozpakowaniu, ładnie się naprostował, mimo że na początku był pofalowany to wszystko się ukształtowało po kilku godzinach.




2. Boczne ścianki i ich usztywnienie nie jest do końca proste - początkowo się tym zmartwiłam jednak podczas zapakowania pokrowca i włożenia wędek i innych klamotów, zasuwam komory i wtedy ścianki okalają całość ładnie i nie ma zagięć czy fal.



3. Pokrowiec pomieści 4 uzbrojone kije z kołowrotkami (u mnie 4000). Zostaje jeszcze miejsce w komorach na dołożenie jakiś drobiazgów. Ja zabieram zazwyczaj sztycę, pływak do podbieraka, zwijam matę w rulon i dokładam do komory. Wszystko się mieści i nie ma obawy, że uszkodzi sprzęt.



4. Komora 1/2 rozdzielona jest miękką przekładką zabezpieczającą nasze kije przed obijaniem się. Rzepy są mocne i trzymają należycie.



5. Jak przyjrzycie się kieszeniom na dolniki to tam też są rzepy i można manewrować umiejscowieniem tej kieszeni, nieco niżej lub wyżej w zależności od długości kijka. Czasami mimo że mamy długi pokrowiec to transportujemy krótszy kij.



6. Każda komora posiada także kilka rzepów mocujących do blaków, dzięki czemu transportujemy wszystko stabilnie.





7. Boczne kieszenie. Jedna długa, dwie krótsze. Trzymam tam kijki do odmierzania odległości i szczytówki. Wszystko opatrzone podwójnymi mocnymi suwakami.





8. Cała konstrukcja, materiały, tworzywo, są bardzo mocne, solidne. Porządne. Kieszenie są ponumerowane.



9. Wspomnę także o podstopnicy, z mocnego solidnego materiału, nieprzemakalna i sztywna. Możemy postawić pokrowiec na błocie czy wodzie, a później bez problemu wytrzeć szmatką.



10. Wracając jeszcze do wykończenia. Rączki obszyte, miękkie. Solidne.





Podsumowując:

Bardzo zaskoczyła mnie jakość. Pokrowiec trochę kosztuje, jednak jest wart tej kwoty. Nie mam wątpliwości, że moje kije są w nim bezpieczne. Mogę także zabrać dodatkowe akcesoria, wspomniane wcześniej. Jego gabaryty sprawiają mi nieco kłopotów w transporcie autem, ale to nie do przeskoczenia jak posiada się kije o dł. trans. powyżej 185cm.



Pokrowiec sam w sobie nie należy do lekkich, ze względu na masywne wykończenie (coś za coś).
Nie zamieniłabym go na inny i jestem z niego bardzo zadowolona. Czasami szkoda zabierać mi go nad wodę, jak wiem, że pada, plucha i błoto...no ale to pokrowiec i do tego służy ;D

Polecam :)

Pozdrawiam
Ania

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #1 dnia: 21.07.2019, 16:30 »
Pokrowiec prezentuje się bardzo ciekawie. Za to szkoda, że marketing i promocja produktów Daiwy wyglada tak słabo. Znaleźć jakieś przydatne informacje o tym pokrowcu graniczy z cudem. Powinni Ci podziękować za prezentację :) :thumbup:
Gdy szukałem dłuższego pokrowca, brałem pod uwagę ten model. Jednak ryzyko wydało mi się zbyt duże i poszedłem w klasykę, tj. Preston 3+3 Monster. Mimo iż jestem wielkim fanem Daiwy, to cieszę się z wyboru :) Mam nadzieję, że będzie mi dane obadać produkt Daiwy na żywo. Może kiedyś zamienię mojego monsterka 8)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #2 dnia: 21.07.2019, 16:39 »
Fajny opis, leci :thumbup:
Możesz jeszcze napisać:
- jaką szerokość mają te dwie komory na kije?
- jakie są wymiary kieszeni bocznych?
Pozdrawiam.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #3 dnia: 21.07.2019, 16:53 »
Boczne kieszenie są w 3 długościach. Dwie krótsze szerokość około 9 cm zaś długość jak poniżej, odpowiednio: 45 cm i 75 cm. Najdłuższa kieszeń boczna długość 157 cm i szerokość ok. 14 cm granica błedu w pomiarze może być około 1 lub 2 cm bo materiał jest gruby

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ania

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #4 dnia: 21.07.2019, 17:05 »
A jaka jest szerokość tych 4 komór na zasunietych suwakach?

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #5 dnia: 21.07.2019, 17:13 »
Przy numerkach i przy podstawie jest podobnie, natomiast na suwakach do kołowrotków i przy bocznych kieszeniach jest szerszy

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ania

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #6 dnia: 21.07.2019, 17:15 »
Tez w zależności od tego jak chcesz transportować daje się ścisnąć, jak poniżej:

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ania

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #7 dnia: 21.07.2019, 17:20 »
Dziękuję i pozdrawiam :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #8 dnia: 23.07.2019, 22:36 »
Jeden z lepszych jakie widziałem, czy to na żywo czy w internecie.
 Podobać się może, możliwość mocowania wędek, tych krótszych i dłuższych.
 Kieszenie boczne na parasol, podpórki, podbierak.
 Cztery osobne komory.
 Zgrabnie uszyty, kolor czarny nie oddaje wielkości pokrowca a czerwone wstawki są skromne.
 Suwaki, wydają się być mniejszego rozmiaru jak Matrix-e ;)
Pokrowiec - wypas. Dzięki, za pomiary i zdjęcia. :thumbup:
 Jak, jakiś szalony sklep i firma Daiwa zrobi dobre promo to go zakupię.



...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #9 dnia: 23.07.2019, 23:19 »
Ciężko z tą Daiwą u nas w Polsce. Co do wędkek i kołowrotków jeszcze jest w miare okej, ale z takimi konkretami jak pokrowiec, torby, kosze i konkretne opisy tych parametrów to już jest trudniej. Jest kilka zaledwie sklepów, ktore mają ten asortyment i trzeba się gimnastykować z dostępnością czasami. Długo polowałam na różne rzeczy z tej firmy i przyznaje, że posiadanie więkoszci jest kwestią przypadku ;D część rzeczy warto pozyskać wtórnie od kogoś, kto pozbywa się i sprzedaje, także polowanie na okazje 😀
Ania

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #10 dnia: 24.07.2019, 09:44 »
Witam.

"No i namówiła" ;D

W czwartek przyszedł zakupiony pokrowiec MS RANGE Safety Cases - TRIPLE. Niestety, faktycznie trzy komory maja 14 cm szerokości (w opisie sklepu 19 cm) :facepalm: Zrobiłem zwrot, szkoda bo naprawdę dobrze wykonany i widać "niemiecką robotę" ;)
Dołożyłem trochę i jest Daiwa. Rzeczywiście wygląd, "pakowność" i wykonanie ekstra. Zobaczymy "co pokaże" w praktyce nad wodą, ale widać po użytych materiałach, że będzie dobrze.

Pozdrawiam

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #11 dnia: 24.07.2019, 10:01 »
Witam.

"No i namówiła" ;D

W czwartek przyszedł zakupiony pokrowiec MS RANGE Safety Cases - TRIPLE. Niestety, faktycznie trzy komory maja 14 cm szerokości (w opisie sklepu 19 cm) :facepalm: Zrobiłem zwrot, szkoda bo naprawdę dobrze wykonany i widać "niemiecką robotę" ;)
Dołożyłem trochę i jest Daiwa. Rzeczywiście wygląd, "pakowność" i wykonanie ekstra. Zobaczymy "co pokaże" w praktyce nad wodą, ale widać po użytych materiałach, że będzie dobrze.

Pozdrawiam
Tak czułam, że się skusisz :D bardzo fajnie, będziesz zadowolony myślę, bo to konkretny sprzęt 💪
Ania

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #12 dnia: 20.10.2020, 21:24 »
UWAGA- Odgrzewam kotleta :P

Pytanko do użytkowników, a w zasadzie to prośba.

Jakiej max. długości element składowy wędki zmieści się do tego pokrowca?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #13 dnia: 20.10.2020, 21:36 »
Cześć, transportuje nim parabolixy 12ft i monstery 12ft. Mieszczą się z zapasem. Mają kolejno 187cm i 184 cm. Jeżeli zapakuje te dwa długie kije do jednej komory z kolowrotkami to jestem w stanie zrobić mijankę. Dokładnej długości maksymalnej nie nie mierzyłam ale 190  powinno wejsc.
Ania

Offline darty

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 14
Odp: Pokrowiec Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196 cm
« Odpowiedź #14 dnia: 20.10.2020, 21:42 »
Nie mam modelu 2+2 ,tylko 2.. ale dlugosc ta sama.. taki styk to jakies 195,5cm.. Slr 12ft ma jakies 186,5cm..jest jeszcze luz ok 9cm..