Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 112732 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Seriale
« Odpowiedź #615 dnia: 06.02.2023, 07:47 »
Ja ostatnio odkopałem także na vhs fajny polski serial. Akwen Eldorado. Obejrzałem. Westchnąłem.  Łezka w oku się zakręciła. Są tam pokazane Mazury mojej młodości, za jakimi tęsknię i wiem, że nigdy już takie nie będą, a szkoda. Z tego co widziałem jest możliwość obejrzenia online. Polecam.

Pamiętam ten serial z końca lat 80-tych, był zajebiaszczy. Dwóch braci co borą się za rybaczenie i mają problemy z kłusolami/lokalsami, pomagał im ichtiolog, którego grał Kryszak. Jak dziś pamiętam scenę, gdy rozcinał sporemu węgorzowi bebechy i wyciągnął stamtąd raka :) Ciekawe czy można go gdzieś obejrzeć dzisiaj?
Lucjan

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 632
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Seriale
« Odpowiedź #616 dnia: 06.02.2023, 08:38 »
Ja ostatnio odkopałem także na vhs fajny polski serial. Akwen Eldorado. Obejrzałem. Westchnąłem.  Łezka w oku się zakręciła. Są tam pokazane Mazury mojej młodości, za jakimi tęsknię i wiem, że nigdy już takie nie będą, a szkoda. Z tego co widziałem jest możliwość obejrzenia online. Polecam.

Pamiętam ten serial z końca lat 80-tych, był zajebiaszczy. Dwóch braci co borą się za rybaczenie i mają problemy z kłusolami/lokalsami, pomagał im ichtiolog, którego grał Kryszak. Jak dziś pamiętam scenę, gdy rozcinał sporemu węgorzowi bebechy i wyciągnął stamtąd raka :) Ciekawe czy można go gdzieś obejrzeć dzisiaj?
Jest na VOD TVP

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #617 dnia: 06.02.2023, 09:09 »
Eee... nie było źle. Serio. Mam czasem do czynienia z rzeczami naprawdę obleśnymi...
I przychylam się do zdania Katmaya, że historia całkiem sympatyczna.

Taki wypełniacz niezwiązany z niczym, gdyby wstawić tam kobietę to wielu ludzi uznaliby odcinek po prostu za słaby. Wstawiamy parę gejów i mamy słaby, ale "kontrowersyjny", czemu wielu ludzi klaszcze i popada w zachwyt. Podobnie jak w wiedźminie oczywiście wkurzona zostaje rzesza fanów, że zamiast robić swoje tak jak to było w grze, wątki zaczynają im się rozjeżdżać. Jak mocno to jeszcze się okaże :)

Ja ostatnio oglądam Teda Lasso na platformie Jabłko+, chyba nigdy nie widziałem bardziej pozytywnego serialu. Taki bezpretensjonalny, przez co powiedziałbym, że wyjątkowy :) Bardzo lekki i przyjemny.
Plum

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Seriale
« Odpowiedź #618 dnia: 07.02.2023, 07:36 »
Ja ostatnio odkopałem także na vhs fajny polski serial. Akwen Eldorado. Obejrzałem. Westchnąłem.  Łezka w oku się zakręciła. Są tam pokazane Mazury mojej młodości, za jakimi tęsknię i wiem, że nigdy już takie nie będą, a szkoda. Z tego co widziałem jest możliwość obejrzenia online. Polecam.

Pamiętam ten serial z końca lat 80-tych, był zajebiaszczy. Dwóch braci co borą się za rybaczenie i mają problemy z kłusolami/lokalsami, pomagał im ichtiolog, którego grał Kryszak. Jak dziś pamiętam scenę, gdy rozcinał sporemu węgorzowi bebechy i wyciągnął stamtąd raka :) Ciekawe czy można go gdzieś obejrzeć dzisiaj?
Jest na VOD TVP

Wielkie dzięki Adrian! Już jestem po pierwszym odcinku! :thumbup:
Lucjan

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #619 dnia: 07.02.2023, 11:38 »
Mi udało się nawet żonkę namówić wczoraj wieczorem do obejrzenia Eldorado. Oczy postawiła jak zobaczyła Pisz i Śniardwy. Ach te stare polskie filmy, maja swój specyficzny klimat wolno płynącego czasu. Nikt nigdzie się nie spieszył. Nigdzie nie dzwoniły telefony komórkowe. Życie leciało spokojnie.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #620 dnia: 07.02.2023, 12:21 »
. Nikt nigdzie się nie spieszył. Nigdzie nie dzwoniły telefony komórkowe. Życie leciało spokojnie.
W cholerę za tym tęsknię. Ale to już nie wróci. Ba... za 10 lat będziemy tęsknić za tym, co jest teraz.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Seriale
« Odpowiedź #621 dnia: 08.02.2023, 08:07 »
Najlepiej jest tam, gdzie nas nie ma :) Zapewniam, że o ile 'podróż sentymentalna' na kilka dni byłaby fajna, to nie życie w tamtych czasach. Bo za PRL-u był syf absolutny, milicja robiła z obywatelem co chciała, byle członek PZPR-u był członkiem lepszej kasty, a jak już piastował jakieś stanowisko to w ogóle...

Ale jedno trzeba przyznać, ryby był opór :) Choć wielu wędkarzy by się nie odnalazło w takiej rzeczywistości, zgorszeni byliby ilością ryb, jak na komercji dzisiaj, oni przecież wolą dzikie wody :P 8)
Lucjan

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 927
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #622 dnia: 08.02.2023, 08:13 »
milicja robiła z obywatelem co chciała, byle członek PZPR-u był członkiem lepszej kasty, a jak już piastował jakieś stanowisko to w ogóle...

Tak było i dobrze, że już nie jest.... a, nie, czekaj..... :facepalm:
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #623 dnia: 08.02.2023, 08:31 »
Najlepiej jest tam, gdzie nas nie ma :) Zapewniam, że o ile 'podróż sentymentalna' na kilka dni byłaby fajna, to nie życie w tamtych czasach. Bo za PRL-u był syf absolutny, milicja robiła z obywatelem co chciała, byle członek PZPR-u był członkiem lepszej kasty, a jak już piastował jakieś stanowisko to w ogóle...

Ale jedno trzeba przyznać, ryby był opór :) Choć wielu wędkarzy by się nie odnalazło w takiej rzeczywistości, zgorszeni byliby ilością ryb, jak na komercji dzisiaj, oni przecież wolą dzikie wody :P 8)

Bo kiedyś jako kraj byliśmy amatorami w wędkarstwie, a kochane PZW, zobaczyło, że wędkarzom technika się poprawiła to postanowili podnieść poprzeczkę. Członkowie powinni wysłać im list z podziękowaniami, za to że z roku na rok co raz bardziej muszą rozwijać się wędkarsko, w celu zlokalizowania niedobitków pływających w tych wspaniałych "dzikich wodach" 8) Poza tym sami wędkarze w mediach społecznościowych bardzo wdzięczni - "ZŁOWIONE NA PZW" często brzmi pod postami. Serce rośnie ;D Tylko my jako naród z czegoś co jest karygodne, potrafimy zrobić sobie wyzwanie.
Plum

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #624 dnia: 08.02.2023, 11:00 »
Najlepiej jest tam, gdzie nas nie ma :) Zapewniam, że o ile 'podróż sentymentalna' na kilka dni byłaby fajna, to nie życie w tamtych czasach. Bo za PRL-u był syf absolutny, milicja robiła z obywatelem co chciała, byle członek PZPR-u był członkiem lepszej kasty, a jak już piastował jakieś stanowisko to w ogóle...
Halo halo, ale czy teraz robi się lepiej? Śmiałbym twierdzić, że nasza władza powolutku zaczyna nam serwować coraz bardziej PRL-owskie realia codziennego życia.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Seriale
« Odpowiedź #625 dnia: 08.02.2023, 18:39 »
Halo halo, ale czy teraz robi się lepiej? Śmiałbym twierdzić, że nasza władza powolutku zaczyna nam serwować coraz bardziej PRL-owskie realia codziennego życia.

Fanem dzisiejszej włądzy na pewno nie jestem, ale to co było za PRL-u jako tako pamiętam, i na pewno nie chciałbym powrotu do tych czasów :D

 Dla przypomnienia - ciężko było kupić alkohol, piwo było rarytasem, nawet jabole potrafiły się kończyć. Papierosy syf absolutny, jedzenie kicha na maksa, nabawić się salmonelli nie było ciężko. W telewizji dwa kanały, coś normalnego leciało dopiero po 17-tej, rozmowy telefoniczne na podsłuchu, milicjant mógł wziąć na dołek za byle co, jak i dać po mordzie. Niczego normalnie się nie dało załatwić, trzeba było użyć waluty alkoholowej (flacha) lub pieniędzy, bezpiecznie też nie było, kradziono na potęgę, nawet takie rzeczy jak antena samochodowa a nawet koła. Drogi masakryczne, dziura na dziurze, żadnych autostrad, pociągi spóźnione, przepełnione i śmierdzące kiblem. Kupno paliwa to była wręcz sztuka, bo jak nie kartki to brak paliwa na stacjach, kolejka na 10 samochodów to był mega luz. Inflacja zapierdzielała straszliwie, taki rok 1988 to 'zaledwie' 60%. W sklepach nie można było kupić nic normalnego, rzeczy lepsze były na talony, nawet kupno głupiego roweru było problemem, a na malucha czekało się wiele lat. Aby kupić kawę czy lepsze mięso trzeba było stać w długaśnych kolejkach, nawet zakup ziemniaków w warzywniaku czy nadanie kuponu w  totka wiązało się z długim czekaniem. Ludzie mieli dla siebie mało szacunku, dostać w titkę można było bardzo szybko, ulice były brudne, rządziła szarość, w swych różnych odcieniach. Brtak prądu był czymś normalnym, jak i brak wody ciepłej. Windy w bloku psuły się często a naprawiane były nie dość szybko, dymanie z buta to nów coś normalnego. W pracy trzeba było uważać na partyjniaków i wszelkiej maści sekretarzy, donosicielstwo było powszechne, jak i inwigilacja. Rzeki brudne jak cholera, taka Odra cuchnęła straszliwie, lepiej było za to z jeziorami. I tak dalej i dalej :)

Naprawdę ktoś za tym tęskni? Uważa, że dziś jest podobnie? Nie róbmy jaj 8)
Lucjan

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Seriale
« Odpowiedź #626 dnia: 08.02.2023, 18:53 »
Ale za to byliśmy młodzi 8)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #627 dnia: 08.02.2023, 18:55 »
Ja tęsknię za inną prędkością życia ;) Choć trzeba przyznać, że dużo z tego wolnego czasu spędzało się w kolejkach :D I tak byłem wtedy młody, więc stanie w nich nie bardzo mnie obchodziło.

Nienawidzę socjalizmu i komunizmu. To chyba oczywiste, jak się żyje w takich systemach. Jedni zwolennicy po prostu nigdy tego miodu nie skosztowali, bo są za młodzi lub żyją w kraju, gdzie tego nie było i im się wydaje, że panuje niesprawiedliwość i nierówność. Drudzy są starzy i dawne czasy pamiętają jako lata cudownej młodości. Więc wszystko było piękne, bo byliśmy młodzi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #628 dnia: 08.02.2023, 19:35 »
Każda epoka ma swoje plusy i minusy. Jeden czasy PRL widzi tak, a drugi inaczej. Jest takie fajne powiedzenie, że racja jest jak d..a, każdy ma swoją. Każdy kto chociaż trochę liznął tamtych czasów ma jakieś doświadczenia i może sam porównać z aktualną sytuację w Polsce. Nie jestem czarnowidzem, aczkolwiek nie jestem do końca pewien czy to podąża w dobra stronę.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Seriale
« Odpowiedź #629 dnia: 08.02.2023, 19:48 »
Ale za to byliśmy młodzi 8)

To fakt :) Młodzi i piękni 8) :P
Lucjan