Autor Wątek: Zestaw do method waggler  (Przeczytany 15741 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #30 dnia: 23.11.2014, 17:21 »
Tak to może być wina żyłki bo w sumie to była tania żyłka Dragon Super Camou w rozmiarze 16, ale wynikać to mogło też z tego, że często używałem go w pickerze z koszykami do 30g bo fajnie sie nim rzuca xD a moze po prostu nawijałem za dużo żyłki bo ten dragon jest w 150m odcinkach sprzedawany :) powodów może być dużo :P może po prostu nie umiem rzucać albo coś xD w każdym razie mam zaufanie do okumy bo mam już 3 kołowrotki tej firmy no i mają 5 lat gwarancji.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #31 dnia: 23.11.2014, 17:23 »
No Red Range spławikowy czasami wciągnie żyłke pod szpulę, trzeba uważać. Jakby nie było jest to kołowrotek bardzo tani - i te droższe sprawuja się lepiej. Przy matchówce i częstych zarzutach każdy kołowrotek coś tam plątał.  Shakespeare'a nie omawiam tu bo to było grubsze nieporozumienie (kabłąk wciagał żyłkę!).

Przy łowieniu spławikiem osiągnąłem stan pewnej 'uwazności'. Żyłka musi byc napięta po zamknięciu kołowrotka itd. Wtedy splątań jest mniej. Przy gruncie cięzarek idzie na dno, co naciaga zyłkę, przy spławiku, który ląduje na powierzchni zaś może powstać łuk, który nie skorygowany zamienić się moze w źle nawiniętą żyłkę. Chyba każdy kołowrotek tu może splątać lub źle nawinąć...
Lucjan

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #32 dnia: 23.11.2014, 18:33 »
Nigdzie u nas nie mogę namierzyć tych silverfish pellet,pozostałe są do dostania.Czy można je zastąpić jakimś innym modelem?

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #33 dnia: 23.11.2014, 19:35 »
Cytuj
Przy łowieniu spławikiem osiągnąłem stan pewnej 'uwazności'. Żyłka musi byc napięta po zamknięciu kołowrotka itd. Wtedy splątań jest mniej. Przy gruncie cięzarek idzie na dno, co naciaga zyłkę, przy spławiku, który ląduje na powierzchni zaś może powstać łuk, który nie skorygowany zamienić się moze w źle nawiniętą żyłkę. Chyba każdy kołowrotek tu może splątać lub źle nawinąć.

I to może być przyczyna większości splątań. Tak właśnie podejrzewałem ale za krótko łowię spławikiem żeby stawiać gotowe tezy. Kołowrotek, kiepska żyłka to też mogą być przyczyny ale wydaje się, że właśnie luźna żyłka,
jest przyczyną większości kłopotów.

Offline MG-42

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #34 dnia: 24.11.2014, 16:33 »
Co do kołowrotka do matchówki to polecam Robinsona van den eynde ( http://profish24.pl/kolowrotki-z-przednim-hamulcem/215-robinson-kolowrotek-proffi-256-5904277591184.html?gclid=CJj7ptTFk8ICFS_MtAodXFMAKg )używam go od roku elegancko pracuje, równo nawija żyłkę hamulec jest bardzo precyzyjny. Kupiłem go przez neta za 150 zł plus przesyłka, ale jak się później okazało był u mnie w sklepie wędkarskim w promocji za 122 złote. Co do wędek to posiadam wędki mikado almaz match bardzo dobrze wykonane i lekkie 224 gramy!! 4,20 m 3,90 m bodajże 204 grama. W porównaniu do innych wędek w tym przedziale cenowym to gramatura wędziska, jego jakość i praca są bardzo dobra.
Pozdrawiam Marek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #35 dnia: 06.12.2014, 23:57 »
Panowie w kolejnym sezonie chcę wrócić do wagglera robię własnie listę zakupów i mam pytanie. Czy do wagglera warto kupić takie przypony z quick stopem?
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11035_drennan/Produkt/54345_pushstop-hrig-carp-match-przypon-drennan.aspx
W method feeder patent ten sprawdza się rewelacyjnie, a co w method waggler? Domyślam się że jak przynęta opadnie na dno to włos będzie tak samo skuteczny jak w zestawie gruntowym. Co jednak z opadem czy przy takich braniach ryba będzie połykała przynętę z hakiem? Czy tylko samą przynętę co uniemożliwi skuteczne zacięcie  ??? ?
Jožin z bažin

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #36 dnia: 07.12.2014, 01:30 »
Przyznam szczerze, że nie próbowałem łowić w ten sposób, więc moja odpowiedź praktyką poparta nie będzie.
Nie liczyłbym tu jednak na sukces.
Metoda włosowa sprawdza się głównie w zestawach z samozacięciem.
Ryba zasysa goły haczyk, szybko dochodzi do ukłucia. Ruch ryby w celu pozbycia się haka doprowadza do samozacięcia.
Podczas łowienia spławikiem ryba może po prostu wypluć haczyk zanim zauważymy branie na spławiku.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #37 dnia: 07.12.2014, 05:21 »
No raczej nie mam sensu próbować łowić w ten sposób. Takie 'podejście' jest jeszcze OK w przypadku tyczki i łowienia karpi, ale prz wagglerze już nie. Haki do spławika maja inny profil i przede wszystkim słuza do zacinania 'do góry'. Jako, że zestaw leży nie na dnie a jest ustawiony w pionie praktycznie - grubośc żyłki ma duże znaczenie i tutaj jest zbyt duża. Wiele ryb nie da sie nabrać.

Inna sprawą jest to na co chciałbyś łowić. Nie nabijesz wielu przynęt wagglerowych na włos, sam hak do spławika jest robiony z cieńszego drutu, zazwyczaj pozwalającego zakładac białe i pinkę tak aby nie pękały. Zastosowanie gumki do pelletów sprawia, że wszystko da sie założyć juz na hak. Polecałbym z Drennana juz Silverfish pellet (bezzadziorowy), który jest podobny do kKamasna B911 i jest uniwersalny, lub popularny Wide Gape Pellet. Pierwszy hak jest montowany na cieńszej żyłce (nr 16 - 0.13 mm). Z haków z zadziorem WIde Gape i Wide Gape Match - które są montowane na cieńszej żyłce i dłuższej (35 cm).

Drennan tak naprawdę każdy rodzaj gotowych przyponów ma dopasowany do innych przynęt, bądź ryby - na białoryb ogólnie haki maja cienszy drut i mniejszą średnice żyłki, na karpia sś w obu przypadkach grubsze.

Zestaw z pushstopem mógłbyc spróbować zastsować w 'lift' method, czyli czymś w rodzaju 'przystawki' gruntowej, ale znów średnica żyłki... Te przypony sa robione pod zwykłe zestawy feederowe tak naprawdę i przeznaczone są do mocnych ryb. Zawsze mozna spróbować. Wiem, że zimą na kilku zawodach Steve Ringer wygrał używając zestawów z kulka na włosie przy tyczce. Ale na pewno używał cieniutkich żyłek - 0.12 lub 0.14...

Lucjan

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #38 dnia: 07.12.2014, 07:50 »
Dzięki Panowie za szybką odpowiedź.  Właśnie nazwa jakiej użył drennana czyli carp match spowodowała mętlik w mojej głowie i nie byłem w stanie uzmysłowić sobie tego jak użyć tych haków do wagglera. Teraz już wiem po prostu się nie da :)
Jožin z bažin

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #39 dnia: 13.01.2015, 18:42 »
Czy ktoś używał tego kołowrotka i może coś o nim powiedzieć? Czy wart tej ceny czy jednak jest coś lepszego w podobnej cenie..
http://allegro.pl/kolowrotek-mistrall-aqua-match-fd30-ko-ph-i4914160363.html

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #40 dnia: 13.01.2015, 18:47 »
Podobny do Drennana FD a cena 2x nizsza ;)
Wygoogluj sobie Spro Passion (jest rowniez wersja Match), w tej  cenie nie do pobicia.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #41 dnia: 13.01.2015, 18:55 »
Podobny do Drennana FD a cena 2x nizsza ;)
Wygoogluj sobie Spro Passion (jest rowniez wersja Match), w tej  cenie nie do pobicia.

Zapewne chodziło o ten kołowrotek?
http://allegro.pl/spro-sredni-passion-fd-740-match-i4903560375.html
http://allegro.pl/kolowrotek-spro-passion-740-match-i4960194465.html

Teraz pytanie.. to są te same kołowrotki? ^^ Czy jednak nie tylko kolor ich różni..

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #42 dnia: 13.01.2015, 18:59 »
Zubożony o cztery łożyska i jedną szpulę zapasową klon omawianego już na tym forum Drennana FD 3000.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #43 dnia: 13.01.2015, 19:04 »
Podobny do Drennana FD a cena 2x nizsza ;)
Wygoogluj sobie Spro Passion (jest rowniez wersja Match), w tej  cenie nie do pobicia.

Zapewne chodziło o ten kołowrotek?
http://allegro.pl/spro-sredni-passion-fd-740-match-i4903560375.html
http://allegro.pl/kolowrotek-spro-passion-740-match-i4960194465.html

Teraz pytanie.. to są te same kołowrotki? ^^ Czy jednak nie tylko kolor ich różni..

dokladnie, to te same kolowrotki!


http://forumwedkarskie.pl/topic/1142-spro-passion-fd/
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #44 dnia: 13.01.2015, 19:14 »
Dzięki wielkie :) Dobrze, że zapytałem... Bo już byłem gotów na tamten ^^ A teraz zabieram się do studiowania odnośnie spro ;)