Autor Wątek: Wózek transportowy  (Przeczytany 2429 razy)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wózek transportowy
« Odpowiedź #15 dnia: 31.01.2023, 10:08 »
Wiadomo, że wszystko zależy od miejsca. Aczkolwiek według mnie nie ma sensu wjeżdżać wózkiem w jakieś niebezpieczne tereny.

Heh żeby nie ukradli? :P
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline marcopolo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Toruń
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wózek transportowy
« Odpowiedź #16 dnia: 31.01.2023, 12:48 »
Dobra, czy ktoś ma jeszcze własne przemyślenia w temacie wyboru: wersja 2 kołowa wózka versus wersja  4- kołowa? Czy faktycznie wersja 2 kołowa (np. Map lub Preston) jest "sprytniejsza w terenie? Czy wersja 4- kołowa ma jakieś inne zalety poza większą pojemnością?. Na co dzień używam Elektrostatyka W2 i często mi ręka odpada jak mam przejechać kilkaset metrów z załadowanym wózeczkiem. Tereny jak na komercjach- trochę trawy, jakieś koleiny, jakaś kałuża. Czy wersja 4- kołowa jest faktycznie gorsza w terenie? Luk tak pisał :)

Jeśli masz łowiska gdzie są koleiny, dziury, krestowiska itp. to moim zdaniem najlepsza będzie jednokołowa taczka.
Ja mam właśnie takie przeszkody na trasie i wcześniej miałem wózek dwukołowy prestona, ciężko było nim ujechać w takim terenie, łącznie z tym, że zaliczyłem kilka wywrotek, gdy koło wpadło w dziurę, kupiłem taczkę z askari, a wózek sprzedałem. Mam dwa sezony za sobą z tą taczką i sprawdza się w 100 proc. Duże koło idzie jak po stole, nie zapada się, łatwo ominąć większe dziury i kretowiska, nie ma problemu z uciekaniem powietrza z koła, rama wózka jest sztywniejsza niż w prestonie, wózek łatwo się składa i rozkłada, cięższe rzeczy można ułożyć na wysokości koła i wtedy praktycznie nie czuje się jego ciężaru, na około 30-40 kg obciążenia dla mnie jest idealny.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wózek transportowy
« Odpowiedź #17 dnia: 31.01.2023, 12:54 »
Podpisuje się pod tym w 100%, lepsza nawet kiepska taczka niż najlepszy wózek.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 863
  • Reputacja: 391
Odp: Wózek transportowy
« Odpowiedź #18 dnia: 31.01.2023, 13:01 »
4 kołowiec jest dużo lepszy. Doceniłem to na zawodach gdzie trzeba było 1km dojechać ze sprzętem. Kolega z 2 kołami w połowie drogi wysiadł. Wbrew pozorom manewrowanie 4 kołami nie jest trudne jak mi się wydawało ;)
4 koła? Nie wiem gdzie ty jeździsz ale widocznie musisz mieć "asfalt" wkoło zbiornika 🙂.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 409
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek transportowy
« Odpowiedź #19 dnia: 31.01.2023, 14:16 »
Tak próbowałem znaleźć tę taczkę Askari i przy okazji zobaczyłem to:
https://allegro.pl/oferta/nash-trax-power-barrow-t3265-12802447957?

Ta cena to nie jest żart? :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wózek transportowy
« Odpowiedź #20 dnia: 31.01.2023, 14:19 »
wygoda kosztuje ... to elektryk.


Pozdrawiam Łukasz

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Wózek transportowy
« Odpowiedź #21 dnia: 31.01.2023, 14:24 »
4 kołowiec jest dużo lepszy. Doceniłem to na zawodach gdzie trzeba było 1km dojechać ze sprzętem. Kolega z 2 kołami w połowie drogi wysiadł. Wbrew pozorom manewrowanie 4 kołami nie jest trudne jak mi się wydawało ;)
4 koła? Nie wiem gdzie ty jeździsz ale widocznie musisz mieć "asfalt" wkoło zbiornika 🙂.
Trochę też jeżdżę po zawodach i ci co mają 4 koła są zazwyczaj mniej spoceni od tych z dwoma. A najbardziej zadowoleni są posiadacze platform z napędam :)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna