Autor Wątek: Tubertini Flexo Feeder Medium Light 3,30 m 80 g - prezentacja i spostrzeżenia  (Przeczytany 8909 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
W związku z tym że pozamykali mi już wszystkie okoliczne łowiska i przy okazji mam weekend na bazie to zabrałem się wreszcie za obiecaną wcześniej recenzję oraz spostrzeżenia z użytkowania kijka Tubertini Flexo Feeder w wersji 3,30 80g.

Kijek zakupiłem w www.feedersklep.pl za kwotę 358 zł i dostawa jak i pakowanie były na najwyższym poziomie. Natomiast pechowo się złożyło że 1 ze szczytówek była delikatnie uszkodzona - po szybkiej konsultacji ze sklepem na drugi dzień przyszła nowa, także załatwione w ekspresowym tempie 😀

Dobra, teraz coś o wrażeniach z użytkowania po około pół roku.

Kij dostajemy w płóciennym, nawet niezłym pokrowcu. Jest bardzo lekki (170g), dobrze wykończony, z ciekawym uchwytem na kołowrotek i żółtymi wstawkami kolorystycznymi co poprawia design wędki. Bardzo fajne i praktyczne jest wcięcie w dolniku na podpórkę co by czasem sobie rybka nie chciała porwać wędki 😉

Wyważenie kija pod młynkiem Map Carptec 4000FS jest jakieś 2-3 cm za foregripem - ciężko było uchwycić bo mocno dzisiaj wieje.

Do plusów kija trzeba zaliczyć na pewno stosunkowo duże przelotki które poprawiają zasięg tej wędki. A zasięg jak na 3,30 jest naprawdę spory i realne jest komfortowe łowienie na dystansie 55 - 60m, a zdarzało mi się nim i dalej rzucać, z tym że już był problem z umieszczeniem podajnika za każdym razem w tym samym miejscu. Ja jednak najczęściej wedkuję na dystansie do 40m, bo najczęściej nie potrzebuję dalej rzucać i tym kijkiem na takich dystansach świetnie mi się operuje.

Po pół roku użytkowania mogę powiedzieć że ten patyk "ma moc" 💪 Trochę rybek nim już wyciągnąłem i z czystym sumieniem mogę stwierdzić że bonusów się nie boi. Największy wyholowany to pełnołuski 12kg, zaś największa ryba była znacznie większa, ale po 30 min holu zaparkowała w zaczepie i trzeba było rwać zestaw.

Wędka wg mnie ma ugięcie progresywne, dochodzące pod dużym obciążeniem do pełnego ugięcia, co starałem się uchwycić na zdjęciu, i bardzo przyjemnie się nią holuje zarówno mniejsze rybki jak i bonusy.

Jeśli chodzi o minusy to do tej pory znalazłem tylko jeden, i to natury estetycznej, co starałem się uchwycić na zdjęciu. Mianowicie napis na blanku delikatnie się wytarł, co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca ale w niczym nie przeszkadza.

Dobra, koniec smętów 😀 Teraz trochę suchych danych.

Wędka jest w trój składzie, wyposażona w 12 przelotek. 7 jest na blanku + 5 na szczytówce. 2 pierwsze przelotki są na potrójnych stopkach, reszta na podwójnych. Średnica blanku tuż za foregripem to 13,5mm. Poniżej są średnice wewnętrzne poszczególnych przelotek mierzone suwmiarką:

1 - 11,5mm
2 - 8,5mm
3 - 6mm
4 - 4mm
5 - 2,5mm
6 - 1,5mm
7-8 - 1mm
9-12 około 0,8mm

Moja suwmiarka nie jest najwyższej jakości, także jakby się komuś chciało może wrzucić precyzyjniejsze pomiary.

Dane producenta:
- długość: 3,3m,
- waga: 170g,
- dł. transportowa: 117cm,
- ilość sekcji: 3+3,
- cw: 80g,
- szczytówki: 3 szt węglowe (1,2,3 oz) o średnicy 2,8mm.

To by chyba tyle było. Jak są jakieś pytania to chętnie odpowiem, a poniżej wrzuciłem parę fotek.



Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
I jeszcze parę fotek
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Super recenzja :bravo: :bravo: :bravo:. Ja bym się wkurzył na ścierające napisy.
Zbyszek

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
I żółta plecionka do żółtej wędki :thumbup:

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Super recenzja :bravo: :bravo: :bravo:. Ja bym się wkurzył na ścierające się napisy.
Pewnie zapomnieli bezbarwnego lakieru nałożyć. Machnij sprayem 2 cienkie warstwy.

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Mam wersję 3.6m 80g i poza długością można napisać to samo. Kij dobrze czuje się przy rybach 2kg+. Szukam odpowiednika 3.3 ale w dwuskładzie.

Z ciekawości - te 60m podajnikiem 30g czy cięższym?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
I żółta plecionka do żółtej wędki :thumbup:

To nie plećka tylko żyłka 😉
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Z ciekawości - te 60m podajnikiem 30g czy cięższym?

30g Prestona. W przyszłym sezonie zobaczę jak lata 45g 😉
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pytam bo ja wersją 3.6 i podajnikiem 30g rzucałem na 50m do klipa i miałem wrażenie, że jeszcze 5m i będzie max. Wiosną chcę sprawdzić 40g.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pytam bo ja wersją 3.6 i podajnikiem 30g rzucałem na 50m do klipa i miałem wrażenie, że jeszcze 5m i będzie max. Wiosną chcę sprawdzić 40g.

Na takie odległości rzucałem dosyć siłowo, aczkolwiek płynnie. Możliwe że sporo przyczyniła się też żyłka (miryaku czy jakoś tak) która jest baaardzo śliska i pięknie schodzi z młynka 🤔 W sumie jak teraz sobie pomyślę to cały czas ten kij był zapięty z 1 młynkiem. Na innych mam nawiniętą żyłkę Prologica - zobaczę w przyszłym sezonie czy z inną żyłką też tak lata 🤔
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Bravo Patryk super  recenzja :bravo: :beer:

Offline Miklas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Świetna recenzja,świetny patyk :thumbup:.Szkoda że w 3 składzie....

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Szkoda że w 3 składzie....

Dla mnie ze względów transportowych akurat jest to zaletą 😃
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Świetna recenzja, świetny patyk :thumbup:. Dobrze, że w 3 składzie....

Patryk, miałeś lub jeszcze masz Flagman Mantaray Elite Feeder 3,3 m 75 g. Jak byś porównał te dwa kijki.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Tomek, mam jeszcze Mantaraya i ciężko by mi je porównać bo ostatni raz łowiłem na niego w zeszłym roku...

Flagman ma ciut smuklejszy blank i wydaje mi się bardziej finezyjny. Ma szczytówki 0,75, 1 i 1,5 oz. Waga jest chyba nieznacznie większa ale dokładnie nie pamiętam. Przelotki na pewno są mniejsze, a pierwsza jest na drugim składzie. Wykonanie na podobnym poziomie. Natomiast jeżeli chodzi o charakterystykę to Tubertini ma pełniejsze ugięcie pod obciążeniem i większą rezerwę mocy w dolniku.
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀