Autor Wątek: Tubertini Flexo Feeder Medium Light 3,30 m 80 g - prezentacja i spostrzeżenia  (Przeczytany 8783 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 422
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Mam i ja ten kijek, zakupiony z 3 tyg temu więc wiele się powiedzieć nie da, dziś miał rozdziewiczenie nad wodą, ale pod rybą nie przetestowany, zatem jedyne spostrzeżenia to te stricte wizualne i sprawdzone.
Z plusów:
-przelotki
-cw 80g, ale czuć mega moc w tej wędce, raczej na drobną rybkę typu karasie się nie nadaje, ale pod karpiki +2kg już może być fajna, szczególnie przy bonusach pewnie pokaże swoje oblicze, co Patryk już w boju przetestował, ja natomiast szukam tego swojego dwucyfraka do przekodowania licznika.
-wygląd, taki nietypowy, dolna część wędki w lakierze na gładko z żółtą wstawką, środkowa z karbowanego węgla z pewnymi przeplotkami pod koniec składów.
-fajny dolnik z wcięciem na podpórkę, taki hamulec zapasowy
Z minusów:
-tylko jeden, widać, że to włoszczyzna, a zatem detale nie są najmocniejszą stroną, pooglądałem swoją i widać zadrapania przy oplotkach (same oplotki ok), jakieś ryski powierzchowne itd. Ot mimo, że może i dobry (się okaże), to taki dobrze wyposażony fiat, do porsche mu brakuje, choć swoje zadanie spełnia.
Z plusów to jeszcze koszt zakupu 304,30zł w feedersklep.pl to naprawdę uczciwa cena za to wędzisko, bo relacja jest całkiem ok. Znając trochę Włochów-mają wybaczone, natomiast ich takie drobne niechlujstwo bywa czasami irytujące, mam dwa flagmany i tam design niewiele gorszy (choć tubertinii zaskakuje właśnie malowaniem, klejeniem węgla w spiralę i malowanie w mat i połysk-taki włoski polot), ale detale jakby lepiej wykonane, choć też nie bez drobnych wad, ale mówimy tu o mocno średniej półce w kierunku budżetowej.
Generalnie piątka z minusem, po sezonie będzie można więcej powiedzieć jak kilka rybek się uwiesi.

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
A jest ktoś, kto posiada długość 3,6?

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja posiadam od kilku dni wersję 3.6m ale zmuszony byłem do wymiany ponieważ pierwsza wędka którą dostałem miałka kilka mankamentów które mi się nie spodobały i na szczęście nie było problemu z wymianą w feedersklepie. Ta druga która mi przyszła również idealna nie jest ale przynajmniej nie znalazłem żadnych uszkodzeń na blanku jak miało to miejsce w pierwszym przypadku. Otrzymałem informację  ze sklepu że ogólnie te wędki często posiadają różnego rodzaju wady czy to lakieru czy to np jak u mnie wgniecenia w piankowym dolniku (kolega zakupił ten sam kij i również ma wgniecenie w piance dolnika). Posiadam jeszcze atraxa 3.3m i i styxa 3.3 m i uważam że te kije są dużo lepiej wykonane i nie znalazłem u nich żadnego mankamentu jak we wspomnianym flexo. Ogólnie wędka sprawia wrażenie dosyć mocnej i mi się podoba, dobrze leży w ręku i moim zdaniem jest dużo lepiej wyważona niż np flagman mascot 3.6m do 80g który dla mnie okazał się nie do przyjęcia pod względem wyważenia które przy kołowrotku ok 400g wyważony był jakieś 20cm ponad "foregripem".

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Ja posiadam od kilku dni wersję 3.6m ale zmuszony byłem do wymiany ponieważ pierwsza wędka którą dostałem miałka kilka mankamentów które mi się nie spodobały i na szczęście nie było problemu z wymianą w feedersklepie. Ta druga która mi przyszła również idealna nie jest ale przynajmniej nie znalazłem żadnych uszkodzeń na blanku jak miało to miejsce w pierwszym przypadku. Otrzymałem informację  ze sklepu że ogólnie te wędki często posiadają różnego rodzaju wady czy to lakieru czy to np jak u mnie wgniecenia w piankowym dolniku (kolega zakupił ten sam kij i również ma wgniecenie w piance dolnika). Posiadam jeszcze atraxa 3.3m i i styxa 3.3 m i uważam że te kije są dużo lepiej wykonane i nie znalazłem u nich żadnego mankamentu jak we wspomnianym flexo. Ogólnie wędka sprawia wrażenie dosyć mocnej i mi się podoba, dobrze leży w ręku i moim zdaniem jest dużo lepiej wyważona niż np flagman mascot 3.6m do 80g który dla mnie okazał się nie do przyjęcia pod względem wyważenia które przy kołowrotku ok 400g wyważony był jakieś 20cm ponad "foregripem".

A jak się zachowuje nad wodą tzn jakie ryby nią holujesz i jaka jest jej akcja?

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Nie miałem jeszcze okazji jej przetestować ponieważ jak wspomniałem mam ją dopiero kilka dni, i ciężko mi powiedzieć kiedy uda się wybrać nad wodę ;)

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
No i kolejna prezentacja. :thumbup:
Shreku jakbyś ocenił relację ceny do jakości tego patyka na tle innych producentów którzy przeszli przez Twoje ręce ?

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
pawlica mój 3.6 jest bez skaz na szczęście.

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
pawlica mój 3.6 jest bez skaz na szczęście.
A był nad wodą z rybą na końcu ? 😉 Skrobnij coś więcej jak tak

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Był na razie raz. Karp 4kg wyjechał z wody szybko w porównaniu z innymi moimi kijami. Karaś 36cm nieźle powalczył. Jest to kij na ryby od 2-3kg. Teraz wiem co znaczą magiczne słowa "czuć zapas mocy". Tego dnia miałem hol jakiegoś konia ale na drugiej wędce, niestety spinka bo chciałem za szybko wyjąć rybę z wody - wiem, że na flexo miałbym większą kontrolę.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
No i kolejna prezentacja. :thumbup:
Shreku jakbyś ocenił relację ceny do jakości tego patyka na tle innych producentów którzy przeszli przez Twoje ręce ?

Ciężko być mi tu obiektywnym ale jeżeli miałbym to ułożyć w jakiś ranking wykonanie/cena z tych patyków co mam lub miałem to wyglądałby to mniej więcej tak:
1. Daiwa Windcast MF/Picker
2. Flagman Mantaray Elite Feeder
3. Delpin Opium Feeder/Tubertini Flexo/Dragon MegaBaits Combat Match
4. Jaxon Genesis MF/Delphin Magma Duo Feeder
5. Tu pasowało by mi masę sprzętu wpisać - Mikado, Jaxon, Konger i jeszcze paru producentów ale nazw nie pamiętam dokładnie 😉

Tubertini sklasyfikował bym pozycję wyżej jakby nie wpadka z logotypem 😉
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dzięki ! :thumbup:

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Do mnie własnie dotarł Flexo. Pierwsze wrażenia po rozpakowaniu bardzo pozytywne, ladnie wykończony, zgrabny, lekki, nie mogę doczekać się testów nad wodą.
Mam natomiast pytanie do użytkowników, jaki kołowrotek macie do niego podpięty?
Do innych wędek 3,3m mam Ceymara 630, Longbowa 640, MAPa Carptek 4000, tutaj, moze ze względu na lekkosc blanku wydają mi się za cieżkie.

Wczesniej rozważałem Spro Canyon 4000, Okuma Custom Black Feeder CLXF-40FD?

z góry dzięki za podpowiedzi,
Pozdrawiam,

Tomek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja podpinam MAP Carptec ACS 4000 FS i jak dla mnie jest w sam raz 😉
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Ja podpinam MAP Carptec ACS 4000 FS i jak dla mnie jest w sam raz 😉

dzięki Patryk,
Może to moje wrażenie, bo wędka jest mega lekka ;)
Też mam tego MAPa z Jaxonem Genesis, do flexo chciałbym cos bez WB. W takim razie poszukam czegos w rozmiarze 4000
Pozdrawiam,

Tomek