Autor Wątek: Tubertini Flexo Feeder Medium Light 3,30 m 80 g - prezentacja i spostrzeżenia  (Przeczytany 8786 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Jak chcesz coś bez WB to śmiało mogę polecić Daiwa Fuego LT 4000 - będą się dogadywać 😉😁
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline marcin.dabrowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Jak waszym zdaniem łowienie na klasyka tym kijem?? Zakupiłem wersję 3.60 ale nie była jeszcze nad wodą. I zastanawiam się czy kupić drugi kij na klasyka czy próbować na tym

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Zakładaj koszyk do klasyka i próbuj. Podział wędek do metody i do klasyka jest czysto umowny, nie ma się co przejmować konwenansami. Wędki lepiej dzielić według tego jaka mają akcje, ciężar wyrzutowy czy długość a nie że dany feeder jest tylko do klasyka czy tylko  do metody.

 Mam starego kongera vectron który ma 17 lat gdy to metoda raczkowała dopiero w UK a u nas to pewnie mało kto słyszał o taki sposobie łowienia. Wędka super się sprawdza do metody i do klasyka mimo upływu lat i równie dobrze mi się nią łowi jak współczesną daiwą
Paweł

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Myślę, że Polacy wywrą taką presję z tym klasykiem, ze zaczną sie pojawiać wędki z tą nazwą. Jeśli teraz polska firma by wypuściła kij z nazwą klasyk czy feeder klasyczny, miałby on większe wzięcie niż bez tej nazwy, naprawdę :)

Marcin, jeśli kij ma cw. do 80 gramów, to spokojnie się tu nada. Długość 3.30 jest na wody stojące, większy problem byłby z kijami dłuższymi, które mogłyby być robione pod rzekę (stąd inne ugięcie). Możesz stosować przypon strzałowy z grubszej żyłki aby zwiększyć zasięg. Więc kij się na pewno sprawdzi.

Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Marcin jak dla mnie to kij typowy do klasyka ,patyki do metody mają z reguły opis w nazwie method feeder i z reguły cechują się głębszym ugięciem blanku ;)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Kijek spokojnie nadaje się do klasyka (zresztą jak większość podobnych patyków) i rzadko, ale jednak, do tego celu go używam. Głównie stosuję go do metody, ale jak zachodzi taka potrzeba to przezbrajam na klasyka.

Zresztą, myślę podobnie do tego co Lucjan wcześniej pisał Podziały na rodzaj metody w nazwie to tylko chwyt marketingowy mający zachęcić kupującego do otworzenia portfela


Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline marcin.dabrowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Super właśnie o to mi chodziło :) co do opisów oczywiście na to totalnie nie zwracam uwagi bardziej chodziło mi o sztywnosc samego wedziska. Czytając opinie dużo ludzi pisało że to kij z dużą mocą typowo na komercje ale jego waga skłania mnie właśnie o do klasyka. Dzięki panowie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


Offline Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Przy okazji tematu - planuję również zakup Flexo 3,3 80g. Myślicie, że kołowrotek By Dome Fine Carp 5000 będzie za duży/ciężki do tej wędki? Może ktoś korzysta z tego lub podobnego gabarytem kołowrotka :) Ewentualnie może jakieś inne sugestie w tej półce cenowej?

Offline Snupson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 2
Przy okazji tematu - planuję również zakup Flexo 3,3 80g. Myślicie, że kołowrotek By Dome Fine Carp 5000 będzie za duży/ciężki do tej wędki? Może ktoś korzysta z tego lub podobnego gabarytem kołowrotka :) Ewentualnie może jakieś inne sugestie w tej półce cenowej?

Ja do swojego flexo mam Matrixa Aquosa 4000 i poleciłbym z czystym sercem.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja mam podpięty MAP Carptec ACS 4000 FS i jak dla mnie jest w sam raz

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline marcin.dabrowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Ja mam fine carp 5000 i jest super do kija 360

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Trochę odkopię temat. Ma ktoś może porównanie wyżej opisywanej wędki do Tubertini Flexo New Generation 3.3m 80gr, i nie chodzi o wygląd lecz jej pracę przy wyrzucie i holu.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 834
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Przecież to jest to samo, jedynie 10g jest ściagniete na dolniku, żeby z wagą zejść.
Dzierżno uzależnia

Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Chyba nie, waga opisywanego kija 170g, a wersja New Generation 232g, takie dane znalazłem na feederland.pl , przy tak znaczącym wzroście wagi nie wierzę, że te kije tak samo pracują. 

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 834
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Faktycznie, mój błąd, Tubertini narobiło bałaganu w tym roku z kijami. To Atrax Pro jest odelżony w porównaniu do Atraxa, Felxo NG jest mocniejszą wersją Flexo.
Dzierżno uzależnia