Autor Wątek: Od kiedy można opłacać składki PZW?  (Przeczytany 1961 razy)

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Od kiedy można opłacać składki PZW?
« dnia: 23.12.2020, 09:47 »
Witam.

Posiadam kartę wędkarską, ale nie łowiłem wiele lat.
Chciałbym połowić po nowym roku (jak zima pozwoli) na Warcie.

Czy mogę się zgłosić do pobliskiego koła w pierwszym tygodniu nowego roku, opłacić wpisowe, składki i zwyczajnie zacząć łowić w ramach wód PZW?
Pytam, bo z tego co doczytałem składki można opłacać do końca kwietnia każdego roku by nie musieć ponownie opłacać wpisowego, ale to zdaje się dotyczy tych, którzy opłaty wnieśli już rok wcześniej?

Pozdrawiam.

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Od kiedy można opłacać składki PZW?
« Odpowiedź #1 dnia: 23.12.2020, 10:02 »
Cześć,

Dokładnie tak jak piszesz...

Idziesz do Skarbnika Koła,
Opłacasz: wpisowe, składkę członkowską i opłatę na rzecz ochrony i zagospodarowania wód
Jeżeli Twoja legitymacja już nie ma miejsca na wklejanie znaczków, to również tutaj jest opłata za wydanie nowej

Połamania kija!!!
Pozdrawiam

Robert

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 463
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Od kiedy można opłacać składki PZW?
« Odpowiedź #2 dnia: 23.12.2020, 10:06 »
Jeszcze tylko pytanie w którym roku wydana była karta, jeśli wiele lat nie opłacałeś. Bo ja miałem wydaną w 1997r i w tym roku opłacałem i trzeba było wyrobić nową kartę w starostwie, bo bodajże po 98r coś tam się zmieniło.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 891
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Od kiedy można opłacać składki PZW?
« Odpowiedź #3 dnia: 23.12.2020, 10:23 »
Wszystko zależy od Okręgu. Jestem w Okręgu Tarnów i składki na przyszły rok będzie można osobiście opłacać po 4.01.2021, natomiast on-line ponoć już teraz. Z kolei chcę opłacić składkę w Okręgu Opole (Koło Azoty K-K) i można opłacać już od minionego (21.12) poniedziałku. Pierwsza informacja jest od władz Okręgu, drugą można znaleźć na stronie PZW Azoty Kędzierzyn.
Dlatego tak jak mówiłem - wszystko zależy od Okręgu.

Jeszcze tylko pytanie w którym roku wydana była karta, jeśli wiele lat nie opłacałeś. Bo ja miałem wydaną w 1997r i w tym roku opłacałem i trzeba było wyrobić nową kartę w starostwie, bo bodajże po 98r coś tam się zmieniło.
Nie bodajże, ale z całą pewnością. Swoją kartę miałem wydaną w 1996 roku i w 1998 musiałem wymienić na nową. "Starą" kartę miałem wydawaną w Okręgu, zaś po zaktualizowaną/zmienioną kartę szedłem ze starą, wnioskiem o wydanie nowej do Urzędu Miasta i tam w którejś to komórce zajmującej się m.in. tymi sprawami, otrzymałem nową.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 200
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Od kiedy można opłacać składki PZW?
« Odpowiedź #4 dnia: 23.12.2020, 10:35 »
Witam.

Posiadam kartę wędkarską, ale nie łowiłem wiele lat.
Chciałbym połowić po nowym roku (jak zima pozwoli) na Warcie.

Czy mogę się zgłosić do pobliskiego koła w pierwszym tygodniu nowego roku, opłacić wpisowe, składki i zwyczajnie zacząć łowić w ramach wód PZW?
Pytam, bo z tego co doczytałem składki można opłacać do końca kwietnia każdego roku by nie musieć ponownie opłacać wpisowego, ale to zdaje się dotyczy tych, którzy opłaty wnieśli już rok wcześniej?

Pozdrawiam.



Puki nie opłacisz karty nie możesz łowić. Kartę można opłacić do kwietnia bez wpisowego. Po kwietniu wnosi się opłatę 25 zł dodatkowo.
Marek

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Od kiedy można opłacać składki PZW?
« Odpowiedź #5 dnia: 23.12.2020, 11:49 »
Kartę wędkarską wymieniono mi na nową w 2007 roku, więc chyba będzie ok.
Ide po 01.01. do skarbnika, opłaty, i nad rzekę.

Pozdrowienia.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Od kiedy można opłacać składki PZW?
« Odpowiedź #6 dnia: 23.12.2020, 12:36 »
Wczoraj (przy okazji zapisywania/opłacania) sekretarz koła + lokalny strażnik PSR miał inne podejście co do łowienia "teraz" - mówili: zapraszamy nad wodę, już!
Kontekst: skoro oddajesz stary rejestr kilka dni przed sylwestrem i opłacasz nowy rok (kilka dni/tydzień wcześniej) to tylko życiowi frustraci mogą próbować wlepić mandat. To samo dotyczy "nowych" członków PZW.