Autor Wątek: Feeder Fans - Sztyca Preston C-Drome 3,6M  (Przeczytany 11147 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Feeder Fans - Sztyca Preston C-Drome 3,6M
« dnia: 15.03.2021, 15:46 »
Artkuł mojego drużynowego kolegi Krzysztofa Ścigaczewskiego:

SZTYCA PRESTON C-DROME 3.6M

Preston C- Drome 3.6 m jest trzyelementową,  mocną nasadową sztycą do podbierania ryb dla najbardziej wymagających komercyjnych wędkarzy. Wyposażona jest w dwa aluminiowe gwinty ( angielskie 3/8 cala), które są zabezpieczone pojedynczymi poprzecznymi pinami wykonanymi z mosiądzu. Gwinty znajdują się w dwóch górnych elementach sztycy, co w efekcie pozwala nam na rozmaite dopasowanie się do łowiska na którym będziemy wędkować.

Jak wcześniej wspomniałem sztyca składa się z trzech nasadowych elementów, które wykonane są z mocnego włókna węglowego, które posiada aż 1.2mm grubości i umożliwia nam wykorzystanie jej na najbardziej wymagających łowiskach komercyjnych (Grodzisko w Częstochowie lub łowisko specjalne „Kamień”).

Pierwszy, dolny element sztycy ma długość 1545mm i średnicę 32mm, jest zakończony gumowym korkiem, który zabezpiecza ją przed uszkodzeniem oraz służy za blokadę w czasie transportu.
Drugi, środkowy element ma długość 1445mm i w górnej części posiada gwint, dzięki czemu możemy uzyskać, krótszy 2.9 metra super mocnego zestawu do podbierania ryb.
Trzeci, górny element ma długość zaledwie 865mm i w górnej część posada również wspomniany aluminiowy gwint, co w końcowym efekcie daje nam możliwość zbudowania zestawu o długości 3.6m.

Sztyca przy tak mocnej konstrukcji nie należy do najlżejszych i waży 460g co w porównaniu z konstrukcją RESPONSE XS 4m da się odczuć. Trzeba jednak pamiętać, że jest to produkt skierowany do wyzwań z ogromnymi i silnymi rybami, które w czasie podbierania często pokazują swoje niesamowite zdolności fizyczne.

W moim arsenale C-Drome będzie służył jako druga zapasowa sztyca, do której użyję największy z możliwych koszy do podbierania ryb. Będzie moim zabezpieczeniem na wypadek monstrualnego okazu w czasie zawodów, gdzie jak wiadomo każda ryba się liczy i może być częścią osiągniętego sukcesu.


























Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Feeder Fans - Sztyca Preston C-Drome 3,6M
« Odpowiedź #1 dnia: 15.03.2021, 16:20 »
Fajnie opisane :thumbup:
Pytanko czy jest szansa zrobienia małego testu w postaci butelki 1,5L czy 2L w koszu, interesuje mnie jak sztyca sobie poradzi  i np. porównania jej z chodź by z tą co masz RESPONSE XS 4m jak i gdzie się ugina w postaci fotki czy filmiku.
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Sztyca Preston C-Drome 3,6M
« Odpowiedź #2 dnia: 15.03.2021, 16:33 »
Może nad wodą uda nam się to zrobić. A może lepiej po prostu fotka z komercji z karpiem 8)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Feeder Fans - Sztyca Preston C-Drome 3,6M
« Odpowiedź #3 dnia: 15.03.2021, 16:50 »
Na pewno nie zaszkodzi ;)
Natomiast fotka nie odda w pełni tego o co mi chodzi czyli porównanie jej pracy od innej dobrej sztycy. Na rybie będzie troszkę ciężej ze względu braku porównania, chyba że złowisz druga podobną rybkę i pokażesz nam jak dwie sztyce  jednocześnie się prezentują.
Jeśli mamy być dokładni to pomysł z jednakowym obciążeniem jednocześnie do dwóch sztyc i widać ugięcie, pracę i moc.
 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Sztyca Preston C-Drome 3,6M
« Odpowiedź #4 dnia: 31.03.2022, 15:07 »
Interesuje mnie jakoś połączeń tak, że może ktoś coś na temat tej sztycy po dłuższym użytkowaniu?
GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.

Offline Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Sztyca Preston C-Drome 3,6M
« Odpowiedź #5 dnia: 31.03.2022, 16:36 »
Ja użytkuję rok wersję 3m i jestem mega zadowolony. Z połączeniami nic się nie dzieje.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Sztyca Preston C-Drome 3,6M
« Odpowiedź #6 dnia: 31.03.2022, 16:39 »
Użytkuję wersję 3,6 m na nic nie narzekam. Zabieram ją tylko na komercję.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Sztyca Preston C-Drome 3,6M
« Odpowiedź #7 dnia: 31.03.2022, 18:02 »
Ja użytkuję rok wersję 3m i jestem mega zadowolony. Z połączeniami nic się nie dzieje.


Użytkuję wersję 3,6 m na nic nie narzekam. Zabieram ją tylko na komercję.


Dzięki. sztyca Zamówiona
GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Feeder Fans - Sztyca Preston C-Drome 3,6M
« Odpowiedź #8 dnia: 31.03.2022, 22:25 »
Interesuje mnie jakoś połączeń tak, że może ktoś coś na temat tej sztycy po dłuższym użytkowaniu?
Po roku zdechł gwint, ale ryby przerzuciłem "na tony".
W 3.0 jest z jakiegoś stopu, a w 3.6 raczej Alu, stopniowo wyrabiał się aż któregoś dnia puścił ostatni zwój.
Drapieżnik wymienił mi całą sztycę na nową.