Autor Wątek: Konrole nad wodą - uprawnienia SSR i innych służb...  (Przeczytany 2392 razy)

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Połowa strażników to byli rybacy, lub jacyś tam działacze wedkarscy.powinni szukać kłusoli a nie czepiać się wędkarza,bo ma kukurydze świecąca.mogli poprosi zwrócić uwagę, nie odrazu karać,wiem jaki strażnik może byc arogancki i nie przyjemny.sam miałem kiedyś problem,bo zostawiłem zezwolenie w samochodzie i nie pozwolił mi po nie pójść,a miałem dosłownie ze 100metrow po lodzie.malo się z nimi nie pobiłem dobrze ze mój kuzyn był zemna

Offline Fluffy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: spinning
Cytuj
Myslę, że normalny strażnik nie powinien robic problemu.
Normalny człowiek może i nie powinien, ale  - jak nie mam nic przeciwko kontrolowaniu wędkarzy - tak zdarzyło mi się kiedyś raz trafić na upierdliwego strażnika, który zachowywał się bardzo nieprzyjemnie potraktował mnie z góry jako kłusola. Przetrzepał mnie dokładnie, także z przynęt, i posunął się do zrewidowania mi kurtki, plecaka i bagażnika samochodu. Nawet do termosu zaglądał. Kontrola trwała ponad 40 minut. Oczywiście wszystko było w porządku, ale co się nazgrzytałem zębami to moje.
Po prostu bardzo chciał coś znaleźć, a może, zwyczajem frustratów, chciał mi pokazać jaką władzę reprezentuje? Wątpię żeby przepuścił świecącego sztucznego robala na spławiku.
Zaznaczę że poza tym jednym przypadkiem kontrolerzy zawsze byli bardzo ok, można było z nimi pogadać i nawet dowiedziec sie czegoś o akwenie, ale.. Ludzie są rożni, a w naszym pięknym pełnym absurdów kraju lepiej nie ryzykować  ;)
Michał

Offline Fluffy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: spinning
Wędkarza na łowisku w Polsce może skontrolować sporo służb i organizacji, przy czym mają rożne uprawnienia i możliwości karania. Ja np nie wiem jakie możliwości ma SSR a jakie PSR, co mi może zrobić Policja, co Straż Miejska, a co Straż Ochrony Mienia PZW, Państwowa Straż Łowiecka, Straż Leśna, Straż Parków Narodowych i Krajobrazowych? Nawet nie wiem kto jeszcze i jak wyglądają ich blachy, żeby wiedzieć, czy jakiś bandyta się nie podszywa.
Dlatego wolałem odpuścić, niż iść na noże, znudził się to i dał spokój.

Ps: własnie się dowiedziałem ze kiedyś byłem bezprawnie kontrolowany przez Straż Miejską  :D
Michał

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konrole nad wodą - uprawnienia SSR i innych służb...
« Odpowiedź #3 dnia: 04.12.2014, 11:44 »
Luk bardzo dziękuje za wprowadzenie porządku  :) :)
Robert

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Konrole nad wodą - uprawnienia SSR i innych służb...
« Odpowiedź #4 dnia: 04.12.2014, 12:44 »
Fluffy - jak dla mnie szok co ten gość wyprawiał. Myślę, że warto mieć namiary i dane takich osób i odpowiednio zareagowac później. Tamten straznik powinien mieć odebrane uprawnienia. Albo sie filmów naoglądał, albo przypomniała nmu sie 'fala' z wojska... :o  Takich gosci nie powinno byc w SSR ani w żadnych innych służbach. Czasy, gdzie funkcjnariusz jakis służb lub jakiś urzędas 'pokazywał kto tu rządzi' powinny sie dawno skończyć!
Lucjan