Autor Wątek: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?  (Przeczytany 11104 razy)

Grendziu

  • Gość
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #30 dnia: 08.09.2015, 22:34 »
Gdy zaczynam się odchudzać to najgorsze jest około pierwszych 5 dni aby przestawić mózg :)  a potem jakoś idzie. No i weekendy, jestem osobą towarzyską i jak tutaj nie ulec gdy częstują dobrym piwkiem czy szklaneczką whisky a do tego całym arsenałem mięska z grilla oraz innych cudów zrobionych przez kobiety :'(

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #31 dnia: 08.09.2015, 22:48 »
Gdy zaczynam się odchudzać to najgorsze jest około pierwszych 5 dni aby przestawić mózg :)  a potem jakoś idzie. No i weekendy, jestem osobą towarzyską i jak tutaj nie ulec gdy częstują dobrym piwkiem czy szklaneczką whisky a do tego całym arsenałem mięska z grilla oraz innych cudów zrobionych przez kobiety :'(





Słusznie , też tak miałem . Pierwszy tydzień jest tragiczny , wściekły jestem jak szerszeń  . Dlatego jak już , to wolę ostro zająć się jakimś sportem niż drastycznie ograniczać jedzenie . Ale faktem jest w moim przypadku to co mówi Mateusz , na rybach mogę nie jeść całymi godzinami . Piję wodę i żyję tylko rybaczką , to bardzo ciekawe :o

Grendziu

  • Gość
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #32 dnia: 08.09.2015, 23:34 »
Jędrula uprawiam sport całe życie, ech nie daję metabolizm już rady, muszę ograniczyć paszę, no i czym człowiek starszy to trudniej jakoś. Na rybach uwielbiam jeść niestety...

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #33 dnia: 09.09.2015, 06:43 »
Z wiekiem metabolizm siada, zmiany hormonalne po 40-tce robią swoje. Ja w sumie schudłem dużo pracując na budowie u siebie w te wakacje - nauczycielskie znaczy. Jak dla mnie wrogiem nr 1 są słodycze. To najtrudniejsza walka, skoro w domu tego pełno. Kolejna sprawa to regularność jedzenia - lepiej mniej a częściej, niż do syta a rzadziej. Później to aktywność fizyczna- bronie się jeszcze przed ZZSK, ale sił braknie i perspektywy raczej złe. Jeżeli jadę na ryby, to zazwyczaj zabiorę jakiejś sznytki i herbatę, na lodzie obowiązkowo termos obiadowy z gęstą zupą, bigosem, gulaszem. Generalnie trzeba o siebie dbać wielowymiarowo, ale są szczęśliwcy na tym świecie, co mają metabolizm taki, że choćby zjedli nie wiadomo ile, wyglądają jak wieszaki. Co do diety Kwaśniewskiego moi rodzice byli przez dwa lata na niej, po pierwszych miesiącach przestawiania organizmu ociec zaczął chudnąć w takim tempie, że wieś zaczęła prawie robić zrzutę na wieniec pogrzebowy -
"ma raka....." w ciągu roku zszedł prawie 30kg. Wszystkie wyniki krwi książkowe, dobre samopoczucie itp. Natomiast u mamy cholesterol powyżej 400, złe samopoczucie i niewielki ubytek masy ciała. Zostawili to, odrobili straty i po mimo różnych perturbacji zdrowotnych trzymają się nieźle jak na swój wiek. Mateo, zakładam że byłeś u neurologa, ortopedy ze swoją szyją. Czy używasz może specjalnie wyprofilowanych poduszek/ gorsetów? Wiem że to pomaga łagodzić objawy. Podobnie regularna rehabilitacja i masaże. Leki przeciwbólowe nie rozwiązują niczego, a niszczą wątrobę i żołądek. Jeżeli pływanie to wyłącznie na plecach. Reszta styli jest wręcz szkodliwa dla stawów i kręgosłupa. No i trzeba trzymać ciepło szyję, głowę - unikać przewiewów - szybciej tworzą się wtedy stany zapalne nerwów obwodowych.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #34 dnia: 09.09.2015, 07:54 »
Przede wszystkim dobrze, że nikt z Was nie pisze o kretyńskim BMI. Na tym opierają wiedzę niby to eksperci nie wiedząc, że jest to po prostu wynik badań statystycznych Szwajcarskiego urzędnika z początku XX wieku. Ja przy wzroście 178 wg. BMI powinienem ważyć max 78-79kg. No tak, ale samej beztłuszczowej masy ciała mam około 70-72kg. Bzdura z tym BMI kompletna.

Ciekawy pomysł ma Mateo i jest to chyba najszybszy i najprostszy, a zarazem dość skuteczny sposób pomiaru nadwagi/otyłości. Jak ktoś chce podejść do tego w miarę profesjonalnie, to warto zakupić miernik tłuszczu. Najtańsze kosztują kilkadziesiąt PLN (są też wagi łazienkowe wyposażone w miernik). Wtedy możemy dość dokładnie podejść do tematu i na podstawie tabeli kontrolować nasze zdrowie pod względem nadwagi.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #35 dnia: 09.09.2015, 12:20 »
Dominik po co miernik tłuszczu. Wystarczy stanąć przed lustrem ;)
Zbyszek

Grendziu

  • Gość
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #36 dnia: 09.09.2015, 12:33 »
Zbyszek od samego mierzenia i patrzenia waga nie leci :) Ja dziś trzeci dzień na diecie i świruję, jak wytrzymam weekend na rybach bez piwa i dobrego jedzenia nie wiem :'(

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #37 dnia: 09.09.2015, 12:36 »
Bez jedzenia, to pal go licho, ale bez piwa? >:O
Zbyszek

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #38 dnia: 09.09.2015, 12:38 »
Witam.Ja niestety też mam nadwagę.Jak 15 lat temu rzuciłem palenie to przytyłem 10kg. i tak już zostało.Przyznaję jednak że nie próbuję z tym walczyć bo jestem trochę łasuch.

elvis77

  • Gość
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #39 dnia: 09.09.2015, 12:39 »
Darek,nie zmuszaj się,zaczniesz od...wtorku

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #40 dnia: 09.09.2015, 12:45 »
Bez jedzenia, to pal go licho, ale bez piwa? >:O


Właśnie , bez browara ani rusz  :( Tylko , że... jak wleje piwka to przepustnica się tak otwiera , że lodówka się nie zamyka  :D I koło się zamyka  :thumbdown:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #41 dnia: 09.09.2015, 21:39 »
Mateo, zakładam że byłeś u neurologa, ortopedy ze swoją szyją. Czy używasz może specjalnie wyprofilowanych poduszek/ gorsetów? Wiem że to pomaga łagodzić objawy. Podobnie regularna rehabilitacja i masaże. Leki przeciwbólowe nie rozwiązują niczego, a niszczą wątrobę i żołądek. Jeżeli pływanie to wyłącznie na plecach. Reszta styli jest wręcz szkodliwa dla stawów i kręgosłupa. No i trzeba trzymać ciepło szyję, głowę - unikać przewiewów - szybciej tworzą się wtedy stany zapalne nerwów obwodowych.
Faktem jest, że niewiele zrobiłem w kwestii diagnostyki swojego kręgosłupa. Przyjąłem, że zapewne jakaś dyskopatia tam się rozwinęła i wykonanie tomografii nic by nie zmieniło, bo z reguły operacje kręgosłupa to już ostateczność.
Raz byłem u neurologa. Zalecono mi NLPZ, niedostępny już Myolsatan, wykonywanie okrężnych ruchów głową i spanie na wznak na małej poduszce.
Bez wątpienia ból następuje po dłuższym siedzeniu w jednej pozycji (czyli pozycja najczęściej przyjmowana w pracy i na rybach).


Te diety rzeczywiście mogą skutkować różnymi zaburzeniami. Na oddziale nefrologii mieliśmy trochę przypadków pań z niewydolnością nerek po stosowaniu diety Dukana.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #42 dnia: 09.09.2015, 21:46 »
Mateusz też tak mam  :( Kilkanaście godzin na fotelu w jednej pozycji nad wodą i krzyż boli . Co do Dukana , to najgorszy chłam na świecie . Panowie , to krok do poważnych powikłań i utraty zdrowia . Poważnie

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak dbać o zdrowie na rybach i w życiu?
« Odpowiedź #43 dnia: 09.09.2015, 21:51 »
Mój kumpel dietę Dukana zakończył z dną moczanową. Jedynie pocieszał się, że to "choroba bogatych" :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik