Autor Wątek: Rybomania 2022  (Przeczytany 21134 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #15 dnia: 10.01.2022, 17:05 »
Dlaczego uważasz że spekuluje? To raczej Twoje jednoznaczne stwierdzenie w obecnej sytuacji może byc uważane za spekulacje,  Nie mam w zwyczaju pisać o czymś o czym nie wiem ale jak napisałem wcześniej wszystko wskazuje na to że raczej Nie.
Byłem na Targach jako "wystawca" w Pradze , Poznaniu, Lublinie, Sosnowcu, Mysłowicach, Zabrzu oraz uczestnik w Gliwicach i Warszawie . Nie musze prowadzić firmy aby wiedzieć jak to wszystko funkcjonuje. Przy obecnych całkowitych kosztach "pokazania" się na Targach a raczej mozliwości sprzedaży towarów, nie przewiduje wielkiego zainteresowania firm. ( tych z którymi nie mam kontaktu )
Ale Życzę Wszystkim aby Targi się odbyły :) 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #16 dnia: 10.01.2022, 17:08 »
Obejrzyj sobie ostatni film na kanale Warmuz Baits, tam właściciel mówi jak wygląda sytuacja z targami. A w skrócie to wygląda tak, że nic nie wiadomo i nie ma żadnych konkretnych informacji co do targów Rybomania Poznań 2022.
Raczej mu nie ufam odkąd wszedł w współpracę z Prologic.
Ofertę na 100% dostał, a że nie był zainteresowany to powiedział, że nic nie wie.
Zresztą możecie napisać do źródła i się zapytać co i jak, a nie spekulować, bo Wojtek powiedział, że nie będzie.

He... nie będzie łódki na płytkach :-X......nie będzie szapana na pokładzie....... 8)
Maciek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #17 dnia: 10.01.2022, 18:28 »
Ja z chęcią bym pojechał ale nie kupię biletu do momentu ogłoszenia listy wystawców.
Moim zdaniem nie ma co liczyć na zagranicznych producentów. Sytuacja covidova skutecznie ich odsatraszy.
Byłem w 2020 i 60% wystawców to karpiarstwo.
Z tego co pamiętam z zagranicznych firm to był Flagman (jak gliny natura), Tubertini, Maver, Delphin i Matrix z ogrniczony asortymentem. Z Polski Jaxon, Robinson, Matchpro więcej nie pamiętam i trochę sklepów z mieszanym sprzętem.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #18 dnia: 11.01.2022, 08:23 »
Enzo źle na to patrzysz, ale jakbyś prowadził firmę to miałbyś inne podejście.
Pamiętaj, że Ci ludzie dostali pieniądze z Twoich podatków przez ograniczenia covidowe jakie były przez ostatnie 2 lata.

Kolego Ty tak na poważnie z tymi "dostali pieniądze"???Kasa, która była od rządu to była kropla w morzu potrzeb przedsiębiorców-różnego szczebla i asortymentu i każdy prowadzący działalność wolałby nie wziąć złotówki a móc normalnie prowadzić biznes. Za dużo chyba mediów się nasłuchałeś/oglądałeś, jak to państwo pomaga przedsiębiorcom. Z polskim ładem też jest podobnie, jak posłuchasz mediów to wszyscy na tym są do przodu, jak przeniesiesz się do realnego życia, nagle wychodzi to zupełnie inaczej, bo nawet Ci co będą beneficjentami, czyli będą lekko do przodu z powodu innych procesów gospodarczych i tak będą do tyłu, a przedsiębiorcy niemalże wszyscy w plecy będą z kasą. Tuba propagandowa jak widać działa świetnie...

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #19 dnia: 11.01.2022, 20:41 »
Byłem na Rybomanii w 2019, czyli jeszcze przed pandemią. Rozczarowałem się mocno, bo spodziewałem się targów, z ekspozycjami produktów wielu znanych firm a napotkałem targowisko. Sprzedaż głównie zanęt i przynęt zupełnie nie znanych rodzimych "producentów", kilka stoisk krajowych dystrybutorów bardziej znanych firm jak Tubertini, Matrix czy Flagman, bardzo już przetrzebionych z asortymentu to perełka w całym tym ogromie targowiska.
Podszedłem do stoiska Flagmana (Gliny Natura), bo chciałem pomacać na żywo parę wędek, które mnie interesowały. Usłyszałem odpowiedź: niestety właśnie sprzedaliśmy >:O ale możemy zaproponować coś innego (coś z czapy innego, niepodobnego do tej, o którą pytam ale nie sprzedali a chcieliby).
Dlatego, pomimo, że mieszkam w Poznaniu na Rybomanię się nie wybieram, bo nie ma tam czego oglądać.
Ostatecznie zobaczę jeszcze, które firmy będą się i jak to ująć, wyprzedawać/prezentować to może podjadę i się przejdę.
Uważam, że bardziej znane firmy, nie mówię o typowych handlarzach, powinny swój asortyment trzymać do połowy ostatniego, trzeciego dnia. Ale cóż, to żadne targi, to po prostu targowisko.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #20 dnia: 11.01.2022, 20:47 »
Są firmy które mają swoich przedstawicieli i nie sprzedają towaru, ale jest to rzadkość. Niestety ludzie traktują targi jak miejsce do zakupów i dlatego jest tak a nie inaczej.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #21 dnia: 17.01.2022, 02:37 »
Przenoszę wątek z bloku NAD WODĄ do działu Targi wędkarskie. Proszę stałych użytkowników o informowanie nas o wątkach znajdujących się w nieodpowiednim dziale. Nie wszystkie jestem w stanie na bieżąco wyłapywać.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #22 dnia: 17.01.2022, 20:15 »
Są firmy które mają swoich przedstawicieli i nie sprzedają towaru, ale jest to rzadkość. Niestety ludzie traktują targi jak miejsce do zakupów i dlatego jest tak a nie inaczej.
A czy to wina ludzi, czy wystawców? Jestem co roku i tak naprawdę producenci przywożą bardzo mało sprzętu do pokazania. Poszedłem do stoiska Robinsona obejrzeć jakiś kołowrotek  to odesłano mnie do jakiegoś sklepu, bo oni powinni mieć.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #23 dnia: 17.01.2022, 20:32 »
Firmy które się wystawiają chcą zarobić, ludzie którzy odwiedzają targi chcą kupić w okazyjnej cenie. Żeby to działało na zasadzie prezentacji sprzętu a nie sprzedazy to zamiast sklepów każdy producent powinien sam się wystawiać ze swoim asortymentem. Wielu ludzi nie interesuje oglądanie sprzętu bo się na tym nie znają. Chcą dotknąć i mieć możliwość kupna (niestety dla wielu ludzi zakupy w internecie to nadal magia). W innych krajach Europy targi wędkarskie działają na tej samej zasadzie. Więc wina o ile można to tak nazwać nie leży tylko po stronie klientów.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #24 dnia: 17.01.2022, 20:43 »
Bilety zakupione. Patrząc jak było ciężko je kupić to zainteresowanie chyba spore. Mam na myśli zwiedzających.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #25 dnia: 17.01.2022, 20:46 »
Bilety zakupione. Patrząc jak było ciężko je kupić to zainteresowanie chyba spore. Mam na myśli zwiedzających.
Z certyfikatem czy bez kupiłeś?
Nie wiem jakie teraz przepisy obowiązują, ale chyba 25% może być sprzedanych bez certyfikatu szczepienia.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #26 dnia: 17.01.2022, 21:02 »
Bilety zakupione. Patrząc jak było ciężko je kupić to zainteresowanie chyba spore. Mam na myśli zwiedzających.
Niestety zainteresowani są głównie zwiedzający. Mało kto z producentów chce się w tym roku wystawiać. Po pierwsze ze względu na to, że nie wiadomo czy targi się odbędą a po drugie z powodu ceny za stoiska które poszły bardzo mocno w górę w tym roku. Więc może się okazać, że będzie więcej budek z jedzeniem i gratami nie wędkarskimi...

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #27 dnia: 17.01.2022, 21:56 »
Bilety zakupione. Patrząc jak było ciężko je kupić to zainteresowanie chyba spore. Mam na myśli zwiedzających.
Z certyfikatem czy bez kupiłeś?
Nie wiem jakie teraz przepisy obowiązują, ale chyba 25% może być sprzedanych bez certyfikatu szczepienia.

Bez.Dlatego ciężko było je zakupić. Jakimiś partiami je rzucali. W piątek koledze się udało, jednak nie mógł kupić dwóch sztuk jednocześnie.
Jak się targi nie odbędą to nie będę żałował. Jak się odbędą to fajna wycieczka do Poznania się szykuje. Przy okazji o targi Gardenia zahaczę.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #28 dnia: 17.01.2022, 22:01 »
Bilety zakupione. Patrząc jak było ciężko je kupić to zainteresowanie chyba spore. Mam na myśli zwiedzających.
Niestety zainteresowani są głównie zwiedzający. Mało kto z producentów chce się w tym roku wystawiać. Po pierwsze ze względu na to, że nie wiadomo czy targi się odbędą a po drugie z powodu ceny za stoiska które poszły bardzo mocno w górę w tym roku. Więc może się okazać, że będzie więcej budek z jedzeniem i gratami nie wędkarskimi...
Z niecierpliwością czekam na listę wystawców. Mam nadzieję, że się odbędą. Sylwestry, skoki i inne pierdoly się odbywają to mam nadzieję, że nie będą świrowali z targami.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rybomania 2022
« Odpowiedź #29 dnia: 17.01.2022, 22:28 »
Bilety zakupione. Patrząc jak było ciężko je kupić to zainteresowanie chyba spore. Mam na myśli zwiedzających.
Niestety zainteresowani są głównie zwiedzający. Mało kto z producentów chce się w tym roku wystawiać. Po pierwsze ze względu na to, że nie wiadomo czy targi się odbędą a po drugie z powodu ceny za stoiska które poszły bardzo mocno w górę w tym roku. Więc może się okazać, że będzie więcej budek z jedzeniem i gratami nie wędkarskimi...
Znasz ceny za m2?
Osobiście spodziewałem się śmiesznych cen w tym roku, bo presja tak jak napisałeś jest zerowa. Zostały 3 tygodnie i nadal nie ma listy wystawców, a ludzie kupują w ciemno bilety co jest dla mnie chore.
To tak jakbyś kupił bilet do kina nie wiedząc na jaki film :facepalm: