Autor Wątek: Top przynęty 2022  (Przeczytany 21573 razy)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #15 dnia: 30.03.2022, 08:16 »
Mi aktualnie sprawdza się osmo w wersji X od 24 lutego
1 karp  - Grodzisko
 ( maros skisle 8mm )
2 kapie - Grodzisko
( Osmo X )
Marzec
12 Plotek - Ostrożnica 2
( Halibut matchPro 6mm )
3 Karpie + 1 Szczupak
( Osmo X )
A dzis
2 plotki 2 sumy karłowate + jeden odjazd zakończony urwaniem przyponu ( wszystko na osmo X )

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Osmo u mnie od początku posiadania się nie sprawdza, gdzie bym nie był tam zawsze lipa :) Numer 1 na liście najgorszych przynęt. Po 1 sezonie pomimo trzymania w pudełkach i torbie carryall są suche i twarde, też straciły zapach. Zajrzałem na ostatnim wypadzie do toxic i już prawie nawet nie pachną. Solbaits ma tą samą cenę, a bije je na głowę.

W tym roku wybrałem RK Baits na próbę :) jestem bardzo ciekaw tych przynęt. Dam znać jak się trochę woda nagrzeje.
Plum

Offline krzys_u

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piastów
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #16 dnia: 30.03.2022, 09:22 »
na podstawie 2 pierwszych wyjazdów:
zdecydowany lider Chocolate Orange Wafters 6mm
skubnęło też coś na S-70 i Meus popup 9mm kałamarnica

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #17 dnia: 30.03.2022, 09:45 »
U mnie po 3 wyjazdach Ringers Pellet Wafter i Solbaits Secret rządzą. Fajny też Salmonik Przemka jest (ten wyblakły róż).
Natomiast trochę rozczarowany Osmo jestem. Gdy ciężko z braniami (nawet na Batorówce) nie pomagały specjalnie. Tylko jak karasie w amok żerowania wpadły to dało 3-4 rybki.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 863
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #18 dnia: 30.03.2022, 11:16 »
U mnie Osmo też kiepsko, toxic, alien i x. Nawet ostatnio na komercji gdzie wyjechało mi 17 karpi tylko jeden siadł na Osmo na kilkanascie rzutów - łowiłem na 2 wędki, reszta wyjechała na rewelacyjne S70, różowego salmona Przemka i ringersy.
Dzierżno uzależnia

Offline Xireg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 4
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #19 dnia: 30.03.2022, 15:42 »
Mi aktualnie sprawdza się osmo w wersji X od 24 lutego
1 karp  - Grodzisko
 ( maros skisle 8mm )
2 kapie - Grodzisko
( Osmo X )
Marzec
12 Plotek - Ostrożnica 2
( Halibut matchPro 6mm )
3 Karpie + 1 Szczupak
( Osmo X )
A dzis
2 plotki 2 sumy karłowate + jeden odjazd zakończony urwaniem przyponu ( wszystko na osmo X )

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Osmo u mnie od początku posiadania się nie sprawdza, gdzie bym nie był tam zawsze lipa :) Numer 1 na liście najgorszych przynęt. Po 1 sezonie pomimo trzymania w pudełkach i torbie carryall są suche i twarde, też straciły zapach. Zajrzałem na ostatnim wypadzie do toxic i już prawie nawet nie pachną. Solbaits ma tą samą cenę, a bije je na głowę.

W tym roku wybrałem RK Baits na próbę :) jestem bardzo ciekaw tych przynęt. Dam znać jak się trochę woda nagrzeje.
Co łowisko to inaczej próbowałem na jednym lowisku wszystkiego co mialem czyli Ringers , maros , solbaits i poprostu 0 bran na zadne inne osmo niz X nic jedynie duza ilość plotek na halibuta od matchPro

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #20 dnia: 30.03.2022, 19:56 »
U mnie w niedzielę 6 karpi i dwie spinki... i tylko na feeder baita mikrony sweet (tylko żółty, na pomarańczowy nic) i mikron truskawka ryba... taki różowy/czerwony.
Próbowałem Przemkowych, OSMO, Ringersa... nic... hmmm taki przypadek... w sumie 5:2 na korzyść żółtego mikrona. Ciekawe czy jakbym przełamał na pół żółtego ringersa byłoby równie dobrze... ale z kolei na osmo turbo żółte nic... ot taka ciekawostka :)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #21 dnia: 31.03.2022, 15:46 »
U mnie wszystko co żółte na gumkę + połówka expandera 8mm bloodworm prosto na haczyk robi robotę
GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #22 dnia: 09.06.2022, 22:18 »
Witam.
Piszcie coś bo ciekawy jestem jakaś cisza tu >:( u mnie na pzw czerwony i biały.
C&R

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #23 dnia: 09.06.2022, 23:01 »
U mnie w niedzielę 6 karpi i dwie spinki... i tylko na feeder baita mikrony sweet (tylko żółty, na pomarańczowy nic) i mikron truskawka ryba... taki różowy/czerwony.
Próbowałem Przemkowych, OSMO, Ringersa... nic... hmmm taki przypadek... w sumie 5:2 na korzyść żółtego mikrona. Ciekawe czy jakbym przełamał na pół żółtego ringersa byłoby równie dobrze... ale z kolei na osmo turbo żółte nic... ot taka ciekawostka :)

Witam

Trzeba próbować, czasami coś abstrakcyjnego z naszego punktu widzenia zrobi robotę!! :)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #24 dnia: 10.06.2022, 09:09 »
U mnie Przemki różowe Salmony robią robotę do tego oczywiście ringersy. Najbardziej wyróżniający się kolor, który działa to różowy w różnych odcieniach :) Póki co, tradycyjnie berło najgorszej przynęty sezonu dzierży osmo. Nie mam pojęcia z czego robią, ale u mnie nie działa kompletnie.
Plum

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #25 dnia: 10.06.2022, 09:56 »
U mnie bezapelacyjnie rządzi mikron ryba truskawka FB. I ostatnio Przemka Fusion ten żółty i biały. Jeśli chodzi o osmo... to zauważyłem ruch na nowych przynętach toby i yummy.
Na razie nie kupuję więcej przynęt... mam kilkanaście słoiczków a i tak przed wyjazdem decyduję się na kilka z nich żeby całego majdanu nie wozić. A jeszcze mi zostały od Cobiego :)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #26 dnia: 17.06.2022, 12:35 »
W tym roku łowię klasycznie na PZW, czyli ziarno w postaci orzecha, kukurydzy, konopi, rzepiku i kulki proteinowe.
Najczęściej na włos leci orzech tygrysi - rewelacyjna przynęta na PZW zwłaszcza jak dominuje sumik karłowaty.
Na łowisku specjalnym to wiadomo, co nie wrzucę to złowię 20 karpi co wypad.
Daję głównie szansę ringersom, ale trochę zawodzą i skuteczniejsze okazują się przynęty mckarp s-70 (żółto-zielone) - otwierają one po prostu worek z rybami, gdzie inni nawet nie mają brań.
Na takich łowiskach bardzo ważne jest systematyczne donęcanie maks co 30 minut spore garści ziarna. Zresztą na PZW podobnie, ale musi wejść ryba, która jest mega ostrożna i nigdy nie wiadomo czy np. stado amurów wyczyściło dno oprócz zestawu z hakiem :)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #27 dnia: 17.06.2022, 14:00 »
W tym roku łowię klasycznie na PZW, czyli ziarno w postaci orzecha, kukurydzy, konopi, rzepiku i kulki proteinowe.
Najczęściej na włos leci orzech tygrysi - rewelacyjna przynęta na PZW zwłaszcza jak dominuje sumik karłowaty.
Na łowisku specjalnym to wiadomo, co nie wrzucę to złowię 20 karpi co wypad.
Daję głównie szansę ringersom, ale trochę zawodzą i skuteczniejsze okazują się przynęty mckarp s-70 (żółto-zielone) - otwierają one po prostu worek z rybami, gdzie inni nawet nie mają brań.
Na takich łowiskach bardzo ważne jest systematyczne donęcanie maks co 30 minut spore garści ziarna. Zresztą na PZW podobnie, ale musi wejść ryba, która jest mega ostrożna i nigdy nie wiadomo czy np. stado amurów wyczyściło dno oprócz zestawu z hakiem :)

Witam, mam prośbę, chciałem zapytać jakie są najskuteczniejsze dla Was, czyli dla kolegów wędkujących na przynęty mckarp, chodzi mi o smaki, bo chce zakupić ze 4 rodzaje/kolory na wody stowarzyszenia. Więc do kolegi motov8 jak myślisz, jakie mógłbym zakupić, które Tobie się sprawdzają od kolejności - czy to rybne/owocowe, po kształty i wielkości. Oraz inni koledzy niech mi doradzą. Ja z tymi przynętami nie miałem do czynienia a chciałem wypróbować. Z góry dziękuję :) Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #28 dnia: 17.06.2022, 14:10 »
W tym roku łowię klasycznie na PZW, czyli ziarno w postaci orzecha, kukurydzy, konopi, rzepiku i kulki proteinowe.
Najczęściej na włos leci orzech tygrysi - rewelacyjna przynęta na PZW zwłaszcza jak dominuje sumik karłowaty.
Na łowisku specjalnym to wiadomo, co nie wrzucę to złowię 20 karpi co wypad.
Daję głównie szansę ringersom, ale trochę zawodzą i skuteczniejsze okazują się przynęty mckarp s-70 (żółto-zielone) - otwierają one po prostu worek z rybami, gdzie inni nawet nie mają brań.
Na takich łowiskach bardzo ważne jest systematyczne donęcanie maks co 30 minut spore garści ziarna. Zresztą na PZW podobnie, ale musi wejść ryba, która jest mega ostrożna i nigdy nie wiadomo czy np. stado amurów wyczyściło dno oprócz zestawu z hakiem :)


Witam, mam prośbę, chciałem zapytać jakie są najskuteczniejsze dla Was, czyli dla kolegów wędkujących na przynęty mckarp, chodzi mi o smaki, bo chce zakupić ze 4 rodzaje/kolory na wody stowarzyszenia. Więc do kolegi motov8 jak myślisz, jakie mógłbym zakupić, które Tobie się sprawdzają od kolejności - czy to rybne/owocowe, po kształty i wielkości. Oraz inni koledzy niech mi doradzą. Ja z tymi przynętami nie miałem do czynienia a chciałem wypróbować. Z góry dziękuję :) Pozdrawiam


Ja się zawiodłem na S70. To nie są żadne waftersy tylko czyste Pop up, no chyba że hak karpiowy 2 czy 4 je balansuje :) Radzę więc testować przed wyrzutem jak pracuje to.  Kiedyś miałem truskawkę tonącą i spoko była, ale ogólnie do niby waftersów z tej firmy nie mam przekonania już.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #29 dnia: 18.06.2022, 00:37 »
Witam, mam prośbę, chciałem zapytać jakie są najskuteczniejsze dla Was, czyli dla kolegów wędkujących na przynęty mckarp, chodzi mi o smaki, bo chce zakupić ze 4 rodzaje/kolory na wody stowarzyszenia. Więc do kolegi motov8 jak myślisz, jakie mógłbym zakupić, które Tobie się sprawdzają od kolejności - czy to rybne/owocowe, po kształty i wielkości. Oraz inni koledzy niech mi doradzą. Ja z tymi przynętami nie miałem do czynienia a chciałem wypróbować. Z góry dziękuję :) Pozdrawiam
Ja łowię głównie na S-70 wafters żółto-zielony oraz tego banana dumbells.
Co ciekawe to banan dumbells jest dość miękki, a przykładowo inne zapachy jak truskawka, kukurydza i inne są twarde.
Więc nie wiem jak jest z regularnością. Jak dla mnie w tym sezonie przynęty mckarp to killery, gdzie rok temu dominował maros to mckarp bije go na głowę.
Staram się łowić na kolory żółte - czyli najbezpieczniejsze, przypominające kukurydzę.