Autor Wątek: Infinity carp sklep  (Przeczytany 12130 razy)

Offline RafiWRO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #15 dnia: 06.04.2022, 19:26 »
Ja na swoje zamówienie musiałem trochę poczekać, paczkę wysłali dopiero po zgłoszeniu sprawy do shopee

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #16 dnia: 06.04.2022, 20:22 »
Zdarza się, że stan magazynowy zmienia się w magiczny sposób z winy portalu aukcyjnego. Można w to uwierzyć ale to takie bardzo naciągane tłumaczenie.
Gość wystawia na Shopee, Allegro (kilka kont) plus dodatkowo własna strona. Możliwe jest, że dany produkt, który ma stan magazynowy 1,  został sprzedany w tej samej milisekundzie (np. na stronie i na Allegro). System nie dał rady zaktualizować aukcji w pozostałych kanałach sprzedaży i ktoś został z niczym.

Dlaczego w regulaminu wszystkich konkursie smsowych, typu kto pierwszy ten lepszy, jest zapis, że o wygranej decyduje komisja? Bo wbrew pozorom często się zdarza, że wpadają dwa smsy w tej samej milisekundzie i nie wiadomo, kto jest pierwszy. Za brak takiego zapisu w regulaminie nakładane są karty w wysokości kilkadziesięciu tysięcy.

Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #17 dnia: 06.04.2022, 20:43 »
Bzdura...Wpisz sobie na allegro proca stonfo do robaków nr.2.Pojawia sie 7/8 razy na różnych kontach,które są wszystkie infinity

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #18 dnia: 06.04.2022, 21:02 »
Gdzie tu widzisz bzdury? Miwol napisał jak to może wyglądać z ich strony.

Każdy sam zdecyduje czy warto u nich kupować.

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #19 dnia: 06.04.2022, 21:35 »
Co nie zmienia faktu,że allegro nie pomaga

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #20 dnia: 07.04.2022, 09:44 »
Bzdura...Wpisz sobie na allegro proca stonfo do robaków nr.2.Pojawia sie 7/8 razy na różnych kontach,które są wszystkie infinity
A jednak. Infinity carp posiada 22079 produktów w jednym ze sklepów na Allegro. Załóżmy, że codziennie kończy się 5% aukcji i w 1% procencie produktów zmienia się cena. Do tego doliczając powiedzmy 5 kont na samym Allegro, wychodzi na to, że trzeba wystawić 5519 aukcji oraz zmodyfikować 1103. Zakładając, że manualne wystawienie aukcji na allegro zajmuje ok 5 minut, a modyfikacja ceny 2, wychodzi nam 6622 minut, czyli 110 godzin, czyli 4,59 dnia. Żeby ogarnąć to w ciągu 8 godzin pracy, potrzeba 14 pracowników. Zakładając, że każdy pracownik dostaje pensję minimalną, to już jest koszt 39200 zł.
Weźmy sobie sytuację ekstremalną, która niedawno miała miejsce. Rząd obniżył VAT na niektóre produkty spożywcze. Jeśli prowadzisz sklep spożywczy, który wystawia na Allegro tyle aukcji co Infinity carp, to potrzebujesz 92 pracowników, którzy to ogarną w ciągu 8 godzin pracy, którym za jeden miesiąc pracy trzeba zapłacić 257600 zł. Jak gigantyczne obroty musi mieć sklep, żeby stać go było na takie wydatki?

To wszystko ułatwiają systemy informatyczne, które posiadają wszystkie sklepy, które posiadają ponad 100 produktów. Wystarczy w systemie ustawić dla produktów inną stawkę VAT, a potem kliknąć 'Synchronizuj z Allegro' i w ciągu paru minut produkty, które są oznaczone 'do wystawienia na Allegro', na wszystkich XX kontach są aktualne.
Sprawdzanie kończących się aukcji to dla systemu również nic trudnego. Sprawdzenie status aukcji, to jedno żądanie API do Allegro. To samo wystawienie czy modyfikacja aukcji. Jedno żądanie zajmuje od kilku milisekund (proste odpytanie o status produktu) do kilku sekund (wystawienie aukcji z wieloma zdjęciami). Całość zajmuje max kilkanaście minut.
Co jakiś czas system również odpytuje Allegro, czy zostały dokonane jakieś zakupy, a jeśli tak, to automatycznie modyfikuje stany magazynowe produktów w innych aukcjach. Jeśli na samym Allegro masz tylko dwa konta i na obu masz ten sam produkt ze stanem jeden i na obu kontach te produkty zostaną zakupione w podobnym czasie (między sprawdzeniami sprzedanych przedmiotów przez system i uaktualnieniem stanów), to mamy sytuację w której jest dwóch kupujących, a tylko jeden produkt na stanie. W przypadku kiedy posiadają własny sklep, kilka kont na Allegro, co najmniej jedno konto na Shopee plus załóżmy eBay, Amazon, Google, ... oraz fakt, że niektóre sklepy wystawiają kilka razy ten sam produkt, a Infinity carp posiada potężną bazę produktów, mamy do czynienia z dyżym prawdopodobieństwem wystąpienia takiego zdarzenia.

Jak widzisz nie jest to wcale bzdura.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #21 dnia: 07.04.2022, 09:48 »
Szacunek :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #22 dnia: 07.04.2022, 10:05 »
Dzięki :)
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #23 dnia: 07.04.2022, 12:51 »
Bzdura...Wpisz sobie na allegro proca stonfo do robaków nr.2.Pojawia sie 7/8 razy na różnych kontach,które są wszystkie infinity
A jednak. Infinity carp posiada 22079 produktów w jednym ze sklepów na Allegro. Załóżmy, że codziennie kończy się 5% aukcji i w 1% procencie produktów zmienia się cena. Do tego doliczając powiedzmy 5 kont na samym Allegro, wychodzi na to, że trzeba wystawić 5519 aukcji oraz zmodyfikować 1103. Zakładając, że manualne wystawienie aukcji na allegro zajmuje ok 5 minut, a modyfikacja ceny 2, wychodzi nam 6622 minut, czyli 110 godzin, czyli 4,59 dnia. Żeby ogarnąć to w ciągu 8 godzin pracy, potrzeba 14 pracowników. Zakładając, że każdy pracownik dostaje pensję minimalną, to już jest koszt 39200 zł.
Weźmy sobie sytuację ekstremalną, która niedawno miała miejsce. Rząd obniżył VAT na niektóre produkty spożywcze. Jeśli prowadzisz sklep spożywczy, który wystawia na Allegro tyle aukcji co Infinity carp, to potrzebujesz 92 pracowników, którzy to ogarną w ciągu 8 godzin pracy, którym za jeden miesiąc pracy trzeba zapłacić 257600 zł. Jak gigantyczne obroty musi mieć sklep, żeby stać go było na takie wydatki?

To wszystko ułatwiają systemy informatyczne, które posiadają wszystkie sklepy, które posiadają ponad 100 produktów. Wystarczy w systemie ustawić dla produktów inną stawkę VAT, a potem kliknąć 'Synchronizuj z Allegro' i w ciągu paru minut produkty, które są oznaczone 'do wystawienia na Allegro', na wszystkich XX kontach są aktualne.
Sprawdzanie kończących się aukcji to dla systemu również nic trudnego. Sprawdzenie status aukcji, to jedno żądanie API do Allegro. To samo wystawienie czy modyfikacja aukcji. Jedno żądanie zajmuje od kilku milisekund (proste odpytanie o status produktu) do kilku sekund (wystawienie aukcji z wieloma zdjęciami). Całość zajmuje max kilkanaście minut.
Co jakiś czas system również odpytuje Allegro, czy zostały dokonane jakieś zakupy, a jeśli tak, to automatycznie modyfikuje stany magazynowe produktów w innych aukcjach. Jeśli na samym Allegro masz tylko dwa konta i na obu masz ten sam produkt ze stanem jeden i na obu kontach te produkty zostaną zakupione w podobnym czasie (między sprawdzeniami sprzedanych przedmiotów przez system i uaktualnieniem stanów), to mamy sytuację w której jest dwóch kupujących, a tylko jeden produkt na stanie. W przypadku kiedy posiadają własny sklep, kilka kont na Allegro, co najmniej jedno konto na Shopee plus załóżmy eBay, Amazon, Google, ... oraz fakt, że niektóre sklepy wystawiają kilka razy ten sam produkt, a Infinity carp posiada potężną bazę produktów, mamy do czynienia z dyżym prawdopodobieństwem wystąpienia takiego zdarzenia.

Jak widzisz nie jest to wcale bzdura.

oooo Staryyyy, naprawdę kapitalny komentarz. Bez spiny, nerwów, merytorycznie.
Sam często zastanawiałem się jak to jest do ogarnięcia. I często zdarzały mi się telefony od sklepu, że tego rozmiaru haczyków już nie ma, a stanu nie zdążyli uaktualnić. Teraz wiem dlaczego :)
:thumbup: :bravo:
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #24 dnia: 07.04.2022, 12:57 »
Powinno być przyklejone w wątku o zakupach :) :thumbup:

Offline Koper

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Gdańsk
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #25 dnia: 07.04.2022, 13:11 »
Złożyłem tam dwa zamówienia przez shopee.
Pierwsze, był telefon ze strony sklepu, że czegoś tam nie ma i czy mogą podmienić, zgodziłem się, czekałem dobry tydzień, po czym zakup został anulowany przez shopee i pieniądze zwrócone.
Drugi zakup, znowu przedłużająca się wysyłka, ale tym razem udało się wysłać. Niestety zamówienie niekompletne, napisałem jedną wiadomość do sklepu, po tygodniu kolejną... odpowiedzi zero, odpuściłem.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #26 dnia: 07.04.2022, 14:21 »
Zrobiłem u nich już kilka zamówień przez Shopee. Generalnie czas dostawy to 5-6 dni. Raz dostałem przeterminowaną zanętę o 3 miesiące, to po  mojej interwencji otrzymałem paczkę gratis.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #27 dnia: 07.04.2022, 20:37 »
oooo Staryyyy, naprawdę kapitalny komentarz. Bez spiny, nerwów, merytorycznie.
Nerwy nie są nikomu do niczego potrzebne. Lepiej wyjaśnić najlepiej, jak się umie.

Sam często zastanawiałem się jak to jest do ogarnięcia. I często zdarzały mi się telefony od sklepu, że tego rozmiaru haczyków już nie ma, a stanu nie zdążyli uaktualnić. Teraz wiem dlaczego :)
Kwestia dobrze napisanego systemu. Im lepiej napisany, tym mniej takich problemów. Jeśli chcesz napisać dobry program księgowy, to wpierw kupujesz książkę i uczysz się księgowości, a dopiero później siadasz i piszesz program.
Oczywiście zdarzają się sytuacje, których nie da się wyeliminować, ale można je ograniczyć. Załóżmy, że na dwóch aukcjach mamy wystawione po 5 sztuk bardzo chodliwego towaru. Na jednej aukcji ktoś wykupuje wszystkie 5, a następnie system pobiera informacje o sprzedaży, ale nie aktualizuje automatycznie stanów w innych aukcjach, ponieważ za to jest odpowiedzialne inne zadanie, które jest automatycznie uruchamiane co określoną ilość czasu np. co godzinę. 5 minut później 5 innych osób wykupują pozostałe 5 sztuk z drugiej aukcji (każda osoba po 1 sztuce). Następnie następuje aktualizacja stanów. W tym przypadku te 5 produktów kupił pierwszy klient, a reszta kupiła rozczarowanie. Im bardziej skomplikowany system, tym więcej zmiennych i potencjalnych problemów.
Medal ma jednak dwie strony. Jeśli ma się pokaźną sprzedaż, to takie ciągłe aktualizowanie stanów sprawi, że co chwila będzie wysyłane żądanie aktualizacji aukcji, a co za tym idzie atak DDoS (i Allegro leży). Aby tego uniknąć, platformy (nie tylko aukcyjne) nakładają limity na dany rodzaj żądania per użytkownik. Najczęściej są to limity godzinowe, limity na ilość produktów w jednym żądaniu itp. W tym przykładzie złotym środkiem będzie ustawienie produktom status 'do aktualizacji' i czekać aż zajmie się nimi osobne zadanie odpowiedzialne za aktualizację produktów, które samo uruchamia się co np. minutę.
Swoją drogą kiedyś w ten sposób została zaatakowana strona prezydenta. Jedna osoba rzuciła na FB, że strona prezydenta została zhakowana, wieść się rozeszła i cała Polska się rzuciła, żeby to sprawdzić. Serwery tego nie wytrzymały i strona padła.

Tak w ogóle, to Infinity carp posiada na Allegro 6 kont: 'InfinityCarpPL', 'SmartFishingPL', 'KarpiowySklep', 'ProCarp', 'CarpWorldPL' oraz 'InfinityCarpShop'.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #28 dnia: 07.04.2022, 21:04 »
Proste rozwiązanie:
Jeśli sprzedajesz w dwóch sklepach i masz 10 produktów x, wystawiasz, że na stanie jest 5. Jesli masz 2, wystawiasz... 1.

Analogicznie przy wiekszej liczbie sklepów. Jeśli masz tylko jedną sztukę, wytawiasz w jednym sklepie.
System zniszczony.

Albo chcesz mieć zadowolonych klientów, albo masz burdel jak w Infinity.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Infinity carp sklep
« Odpowiedź #29 dnia: 07.04.2022, 21:50 »
Chcesz zarabiać i bierzesz ryzyko niezadowolenia pod uwagę. Przy dużej ilości zamówień niezadowoleni giną w tłumie.

Nie raz widziałem na eBay sklep który dostaje kilkaset negatywnych opinii miesięcznie ale jednocześnie dziesiątki tysięcy pozytywnych. I ludzie dalej kupują bo procentowo wyjdzie <1%