Autor Wątek: Feeder Guma  (Przeczytany 3897 razy)

Offline Wędkarz Niedzielny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 1
Feeder Guma
« dnia: 05.04.2022, 20:38 »
Witam,

Chciałbym serdecznie zaprosić na nowy film na moim kanale. W ostatnim odcinku omawiam budowę zestawu z feeder guma. Dodatkowo kilka słów kiedy warto, a kiedy nie, zastosować.


Pozdrawiam serdecznie

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Feeder Guma
« Odpowiedź #1 dnia: 05.04.2022, 21:09 »
Koncepcja feeder gumy bardzo mi się podobała, ale fakt że jest to guma i w związku z tym nie jest sztywna, a zwisa bezpośrednio na koszyku - powodowała u mnie horrendalną ilość splątań. Owijała się wszędzie gdzie tylko mogła, razem z przyponem. :facepalm: Mowa oczywiście o klasyku.

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Guma
« Odpowiedź #2 dnia: 05.04.2022, 21:41 »
Ja kilka dni temu na yt trafiłem filmik jak gość pokazywał feeder gumę na patencie ze skrętką.
Już mam kilka przygotowane więc przy najbliższej okazji będę testować
https://www.youtube.com/results?search_query=feeder+guma

Offline Wędkarz Niedzielny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 1
Odp: Feeder Guma
« Odpowiedź #3 dnia: 05.04.2022, 21:58 »
Koncepcja feeder gumy bardzo mi się podobała, ale fakt że jest to guma i w związku z tym nie jest sztywna, a zwisa bezpośrednio na koszyku - powodowała u mnie horrendalną ilość splątań. Owijała się wszędzie gdzie tylko mogła, razem z przyponem. :facepalm: Mowa oczywiście o klasyku.

Ja też z tym miałem problem na początku. Proponuję eksperymentować z długością gumy. Im krótsza tym mniej splątań. Drugą opcją jest dodanie kolejnego stopera. Oczywiście są też dedykowane mini rurki antysplątaniowe ale osobiście nie jestem pewien czy nie byłyby zakwestionowane w przypadku zawodów.

Offline Wędkarz Niedzielny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 1
Odp: Feeder Guma
« Odpowiedź #4 dnia: 05.04.2022, 22:01 »
Ja kilka dni temu na yt trafiłem filmik jak gość pokazywał feeder gumę na patencie ze skrętką.
Już mam kilka przygotowane więc przy najbliższej okazji będę testować
https://www.youtube.com/results?search_query=feeder+guma

Owszem, można stosować razem ze skrętką, ale nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. Ale wtedy mamy króciutką skrętkę albo bardzo krótką gumę. Alternatywnie robimy sobie odcinek skrętkogumy około 30 cm. Trochę mi się to nie widzi. Chociaż na rzekę może mieć sens.

Offline Cost

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Guma
« Odpowiedź #5 dnia: 05.04.2022, 22:35 »
Też miałem problem z plątaniem zestawu i w tym sezonie zacząłem łączyć skrętkę z federgumą. Skrętkę robię normalnej długości, trochę dłuższą niż łącznik z koszykiem, do skrętki dowiązuję feedergumę. Przez kilka wypadów nie miałem żadnego splątania. Zrobiłem sobie kilka gotowych zestawów w razie gdybym musiał nad wodą szybko wymienić. Jak na razie jestem bardzo zadowolony i będę to testował w tym sezonie.