Autor Wątek: Jeden top, różne oznaczenia elementów.  (Przeczytany 1094 razy)

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 2
Jeden top, różne oznaczenia elementów.
« dnia: 15.08.2022, 15:46 »
Witam zainteresowanych!

Mam do Was pytanie, mianowicie.. jakiś czas temu zakupiłem tyczkę z 4 topami. Zauważyłem, że w jednym z topów 4 element opisany jest jako "match series", zaś 3 element to "light series".
W pozostałych topach niektóre sekcje wcale nie są opisane, ani jako match ani jako light.
Wszystkie elementy jednego sygnowane logiem jednego producenta (Maver).

Czy używanie dwóch elementów różnie opisanych, może tworzyć 1 top, czy jest to niedopuszczalne, a może nie ma to większego znaczenia ?
Być może powinienem na nowo rozłożyć wszystkie elementy tyczki i zrobić dokładny przegląd wszystkich sekcji i w przypadku elementów nieopisanych, wyczuć, który element jest mocniejszy od drugiego (o ile to w ogóle możliwe do sprawdzenia)?

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Jeden top, różne oznaczenia elementów.
« Odpowiedź #1 dnia: 12.09.2022, 19:12 »
Cześć, w ogóle się tym nie przejmuj. Jeżeli omawiany top (w tym wypadku składający się z części match i light) zachowuje sensowne ugięcie (lub inaczej - równomierną sztywność) to wszystko jest OK. Top ma być sztywny. Oczywiście z racji najmniejszej średnicy najmniej sztywny będzie na końcu :) I oczywiście ten top (z różnymi nazwami elementów) ma być takiej samej długości jak pozostałe topy (chyba, że reszta to power topy- takie power topy mogą być nieco krótsze). Różnica między topem match a light prawdopodobnie jest bardzo niewielka albo wręcz żadna. Match powinien być nieco delikatniejszy od light'a, teoretycznie. Ale nawet pomieszanie elementów raczej nie robi różnicy dla użytkowania wędki. Oczywiście jakby ktoś skłądając pack do topu power (river) dał element z topu Match - to już by było niefajnie, bo element match znacznie obniżyłby wytrzymałość takiego topu.  Jak coś - pytaj - tu lub na priv. Nie jestem zawodnikiem, ale swego czasu łowiłem troszkę na tyczkę, piękna sprawa :)

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 2
Odp: Jeden top, różne oznaczenia elementów.
« Odpowiedź #2 dnia: 12.09.2022, 22:49 »
Dziękuję bardzo za pomoc! :fish: