Autor Wątek: Pellet Hitbaits - hit czy kit?  (Przeczytany 4561 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« dnia: 19.08.2022, 23:19 »
Siemka.

Posiadam na YouTubie subskrypcję kanału Grzegorza K. który to wypuścił nowy film...


... na którym przekonuje widzów, że niejaka firma "Hitbaits" posiada identyczny pellet jak Coppens, a jest wg autora 30% tańszy niż jego droższy konkurent.

Zaciekawiony obejrzałem film, gdzie pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to grafika jakoby średnia cena 1kg pelletu coppens oscylowała w granicach 17 złotych. Cóż, komuś najwidoczniej nie działa wyszukiwarka internetowa, bo bez problemu można znaleźć dużo taniej coppensa. To pierwsze co wzbudziło moja czujność.

Po drugie ciekawy opis produktu na stronie producenta:

1) cyt. "Idealny na sieje"
2) cyt. "HitMETHOD TO HIT WŚRÓD ANGIELSKICH Wędkarzy" (hitmethod to nazwa modelu pelletu firmy hitbaits - przypis autora)
3) cyt. "To idealna zanęta podlodowa" (mówimy wciąż o tytułowym pellecie - przypis autora).

https://allegro.pl/oferta/zaneta-pellet-hitbaits-hitmethod-2-0mm-9kg-11949446143

Poza oczywistym pytaniem do kolegów o doświadczenia z tym pelletem, mam jeszcze 3 inne, odnośnie wyżej wymienionych punktów.

Ad1. Czy ktoś z was złowił świadomie i z pełną premedytacją sieje na pellet 2 mm?
Ad.2 Czy koledzy mieszkający w Anglii faktycznie potwierdzają fakt, iż pellet "hit method" jest hitem wśród angielskichvwedkarzy?
Ad.3 Czy łowiac z podlodu faktycznie idealna zaneta jest jasny pellet 2 mm?

Sama firma ma siedzibę w Wejherowie.

https://hitbaits.pl/pl/menu/method-157.html

I mimo usilnych starań nie udało mi się w Google odnaleźć jakiejkolwiek wzmianki o tej firmie na brytyjskich stronach wędkarskich.

Na koniec nie będę oceniać jakości produktu bo nie miałem go w rękach, natomiast czytając tego typu reklamę na ich stronie:

"Gdyby angielskie ryby potrafiły mówić, mogły by ostrzec polskie przed skutecznością HitMETHOD."

"HitMETHOD - ANGLICY JĄ KOCHAJĄ, RYBY Nienawidzą"

Mam nie odparte wrażenie, że poza jakimiś manipulacjami faktami (delikatnie Pisząc), dodatkowo ktoś chyba traktuje swoich potencjalnych klientów jak głupków.

Na koniec moje małe sprostowanie, bo autor tego filmu kupując pellet Hitbaits na allegro, nie zauważył że na tymże samym portalu coppens kosztuje od 13,90 zł za kg a nie 17,50 zł jak sam sugeruje, co sprawia że realna różnica między nimi wynosi równo 2,90 zł na kg.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #1 dnia: 20.08.2022, 00:06 »
Często jest tak, że na początku jak jest wprowadzony nowy towar to jest on doskonały, a później się psuje.
Ciężko tutaj powiedzieć czy jakość jest taka sama. Sam kupiłem od nich pellet, ale 28mm :) i cenowo to jest dla mnie petarda 79 zł za 9 kg pelletu 28mm.

Zawsze można kupić tańszy pellet i go dopalić olejem czy dipem.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #2 dnia: 20.08.2022, 00:11 »
Google w ogóle nie znajduje takiego pelletu, słowo kluczowe "hit method pellet UK" Druga sprawa to koszty eksportu min. cło i certyfikaty weterynaryjne albo fitosanitarne. Trzecia sprawa to ilość pelletu rodzimych producentów :)
Życzę im całego serca żeby to była prawda ale jakoś nie widzę, że firma oferująca to samo co rodzimi producenci podbija rynek pelletów.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #3 dnia: 20.08.2022, 07:37 »
Mnie najbardziej Wejherowo niepokoi... ;D ogólnie film widziałem, ale jak to w wędkarstwie bywa, to że coś wygląda tak samo, nie oznacza tych samych składników użytych do stworzenia pelletu. Mam pewnien dystans do tego produktu. Już bym chyba wolał Allerem samym łowić.
Plum

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #4 dnia: 20.08.2022, 09:26 »
Z opisem na aukcji ktoś poleciał albo nie do końca wiedział co pisze albo google translator.
Co do ofert coppensa czy skretting to tansze są i na allegro i shopee ale pytanie czy towar nie jest stary, zlezaly. Bo często znajduje np microsa kupuję i data ważności styczeń br a w opisie sprzedawca nie wspomniał ani słowem. Wolę jednak mieć w miarę świeże partię niż stare. Wydaje mi się,  że przy trudnych warunkach to jest istotne.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #5 dnia: 20.08.2022, 09:50 »
Nie słyszałem o niczym takim w UK :) Jakby co, to mamy inflację, więc ceny mogą się różnić teraz, w zależności od daty sprowadzenia towaru.

Póki co jedno zauważyłem. Pellet od Przemka Solskiego lub z Dynamite'a, który określony jest jako 'method', ma w składzie dwa typy pelletu (jeden ciemniejszy), i prawdopodobnie to daju mu przewage nad normalnym pelletem. Może niewielką, ale na zawodach może mieć to spore znaczenie. Tutaj tego nie ma, więc te zachwyty w UK to ściema. Aby tu wypłynąć z pelletem 2 mm, trzeba by ruszyć niebo i ziemię :) Konkurencja jest olbrzymia, i jest z 10 firm mających w ofercie takie rzeczy określane jako 'najlepsze'. I jeszcze jedno, połowa sklepów wędkarskich tutaj sama pakuje Coppensa lub Skrettinga w paczki po 1 kg.
Lucjan

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #6 dnia: 14.09.2022, 17:42 »
Jakby ktoś chciał jest też na Shopee, myślę, że z darmową dostawą i kuponami trochę lepiej wyjdzie.

https://bit.ly/3dfcXFY

Ktoś ogólnie te cudo kupował i testował?
Plum

Offline pinoczet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 10
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #7 dnia: 14.09.2022, 20:31 »
To ja miałem przypadek, że przedstawiciel biofeed wypierał się powiązania z genog..m. Że na bank pasze biofeed nie mają nic wspólnego, a adres zakładu się pokrywa, biura w Gdańsku też, krs wskazuje powiązania, a Kwocz robi zdjęcia koszulki genlo... na skodzie biofeeda. Ale i tak szedł w zaparte, że powiązań nie mają  i od tego czasu nie wierze w marki, reklamy i gówna z yt. Trzeba samemu dprawdzuc i ocenić

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #8 dnia: 14.09.2022, 23:41 »
Na u tube jest porównanie tego pelletu z coppensem.
Jeśli ktoś lubi coppensa to warto zakupić Hithaits bo chyba wychodzi taniej ;)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #9 dnia: 15.09.2022, 07:13 »
No.. od tego porównania zaczyna się wątek :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #10 dnia: 15.09.2022, 09:04 »
Osobiście nie widzę sensu szukania jakiegoś tańszego zamiennika pelletu o 2-3zł na kilogramie... Przecież to wychodzi oszczędność na jednym wypadzie rzędu złotówki. W dodatku można przecież się zaopatrzyć na promocjach, black friday, shopee z kuponami... Powiem Wam coś jeszcze - bardzo często jeżdżę na ryby z kolegami, którzy łowią na różne smakowe propozycje pelletów naszych rodzimych producentów. W porównaniu do mojej mieszanki skretting/coppens (coarse, red i black hallibut + betaina) może raz na 5 wyjazdów mają lepsze efekty. Sam często kupię coś takiego z ciekawości, ale to jest jak z karmą dla kota - smak ma się podobać człowiekowi a nie kotu :)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #11 dnia: 15.09.2022, 11:50 »
Dokładnie mam takie same spostrzeżenia jak Nextion, oszczędności żadne. Robię podobną mieszankę jak kolega i zawsze coś wydłubię nawet jak inni nie, do tego zacząłem kombinować ze swoimi miksami opartymi na mielonych pelletach+ różne dodatki, fajnie jak nad wodą siedzi 5-7-10 wędkarzy i schodząc pytają na co łowiłeś, bo im się nic nie działo. Oczywiście to spore uproszczenie bo to początek (pellet,zanęta), inne elementy jak łowienie w punkt, odpowiedni dobór kulki są równie ważne, bo zazwyczaj u tych co nic się nie działo zestaw końcowy oparty jest na dumbla +16mm i siermiężny method z zanętą/pelletem tak zrobionym jak ja robiłem w swoich początkach, czyli po zwinięciu w podajniku było niemalże 100% tego co po wrzuceniu ;D Teraz chłopaki wrzucili na worki 25kg promki-czemu nie, cena wychodzi dobra, nie ma co kombinować w tym temacie. Ale to czas pokaże.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #12 dnia: 15.09.2022, 12:32 »
No.. od tego porównania zaczyna się wątek :D
A bo przeczytałem że nikt w UK hitbaits nie zna, a tak naprawdę to zna większość i "producent" nie kłamie ;) ;) ;)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Hitbaits - hit czy kit?
« Odpowiedź #13 dnia: 09.06.2023, 21:09 »
Czy ktoś może podzielić się info o jakości tego pelletu i porównać go do coppensa czy skrettinga? Cenowo wychodzi przyjemnie, ale ciekawe co z jakością,  namaczaniem etc
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃