Autor Wątek: Cukrzyca  (Przeczytany 4731 razy)

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Cukrzyca
« dnia: 02.09.2022, 23:06 »
Panie i Panowie ... Dziś wykryto u mnie cukrzycę typu II ... Szok, strzał w pysk itp ...
Teraz do meritum, jak wyglądają u was dłuższe zasiadki pod namiotem itp ...
Pozdrawiam Piotr

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #1 dnia: 03.09.2022, 00:41 »
A co dokładnie Ci zdiagnozowano i jakie masz te wszystkie parametry?

Tacy bracia Rodzeń przekonują, że w wielu przypadkach da się to cofnąć pod warunkiem stosowania odpowiedniej diety.

Na szczęście nie mam z tym problemów, ale znam człowieka, który dostał insulinę a następny lekarz stwierdził, że jego poprzednik to kretyn bo wystarczą tabletki.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #2 dnia: 03.09.2022, 10:54 »
Na razie tabletki... Ale chyba wejdzie insulina. ...
Pozdrawiam Piotr

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #3 dnia: 03.09.2022, 11:08 »
Ograniczyć spożywanie cukru do minimum i węglowodanów a najlepiej posłuchać braci Rodzeń. Musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jak najmniej przetwożonej żywności. Do picia woda,herbata i kawa.

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #4 dnia: 03.09.2022, 11:26 »
Mam kolegę na insulinie i normalnie jeździł z nami na dwie trzy noce. Musisz się tylko pilnować...
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #5 dnia: 03.09.2022, 12:14 »
Proponuję wizytę u dietetyka bo cukrzyca to choroba nabyta. Jakieś błędy żywieniowe były popełniane. Warto je wyeliminować.
Cukrzyca to choroba rujnująca zdrowie. Warto się z nią zmierzyć a do tego potrzebna jest wiedza. Babcia mojej żony miała cukrzycę i niby miała dietę, tylko że teraz wiem, że nieodpowiednią. Co z tego, że cukru nie spożywała (zastąpiony też szkodliwym słodzikiem) skoro jej jadłospis składał się z węglowodanów które podbijały cukier do góry. Także trzeba zwracać uwagę nie tylko na cukier, ale na index glikemiczny a ten bywa wysoki w zaskakujących produktach.

Zasiadka raczej nie stanowi problemu a nawet jest wskazana.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #6 dnia: 03.09.2022, 21:13 »
Jedyna rada, jaką widzę, to znajdź diabetologa i oddaj się pod niego opiekę. On Ci powinien wszystko ustawić. Dietę, leki itd. Nie zdawaj się na lekarza rodzinnego ani na rady domorosłych doktorów z forum.
Z cukrzycą da się żyć aktywnie, nawet jeśli przyjmujesz insulinę.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #7 dnia: 03.09.2022, 21:18 »
Ścisła restrykcyjna dieta i dużo dobrze zorganizowanego ruchu. Może wyleczyć typ 2
Marcin

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #8 dnia: 03.09.2022, 21:44 »
 Proszę, Administarcję SiG aby nie traktowała tego linku jak reklamy. Może komuś się przyda.( jak spam, to wyślę na priv.)

Skoro jesteś z Knurowa(blisko), to mogę Ci polecić dietetyka(Gliwice) - aktywna osoba.(nie baba za komputerem; z pasją)
Nie wiem jak z terminami obecnie ale trochę trzeba poczekać. Warto.(opinie znajomych) Najlepiej zadzwonić lub wejść na stronę. Badania - należy posiadać.  Dane kontaktowe ---> https://pl-pl.facebook.com/DobryDietetykAgnieszkaBratek/about

 
 
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #9 dnia: 03.09.2022, 22:38 »
Proszę, Administarcję SiG aby nie traktowała tego linku jak reklamy. Może komuś się przyda.( jak spam, to wyślę na priv.)

Skoro jesteś z Knurowa(blisko), to mogę Ci polecić dietetyka(Gliwice) - aktywna osoba.(nie baba za komputerem; z pasją)
Nie wiem jak z terminami obecnie ale trochę trzeba poczekać. Warto.(opinie znajomych) Najlepiej zadzwonić lub wejść na stronę. Badania również należy posiadać.  Dane kontaktowe ---> https://pl-pl.facebook.com/DobryDietetykAgnieszkaBratek/about

Dzieki
Pozdrawiam Piotr

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #10 dnia: 03.09.2022, 22:42 »
Ty, za dużo słodu jęczmiennego spożywałeś :) (żart oczywiście)  Nie ma za co...trzymaj dietę.
Bardzo dużo ludzi ma cukrzycę stopnia II ale boi się przyznać(badania), iść na dietę lub to olewa. To, da się ogarnąć i normalnie żyć. Nic strasznego.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #11 dnia: 04.09.2022, 12:17 »
Teść kilkadziesiąt lat jechał na insulinie, po śmierci teściowej przeprowadził się do nas.
Po trochę więcej jak po roku przeszedł na tabletki, po następnym ozdrowiał z cukrzycy w wieku ponad 70 lat- pomimo że go nie głodziliśmy :)
Jak piszą chłopaki: dieta i jeszcze raz dieta!
Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #12 dnia: 04.09.2022, 14:37 »
Polecam jednak nie lekceważyć tematu. Nieleczona cukrzyca przeniosła paru moich znajomych na drugą stronę lustra.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #13 dnia: 04.09.2022, 16:33 »
Potwierdzam. Niedawno zmarł mi ojciec. Miał cukrzycę od wielu lat. Dietę oraz insulinę miał w czterech literach. Wielokrotnie miał cukier 400+. Po jakimś czasie miał potworne zmiany w mózgu, przez które nie dało się już z Nim normalnie rozmawiać. Przykre to co napisze, ale mama po śmierci odetchnęła z ulgą.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedź #14 dnia: 04.09.2022, 18:32 »
Cukrzyca to jest jakaś masakra. Kilka lat temu po wylewie spowodowanym zaawansowaną cukrzycą zmarł kolega co przy 180cm wzrostu miał ok. 70 kg wagi. Jak balowaliśmy w knajpach to myśmy żarli burgery i pizze a ten sałatki, my kiełbacha z grilla on grillował warzywa. Jak nam powiedział że ma masakryczną cukrzycę uważaliśmy że nas wkręca, toż to był chłop co na spotkanie w Raciborzu przybiegał z Pszowa z buta.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna