Autor Wątek: Osmo sklep  (Przeczytany 8236 razy)

Offline GSK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #15 dnia: 24.09.2022, 15:06 »
Na początku przepraszam jeśli ktoś poczuje się obrażony. W tym własnie wątku wychodzi mentalność Polaka , tylko pojawiła się informacja a już judzię "psioczą" dajcie się wykazać a oceniajcie po jakimś czasie. Ja tam życzę chłopakom powodzenia. Niech równają do najlepszych sklepów.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #16 dnia: 24.09.2022, 15:34 »
Kiepskie argumenty.
Niestety, ale do jednego to trafi, a do drugiego już nie. Tak samo często podaję różnego rodzaju porównania, przykłady i tak samo ludzie mi piszą, że kiepskie porównanie, ale tutaj jest potrzebna wyobraźnia, której nie da się nauczyć w szkole.
Tak jak kolega ledi12 czy pewu napisał. Na rynku jest zbyt duża konkurencja, do tego forma sklepu jak widać się nie sprawdziła skoro to już 3 firma przejmuje sklep, a założenie sprzedażowe jest ciągle takie samo.
Wątpię, żeby w najbliższym czasie powstał jakiś większy sklep od zera i miał jakąkolwiek siłę przebicia na naszym rynku. Konkurencja na tyle się rozwinęła, że raczej nikt już nie przebije drapieżnika czy pleciony.
Bardziej spodziewam się bankructwa, Raven już zwinął żagle. Wędkarzy z drogim sprzętem będzie wg mnie coraz mniej, bo wędkarstwo stało się obecnie zbyt drogie co widać po cenie jak wszystko poszło 30% w górę.
Taki offtopic, u mnie na wodzie specjalnej PZW planują podwyżkę z 250 zł na 400 zł i to jest za dużo. A jak zostanie 250 zł to wpuszczą połowę ryb co wpuszczali, bo przecież ryby podrożały o 100%.

Tak czy siak życzę powodzenia, ale mamy czasy bessy. A to dopiero pierwszy rok. Najgorsze przed nami.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #17 dnia: 24.09.2022, 15:46 »
A ja byłem w sklepie w Będzinie jeszcze pod szyldem oryginalnego Feedersklepu z ekipą. I to co zobaczyłem bardzo mi się spodobało, życzyłbym sobie takich sklepów więcej.
A dlaczego się rozpadł ? Na pewno nie przez wyniki finansowe na bank był tam jakiś konflikt wewnętrzny.
Nie mniej życzę im powodzenia i odniesienia sukcesu.
Chociaż nic to w moim życiu nie zmieni ;) lista zakupów na przyszły rok w D cały czas się wydłuża.
Moim zdaniem kto będzie chciał kupić drogi czy tani sprzęt i tak go kupi. Wędkarzy nad wodą jest co raz więcej a za tym idą zakupy.

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #18 dnia: 24.09.2022, 19:31 »
A ja Dawidowi dobrze życzę, jeśli będzie miał ciekawą ofertę to chętnie skorzystam. Nie mam zamiaru spekulować czy będzie to powtórka z rozrywki, czy ma dużą konkurencję, czy mu wyjdzie, itd. Nie mam bólu dupy o to i nie będę internetowym doradcą, co ma Dawid zrobić lub nie. To jego biznes. Feedersklep upadł i się z tym pogodziłem. Nie obchodzi mnie czy przyczyną był konflikt wewnętrzny czy może nie płacili dostawcom. Jeśli to drugie to się nie dziwię, że upadł. Mi krzywdy nie zrobili, a wręcz przeciwnie, byłem bardzo zadowolony z zakupów u nich.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 433
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #19 dnia: 24.09.2022, 19:54 »
Kiepskie argumenty.
Niestety, ale do jednego to trafi, a do drugiego już nie. Tak samo często podaję różnego rodzaju porównania, przykłady i tak samo ludzie mi piszą, że kiepskie porównanie, ale tutaj jest potrzebna wyobraźnia, której nie da się nauczyć w szkole.
Tak jak kolega ledi12 czy pewu napisał. Na rynku jest zbyt duża konkurencja, do tego forma sklepu jak widać się nie sprawdziła skoro to już 3 firma przejmuje sklep, a założenie sprzedażowe jest ciągle takie samo.
Wątpię, żeby w najbliższym czasie powstał jakiś większy sklep od zera i miał jakąkolwiek siłę przebicia na naszym rynku. Konkurencja na tyle się rozwinęła, że raczej nikt już nie przebije drapieżnika czy pleciony.
Bardziej spodziewam się bankructwa, Raven już zwinął żagle. Wędkarzy z drogim sprzętem będzie wg mnie coraz mniej, bo wędkarstwo stało się obecnie zbyt drogie co widać po cenie jak wszystko poszło 30% w górę.
Taki offtopic, u mnie na wodzie specjalnej PZW planują podwyżkę z 250 zł na 400 zł i to jest za dużo. A jak zostanie 250 zł to wpuszczą połowę ryb co wpuszczali, bo przecież ryby podrożały o 100%.

Tak czy siak życzę powodzenia, ale mamy czasy bessy. A to dopiero pierwszy rok. Najgorsze przed nami.
Piszesz że trzecia firma przejmuje sklep, że forma się nie sprawdziła i cały wywód, a nie wziąłeś pod uwagę, że firma może rozpaść się nie przez brak sprzedaży a przez kiepskie zarządzanie. Na temat formy sprzedaży czy się sprawdziła czy nie, nie wiemy nic, wiemy, że feedersklep kupił w większości genlog, a w miejscu gdzie prowadzono stacjonarkę wprowadziło się osmo. Nie oznacza to wcale 3cich rąk...a wędkarzy z drogim sprzętem przybywa właśnie, co widać po necie i grupach czego ludzie szukają. Także sorki, ale mega słaba argumentacja zarówno od strony diagnozy sklepu jak i rynku. Polska dopiero wdrapuje się na górkę sprzętową.

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #20 dnia: 24.09.2022, 19:56 »
Ja również uważam, że jeśli będzie to w jakimś stopniu konkurencja dla Drapiezcow czy innych sprzedawców że znanego portalu, tym lepiej dla nas, klientów.
Dominik

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 863
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #21 dnia: 24.09.2022, 20:11 »
Jak można pisać, że to powtórka z rozrywki, skoro warszawski feedersklep to obecny feederland i tam działa wszystko na tip top. Póki był feeder sklep ze starą ekipą wszysyko było ok, jak zimą przejął go genlog to się wszystko zesrało, a teraz chyba ktoś kolejny po genlogu i sklep całkowicie padł. Na śląsku mamy tylko Drevera z tych konkretnych z klamorami do feedera, teraz będą dwa fajne sklepy. Fishing Markt to dno dna, tego nawet nie biorę pod uwagę.

ps ktoś pamięta Duxona ? ;D
Dzierżno uzależnia

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #22 dnia: 24.09.2022, 23:40 »
Być może się nie znam na rynku, ciągle gdzieś coś zamykają u mnie, a to piekarnia a to pizzeria. To samo będzie i w wędkarstwie. Sklepy nad Odrą mogą się pożegnać z obrotami jakie miały.

Mnie zastanawia ile się czeka w tym sklepie jak jest np. 3-4 klientów naraz. Rozumiem, że zamówienia internetowe wtedy są odkładane na bok. No chyba, że są pustki, a to oznacza niskie obroty.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 433
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #23 dnia: 25.09.2022, 05:52 »
Być może się nie znam na rynku, ciągle gdzieś coś zamykają u mnie, a to piekarnia a to pizzeria. To samo będzie i w wędkarstwie. Sklepy nad Odrą mogą się pożegnać z obrotami jakie miały.

Mnie zastanawia ile się czeka w tym sklepie jak jest np. 3-4 klientów naraz. Rozumiem, że zamówienia internetowe wtedy są odkładane na bok. No chyba, że są pustki, a to oznacza niskie obroty.
Kolejny argument Odra... wędkarzy nie otruto, myślisz, że oni zostaną w domu? To że sklepiki nad Odrą mniej zarobią nie znaczy że rynek umarł, zarobią więcej w innej okolicy. Co do samego sklepu znowu wykazujesz się ignoranctwem, jak działał w pierwszej odsłonie przecież jest w sieci, w salonie 2 do obsługi bieżącej i do rozmowy z klientami, a od strony magazynu kilkanaście osób, więc już się nie musisz zastanawiać tylko właśnie posiadłeś wiedzę, że było to zaplanowane dobrze. Tak samo sam salon - towar po sztuce, reszta na magazynie, nikt Ci nie rozpakowuje nowych opakowań, nie maca po kilka sztuk tego samego, zmniejsza się ryzyko kradzieży i uszkodzeń delikatnego sprzętu, a zwiększa przejrzystość a nie sterty tego samego asortymentu w jednym miejscu i przekopywanie w poszukiwaniu właściwej rzeczy. Tam problemem nie były zamówienia i sposób prowadzenia sklepu, tylko sposób prowadzenia biznesu jako całości.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #24 dnia: 25.09.2022, 09:42 »
Niepotrzebnie się kłócicie, zwłaszcza, że obydwaj macie rację. Sklepy będą padać lub się zamykać. Nie widzę potrzeby aby mieć otwarty sklep przez cztery zimowo-jesienne miesiące, co generuje koszmarne koszta, podczas gdy się niewiele sprzedaje. Wygrają ci co mają silną sprzedaż w internecie, reklamę zapewniana przez filmy na YT. Wybicie ryb na Odrze też się odbije na sprzedaży w kilku rejonach Polski, zwłaszcza od Głogowa za Zieloną Górę, ale nie będzie to tak koszmarny spadek obrotów.

Na pewno czeka nas jedno, polskie sklepy wędkarskie będą musiały się dopasować do sytuacji na rynku, związanej z wojna w Ukrainie. Polski rząd dość ostro traktuje biznes prywatny, i przerzuci koszty wzrostu cen gazu czy węgla na niego, co świadczy tylko o tym, jacy to są ignoranci. Dlatego możemy się spodziewać sporych zmian w działaniu, i nie wieszałbym psów na 'innym podejściu' jak w przypadku Osmo. Zastanówcie się, ile kosztować będzie utrzymanie sklepu przez  trzy, cztery miesiące, gdzie trzeba płacić za prąd i ogrzewanie, pracownikom itd, nie mając konkretnych przychodów. Spodziewam się sporych przecen i wyprzedaży.

Ciekawie do tematu podeszli Brytole. Obniżają podatki i wspierają biznes prywatny, aby mógł dalej działać. Tu nie będzie takiej fali zamknięć, zimy są też łagodniejsze. Dlatego tutaj wędkarstwo nie dostanie torpedy od rządu, w Polsce zaś może być ostro. Nie liczyłbym też na to, że Chińczycy będą klepać wszystko w tych samych cenach. Szykuje się wielka podwyżka, związana z cenami energii. Koszt transportu też wzrośnie, więc jak możecie to kupcie sobie co trzeba dziś, bo taniej nie będzie, te czasy minęły. Obecnie mamy do czynienia z towarem, który został wyprodukowany wiele miesięcy temu, w większości wypadków przed wybuchem wojny.

Lucjan

Offline Pszenicznik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #25 dnia: 25.09.2022, 09:52 »
Postanowiłem, że zabiorę głos w tej dyskusji i podzielę się moimi obserwacjami tak na chłodno.

Sprzedaż w sklepie wędkarskim do super rentownych nie należy z uwagi na obrót w zdecydowanej większości nie swoją produkcją. Nie jest to też wybitnie trudne przedsięwzięcie to też wiele sklepów analogowych jak i online oferuje artykuły wędkarskie inkasując marżę. Największy zysk osiąga się na innowacyjnych rozwiązaniach własnej produkcji bądź ogromnym asortymencie i masowej sprzedaży.

Każdy sklep internetowy z wędkarstwem zwiększa konkurencje na rynku najczęściej w danym kraju próbując dobrać się do przysłowiowego tortu. My jako klienci powinniśmy się cieszyć z ich otwarcia i kręcić głową z powodu zamknięcia. Młode sklepy są dużo bardziej plastyczne w dostosowywaniu oferty do klienta, co dla starym wyliniałym kocurom zajmuje lata tutaj może trwać kilka tygodni.

Stacjonarne sklepy internetowe przynajmniej w moich okolicach chorują na przypadłość "braku wiedzy", wiele produktów, które oferują nie została przez nich nawet w minimalnym stopniu sprawdzona i sprzedawcy nie są w stanie o nich nic powiedzieć. Klientów, którzy nie są laikami i już co nie co wiedzą o wędkarstwie traktują jak intruzów bo nie kupią byle chłamu.

Działalność w której współpracują ze sobą koledzy lub znajomi bardzo często skazana jest na porażkę z powodu podzielności zysków. Dużo lepiej wygląda to w przypadku jednego właściciela, kilku pracowników oraz obcych inwestorów lub jednego właścicela-inwestora. Gdy przychodzi do podziału zysków nawet kilkunastoletnia przyjaźń potrafi zostać zerwana.

Sklepy internetowe natomiast mają problem z dobrą prezentacją produktu. Tylko sklep Drapieżnik zrobił tutaj jakiś postęp chociaż wciąż jest to niewielki krok. Oczywiście jest dzisiaj możliwość zwrotu produktów zakupionych przez internet jednak zajmuje to czas, który niekiedy jest wiecej warty niż wydane pieniądze.

Ktoś wspomniał, że górkę wędkarstwa mamy już za sobą, ja jestem odmiennego zdania. Globalnie wychodzimy z dynamicznego wzrostu gospodarczego co przekładać się będzie większą ilość czasu do zagospodarowania dla własnych pasji. Wielu ludzi, których znam ma już dość wiecznej pogoni za zyskiem od świtu do zmierzchu. Luksusowe produkty z zakresu wędkarstwa staną się domeną zawodniczą, pozostali będą szukać raczej wersji budżetowych i ze średniej półki cenowej. Kolejną przesłanką mówiąca o zbliżających się "dobrych czasach" dla wędkarstwa to ogrom innowacji wprowadzonych w ostanich latach. Sam po wielolteniej przerwie byłem zaskoczony tym ile nowych rzeczy jest do odkrycia. Zmniejszające się dochody producentów wzmagają chęć zmian w celu utrzymania zysków to też muszą rywalizować między sobą i wprowadzać coraz to nowe rozwiązania, które będą ułatwiać ludziom życie lub zwyczajnie zwiększać ich skuteczność.

Od siebie życzę sklepowi Osmo świetlanej przyszłości, nie oglądania się za siebie i podążania za głosem klientów.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #26 dnia: 25.09.2022, 10:10 »
Jak można pisać, że to powtórka z rozrywki, skoro warszawski feedersklep to obecny feederland i tam działa wszystko na tip top. Póki był feeder sklep ze starą ekipą wszysyko było ok, jak zimą przejął go genlog to się wszystko zesrało, a teraz chyba ktoś kolejny po genlogu i sklep całkowicie padł. Na śląsku mamy tylko Drevera z tych konkretnych z klamorami do feedera, teraz będą dwa fajne sklepy. Fishing Markt to dno dna, tego nawet nie biorę pod uwagę.


Problem w tym, że w pierwszym momencie sklep odnosi sukcesy, sporo inwestuje, być może właściciele sami sporo z tego korzystają, a potem są zatory płatnicze i 'zawał'. Dlatego dla mnie sklep, który okrada dostawców, nie płacąc im za towar, powinien być 'linczowany' przez nas, ponieważ wcale na tym nie korzystamy wymiernie, a są osoby, co mają wielkie problemy potem, jak ci co tracą pracę (przedstawiciele handlowi, pracownicy) czy właściciele form, którzy wiele kasy włożyli w firmę, towar, i cwaniaki im za niego nie płacą. Obecnie były dwie takie firmy, Gozdawa i feedersklep właśnie z tego co wiem. Jeżeli piętnujemy kłusownictwo i zabieranie ryb na potęgę, to dlaczego nie mamy piętnować okradania innych? Bo wielu właścicieli takich biznesów doskonale wie, że nie zapłaci za towar dostawcy, ściemnia ich.

Nie twierdzę, że tak jest teraz, jednak wątpię aby pracownicy feedersklepu wyrolowali tutaj kogoś. Zrobił/zrobili to właściciele i to jest przykre. Oby nie było powtórki.
Lucjan

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #27 dnia: 25.09.2022, 12:20 »

Kolejny argument Odra... wędkarzy nie otruto, myślisz, że oni zostaną w domu? To że sklepiki nad Odrą mniej zarobią nie znaczy że rynek umarł, zarobią więcej w innej okolicy. Co do samego sklepu znowu wykazujesz się ignoranctwem, jak działał w pierwszej odsłonie przecież jest w sieci, w salonie 2 do obsługi bieżącej i do rozmowy z klientami, a od strony magazynu kilkanaście osób, więc już się nie musisz zastanawiać tylko właśnie posiadłeś wiedzę, że było to zaplanowane dobrze. Tak samo sam salon - towar po sztuce, reszta na magazynie, nikt Ci nie rozpakowuje nowych opakowań, nie maca po kilka sztuk tego samego, zmniejsza się ryzyko kradzieży i uszkodzeń delikatnego sprzętu, a zwiększa przejrzystość a nie sterty tego samego asortymentu w jednym miejscu i przekopywanie w poszukiwaniu właściwej rzeczy. Tam problemem nie były zamówienia i sposób prowadzenia sklepu, tylko sposób prowadzenia biznesu jako całości.
A wystarczyło wejść na olx, allegrolokalnie i zobaczyć ile ludzie sprzedaje łodzi, silników w okolicach rzeki Odry, więc jednak dali sobie spokój z odrą :)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 433
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #28 dnia: 25.09.2022, 12:33 »

Kolejny argument Odra... wędkarzy nie otruto, myślisz, że oni zostaną w domu? To że sklepiki nad Odrą mniej zarobią nie znaczy że rynek umarł, zarobią więcej w innej okolicy. Co do samego sklepu znowu wykazujesz się ignoranctwem, jak działał w pierwszej odsłonie przecież jest w sieci, w salonie 2 do obsługi bieżącej i do rozmowy z klientami, a od strony magazynu kilkanaście osób, więc już się nie musisz zastanawiać tylko właśnie posiadłeś wiedzę, że było to zaplanowane dobrze. Tak samo sam salon - towar po sztuce, reszta na magazynie, nikt Ci nie rozpakowuje nowych opakowań, nie maca po kilka sztuk tego samego, zmniejsza się ryzyko kradzieży i uszkodzeń delikatnego sprzętu, a zwiększa przejrzystość a nie sterty tego samego asortymentu w jednym miejscu i przekopywanie w poszukiwaniu właściwej rzeczy. Tam problemem nie były zamówienia i sposób prowadzenia sklepu, tylko sposób prowadzenia biznesu jako całości.
A wystarczyło wejść na olx, allegrolokalnie i zobaczyć ile ludzie sprzedaje łodzi, silników w okolicach rzeki Odry, więc jednak dali sobie spokój z odrą :)
Chyba nie zrozumiałeś...to co piszesz nic nie zmienia w temacie wędkarskiego biznesu.

Online ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 400
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #29 dnia: 25.09.2022, 14:41 »
Widzę, że jest tutaj sporo „wielbicieli”, którzy od razu atakują w przypadku innego zdania. Jakieś przycinki o typowej polskości i inne bohomazy - ŻE NA DA. Panowie, rozumiem frustracje, ale trzymajcie nerwy na wodzy. Nikt nikomu źle nie życzy, ba!! Każdemu życzę, żeby wiodło sie jak najlepiej. Zwyczajnie robie zimną kalkulację z perspektywy zwykłego kowalskiego i zastanawiam się co kolejny taki sklep będzie miał do zaoferowania, żeby wybrać go spośród konkurencji.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg