Autor Wątek: Osmo sklep  (Przeczytany 8248 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #45 dnia: 10.10.2022, 09:18 »
Czyli zakładasz, że sklep będzie bazował na fanach, może tak ;) Myślałem, że kryterium ceny lub solidnej obsługi klienta gra tu pierwsze skrzypce, a nie to, że ktoś robi filmy na YT i mi się podobają. W porządku też są ludzie, którzy prowadzą, powiadasz, to zobaczmy chociażby Dawida, jak w porządku to pewnie w dobrych cenach w sklepie pod jego szyldem będą przynęty "autorskie", a nie czekaj przecież to cena jak w każdym innym sklepie, czyli po prostu lepiej nabić sobie podwójną marżę. Taki ukłon w stronę "fanów" ;)  Wiem, że wolny rynek i te sprawy, ale zazwyczaj cena u teoretycznego "źródła" powinna być na korzyść, a tutaj nawet o tym nie pomyśleli i to przy otwarciu :)  Moim zdaniem nie widać tam impulsu, który ma przyciągać klienta.

Zakładanie kryterium cenowego jest błędne, tym bardziej że na określone produkty cena minimalna może być ustalona przez producenta i sprzedawca nic z tym nie zrobi. Jakość obsługi bez względu na branżę gra pierwsze skrzypce więc to nie podlega dyskusji, a czy bazował na fanach-nie wiem, ja zawsze jak mam do wydania na coś pieniądze to staram się je wydawać u ludzi których znam, bądź robią coś wg. mnie dobrego (ta wartość dodana o której pisałem). Osobiście pracuję w sprzedaży usług i cena to nie wyznacznik, to jedna ze składowych biznesu, jakościowa obsługa, reklamacja, doradztwo, są w mojej ocenie wyższymi wartościami, bo można albo sprzedać, albo sprzedawać. Sklep który chce tylko sprzedać, jest skazany na porażkę, a żeby sprzedawać-trzeba spełniać powyższe. Fan to przecież nic innego jak zadowolony klient, właściwie widz z tego co jest oferowane na danym kanale-jeśli zamieni się go w zadowolonego klienta sklepu-droga dobra, każdy kanał sprzedaży prowadzony w umiejętny sposób jest dobry.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #46 dnia: 10.10.2022, 09:22 »
Ja już bym wolał donację złożyć, z prostego względu, więcej pieniędzy fizycznie dostanie dana osoba (omijamy wypłaty, większość podatków itp.). Sklep jak dla mnie musi być konkurencyjny i tyle, może są ludzie, którzy się łapią na jakieś tam zażyłości youtubowe, w sklepie Górka też jest jednak asortyment, który się deko wybija. Czemu Drapieżnik jest tak popularny? Prosta sprawa, w okresach promocyjnych często najlepsze ceny na rynku, a tym co już siedzą dłużej rabat stały też pozwala wyciągnąć rzeczy w bardzo dobrych cenach. Dodatkowo usługi, które świadczą są ekspresowe i nie raz czytamy o tym, że załatwiają coś pomimo swoich obowiązków (jakąś część zamienną czy inną pierdołę) i tym właśnie klienta się kupuje na stałe. Do sklepu przychodzę po towar w jak najlepszej cenie i przy grubszych rzeczach, gdzie chce być pewny gwarancji po jak najlepszą obsługę klienta.

Donacja to datek jednorazowy-więc proszę Cię....co ma to wspólnego ze sprzedażą? Drapieżnik jest popularny nie przez promocje cenowe, tylko umiejętne prowadzenie biznesu, cenowo nawet z VIPem jest średni i w sieci można kupić taniej, jednak korzystam z drapieżców-dlaczego? Bo lubię święty spokój i wiem, że moje pieniądze nie poszły w błoto na fejkowy sklep z 50% rabatami. To jest sprzedaż-idziesz tam gdzie czujesz się dobrze i dobrze jesteś obsłużony.

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #47 dnia: 10.10.2022, 09:37 »
Zakładanie kryterium cenowego jest podstawą zakupów, drugą obok obsługi klienta. Tym się charakteryzuje sprzedaż produktów. Nie jakieś tam lelum polelum i inne wymysły można sobie to tak tłumaczyć, oczywiście. Nawet tutaj to widać, że nikt nie chce bezpodstawnie dopłacać, sklepów jest wiele i zazwyczaj większość z nas kieruje się w pierwszej kolejność kryterium ceny i tym czy zakupy w danym sklepie są bezpieczne, potem ewentualnie ocenia się obsługę klienta i podejmuje decyzję, czy w sklepie zostanę na dłużej. To jest element konkurencji na rynku. Tu się nie ma z czym bić :)

Ja jestem prostym człowiekiem, widzę załóżmy osmo za 20 złotych w lokalnym sklepie, a w sklepie u Dawida za 25, to biorę za 20 i tyle. Tu nie ma wielkich filozofii, trochę inaczej jest jak kupujesz grubszy sprzęt, ale w rzeczach drobnych wygrywa cena, bo jakość produktu zazwyczaj się nie zmienia.

Drapieżnik jest średnio cenowo? W okresie promocyjnym tylko tam większość rzeczy kupuję, bo parę złotych jest taniej praktycznie na wszystkim, dodatkowo mają fajną obsługę klienta, gratisy bajery i pewną wysyłkę. Coś wychodzi u nich drogo? Kupię gdzie indziej. Jeżeli byłoby inaczej klepnąłbym na Shopee lub Allegro te parę złotych taniej od Pana Mariana G. z Bacików Średnich i też by było dobrze.

Zejdź na ziemię, większość z nas nie zarabia nie wiadomo ile :)

Argument "sklep jest fajny, bo chłopaki mają fajne filmy" dla mnie to kuriozum. Korzystaj do woli, przecież nikt Ci nie broni, dla mnie to nie wybijający się niczym sklep na polskim rynku, tak jak w poprzednim nie robiłem zakupów, bo było nieopłacalnie, tak pewnie w tym będzie to samo.
Plum

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #48 dnia: 10.10.2022, 10:09 »
Zejdź na ziemię, większość z nas nie zarabia nie wiadomo ile :)

Argument "sklep jest fajny, bo chłopaki mają fajne filmy" dla mnie to kuriozum. Korzystaj do woli, przecież nikt Ci nie broni, dla mnie to nie wybijający się niczym sklep na polskim rynku, tak jak w poprzednim nie robiłem zakupów, bo było nieopłacalnie, tak pewnie w tym będzie to samo.

Twardo po niej stąpam i to nie ja się biję "z cenami" tylko Ty.  Oczekujesz nie wiadomo jakich fajerwerków cenowych w nowym sklepie i rozczarowanie, że ma ceny rynkowe. No cóż...wyżej wyjaśniłem dlaczego. I tak, dalej mówimy o tych samych kupujących, u których w większości się nie przelewa, nie wiem dlaczego osądziłeś inaczej. Podałeś przykład kulek za 20 i 25zł-zupełnie błędny (dalej oczekujesz fajerwerków kilkanaście % taniej). Ja mówię o zakupach 25 do 25, że jak będę miał wydać te pieniądze u nieznanego sprzedawcy, lub u takiego z którym mi po drodze, to zostawię pieniądze u niego.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 080
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #49 dnia: 10.10.2022, 10:21 »
Zakładanie kryterium cenowego jest podstawą zakupów, drugą obok obsługi klienta. Tym się charakteryzuje sprzedaż produktów. Nie jakieś tam lelum polelum i inne wymysły można sobie to tak tłumaczyć, oczywiście. Nawet tutaj to widać, że nikt nie chce bezpodstawnie dopłacać, sklepów jest wiele i zazwyczaj większość z nas kieruje się w pierwszej kolejność kryterium ceny i tym czy zakupy w danym sklepie są bezpieczne, potem ewentualnie ocenia się obsługę klienta i podejmuje decyzję, czy w sklepie zostanę na dłużej. To jest element konkurencji na rynku. Tu się nie ma z czym bić :)

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Cena rzeczywiście jest ważnym kryterium, ale nie jedynym. Wielokrotnie kupuję na Allegro/Shopee. Często jest tak, że wybieram towar od pewnego sprzedającego, nawet jest jest odrobinę droższy, ale nie odbiegający zbytnio od średniej.

Przed zakupem zawsze sprawdzam negatywne komentarze. Jeśli są powtarzające się problemy albo sprzedający chamsko odpowiada, to taki sklep omijam łukiem, nawet jeśli ma najniższą cenę. Kiedy sklep Osmo pojawi się na Allegro/Shopee i będzie miał cenę nie odbiegającą mocno od średniej, to jak najbardziej tam kupię i to będzie podziękowanie za filmy itd. Sam się sporo nauczyłem z filmów Dawida i bardzo je cenię.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #50 dnia: 10.10.2022, 11:56 »
Zejdź na ziemię, większość z nas nie zarabia nie wiadomo ile :)

Argument "sklep jest fajny, bo chłopaki mają fajne filmy" dla mnie to kuriozum. Korzystaj do woli, przecież nikt Ci nie broni, dla mnie to nie wybijający się niczym sklep na polskim rynku, tak jak w poprzednim nie robiłem zakupów, bo było nieopłacalnie, tak pewnie w tym będzie to samo.

Twardo po niej stąpam i to nie ja się biję "z cenami" tylko Ty.  Oczekujesz nie wiadomo jakich fajerwerków cenowych w nowym sklepie i rozczarowanie, że ma ceny rynkowe. No cóż...wyżej wyjaśniłem dlaczego. I tak, dalej mówimy o tych samych kupujących, u których w większości się nie przelewa, nie wiem dlaczego osądziłeś inaczej. Podałeś przykład kulek za 20 i 25zł-zupełnie błędny (dalej oczekujesz fajerwerków kilkanaście % taniej). Ja mówię o zakupach 25 do 25, że jak będę miał wydać te pieniądze u nieznanego sprzedawcy, lub u takiego z którym mi po drodze, to zostawię pieniądze u niego.

Fajerwerków? Bardziej sklep poszukuje frajerków, skoro swój własny produkt, swoim ulubieńcom jako producent sprzedaje po cenie identycznie rynkowej, co mnie po prostu niesamowicie śmieszy. Widzisz Ty chcesz ich wspierać, oni już Ciebie nie bardzo skoro nawet we własnym sklepie działki z dystrybucji Ci nie odetną, której nie muszą robić, żeby chociaż cenowo na własnym produkcie się wybić ;)

Poza tym jak powiedziałem, że kryterium ceny i obsługi klienta gra tu pierwsze skrzypce, to temu pierwszemu zaprzeczyłeś, a teraz mi zarzucasz, że się fajerwerków spodziewam. :D To jednak ta cena gra czy nie gra roli? a nawet jak mieli deko taniej to wolę dać zarobić bardziej ogarniętym ludziom na rynku, którzy z tego żyją, bo czym innym jest prowadzenie sklepu (umiejętne, bez bicia się o pieniądze, jak pokazali to ostatnio wspomniane "w porządku" chłopaki), a czym innym nagrywanie na jutubie i łowienie ryb.

Cały zarys utrzymywania sklepu, bo postawił go ktoś kogo widziałem na filmie też jest dość zabawny ;) ale każdy kupuje gdzie lubi i co lubi, nic mi do tego.
Plum

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #51 dnia: 10.10.2022, 12:03 »
Bardzo wielu producentów - rzekłbym, że większość - sprzedaje swój produkt po cenie rynkowej. Inaczej straciliby sieć sprzedaży. Po co ktoś ma trzymać dany produkt u siebie w sklepie, skoro tylko nieliczni go kupują, bo mogą zrobić to taniej u producenta?

Są sklepy firmowe, owszem. Ale często w nich jest do dostania towar np. w opakowaniu zastępczym, czy w jakiś inny sposób wybrakowany. Towar "normalny" będzie tam w cenie "normalnej", a nie najtaniej na rynku.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #52 dnia: 10.10.2022, 12:24 »
Bardzo wielu producentów - rzekłbym, że większość - sprzedaje swój produkt po cenie rynkowej. Inaczej straciliby sieć sprzedaży. Po co ktoś ma trzymać dany produkt u siebie w sklepie, skoro tylko nieliczni go kupują, bo mogą zrobić to taniej u producenta?

Są sklepy firmowe, owszem. Ale często w nich jest do dostania towar np. w opakowaniu zastępczym, czy w jakiś inny sposób wybrakowany. Towar "normalny" będzie tam w cenie "normalnej", a nie najtaniej na rynku.

to takim tokiem myślenia idąc ceny powinno być wszędzie jednolite, a nie są ;) Jedne są powyżej ceny sugerowanej przez producenta, inne poniżej. Producenci dla sklepów sprzedają towar w różnych cenach, w zależności na jakie kwoty bierzesz Twoje rabaty rosną. Jest cena sugerowana, ale to też nie jest Twój wyznacznik za ile masz sprzedać. Wolny rynek tak ten twór zwą.
Plum

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #53 dnia: 10.10.2022, 12:36 »

Fajerwerków? Bardziej sklep poszukuje frajerków, skoro swój własny produkt, swoim ulubieńcom jako producent sprzedaje po cenie identycznie rynkowej, co mnie po prostu niesamowicie śmieszy. Widzisz Ty chcesz ich wspierać, oni już Ciebie nie bardzo skoro nawet we własnym sklepie działki z dystrybucji Ci nie odetną, której nie muszą robić, żeby chociaż cenowo na własnym produkcie się wybić ;)

Widzisz i cały czas boksujesz się z cenami, tylko wybierasz sobie ten kawałeczek wypowiedzi, dopowiadając sobie coś tam i negujesz moją wypowiedź. Sorki, tak nie pogadamy, powyżej napisałem Ci konkretne argumenty na temat cen i nie oczekuję od nikogo "odpalania działki" a Ty już tak. Sklep dla lojalnych klientów, czy na rozwój ma narzędzia w postaci konkursów, czasowych promocji rabatowych itp, a nie "odpalania działek"-bo spryciarz Kowalski kupi taniej, a sklep pominie sieć dystrybucji. Przy takim podejściu nie potrzebne rynkowi byłoby narzędzie "sprzedaży hurtowej", bo Kowalscy stali by u producenta pod drzwiami, jak sam widzisz wędkarstwo w tej materii nie odbiega od innych branż ku Twojemu niezadowoleniu. :)

Poza tym jak powiedziałem, że kryterium ceny i obsługi klienta gra tu pierwsze skrzypce, to temu pierwszemu zaprzeczyłeś, a teraz mi zarzucasz, że się fajerwerków spodziewam. :D To jednak ta cena gra czy nie gra roli? a nawet jak mieli deko taniej to wolę dać zarobić bardziej ogarniętym ludziom na rynku, którzy z tego żyją, bo czym innym jest prowadzenie sklepu (umiejętne, bez bicia się o pieniądze, jak pokazali to ostatnio wspomniane "w porządku" chłopaki), a czym innym nagrywanie na jutubie i łowienie ryb.

Cały zarys utrzymywania sklepu, bo postawił go ktoś kogo widziałem na filmie też jest dość zabawny ;) ale każdy kupuje gdzie lubi i co lubi, nic mi do tego.

Zauważ w jakiej kwestii zaprzeczyłem. Przeczytaj powoli i ze zrozumieniem, bez zbędnych emocji. Moje negowanie ceny dotyczyło jej dumpingowaniu z różnych powodów wg. Twoich racji czyli że otworzyli nowy to mają dać tanie, że powinni odsypywać tym co kupią bezpośrednio etc. Potem zacząłeś przytaczać ceny produktu 20-25 że Ty pójdziesz tam gdzie taniej, a ja pisałem 25-25, że robi się tam, gdzie "koszula bliska ciału"-z jakich powodów również napisałem, może być to zadowolenie z merytorycznych filmów, z porządnej obsługi, z sympatii do jakiegoś pracownika, czy innej Basi, która na kartce skrobnie, że spakowała dla Ciebie paczkę. Nie jest to istotne w tym momencie, przekaz, którego nie zrozumiałeś był jasny-nie musi sklep mieć najtańszej oferty na rynku by świetnie prosperować, wystarczy oferta średnia rynkowa i jakiś wyróżnik, który podejdzie klientom.
 Najzwyczajniej w świecie sprzedaż tak nie działa jak to rozpisujesz, wszystko inne wyżej wymienione, resztę ureguluje sam rynek.
Osobiście choć nie mam żadnego produktu marki Osmo szczerze chłopakom życzę powodzenia, bo tworzą oni coś dla nas-wędkarzy.


Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #54 dnia: 10.10.2022, 14:03 »
a nawet jak mieli deko taniej to wolę dać zarobić bardziej ogarniętym ludziom na rynku, którzy z tego żyją, bo czym innym jest prowadzenie sklepu (umiejętne, bez bicia się o pieniądze, jak pokazali to ostatnio wspomniane "w porządku" chłopaki), a czym innym nagrywanie na jutubie i łowienie ryb.

Cały zarys utrzymywania sklepu, bo postawił go ktoś kogo widziałem na filmie też jest dość zabawny ;) ale każdy kupuje gdzie lubi i co lubi, nic mi do tego.

No sam widzisz, że jednak sympatia do prowadzących sklep ma znaczenie. Ty chłopaków niespecjalnie lubisz, bo mieli jakieś spięcia, a innych uważasz za bardziej ogarniętych. I wolisz im dać zarobić.
Ja na przykład lubię kupować u Górka, bo lubię chłopa, choć ceny ma nieszczególnie konkurencyjne a i sporo towarów z oferty "aktualnie niedostępnych". Ale obsługa jest super, swoją drogą.
Kowalczyk postawił na sklep pełen rozpoznawalnych youtuberów - póki co jeszcze chyba nie padł. Jakbym łowił na spinning, to pewnie bym się co jakiś czas pofatygował te parę kilometrów, żeby z fachowcami w sklepie pogadać i przy okazji coś kupić.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #55 dnia: 03.12.2022, 11:10 »
Osmo fishing połączyło siły ze sklepem feedeland.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #56 dnia: 03.12.2022, 13:22 »
Osmo fishing połączyło siły ze sklepem feedeland.

Zapewne względy ekonomiczne, w obecnych czasach prowadzenie sklepu stacjonarnego to niemały koszt, lepiej go dzielić. Jak dla mnie lepiej że się łączą niż oba zamykają
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #57 dnia: 03.12.2022, 17:23 »
Osmo fishing połączyło siły ze sklepem feedeland.

Zapewne względy ekonomiczne, w obecnych czasach prowadzenie sklepu stacjonarnego to niemały koszt, lepiej go dzielić. Jak dla mnie lepiej że się łączą niż oba zamykają

Feederland to oddział warszawski feedersklepu przed podziałem (sprzedażą), tam Dawid maczał palce, więc nie dziwi ich połączenie.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #58 dnia: 03.12.2022, 17:35 »
Osmo fishing połączyło siły ze sklepem feedeland.

Zapewne względy ekonomiczne, w obecnych czasach prowadzenie sklepu stacjonarnego to niemały koszt, lepiej go dzielić. Jak dla mnie lepiej że się łączą niż oba zamykają

Feederland to oddział warszawski feedersklepu przed podziałem (sprzedażą), tam Dawid maczał palce, więc nie dziwi ich połączenie.

Niech im ta fuzja na dobre wyjdzie 🙂   

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 080
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #59 dnia: 11.01.2023, 13:56 »
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść