Autor Wątek: Składki 2023  (Przeczytany 21725 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #15 dnia: 04.10.2022, 15:52 »
Koniec zniżęk dla emerytów.

W przypadku moich wód,to jakieś 60% opłacających. Strzał w kolano związek robi.
Myślisz, że połowa zrezygnuje? Jeśli zniżka to 50%, wyszliby wtedy na zero.  Szczerze wątpię, by tyle zrezygnowało.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 049
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #16 dnia: 04.10.2022, 16:23 »
Jeśli chodzi o PZW, to łowię tylko na Jeziorce - malutkiej rzeczce (2-3 m. szerokości). Poza tym czasami na Mazurach (Sasek Wielki). W całym moim życiu ani razu nie miałem kontroli. Za to nagminnie spotykam dziadków, którzy ciągle stękają, że kiedyś ryb była masa, a teraz to już ledwo co. Jednocześnie wszystko co złapią, biorą na patelnię. Nie istnieje dla nich coś takiego jak wymiar ochronny itd. Podejrzewam, że składek nie opłacają.

Niestety podobnie jest na niewielkim (ok 1 ha) klubowym jeziorku niedaleko mnie (Mysiadło), na którym często łowię. Tam również jest masa dziadków z podejściem "dzień bez ryby na patelni dniem straconym". Od kilku lat próbujemy wprowadzić NK, ale niestety dużo zwolenników pracuje w weekendy i nigdy nie ma większości, żeby to przeforsować. Co roku przeprowadzane są niemałe (ok 300 kg), jak na taki zbiornik, zarybienia, ale ryby bardzo szybko (niecały miesiąc) się kończą i wieszają się już tylko małe leszczyki. Inna sprawa, że Ukraińcy również kradną i nie ma tego jak upilnować. Szczytem chamstwa wykazał się jeden członek, który po zawodach (organizowane raz w roku) udawał, że wypuścił ryby z siatki i chciał je zabrać do domu. Na szczęście został złapany i wywalony z klubu, a jego dane (imię, nazwisko oraz zdjęcie) przekazane członkom klubu, żeby go gonić z łowiska.

W związku z powyższym w tym roku postanowiłem jeździć na Przystanek Bielawa. To był bardzo dobry, lecz kosztowny pomysł, ale według mnie warto było - dawno się tak dobrze nie bawiłem :D
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 722
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #17 dnia: 04.10.2022, 17:21 »
W Okręgu Toruńskim w Nowym sezonie podwyżka o 145zł względem tego czy poprzednich sezonów. Czyli z 385 zrobi się 530 zł na wszystkie wody użytkowane przez nasz związek :money: :'(

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #18 dnia: 04.10.2022, 17:29 »
Koniec zniżęk dla emerytów.

W przypadku moich wód,to jakieś 60% opłacających. Strzał w kolano związek robi.
Myślisz, że połowa zrezygnuje? Jeśli zniżka to 50%, wyszliby wtedy na zero.  Szczerze wątpię, by tyle zrezygnowało.
Może nie połowa,ale ludzie u mnie mają po 1200 zł emerytury i poniżej tego renty,także koszt załóżmy 350-400 zł,może być ciosem,a i mentalność unoszenia się honorem również wchodzi w grę.
Płakał po nich nie będę.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #19 dnia: 04.10.2022, 17:53 »
PZW przeznaczyło w 2022 ogromne pieniądze na zarybienia, na utrzymanie PSR (do której wstąpiło tysiąc nowych strażników, skuszonych lukratywnymi pensjami), na budowy pomostów, organizację szeregu zawodów z cyklu GP gdzie żeby wygrać trzeba było złowić 50kg ryb, na wywózkę śmieci, na pozyskanie nowych wód itd więc podnoszą składki żeby pójść za ciosem. 8)

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 049
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #20 dnia: 04.10.2022, 18:00 »
Może nie połowa,ale ludzie u mnie mają po 1200 zł emerytury i poniżej tego renty,także koszt załóżmy 350-400 zł,może być ciosem,a i mentalność unoszenia się honorem również wchodzi w grę.
Płakał po nich nie będę.

Coraz więcej ludzi będzie łowić na dziko. Przecież i tak nie kontrolują pozwoleń, więc po co wyrzucać w błoto pieniądze na leki :facepalm:


PZW przeznaczyło w 2022 ogromne pieniądze na zarybienia, na utrzymanie PSR (do której wstąpiło tysiąc nowych strażników, skuszonych lukratywnymi pensjami), na budowy pomostów, organizację szeregu zawodów z cyklu GP gdzie żeby wygrać trzeba było złowić 50kg ryb, na wywózkę śmieci, na pozyskanie nowych wód itd

Papier wszystko przyjmie.

Edit: w niektórych okręgach rzeczywiście mogło tak być, ale to raczej margines. Ciekawe, kto wybudował sobie nowy dom itp.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #21 dnia: 04.10.2022, 18:16 »
Może nie połowa,ale ludzie u mnie mają po 1200 zł emerytury i poniżej tego renty,także koszt załóżmy 350-400 zł,może być ciosem,a i mentalność unoszenia się honorem również wchodzi w grę.
Płakał po nich nie będę.

Coraz więcej ludzi będzie łowić na dziko. Przecież i tak nie kontrolują pozwoleń, więc po co wyrzucać w błoto pieniądze na leki :facepalm:


PZW przeznaczyło w 2022 ogromne pieniądze na zarybienia, na utrzymanie PSR (do której wstąpiło tysiąc nowych strażników, skuszonych lukratywnymi pensjami), na budowy pomostów, organizację szeregu zawodów z cyklu GP gdzie żeby wygrać trzeba było złowić 50kg ryb, na wywózkę śmieci, na pozyskanie nowych wód itd

Papier wszystko przyjmie.

Edit: w niektórych okręgach rzeczywiście mogło tak być, ale to raczej margines. Ciekawe, kto wybudował sobie nowy dom itp.

Sęk w tym,że u mnie kontrole są bardzo często. Kilka razy w tygodniu,a w weekendy praktycznie zawsze. Straż rybacka państwowa głównie poluje na zapominalskich: brak wpisu w rejestr=100 zł.

Bombay

  • Gość
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #22 dnia: 04.10.2022, 18:27 »
PZW przeznaczyło w 2022 ogromne pieniądze na zarybienia, na utrzymanie PSR (do której wstąpiło tysiąc nowych strażników, skuszonych lukratywnymi pensjami), na budowy pomostów, organizację szeregu zawodów z cyklu GP gdzie żeby wygrać trzeba było złowić 50kg ryb, na wywózkę śmieci, na pozyskanie nowych wód itd więc podnoszą składki żeby pójść za ciosem. 8)
Fakt, że zezwolenie będzie drożało można przewidzieć. Starzy wędkarze odchodzą na wieczne wędkowanie, młodych praktycznie nie ma a postępująca globalizacja, ogłupienie młodych wychowanych w popkulturze tego też nie ułatwia. Nie ma też co ukrywać, że same struktury tej patologicznej instytucji są problemem. Ciągle rosnąca cena materiału zarybieniowego plus wymóg postawiony przez RZGW dotyczący zarybień tylko potęguje wzrost cen - włącza się błędne koło. Ludzi nie stać na zezwolenie, rezygnują z zezwoleń i spirala się nakręca. Przykład poniżej. Wędkarstwo umiera w takiej formie jaka była 30 lat temu, co nas czeka widać już teraz... lepsza komercja i łowienie ciągle tych samych ryb w wodzie gdzie ekosystem jest tak prosty, że nawet ochotka nie wyżyje.

Zarybienia w pzw to nie tylko karpie itd. to także abstrakcyjne pomysły z punktu widzenia wędkarza, niestety ogromnie kosztowne.
Tutaj kłania się forma zarybień narybkiem wiosennym... to pozostawię bez komentarza.
https://www.facebook.com/OkregPZWwToruniu/posts/pfbid02izJRv8gvpqhXA6WRxfRewe28e1HVzR4hEsBZjdAmZB22nw5yTpWugUJnzNVhMUTgl

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #23 dnia: 04.10.2022, 21:21 »
Wygląda na to że PZW strzela sobie teraz w kolano :facepalm:
C&R

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #24 dnia: 04.10.2022, 21:45 »
Ogólno narodowa tragedia.
Bo karta będzie kosztować 150zł.
Śmiechu warta sytuacja... A fejsie jakie płacze...
Ja rozumiem gdyby tą karta kosztowała 1000zł i pikneli by na 1500zł.
Panowie te żale to jakaś kpina.
150 zł 10 paczek fajek.
6 butele wódki.
3 opakowania dobrej zanęty.

Łzy się same cisną do oczu :'( 8)
Maciek

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #25 dnia: 04.10.2022, 21:57 »
Ogólno narodowa tragedia.
Bo karta będzie kosztować 150zł.
Śmiechu warta sytuacja... A fejsie jakie płacze...
Ja rozumiem gdyby tą karta kosztowała 1000zł i pikneli by na 1500zł.
Panowie te żale to jakaś kpina.
150 zł 10 paczek fajek.
6 butele wódki.
3 opakowania dobrej zanęty.

Łzy się same cisną do oczu :'( 8)
Ale nie chodzi o 150zł, chodzi o to, że jest co raz drożej a nad wodą lipa... Ja chętnie płaciłbym te 1500 zł albo 500zl za jeden zbiornik, jeśli byłyby to rybne wody.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 370
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #26 dnia: 04.10.2022, 22:14 »
Ale nie chodzi o 150zł, chodzi o to, że jest co raz drożej a nad wodą lipa... Ja chętnie płaciłbym te 1500 zł albo 500zl za jeden zbiornik, jeśli byłyby to rybne wody.

PZW nie jest nastawione na pojedyncze zbiorniki. Ma tych wód sporo i musi je zgodnie z operatem zarybiać, bo jak nie, to patrz Kalisz. Na razie idą w podwyżki, ale być może sytuacja finansowa zmusi do pozbywania się wód - zostaną "flagowe" i rybackie. Może więc dojdzie do tego, o czym mówisz. Choć wtedy obłożenie tych wód będzie masakryczne.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #27 dnia: 04.10.2022, 22:14 »
Ogólno narodowa tragedia.
Bo karta będzie kosztować 150zł.
Śmiechu warta sytuacja... A fejsie jakie płacze...
Ja rozumiem gdyby tą karta kosztowała 1000zł i pikneli by na 1500zł.
Panowie te żale to jakaś kpina.
150 zł 10 paczek fajek.
6 butele wódki.
3 opakowania dobrej zanęty.

Łzy się same cisną do oczu :'( 8)

Nie chodzi o cenę. Chodzi o to co się dostaje w zamian.

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #28 dnia: 05.10.2022, 01:50 »
Ja w tym roku z Wisłą płaciłem 290 ileś złotych a na Wisła nie byłem a na PZW tylko 5 razy i żadnej ryby nie zabranej

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #29 dnia: 05.10.2022, 05:21 »
Ogólno narodowa tragedia.
Bo karta będzie kosztować 150zł.
Śmiechu warta sytuacja... A fejsie jakie płacze...
Ja rozumiem gdyby tą karta kosztowała 1000zł i pikneli by na 1500zł.
Panowie te żale to jakaś kpina.
150 zł 10 paczek fajek.
6 butele wódki.
3 opakowania dobrej zanęty.

Łzy się same cisną do oczu :'( 8)

Dokładnie Maciek. :bravo: :thumbup: