Autor Wątek: Składki 2023  (Przeczytany 22336 razy)

Bombay

  • Gość
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #30 dnia: 05.10.2022, 06:13 »
Ogólno narodowa tragedia.
Bo karta będzie kosztować 150zł.
Śmiechu warta sytuacja... A fejsie jakie płacze...
Ja rozumiem gdyby tą karta kosztowała 1000zł i pikneli by na 1500zł.
Panowie te żale to jakaś kpina.
150 zł 10 paczek fajek.
6 butele wódki.
3 opakowania dobrej zanęty.

Łzy się same cisną do oczu :'( 8)
To ma sens. Inflacja odbije się także na komercjach a gdy naprawdę rzadko zagląda nad wody PZW to naprawdę nie ma sensu kupować zezwolenia.

Offline ryukon1975

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #31 dnia: 05.10.2022, 06:25 »
W zeszłym roku zapłaciłem wszystkich opłat 400 zł u siebie w Okręgu. W tym roku będę zadowolony jak się zmieszczę w 500 zł. Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi wyżej na żadne poprawy nie liczę. Każdy pisze co chce i jak chce, spis żalów i pobożnych życzeń. Żadnego wspólnego stanowiska czy zdania. Jeśli tak wygląda to w kołach czy Okręgach podczas zebrań i ustalania działania to wiem dlaczego PZW jest taki a nie inny i dlaczego jeszcze długo lepszy nie będzie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #32 dnia: 05.10.2022, 06:58 »
Ogólno narodowa tragedia.
Bo karta będzie kosztować 150zł.
Śmiechu warta sytuacja... A fejsie jakie płacze...
Ja rozumiem gdyby tą karta kosztowała 1000zł i pikneli by na 1500zł.
Panowie te żale to jakaś kpina.
150 zł 10 paczek fajek.
6 butele wódki.
3 opakowania dobrej zanęty.

Łzy się same cisną do oczu :'( 8)

Nie chodzi o cenę. Chodzi o to co się dostaje w zamian.

HM...możliwość wędkowania.
Gdy jedziesz nad polskie morze nie dostajesz w klimatycznym butelki z jodem :-X tylko możliwość oddychania świerzym morksim powietrzem :facepalm: 8) :P :'(
Maciek

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #33 dnia: 05.10.2022, 07:37 »
Mi się wydaje, że nic się nie zmieni. Jak już to będą to jakieś szczątkowe liczby.
To jak w sklepach, wzrost cen jest spektakularny, ludzie robią oj oj oj, a popyt nie wyhamowuje. PZW czuje, że niedługo może się zrobić nieciekawie, więc Ci u góry muszą sprezentować sobie z czegoś "odprawy" przez kolejne kilka lat, a że wszędzie jest drogo, każdy podwyższa to i związek podwyższa ;)

Osoby, które wybrały komercje to już od dawna na nich siedzą, jak ja chociażby, tutaj jakieś spektakularnego przeskoku nie będzie, bo wejściówki na zbiornikach komercyjnych też idą w górę.
Plum

Offline krzys_u

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piastów
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #34 dnia: 05.10.2022, 09:14 »
W tym sezonie pierwszy raz nie opłaciłem PZW i chyba tak zostanie,
raz mnie naszło na nocne posiedzenie nad Bugiem to opłaciłem opłatę 3 dniową dla niezrzeszonych
ale potraktowałem ten wyjazd raczej jako grillowo-turystyczny :)
Jestem w stowarzyszeniu wędkarskim na niewielkiej gliniance i chociaż zjawisko dziadkowo-mięsiarskie też jest u nas powszechne,
to i tak jestem ogólnie zadowolony z efektów w tym sezonie.

Offline Medunamun

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Klub Mazowsze
  • Lokalizacja: WPR
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #35 dnia: 05.10.2022, 09:22 »
W tym sezonie pierwszy raz nie opłaciłem PZW i chyba tak zostanie,
raz mnie naszło na nocne posiedzenie nad Bugiem to opłaciłem opłatę 3 dniową dla niezrzeszonych
ale potraktowałem ten wyjazd raczej jako grillowo-turystyczny :)
Jestem w stowarzyszeniu wędkarskim na niewielkiej gliniance i chociaż zjawisko dziadkowo-mięsiarskie też jest u nas powszechne,
to i tak jestem ogólnie zadowolony z efektów w tym sezonie.

Mam tak samo. PZW unikam, nie chcę ich sponsorować. Poza tym stowarzyszenie + komercje. Oby tylko móc więcej czasu spędzać nad wodą :narybki:
Pozdrawiam :)

Konrad, Feeder Klub Mazowsze

PB: karp 9,07 kg, Łowisko Kamień

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #36 dnia: 05.10.2022, 09:51 »
Są to jedyne NK w Mazowieckim i Skierniewickim
Jak to nie jest tajemnicą możesz napisać gdzie ? Po tym co w tym sezonie moje oczy widziały na zbiorniku gdzie wedkuję zaczynam powoli się nad tym zastanawiać
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #37 dnia: 05.10.2022, 10:08 »
Jaka tajemnica?

Zbiornik Kopalnia w Natolinie przy Grodzisku (obok zjazdu na A2)
Glinianka w Błoniu
Glinianka w Wiskitkach (koło zjazdu na A2 pod Żyrardowem)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #38 dnia: 05.10.2022, 10:49 »
Duże są to zbiorniki i czy mają gdzieś ponad 1ha wody ? Nie dotyczy Błonia bo tą wodę już widzialem
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #39 dnia: 05.10.2022, 11:12 »
Zbiornik Kopalnia pod Grodziskiem jest duży (i głęboki). Wiskitki mniej więcej to samo, co Błonie.

Nie umiem określić wielkości. Jeśli ktoś potrafi to zrobić na mapach gugla czy innych, poprosiłbym o info tutaj.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Świtek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: lubelskie
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #40 dnia: 05.10.2022, 11:13 »
Ja nie zamierzam rezygnować z PZW. Nie wyobrażam sobie nie pojechać nad moje lokalne rzeczki i starorzecza nad którymi spędziłem połowę dzieciństwa.
Z łowienia okazów już dawno się wyleczyłem.
Próbowałem komercji i znalazłem tylko tłok podrzucanie zestawów i pijaństwo.
Zauważyłem za to ciekawą rzecz jeśli chodzi o moje pobliskie rzeki. Coraz mniej ludzi nad nimi widzę. Ostatnio zajechałem nad odcinek gdzie 12 lat temu trzeba było wstać o drugiej nad ranem aby zająć miejscówkę. A w tym roku nie dość że było pusto, to nawet miejcówek wykoszonych było tylko ze dwie. Ewidentnie coraz mniej ludzi łowi na PZW co bardzo mnie cieszy.  O dziwo i ryba jest tylko nie łatwa do złowienia.
Zanim dobrałem się do większych leszczy minął prawie miesiąc. Za to później łowiłem je regularnie. Domyślam się że wielu przyjeżdżało i zjeżdżało o kiju, później wybierając komercje bo tam na pewno jest ryba. Oby więcej takich.

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #41 dnia: 05.10.2022, 11:47 »
Ja nie zamierzam rezygnować z PZW. Nie wyobrażam sobie nie pojechać nad moje lokalne rzeczki i starorzecza nad którymi spędziłem połowę dzieciństwa.
Z łowienia okazów już dawno się wyleczyłem.
Próbowałem komercji i znalazłem tylko tłok podrzucanie zestawów i pijaństwo.
Zauważyłem za to ciekawą rzecz jeśli chodzi o moje pobliskie rzeki. Coraz mniej ludzi nad nimi widzę. Ostatnio zajechałem nad odcinek gdzie 12 lat temu trzeba było wstać o drugiej nad ranem aby zająć miejscówkę. A w tym roku nie dość że było pusto, to nawet miejcówek wykoszonych było tylko ze dwie. Ewidentnie coraz mniej ludzi łowi na PZW co bardzo mnie cieszy.  O dziwo i ryba jest tylko nie łatwa do złowienia.
Zanim dobrałem się do większych leszczy minął prawie miesiąc. Za to później łowiłem je regularnie. Domyślam się że wielu przyjeżdżało i zjeżdżało o kiju, później wybierając komercje bo tam na pewno jest ryba. Oby więcej takich.

Oby oby :) podoba mi się twoje podejście do tematu też podchodzę do tego podobnie jak nie tak samo.
Pozdrawiam :)
C&R

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #42 dnia: 05.10.2022, 12:11 »
Mi się wydaje, że nic się nie zmieni. Jak już to będą to jakieś szczątkowe liczby.
To jak w sklepach, wzrost cen jest spektakularny, ludzie robią oj oj oj, a popyt nie wyhamowuje. PZW czuje, że niedługo może się zrobić nieciekawie, więc Ci u góry muszą sprezentować sobie z czegoś "odprawy" przez kolejne kilka lat, a że wszędzie jest drogo, każdy podwyższa to i związek podwyższa ;)

Osoby, które wybrały komercje to już od dawna na nich siedzą, jak ja chociażby, tutaj jakieś spektakularnego przeskoku nie będzie, bo wejściówki na zbiornikach komercyjnych też idą w górę.
To nie będą szczątkowe liczby. Oj tutaj się mylisz i to bardzo.
1. Na łowiska specjalne PZW trzeba mieć opłaconą składkę członkowską, więc dla emeryta podwyżka z 50 na 150 zł + do tego jak u mnie łowisko specjalne 250 zł i limit 20 karpi, gdzie na kolejny rok mówi się o podwyżce składki na 400 zł, więc na start masz 250 zł drożej, a to są naprawdę duże pieniądze w dobie inflacji. Łącznie na łowienie nad jednym zbiornikiem będziesz musiał wydać ~600 zł, bo dochodzi jeszcze opłata za czyn.
2. Szykują się dużo mniejsze zarybienia wód ze względu na inflację, która też dotyka stawy hodowlane (w szczególności cena zboża, zus itp).
3. Paru moich znajomych płaci zezwolenia, a w ogóle nie pojawią się nad wodą, więc pewnie te osoby już zrezygnują z płacenia.
4. Dużo emerytów zrezygnuje nie tylko ze względu na opłaty, ale pewnie też ze względu na swoje zdrowie - jakby nie patrzeć to się starzeją z roku na rok.

Za 2 lata może być tragedia z ilością członków, obecną sytuację troszkę ratuje kasa ze składek obecnych, więc jesienne zarybienia będą jeszcze jako tako, ale w przyszłym roku jak odejdzie sporo wędkarzy i cena ryby pójdzie jeszcze w górę to będą to najgorsze zarybienia od lat...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #43 dnia: 05.10.2022, 12:14 »
No to pewnie trzeba będzie zmienić ustawę. Bo jak biedne WP zarybią zgodnie z operatami za 250 zł (czy ile tam czerni obiecali, bo nie pamiętam) za cały kraj? :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #44 dnia: 05.10.2022, 12:29 »
Mi się wydaje, że nic się nie zmieni. Jak już to będą to jakieś szczątkowe liczby.
To jak w sklepach, wzrost cen jest spektakularny, ludzie robią oj oj oj, a popyt nie wyhamowuje. PZW czuje, że niedługo może się zrobić nieciekawie, więc Ci u góry muszą sprezentować sobie z czegoś "odprawy" przez kolejne kilka lat, a że wszędzie jest drogo, każdy podwyższa to i związek podwyższa ;)

Osoby, które wybrały komercje to już od dawna na nich siedzą, jak ja chociażby, tutaj jakieś spektakularnego przeskoku nie będzie, bo wejściówki na zbiornikach komercyjnych też idą w górę.
To nie będą szczątkowe liczby. Oj tutaj się mylisz i to bardzo.
1. Na łowiska specjalne PZW trzeba mieć opłaconą składkę członkowską, więc dla emeryta podwyżka z 50 na 150 zł + do tego jak u mnie łowisko specjalne 250 zł i limit 20 karpi, gdzie na kolejny rok mówi się o podwyżce składki na 400 zł, więc na start masz 250 zł drożej, a to są naprawdę duże pieniądze w dobie inflacji. Łącznie na łowienie nad jednym zbiornikiem będziesz musiał wydać ~600 zł, bo dochodzi jeszcze opłata za czyn.
2. Szykują się dużo mniejsze zarybienia wód ze względu na inflację, która też dotyka stawy hodowlane (w szczególności cena zboża, zus itp).
3. Paru moich znajomych płaci zezwolenia, a w ogóle nie pojawią się nad wodą, więc pewnie te osoby już zrezygnują z płacenia.
4. Dużo emerytów zrezygnuje nie tylko ze względu na opłaty, ale pewnie też ze względu na swoje zdrowie - jakby nie patrzeć to się starzeją z roku na rok.

Za 2 lata może być tragedia z ilością członków, obecną sytuację troszkę ratuje kasa ze składek obecnych, więc jesienne zarybienia będą jeszcze jako tako, ale w przyszłym roku jak odejdzie sporo wędkarzy i cena ryby pójdzie jeszcze w górę to będą to najgorsze zarybienia od lat...

Tu bym sie nie przejmował bo nie ma czym.
W samym pzw na dzień dzisiejszy mają rezerwę w postaci kilkudziesięciu mionów złotych.

Ale główny bat - to operaty wody polskie już czychają na wody gdzie jest operat a pzw nie wywiąże się z przestrzegania zarybień.
To idealny pretekst do wzięcia takiej wody.

I koło się zamyka...

Faktem jest zarybienia będą raz a może nawet więcej droższe niż obecnie. W wodach gdzie nie ma operatu pzw będzie kombinowało....
Maciek