Autor Wątek: Zakaz stosowania zanęt spożywczych  (Przeczytany 30618 razy)

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« dnia: 11.10.2022, 12:32 »
Dzisiaj PZW Poznań przekazał wędkarzom pismo z Wód Polskich.
Zgodnie z nim od 15 czerwca do 15 września będzie obowiązywał ZAKAZ stosowania zanęt spożywczych na wodach, których właścicielem są Wody Polskie!
W pozostałym okresie oraz na czas zawodów to 1kg.
To chyba nie dzieje się naprawdę!
Może coś źle zrozumiałem? Czy inne okręgi też otrzymały takie pismo?
Do tego dochodzi jednorazowa opłata za zawody w kwocie 150zł netto.
Pismo załączyłem do tego wątku.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #1 dnia: 11.10.2022, 12:36 »
Pozostaje bomb feeder.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #2 dnia: 11.10.2022, 12:38 »
Nie ma zakazu, tylko jest ograniczenie do 1kg na dobę. Trochę marnie, ale zawsze byłem za ograniczeniem. Nie aż tak drastycznym co prawda.


Edit: A nie, przepraszam. Te daty mi umknęły. No to jest naprawdę niefajnie. Co kurwa ten jeden kilogram różnicy zmieni? Bo mi zmieni to, że nie mogę łowić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jareek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #3 dnia: 11.10.2022, 12:39 »
Co do ch** ? Przepraszam ale to jakieś żarty? Czyli w sumie jedyny sposób połowu to zestaw z ciężarkiem? Czy ja to dobrze rozumiem? Mam łowić na łowisku 40ha z wykorzystaniem jedynie przynęty? Ja na takim łowisku w mojej okolicy to uklejki nie złowię nawet :-)
Jarek

Offline Jareek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #4 dnia: 11.10.2022, 12:40 »
Nie ma zakazu, tylko jest ograniczenie do 1kg na dobę. Trochę marnie, ale zawsze byłem za ograniczeniem. Nie aż tak drastycznym co prawda.


Edit: A nie, przepraszam. Te daty mi umknęły. No to jest naprawdę niefajnie. Co kurwa ten jeden kilogram różnicy zmieni? Bo mi zmieni to, że nie mogę łowić.
Doczytaj, całkowity zakaz między 15 czerwca a 15 września. Ten jeden kilogram to tylko na zawodach.
Ja w zasadzie 90% swojego łowienia spędzam właśnie w tym okresie.
Jarek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #5 dnia: 11.10.2022, 13:08 »
Panowie a ciekawi mnie 2 punkt dot. organizacji zawodów wędkarskich. Jak np. moje koło opiekuje się zbiornikiem nad którym co weekend są zawody to dostają oni z tego tytułu jakieś pieniądze tak jak jest w tym piśmie napisane?
Bo nie ukrywam, ale zarząd nic nie mówi, a sporo miejscowych wędkarzy jest przeciwna zawodom, bo nie ma jak połowić w weekend od rana do południa.

Offline Jakrzysiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Radomia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #6 dnia: 11.10.2022, 13:22 »
Co do ch** ? Przepraszam ale to jakieś żarty? Czyli w sumie jedyny sposób połowu to zestaw z ciężarkiem? Czy ja to dobrze rozumiem? Mam łowić na łowisku 40ha z wykorzystaniem jedynie przynęty? Ja na takim łowisku w mojej okolicy to uklejki nie złowię nawet :-)

No takie przepisy istnieją. Tak było jeszcze 2 czy 3 lata temu w Okręgu Świętokrzyskim na zbiornikach Brody i Wióry, z tym, że przepis obowiązywał cały rok. A ludzie?  No cóż głośno krytykowali a po cichu nęcili i ryby łowili. :D

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 428
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #7 dnia: 11.10.2022, 13:29 »
Już widzę, jak Wisłę przeżyźnię paroma garściami grochu czy pęczaku...
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #8 dnia: 11.10.2022, 13:30 »
Pięknie się robi....
Niewątpliwie ten punkt o zanętach dedykuje fanom fundacji nasze wody z południa.

Tak wybiegając w przyszłość - to zakażą zarybiania karpiem i innymi gatunkami karpiowatych.

Tym sposobem samoczynnie w trzy lata wyczyszczą temat wędkarstwa na wodach WP bo mało kto będzie chciał tam łowić....
Problem wędkarzy sam się rozwiąrzę - kurwa jakie to piękne aż realne ??? >:O 8) :P :'(
Maciek

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #9 dnia: 11.10.2022, 14:06 »
Już widzę, jak Wisłę przeżyźnię paroma garściami grochu czy pęczaku...
Za dużo emocji za mało czytania, bez obrazy oczywiście :)

Jest mowa o zanetach spożywczych, pęczak, groch, kukurydza, pellety i inne ziarna to nie są zanęty spożywcze na bazie pieczywa :)

Z drugiej strony chyba powinno być na odwrót i zakaz nie powinien obowiązywać w tych datach, tylko w ciągu reszty roku, bo w cieplej porze roku jest większe prawdopodobieństwo, że zaneta zostanie zjedzona.

Autorowi chodziło pewnie o to, żeby nie urzyźniać bardziej wody wtedy kiedy jest najcieplejsza, ciekawe czy to jest poparte jakimiś badaniami, bo dla mnie to tylko po części logiczne...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Jareek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #10 dnia: 11.10.2022, 14:12 »
Już widzę, jak Wisłę przeżyźnię paroma garściami grochu czy pęczaku...
Za dużo emocji za mało czytania, bez obrazy oczywiście :)

Jest mowa o zanetach spożywczych, pęczak, groch, kukurydza, pellety i inne ziarna to nie są zanęty spożywcze na bazie pieczywa :)

Z drugiej strony chyba powinno być na odwrót i zakaz nie powinien obowiązywać w tych datach, tylko w ciągu reszty roku, bo w cieplej porze roku jest większe prawdopodobieństwo, że zaneta zostanie zjedzona.

Autorowi chodziło pewnie o to, żeby nie urzyźniać bardziej wody wtedy kiedy jest najcieplejsza, ciekawe czy to jest poparte jakimiś badaniami, bo dla mnie to tylko po części logiczne...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
No właśnie bardzo dobrze przeczytał, mowa jest równiez o grochu, kukurydzy pelecie, które traktowane sa równiez jako zanęty spożywcze :-)

@edit zapewne chodziło Ci o to, że nie są piekarnicze. Natomiast spożywcze - już jak najbardziej.
Jarek

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #11 dnia: 11.10.2022, 14:33 »
Już widzę, jak Wisłę przeżyźnię paroma garściami grochu czy pęczaku...
Za dużo emocji za mało czytania, bez obrazy oczywiście :)

Jest mowa o zanetach spożywczych, pęczak, groch, kukurydza, pellety i inne ziarna to nie są zanęty spożywcze na bazie pieczywa :)

Z drugiej strony chyba powinno być na odwrót i zakaz nie powinien obowiązywać w tych datach, tylko w ciągu reszty roku, bo w cieplej porze roku jest większe prawdopodobieństwo, że zaneta zostanie zjedzona.

Autorowi chodziło pewnie o to, żeby nie urzyźniać bardziej wody wtedy kiedy jest najcieplejsza, ciekawe czy to jest poparte jakimiś badaniami, bo dla mnie to tylko po części logiczne...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
No właśnie bardzo dobrze przeczytał, mowa jest równiez o grochu, kukurydzy pelecie, które traktowane sa równiez jako zanęty spożywcze :-)

@edit zapewne chodziło Ci o to, że nie są piekarnicze. Natomiast spożywcze - już jak najbardziej.
To biję się w pierś, bo nie przeczytałem komunikatu, a sugerowałem się tylko nazwą tematu :)

Stricte spożywcze to dla mnie zanęty suche, paczkowane :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #12 dnia: 11.10.2022, 14:41 »
Po przeczytaniu komunikatu stwierdzam, że chyba ich... no to mamy WP, współczuję i mam nadzieję, że nie dojdzie takie rozumowanie do moich rejonów.

To jest przykład działania w tym kraju, bez konsultacji z zainteresowanymi wprowadza się coś, co w sumie powoduje, że wędkarstwo nie ma sensu, przy tak małej ilości ryb w wodach.

Nie chce wtrącać polityki, no ale nie da się... to typowe podejscie za czasów obecnego rządu - Pan każe, sługa musi.
Tylko Panem powinniśmy być my a sługą Oni, bo to my mamy głos, a oni są dla Nas.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #13 dnia: 11.10.2022, 14:46 »
Fajna logika - zakazujemy wędkarzom nęcić bo to prowadzi do eutrofizacji wód ale równocześnie pozwalamy zakładom przemysłowym spuszczać syf do rzek w ogromnych ilościach :D

Offline Medunamun

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Klub Mazowsze
  • Lokalizacja: WPR
Odp: Zakaz stosowania zanęt spożywczych
« Odpowiedź #14 dnia: 11.10.2022, 14:47 »
Jakie to piękne... a WP miały być takie super :P  Cóż, podejście zawodnicze z GP pozostaje ;) Ale może w tym jest metoda, wędkarstwo samo się zlikwiduje i będzie po problemie. Tylko wodne autostrady i panowanie prezesa.
Pozdrawiam :)

Konrad, Feeder Klub Mazowsze

PB: karp 9,07 kg, Łowisko Kamień