Autor Wątek: Guma do tyczki na karpie 2-7kg  (Przeczytany 1160 razy)

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Guma do tyczki na karpie 2-7kg
« dnia: 23.10.2022, 11:09 »
Witam nie mam doświadzczenia w łowieniu karpi na tyczke.Dlatego przyszłem po rade.Jaki polecacie amortyzator na karpie 2-7 kg.Chodzi mi konretnie o firme i rozmiar

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Andrzej Lisowski

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Guma do tyczki na karpie 2-7kg
« Odpowiedź #2 dnia: 23.10.2022, 18:39 »
Dawno nie robiłem zakupów w tym temacie. Jest oczywista różnica między 2 a 7 kg karpiem, która to np bazując na gumach Prestona (Dura Slip Hybrid) potrafi objąć zasięgiem amortyzatory od rozmiaru 13 (2mm), przez 15 (2.2mm) po 17 (2.4mm) nawet rozmiar 19. Wszystko zależy także od samej tyczki i jej wytrzymałości.
Do większych sztuk używał bym już gum pustych w środku rozmiaru 3.6, czy 4mm typu C-Dome Power Holo. Takie mam np w marginie i wyjęcie sztuki pokroju 9kg to błachostka. Ale też to są zupełnie inne tyczki niż pełna 13 czy 16 metrówka.
Proponuję obejrzeć ze 2 filmy gdzie producent opisuje rozpiętość rozmiarów w zależności od zastosowania np ten:
Lub analogiczny Matrixa i poszukać czegoś gdzie karpie łowi się na tyczkę. To Ci da pewne rozeznanie.
Marcin

Offline Krzysztof. B

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Guma do tyczki na karpie 2-7kg
« Odpowiedź #3 dnia: 02.11.2022, 11:31 »
Ja używam Matrix slik hybrid elastic 2,6mm. Pracuje dobrze pod mniejszą i większą rybą