Autor Wątek: Drennan super feeder 11'6 to 13' combo - prezentacja (Oldschool)  (Przeczytany 1067 razy)

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Siemka :)

Ostatnio wpadła w moje ręce nie bywała gratka, bo tytułowa wedka. Już fakt dostania jej graniczy z cudem w dzisiejszych czasach, jakby tego było mało to dodatkowo mój egzemplarz nigdy nie widział wody. Posiada nawet folie na dolniku.

O samej wędce słów kilka. Oprócz tego że jest biały kruk, to również jak zepewne część z was się domyśla, kij typu oldschool 8)
Model Super Feeder był produkowany około 20 lat temu, i na ówczesne realia kosztował ponad miesięczną pensje w Polsce (minimalna krajowa). Był to flagowy model Drennana. Niestety próżno w necie szukać o niej informacji. Jedyne źródła jakiejś wiedzy to fora rosyjskie gdzie zbierała ona dużo bardzo pozytywnych ocen. Z pomocą przyszedł jednak dział techniczny firmy Drennan, i znaczna część wiedzy historycznej o wędce pochodzi ze źródła :)

Przechodząc już do meritum sprawy. Wędka zapakowana jest w pokrowiec, z odrębnymi kieszonkami (rys.1)
W zestawie znajduje się rękojeść, dwa dolniki, jedna część górna i cztery szczytówki (rys.2)
Drennan w tamtym czasie wersję combo wędki rozwiązał w ten sposób, że w zestawie mamy dwa różne dolniki blanku, o różnej długości. Jeden od modelu 11`6 (około 3,50 metra), i drugi od modelu 13 ft. W późniejszych latach pojawiły się dopałki, tu natomiast mamy dwa dolniki, co ma swoje zalety i wady. By żąglować długościami trzeba każdorazowo demontować cały zestaw, w zamian otrzymujemy jednak lepsza pracę wędki w stosunku do używania wcześniej wspomnianej dopałki.
Sam fakt, że wędka posiada tyle elementów, sprawia że jej długość transportowa jest mniejsza niż 10 ft, mając ciągle modele dwuskładowe przy każdej długości. Fajne, prawda? 8)
Producent przewidział dla tego modelu aż 4 szczytówki. Jedna szklana (2oz) i trzy węglowe (2,5 oz, 3 oz i 4 oz). (Rys.3)
Sam blank, choć nie pierwszej młodości nie jest wcale gruby. Jest mięsisty, choć na dzisiejsze standardy nazwałbym go normalnym (napewno nie zapałka, ale też i nie jest gruby). To co zrobiło na mnie duże wrażenie to moc blanku. Kawał mocy! Naprawdę najmocniejszy blank z moich dotychczasowych jakie posiadałem! Nie będę się wachać używać żyłek 0,28 i nastawiać się typowo pod karpia, amura, czy jesiotra, nawet posyłając zestaw w rejon zawad. Prawdziwe big game feederowe!
Drennan przewidział ten model pod rzeki, kanały, z cw na poziomie 80 gram i górna granicą żyłki, bądź plecionki 8 lb. (Rys.4 i 5). Myślę, że na komercyjne orki będzie jak znalazł, i jak wspomniałem wcześniej będę ją używać do żyłki 0,28 i przyponów 0,25. Żal marnowac ta siłę :D
Jako że jest to wędka z zamysłem na wody płynące, to pierwsza przelotka nie jest specjalnie dystansowa. Rozmiar ma średni ale jest za to na wysokiej stópce (rys.6)
Waga wędki to bardzo dobre 194 gramy w długości 11'6 oraz 212 gramów w długości 13ft. Rys.7 i 8


Podsumowując, wędka zrobiła na mnie mega wrażenie. Czuć trzymając ja w rękach te lata które minęły ale myślę, że klasa jej pozostała, i potrafi zachwycić mimo tylu lat na karku :)
Używał jej będę na duże ryby oraz kanały /mniejsze rzeki. Wedka wykonana wzorowo, bez jakiejkolwiek wady. Korek w rękojeści, piękny blank, świetna akcja, i moc w dolnku sprawia, że jestem nią zauroczony. W przyszłym sezonie dostanie drugie życie! ;) Myślę że ta ocalona od zapomnienia różdżka zostanie ze mną już po wsze wędkarskie czasy :)

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 495
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Bardzo fajna recenzja, kupić pewnie można ale w większości zajeżdżone egzemplarze. Gdybym taką sztukę trafił to bym już nie oddał :)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Piękna wędeczka. Sam mam dwie wędki z lat 90-tych i za nic ich nie oddam, pickera Balzera 3 m, 139 g i SHIMANO Aero Feeder Light 11'3.

Piszesz: "jej długość transportowa jest mniejsza niż 10 ft" to jaka jest jej długość transportowa?
Pozdrawiam,
Tomek

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Prawdę mówiąc zapomniałem zmierzyć. Do pokrowca 10 ft wchodzi z zapasem ok 10cm. :beer:

Zgadzam się z Tobą. Stare wędki mają swój urok. Każdemu polecam, by choć raz dać drugie życie jakiemuś modelowi. Naprawde,mimo minionych lat - klasa!
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 495
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Jakiemuś modelowi to szkoda zachodu. Niech to będzie dobrze zachowany model z co najmniej średniej półki. Mam gdzieś fabrycznie nową Daiwe, chyba nawet nie była nad wodą. Kupiłem dwa lata temu, nie pamiętam nawet modelu :) Niech sobie leży.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Fajny kijek, takie rozwiązanie z dolnikami było w matchpro ultralight combo dodatkowo zamiast wymiennych szczytowek były całe sekcje (miałem i szczerze żałuje ze sprzedałem) w matchpro medium combo 11,6 -12, 6 fakt już jest do palka która trochę usztywnia ale przy tej klasie wędki wraz bardzo przyjemnie pracuję. Wędki drennana te starsze mają to coś tego nie widać trzeba to poczuć 🤣.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Fajnie się prezentuje ten kijek, i wcale nie widać po nim tych 20 lat. Niech służy jak najlepiej

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀