Autor Wątek: Black Friday 2022  (Przeczytany 14958 razy)

Offline Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #75 dnia: 24.11.2022, 22:10 »
Jak wrzucałem info o promocjo na MAPy to wędki były normalnie na stronie i faktycznie miały 35% rabat. Było ich albo mało albo zdjęli z oferty ;)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 338
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #76 dnia: 24.11.2022, 22:10 »
Nie da się prowadzić biznesu w branży wędkarskiej na marży 35%...

Dla tego napisałem, że lepiej gdyby dali 25%...
Dzierżno uzależnia

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 098
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #77 dnia: 24.11.2022, 22:13 »
Ja również się zraziłem do Trotki. Już kilka razy miałem tak, że podczas wizyty w sklepie chciałem o coś zapytać i niewerbalnie dawałem znać, że potrzebuje pomocy (kręciłem się obok, nawiązywałem kontakt wzrokowy itp.). Facet (starszy gość) za każdym razem zauważał mnie, ale zawsze rozmowa przez telefon z kolegą była ważniejsza. Przestałem tam kupować, zwłaszcza że ceny nie powalają.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #78 dnia: 24.11.2022, 22:28 »
Ja również się zraziłem do Trotki. Już kilka razy miałem tak, że podczas wizyty w sklepie chciałem o coś zapytać i niewerbalnie dawałem znać, że potrzebuje pomocy (kręciłem się obok, nawiązywałem kontakt wzrokowy itp.). Facet (starszy gość) za każdym razem zauważał mnie, ale zawsze rozmowa przez telefon z kolegą była ważniejsza. Przestałem tam kupować, zwłaszcza że ceny nie powalają.
No to faktycznie skreśla sklep korona z głowy by spadała, jak byś poprosił o pomoc i poradę? Czy może jak szanowny Pan Klient wchodzi to trzeba przydzielać osobistego doradcę, zrobić kawkę itp?

Współczuję pracownikom takich klientów...

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #79 dnia: 24.11.2022, 22:50 »
Ja się dziwię, że w ogóle ktoś tutaj reklamuje Trotkę i wkleja ich oferty :facepalm:
Co roku to samo, chociaż w tym roku nie promowali tak mocno BF, gdzie w tamtym roku co chwile live i gadanie czego to nie będzie :)
Pamiętam jak ta dziewczyna co reklamuje ten sklep (nie promuję, więc nie podaję nazwy) wzięła se kosz karbonowy za grosze bez kolejki i tak samo bilety na te zawody

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #80 dnia: 24.11.2022, 23:01 »
Jak wrzucałem info o promocjo na MAPy to wędki były normalnie na stronie i faktycznie miały 35% rabat. Było ich albo mało albo zdjęli z oferty ;)

Ja w tym roku tak nie śledziłem ale Kamil raczej nie kupuje takich wolumenów jak drapieżcy i drogiego towaru od połowy roku nie domawia, więc przypuszczam, że po kilka szt w dostawie na wiosnę czy początek lata przyszło i teraz handlują co jest. A potem na wiosnę świeża partia i niestety świeży cennik. Byłem na ich magazynie i tam nie ma miejsca by sobie zamawiać po 20 czy 40 wędek kazdego rodzaju i mrozić kapitał. Ich strategia ma sens ale wada taka, ze każda podwyżka od razu widoczna jest. Potem reszta powoli wprowadza i widać mniej więcej w jakim kierunku cena idzie. A trend nie jest ciekawy niestety.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 098
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #81 dnia: 24.11.2022, 23:23 »
No to faktycznie skreśla sklep korona z głowy by spadała, jak byś poprosił o pomoc i poradę? Czy może jak szanowny Pan Klient wchodzi to trzeba przydzielać osobistego doradcę, zrobić kawkę itp?

Współczuję pracownikom takich klientów...

Nie chodzi o to, czy korona by spadła. Nie jestem osobą, którą się narzuca i wolę poczekać chwilę, aż ktoś znajdzie dla mnie czas. Kilka razy podchodziłem i niewerbalnie dawałem znać, że potrzebuje pomocy. Widać było, że mnie zauważył, ale kolega był ważniejszy. Kiedy prowadzi się sklep, to klient jest ważniejszy niż rozmowa z kolegą, do którego można później oddzwonić. Kwestia priorytetów przez które stracił klienta.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 448
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #82 dnia: 25.11.2022, 07:11 »
No to faktycznie skreśla sklep korona z głowy by spadała, jak byś poprosił o pomoc i poradę? Czy może jak szanowny Pan Klient wchodzi to trzeba przydzielać osobistego doradcę, zrobić kawkę itp?

Współczuję pracownikom takich klientów...

Nie chodzi o to, czy korona by spadła. Nie jestem osobą, którą się narzuca i wolę poczekać chwilę, aż ktoś znajdzie dla mnie czas. Kilka razy podchodziłem i niewerbalnie dawałem znać, że potrzebuje pomocy. Widać było, że mnie zauważył, ale kolega był ważniejszy. Kiedy prowadzi się sklep, to klient jest ważniejszy niż rozmowa z kolegą, do którego można później oddzwonić. Kwestia priorytetów przez które stracił klienta.
Myślę, że nie powinieneś obrażać się na sklep za taką głupotę. Przychodzi tam masa ludzi z różnych środowisk, z tych gorszych również, samo rozglądanie, macanie w takim sklepie to też norma, ktoś ogląda towar by kupić za jakiś czas, szczególnie ten droższy. Samo podchodzenie i pytanie czy pomóc w sprzedaży też ma różne granice, bo nachalność że strony sprzedawcy jest zła.
Dawałeś "niewerbalne sygnały" czyli jakie? Kiwałeś głową? Potrząsałeś kuprem? Może przez to, że zachowywałeś się dziwnie, czy inaczej sprzedawca nie podszedł? Może obserwował Cię, żebyś nic nie gwizdnął? To takie skrajności trochę, więc się nie obraź. Po prostu trochę więcej empatii, ile ludzi tyle spostrzeżeń drugiej osoby.
Oni bez Ciebie sobie poradzą i to bez złośliwości. Piszę na swoim przykładzie, pracuję w usługach i z różnych powodów co byś nie zrobił część klientów odchodzi. Na początku było to dla mnie niezrozumiałe i bolało, teraz wiem, że tak jest. Odchodzą z różnych powodów, śmierć, konkurencja, rezygnacja bo już niepotrzebna usługa etc, być może też jakieś osobiste preferencje, że się nie potrafiliśmy porozumieć, nieistotne zupełnie, po prostu to się dzieje. Jest to jakieś 5% jednak nie ma to wpływu na biznes bo ten się rozwija.
Jeszcze raz napiszę trochę empatii, luzu, żartu... czemu się nie odezwałeś? To jakiś punkt honoru dla Ciebie? Być może oni stracili klienta, ale Ty również może coś straciłeś, dodatkowa znajomość, czy sklep z dobrym asortymentem, czy jakąkolwiek inną drobną pozytywną cząstkę na tym świecie. Imho to strzeliłeś po prostu jakiegoś ambicjonalnego focha.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 098
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #83 dnia: 25.11.2022, 09:41 »
Masz rację. Mogłem podejść i poprosić o pomoc. Po prostu przywykłem do tego, że w podobnych sytuacjach prawie zawsze był jakiś odzew od sprzedającego na moje niewerbalne "zaczepki".

Do sklepu mam spory kawałek, więc i tak bywałem tam tylko, kiedy byłem niedaleko. Ta sytuacja tylko pomogła w podjęciu decyzji o przeniesieniu się do sklepów bliżej, a co za tym idzie, oszczędności czasu, pieniędzy na paliwo itd. Ponieważ teraz mam bliżej do wędkarskiego, to częściej tam bywam niż bywałem w Trotce. Niestety ich ubywa - został jeden z trzech :(
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #84 dnia: 25.11.2022, 13:35 »
Ponieważ teraz mam bliżej do wędkarskiego, to częściej tam bywam niż bywałem w Trotce. Niestety ich ubywa - został jeden z trzech :(

Dlatego trzeba wspierać lokalne sklepy i też robić tam zakupy.

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #85 dnia: 25.11.2022, 13:49 »
Mikołaj co masz na myśli że zostało 1 z 3 ?? Ja w Trotce bywam jak jestem w Poradni w Warszawie często nie robię zakupów tylko bo porozmawiać z Właścielem a także Pracownikami miła obsuga :D

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #86 dnia: 25.11.2022, 13:51 »
Jak wrzucałem info o promocjo na MAPy to wędki były normalnie na stronie i faktycznie miały 35% rabat. Było ich albo mało albo zdjęli z oferty ;)
Miałem wczoraj w koszyku Wychwood. Kołowrotki i żyłki były -35%, dziś -20%. Ch... nie sklep :facepalm:

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #87 dnia: 25.11.2022, 15:37 »
Trotka zrobiła 35% na MAPa, ale usunęli z oferty wszystkie wędki i zostawili samo badziewie jak kołowrotki i akcesoria, sprytne i bardzo nie w porządku zagranie. Nigdy tego sklepu specjalnie nie lubiłem, teraz wiem dla czego.

Oj tam oj tam...królowa zrobi wywiad albo reklamę i będzie git :-X :money:


 :bravo: :bravo: :bravo:

Offline Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #88 dnia: 25.11.2022, 15:46 »
Jak wrzucałem info o promocjo na MAPy to wędki były normalnie na stronie i faktycznie miały 35% rabat. Było ich albo mało albo zdjęli z oferty ;)
Miałem wczoraj w koszyku Wychwood. Kołowrotki i żyłki były -35%, dziś -20%. Ch... nie sklep :facepalm:

Ogłaszali, że ta promocja obowiązuje tylko wczoraj. Ja kupiłem ten kołowrotek i normalnie -35%. Dziś przyszedł i wszystko ok ;)

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2022
« Odpowiedź #89 dnia: 25.11.2022, 16:25 »
W Trodce zrobiłem raz zakupy. Najpierw pomylone zamówienie, następnie wysłali mi nie te kołowrotki. Stwierdziłem że odpuszczam i poprosiłem o anulowanie zamówienia. Następnie po trzech tygodniach przypomniałem im żeby mogli oddać mi pieniądze. To jeszcze trwało tydzień,  także jeden zakup i 5tygodni przypominania, pisania i wkur......się. Dziękuje kupię gdzieś indziej