Autor Wątek: fishkon (sklep Orka Konin)  (Przeczytany 1060 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
fishkon (sklep Orka Konin)
« dnia: 05.12.2022, 17:47 »
U tytułowego fishkona (nick z allegro) zrobiłem już kilka zamówień, no i wszystko ok. Teraz chciałbym pochwalić tego Sprzedawcę, bo gdy kombinezon (który zamówiłem po promocyjnej cenie w Black Week) okazał się lekko za mały, mogłem zamienić na większy, wystarczyło dopłacić sklepowi za wysyłkę zwrotną (10zł). Okres promocyjny już się skończył, cena kombinezonu wzrosła o stówkę, a zaoszczędzona kasa została w mej kieszeni. Jak widać można się kulturalnie dogadać, aby obie strony były zadowolone, tylko trza chcieć :thumbup: :beer:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: fishkon (sklep Orka Konin)
« Odpowiedź #1 dnia: 05.12.2022, 20:36 »
Zawsze wolę oceniać dostawcę po sytuacjach problemowych typu zwroty, wymiana, reklamacje, niż po setkach transakcji bezproblemowych.
"Normalny" sprzedający, w większości przypadków, kazał by Ci dokonać zwrotu i zrobić nowe zamówienie po aktualnych cenach. Tak, że duży plus dla dostawcy, który uczciwie zrobił to, czego nie musiał zrobić.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: fishkon (sklep Orka Konin)
« Odpowiedź #2 dnia: 05.12.2022, 22:14 »
No u mnie na czasie temat.
Robiłem u nich zakupy wiele razy , nigdy problemu nie było.
Kilka dni temu kupiłem kołowrotek i niestety przyszedł z pękniętą "dupką".
Oczywiście zwrot i wymiana na nowy bez problemu jest w trakcie, choć wolałbym by sprawdzano przed wysyłką czy w pudełku jest wszystko ok o co zawsze proszę w wiadomości do zamówienia by unikać przykrych niespodzianek...