Autor Wątek: Pellet Coppens Intensiv 2 mm  (Przeczytany 1279 razy)

Offline Garo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 1
Pellet Coppens Intensiv 2 mm
« dnia: 24.12.2022, 10:18 »
Witam

Czy ktoś może używał pelletu Coppens Intensiv 2 mm i wie czy nadaje się do wypełniania foremki do metody?
Porównanie Coppens Intensiv do Skrettinga Coarse Fish:
Skertting: 33-35% białka, 12% tłuszczu, popiół  5-7%
Coppens Intensiv: 40% białka, 10% tłuszcz, 6,6% popiół
Interesuje mnie ze względu na ciemny kolor. Po tym sezonie wydaje mi się, że na dwóch moich łowiskach, lepiej sprawdzał się pellet zabarwiony na ciemny kolor. A tutaj jest już gotowy bez zabawy z barwnikami. Wiem również, że pellety halibutowe są ciemne ale tych nie chcę używać (ewentualnie jako dodatek do jakiegoś pelletu typu Coarse).

Link do pelletu
https://coppens.pl/pl/products/intensiv-2-0-25kg-30.html

Wesołych Świąt


Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet Coppens Intensiv 2 mm
« Odpowiedź #1 dnia: 24.12.2022, 13:01 »
Nie do końca wiem jak to jest z kolorami widzianymi przez ryby pod wodą. Ja stosuję aller aqua, bardzo ciemny i domieszki innych kolorów. Zawsze sprawdzam  jak pracuje po namoczeniu rzucając kulkę przy brzegu. Ja widzę zamiast  bardzo ciemnego jasno orzechowy kolor, jest po prostu  jasny, dalece odbiegający od tego w pojemniku. Pellety mocno czerwone są blado różowe. To tyle co stwierdziłem odnośnie koloru.

Offline Garo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 1
Odp: Pellet Coppens Intensiv 2 mm
« Odpowiedź #2 dnia: 29.12.2022, 09:29 »
Skretting jest jasny a w wodzie robi się jeszcze jaśniejszy. Sprawdzałem na coppensie halibutowym (czarnym) i po wrzuceniu do wody robi się jaśniejszy, jednak  nie odznacza się na dnie tak jasną plamą jak Skretting. Stąd moje zainteresowanie tym pelletem. Zastanawiam się tylko nad zawartością tłuszczu i białka. Białka jest więcej niż w Skrettingu ale tłuszczu trochę mniej. Czy w kontekście szybkiego sycenia się ryb (tak jak pelletem halibutowym) ma to znaczenie?