Autor Wątek: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)  (Przeczytany 2234 razy)

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« dnia: 29.12.2022, 21:18 »
Dobry Wieczór mam pytanie może ktoś z Kolegów i Koleżanek doradzi jakie agrafki do białych i czerwonych robaków radzicie?? Najlepiej jakby ktoś podesłał jakiś link?? Będę Wdzięczny Bardzo :D Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2023 i Dużo Zdrowia ;D

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #2 dnia: 29.12.2022, 23:14 »
Dzięki Wielkie ja mam z Ali Expres takie okrągłe i niestety nie są ostre a te myślę że Będą Super

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 049
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #3 dnia: 30.12.2022, 00:09 »
Firma Miracle Fish jest dla mnie synonimem najgorszej chińszczyzny. Miałem ich kilka przedmiotów, w tym plecionkę, która nie wytrzymała nawet ułamka wytrzymałości innej plecionki tej samej grubości. Szata graficzna opakowania tych agrafek jest łudząco podobna do produktów Mikado.

Miałem również agrafki firmy Jaxon i używałem ich do metody. Z niewiadomego powodu, po każdym wyciągnięciu z wody, były otwarte, a po robakach nie było nawet śladu.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #4 dnia: 30.12.2022, 01:43 »
Muszę zapytać Kamila lub Bartka w Trotce może ich odwiedzę pod koniec Stycznia


Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #6 dnia: 30.12.2022, 07:47 »

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #7 dnia: 31.12.2022, 00:10 »
Michał ale to jest już chyba łamanie Regulaminu na PZW i innych wodach mi tak przynajmniej wydaje

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #8 dnia: 31.12.2022, 11:35 »
Dobrze piszesz :thumbup:
Co prawda osoba kontrolująca musiałaby być kawałem niezłego wała, żeby się do tego przyczepić... ale takie wały po ziemi jednak chodzą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #9 dnia: 31.12.2022, 12:56 »
Mosteque taka jest prawda że w tym roku koło 10 razy byłem na PZW i żadnej kontroli a tam gdzie jeżdżę to wiele razy widziałem jak zabierali szczupaka zarybieniówkę30 cm i do kieszenie i z tego wiem mało osób będzie opłacać PZW. Więcej miałem kontroli na Koleżeńskim wiadomo czepieją się o nic ale sobie nie pozwolę. Przeszkadza im to że nieraz całe dnie siedzę co złowię a czasem nic jak mam ochotę to biorę rybkę a nie tak jak oni Pozdrawiam

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 049
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #10 dnia: 31.12.2022, 21:39 »
Michał ale to jest już chyba łamanie Regulaminu na PZW i innych wodach mi tak przynajmniej wydaje

Kiedyś widziałem podobny patent, który nie łamał regulaminu - wystarczy haczyk zagiąć, aby grot był ustawiony równolegle do trzonka i prawie go dotykał.  Dzięki temu z haczyka powstanie
coś à la kółeczko. Nigdy tego nie stosowałam, ale domyślam się, że trzeba trochę poćwiczyć zakładanie robaków, ponieważ nie jest to tak banalnie proste ze względu na mały odstęp między grotem a trzonkiem, ale dzięki temu robaki tak łatwo nie schodzą z haczyka.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #11 dnia: 01.01.2023, 11:02 »
Sławek, nie wiem kiedy chcesz używać tego patentu, ale wg mnie nie do końca trzeba sobie nim zawracać głowę, zwłaszcza o tej porze roku. Bo ryba nie chce dużo jeść, i wystarczy kilka białych na mocnym haku. Łowić brzany na białe od października do marca tez uważałem, że jakaś agrafka da mi więcej ryb. Ale tak nie jest. Brzana najlepiej reaguje na 4-5 białych na haku, gdzie białymi się nęci. To podstawa. Bo ryba wyjada białe, nabiera pewności siebie, aż natknie się na te na haczyku.

Ważne jest też to, że karp jak i większość karpiowatych (ale nie na rzekach) nie siedzi tylko przy dnie, zazwyczaj jest w pewnej odległości nad dnem. Dlatego ta agrafka wcale nie musi być bardzo pomocna. Warto często zimą, łowiąc na wodach stojących (o ile nie są płytkie), używać dłuższego przyponu, tak aby zakładając sztuczne białe pływające, móc podnieść je nad dno. W ten sposób można umieścić śrucinę np. 10-30 cm od haka i wtedy po zarzucie przynęta jest tyle nad dnem.

Jeśli masz problem z duża ilością drobnicy, wtedy białe jest dobrze 'unieruchomić' i tym nęcić. Wtedy mniejsza ryba mniej chętnie pobiera to z dna, w przeciwieństwie do większej.

Na czerwone robaki zaś używasz przyponu z hakiem z włosem z push stopem. Push stopem przebijasz połówki robaków tworząc pęczek, można też użyć krótszych kawałków tworzą kebaba. Większa ryba i tak zasysa całość.

Tak więc agrafki to raczej rzecz na specjalne okazje, ja mam je i ich nie używam, bo są zbędne. No chyba, że nastawiasz się na większą rybę. W UK mo zna używać zestawu, gdzie na włosie umieszcza się hak, np, nr 10, jakiegoś druciaka dla wyczynowców. Nabija się na niego białe, wcześniej przebijając ziarno sztucznej kukurydzy. I wygląda to jak to, co zamieścił Michał, jest to jednak ogólnie niedozwolone. Do tego drobnica szybko się rozprawia z czymś takim.
Lucjan

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #12 dnia: 01.01.2023, 15:21 »
Kolega zostawia sobie długi włos z plecionki robi jeden duży węzeł, zwykłą grubą igłą nabija białe i stopuje je z drugiej strony kolejnym grubym węzłem. W przypadku czerwonych (ciętych na pół) na końcu zamiast węzła montuje push-stop
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #13 dnia: 01.01.2023, 19:12 »
Dzięki Lucjan ale taka jest prawda że zakładam same białe na hak to drobnica je Bardzo Szybko ściąga. Ja chce takie coś na leszcze i duże Amury czy karpie w lato :) :D

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Agrafki na Białe i Czerwone Robaki :)
« Odpowiedź #14 dnia: 02.01.2023, 09:20 »
Pęczek białych na agrafce niestety nie zniechęci drobnicy. Będą skubać i szarpać do skutku.