Ankieta

Czy rezygnujecie z opłacania pozwolenia na rok 2023 ?

Rezygnuję.
20 (9.9%)
Nie rezygnuję.
95 (47%)
Jeszcze się zastanawiam.
39 (19.3%)
Już od kilku / kilkunastu lat nie opłacam.
48 (23.8%)

Głosów w sumie: 202

Głosowanie skończone: 31.05.2023, 18:51

Autor Wątek: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?  (Przeczytany 37408 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #495 dnia: 28.01.2023, 18:01 »
dobrze, że to napisałeś, na 1 dzień się tam w końcu wybieram, a na to bym nie wpadł, thx
;)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #496 dnia: 28.01.2023, 18:02 »
Mnie na DD chcieli wlepić mandat, bo nie miałem wydrukowanej kartki z rejestrem połowu (opłaciłem dwa dni). Mówię, że to bez sensu, bo przecież to jest NK i tam nie ma co wpisywać. Pozwolili mi narysować długopisem tabelkę na kartce, wstawić w nią kreski i się podpisać. Na tym przybili pieczątkę.

Z jednej strony w porządku chłopaki. Mogli mi mandat wlepić. Z drugiej strony... Ja pier... :facepalm:
Michał dobre, rejestr na NK, ta dzisiejsza sytuacja też mnie śmieszy i te podziały na obwody rzek, stoje nogami na ziemi świętokrzyskiej, mam rejestr połowu na świętokrzyskie a do kontroli żądają rejestr Tarnów, porozumienia tylko po to żeby kasę robić.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #497 dnia: 28.01.2023, 18:04 »
Polska to ogólnie stan umysłu pod każdym względem. Meksyk europy i zaścianek z naleciałościami z komunizmu. Robiąc lekki offtop to nie tylko taka patologia istnieje w PZW jak wyżej opisane.

Mój dobry kolega obecnie otwiera nowy lokal (siłownia) i już musiał robić poprawkę projektu, bo jak się okazuję, nasze popieprzone prawo to wyższy level odrealnienia. Dla przykładu - Sanepid nie odbierze "toalety" jako pomieszczenia w którym jest sedes, zlew itp. Musi być zlew (tak zwany przedsionek) - Drzwi - I dopiero kibel. To jest po prostu komiczne :D Dla przykładu w Niemczech podczas chęci założenia działalności, tamtejszy "sanepid" życzy powodzenia i sprawdza tylko niezbędne rzeczy, nie utrudniając przedsiębiorcy życia. Wręcz wspierają biznes, bo są świadomi, że takie biznesy pracują na ich silną gospodarkę.

A w Polsce? Zoo i banda małp.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #498 dnia: 28.01.2023, 18:15 »
Michał dobre, rejestr na NK, ta dzisiejsza sytuacja też mnie śmieszy i te podziały na obwody rzek, stoje nogami na ziemi świętokrzyskiej, mam rejestr połowu na świętokrzyskie a do kontroli żądają rejestr Tarnów, porozumienia tylko po to żeby kasę robić.
A mnie zastanawia w jaki sposób okręg kielecki przehandlował kilka lat temu całą Wisłę, rzeka graniczna z innymi i do okręgu nie należy nic, wszystko mają okręgi z drugiej strony rzeki. Żart i kpina.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #499 dnia: 28.01.2023, 18:24 »
Michał dobre, rejestr na NK, ta dzisiejsza sytuacja też mnie śmieszy i te podziały na obwody rzek, stoje nogami na ziemi świętokrzyskiej, mam rejestr połowu na świętokrzyskie a do kontroli żądają rejestr Tarnów, porozumienia tylko po to żeby kasę robić.
A mnie zastanawia w jaki sposób okręg kielecki przehandlował kilka lat temu całą Wisłę, rzeka graniczna z innymi i do okręgu nie należy nic, wszystko mają okręgi z drugiej strony rzeki. Żart i kpina.
Też nie wiem jak do tego doszło,  ale wygląda to dokładnie jak napisałeś "żart i kpina"

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #500 dnia: 30.01.2023, 10:15 »
Czy ktoś opłacał kartę przez internet?

Założyłem konto, ale klawisz "Wykup składkę" mam nieaktywną.
Status: Zweryfikowany.

Mam czekać na jakiś inny status konta, czy nie ma możliwości wykupienia składki elektronicznie?
Marek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 424
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #501 dnia: 30.01.2023, 11:44 »
Ja założyłem chyba rok temu i mam tak samo, więc czekać to pewnie można jeszcze długo. Ogólnie to co się dzieje z tym systemem to jakaś kpina - zero informacji.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 482
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #502 dnia: 30.01.2023, 11:50 »
Zacznie działać, jak dostaną kolejną nagrodę za innowacje :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 242
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #503 dnia: 30.01.2023, 11:56 »
Ja założyłem chyba rok temu i mam tak samo, więc czekać to pewnie można jeszcze długo. Ogólnie to co się dzieje z tym systemem to jakaś kpina - zero informacji.

Najważniejsze, że kasa poszła na system tam gdzie trzeba i pewnie stała obsługa systemu dla znajomka z roku na rok jest opłacana ;) Reszta to są detale.
Plum

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #504 dnia: 19.09.2023, 14:50 »
No i mija 3/4 roku, więc ciekawy jestem kto zapłacił, a kto nie i jakie macie spostrzeżenia :)
Osobiście zrezygnowałem z łowiska specjalnego, bo podnieśli opłatę na 350 zł co dla mnie jest już sporą kwotą, gdyż nie zabieram ryb i nie zgadzam się z warunkami jakie wprowadzili.
Opłaciłem tylko okręg Katowicki i skupiłem się na przydomowej wodzie.
Woda PZW w skrócie to jest jedna wielka tragedia. Z marszu miałem zerowe efekty.
Jakieś dłuższe nęcenie dawało ryby, głównie w postaci amura (50-60 cm, kilka sztuk w okolicach 70-85 cm).
Karp zero, wybrany został zaraz jak się zrobiło nieco cieplej w maju.

Kompletnie nie rozumiem zarządu koła... po co wpuszczać karpia skoro w tym roku zarybienie było o 40% mniejsze niż rok temu, a ryba nie miała szansy przetrwać do wakacji.
Jak mówię, żeby zrobić łowisko no kill, bo obecnie i tak nic nie idzie złapać to zawsze ta sama gadka, że kłusownicy wszystko wybiorą. Nawet nie ma chęci do podjęcia dyskusji.
Aha, jeszcze jest gadka, że ludzie chcą zabierać rybę, bo płacą za to. Ale jak nie ma ryby to ciekawy jestem co oni chcą zabierać...
Naprawdę lepiej zrobić nadgodziny w pracy i kupić rybę w sklepie, a na łowisku cieszyć się z wędkowania.

I teraz pytanie czy opłacę kolejny rok? By siedzieć nad pustą wodą tak jak w tym roku, czy mi się to opłaca, czy mam z tego frajdę?
Nie, nie opłacę. To jest ciężka decyzja, bo masa sprzętu, zanęt i dupereli - szkoda po prostu tego, ale trzeba coś wybrać i iść dalej.
Sprzęt odstawiam do szafy, powrócę jak zrobią no kill, bo zbiornik jest wręcz stworzony do tego.


Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 242
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #505 dnia: 19.09.2023, 15:08 »
Jeżeli chodzi o jednostki podległe PZW to skorzystałem że zbiorników retencyjnych. Pozostałe wypady to komercje, rzeka Motława i Wody Morskie :) Szkoda kasy, a na pojedyncze strzały można dokupić zawsze jednodniówkę. Poziom zarybienia też u mnie w regionie, z informacji jakie otrzymałem, ponoć spadł.
Plum

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #506 dnia: 19.09.2023, 15:54 »
I teraz pytanie czy opłacę kolejny rok? By siedzieć nad pustą wodą tak jak w tym roku, czy mi się to opłaca, czy mam z tego frajdę?

Stoję w tej chwili przed podobnym dylematem. Ten rok opłaciłem, bo skupiłem się na spinningu, w związku z narodzinami syna wiedziałem, że czasu zostanie tyle co nic, więc nie mogłem sobie pozwolić na całodzienne zasiadki. Moje słabe efekty tłumaczę słabym skillem w spinningu, ale.. tak ogółem ten rok pozostawił jakiś niesmak, którego nie potrafię dobrze opisać.
Przełaziłem sporo kilometrów, kończę wypełniać pierwszy rejestr, a miałem jedną, jedyną kontrolę. Nad wodami wyczuwałem jakąś dziwną atmosferę, może kilku spotkanych wędkarzy prezentowało jakiś poziom kultury, czułem się zwykle jakoś obco. Może to kwestia zatłoczonego OM, może czegoś innego - nie wiem.
Czy opłacę - to chyba zależy jedynie od wysokości składek lub od jakichś większych zmian/newsów. Uprzedzam możliwe cięte komentarze w stylu "CHCESZ ZMIAN TO SAM IDŹ NA ZEBRANIA, A NIE CZEKASZ NA CUD ITP". Teraz ledwie daję radę wyskoczyć raz na tydzień na 1,5h nad wodę - nie ma szans bym wcisnął jeszcze działanie w kole. Może za rok.
Uzależniony od wędkarstwa

Online Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 416
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #507 dnia: 19.09.2023, 16:23 »
Opłaciłem pzw Katowice, Bielsko, Elektrownię Rybnik i zbiornik Goczalkowicki. W przyszłym roku do tego dojdzie jeszcze prywatny odcinek Wisły. Mimo wcześniejszego przygotowania łowiska wyniki może nie powalają ale mam wielką frajdę z łowienia na dużych wodach. W przyszłości pewnie dojdą jeszcze Czechy ale wtedy z czegoś na pewno zrezygnuję 😂

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #508 dnia: 19.09.2023, 17:00 »
Z Żywieckiego chyba nie zrezygnujesz :)

Online Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 416
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #509 dnia: 19.09.2023, 17:51 »
Z Żywieckiego chyba nie zrezygnujesz :)
Dopóki będzie tam woda. Nie ma opcji żebym zrezygnował 🙂💪.